Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 364983 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #150 Dátum: 2010. Április 21. - 03:23:42 »
Nekem a kék Astra/ L6 kombó volt a "mindjá megvágom magam" kategória, én nem találtam meg a helyes szöget, amivel rendben tudtam volna  vinni a szőrt és ugyanakkor ne vágjam meg magam. Amúgy az élét én is élesnek találtam, sőt inkább túl élesnek, amire az élgeometriájában tudnék magyarázatot találni.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #151 Dátum: 2010. Április 21. - 23:27:45 »
A kék "zsilett" másodjára is jól teljesített ( ismét 3 kör),szerintem még egy nyúzásnyi van benne! ;)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #152 Dátum: 2010. Április 22. - 15:35:23 »
Néhány hete a vecsési Müller-ben láttam és vettem egy csomagnyi (10 db) M-Man pengét, ha jól emléxem ezt volt a neve. (Lordot kerestem, de csak ilyen volt). Olcsó volt, asszem kb 300 Ft (?). A csomagolása szerint (már kidobtam) USA-ban gyártották, gondolom kipróbálom. A kicsomagolás után lepődtem meg igazán, mert a magukon pengéken semmi, de semmi jelzés nincs, se márkanév, se semmi - egyszerű "meztelen" penge... a műanyag tartódobozban a felső kartonlapocska egyszerű fekete színű és egy szürkés-fehér pengét ábrázol, szóval nagyon minimalista.

Próbálok nem adni a külsőségekre, mert ugye mint tudjuk (főleg a mi hobbinkban ;D) a puding próbája az evés. Ma reggel végre kipróbáltam és szvsz ha láttok vhol ilyet, tartsátok messze magatokat ettől a terméktől, nekem egyáltalán nem jött be. Három menetest csináltam a vadiúj pengével a slantommal (WTG, XTG, ATG) és annyit se tudott mint pl. Merkur Super vagy Derby Extra 2 menetben (szappant használtam).

Van valakinek szintén tapasztalata ezzel a csodával? ha jól látom a fórumon még senki írt erről

A mai jó hír viszont, hogy végre (6-7 hét után) megérkeztek Paultól (Connaughtshaving) a várva-várt Feather-pengék (30 db)!!!  :) . Holnap reggel már tudom mivel fogom megkínálni az arcomat  ;D

Üdv mindekinek!  :)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #153 Dátum: 2010. Április 22. - 16:39:22 »
Pietro- Amcsiban egy PL gyártó van az ASRCO. Elég sok sajátmárkát bevállal, de ezek minőségre gyenge középmezőny. Ha nem volt márkajelzés a pengén, akkor az viszont majdnem minden bizonnyal kínai cucc. A szabályozás értelmében egyébként fel kéne tüntetni a gyártót. Hm...ezek is csalnak, lopnak és hazudnak?... :-)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #154 Dátum: 2010. Április 22. - 18:47:18 »
Pietro- Amcsiban egy PL gyártó van az ASRCO. Elég sok sajátmárkát bevállal, de ezek minőségre gyenge középmezőny. Ha nem volt márkajelzés a pengén, akkor az viszont majdnem minden bizonnyal kínai cucc. A szabályozás értelmében egyébként fel kéne tüntetni a gyártót. Hm...ezek is csalnak, lopnak és hazudnak?... :-)

Hát igen, gyarló az ember, mint ahogy az tudjuk még István, a király korából  ;D  Jól emlékeztem, mégis volt egy képem a csodáról, még aznap csináltam, amikor megvettem, de aztán kiment a fejemből...  A csomagolás előloldalán virított a Made in USA (emléxem egyből arra gondoltam, hogy inkább Personnát tettek volna ki ide  :) - tudtommal az amerikai termék) Ha Kína lett volna, valszeg nem veszem meg

« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 22. - 19:10:19 írta Pietro »
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #155 Dátum: 2010. Április 22. - 19:21:47 »
... bocsánat, a Personna izraeli, már így utólag utánanéztem... ::)

sokan dícsérik a tengerentúlon, valaki használt már ilyet?

http://connaughtshaving.com/redpersonna.html
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #156 Dátum: 2010. Április 22. - 20:26:21 »
Na, ma körülnéztem végre a helyi (Garching b. München éppen) drogériában. Mit tartanak? Wilkonsont. És csak azt. Remélem Münchenben azért majd nagyobb szerencsém lesz... Ellenben volt a polcokon Pitralon arcszesz :D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #157 Dátum: 2010. Április 22. - 20:47:03 »
... bocsánat, a Personna izraeli, már így utólag utánanéztem... ::)

sokan dícsérik a tengerentúlon, valaki használt már ilyet?

http://connaughtshaving.com/redpersonna.html


Eredetileg amerikai, és Pietro ráérzett a Personna ASRCO termék (American Safety Razor Company). Mivel elég nagy cég a Personna márkanevet vagy licenszelték egy Izraeli csoportnak (vagy ott valaki más védte le), akik szintén gyártják. Mivel a két gyártás között érezhető különbség van terjedt el, hogy van Izraeli Personna és amerikai. Egyesek szerint pedig az Izraeli Personna pedig hamisítvány...  Olyan létezik, hogy egyes régiókban elfelejtenek egy-egy márkanevet levédeni, valaki elcsaklizza és nincs mit tenni... olyan, mint az internet cím... Aztán kb. olyan, mint az orosz Gillette csak ott fel van tűntetve, hogy Gillette Co. licensz alapján gyártva.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #158 Dátum: 2010. Április 25. - 15:30:07 »
... bocsánat, a Personna izraeli, már így utólag utánanéztem... ::)

sokan dícsérik a tengerentúlon, valaki használt már ilyet?

http://connaughtshaving.com/redpersonna.html


En egyszer megprobalkoztam vele, de megmondom oszinten nem emlekszem, pedig nagyon kivancsi voltam ra. Egyszeruen nem hagyott mely nyomokat bennem. Hiaba, a Feather magasra helyezte a lecet.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #159 Dátum: 2010. Április 25. - 15:36:35 »
Hihi...ez a mély nyom elég kétértelmű egy borotvapenge esetében  ;D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #160 Dátum: 2010. Április 28. - 19:23:06 »
Az létezik hogy a Lord Super Chrome penge rozsdásodik egy idő után???

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #161 Dátum: 2010. Április 28. - 19:28:26 »
Ezt már más is tapasztalta...mivel nekem nem jött be a SC nem tudom,hogy rozsdásodik-e...illetve a fém doboz amiben tárolom az elhasznált pengéket,az légmentesen zár,ott nem vagy csak nagyon lassan tudnak korrodálódni.(de szép szó)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #162 Dátum: 2010. Április 29. - 20:08:21 »
Úgy látom az SC megosztja a felhasználókat...Nekem bevált és rozsdásodást sem tapasztaltam.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #163 Dátum: 2010. Április 29. - 21:23:33 »
Jó a penge, szépen vág, és eddig vérmentesen. Csak fura a rozsdafolt rajta   :-\

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #164 Dátum: 2010. Április 30. - 12:11:04 »
Kipróbáltam a Merkur pengét. Jó, de úgy érzem nem nyújt többet mint a Lord SC, viszont nem is rosszabb, csak pont tízszer annyiba kerül.
Jazz és a Vespám

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici