Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340062 alkalommal)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #840 Dátum: 2012. Június 12. - 10:47:22 »
"Shavocalypse" téma egyszer már fölmerült : http://borotvafórum.hu/index.php?topic=207.msg12567#msg12567
Személy szerint kb. egy hónappal ezelőtt összesítettem az otthoni készleteket olyan szempontból, hogy mióta átálltam a DE használatra, mennyi pengét használtam el: szűk 2 év (1 év 10 hónap) alatt 40-45 db penge ment el, ebbe beleszámítva a jelenleg használatban lévőket is. A bontott csomagosoknál, amikből még nem fogyott el teljes doboz, könnyű volt összesíteni a fogyást, a bizonytalanság a legelején használt pengék miatt van, amikből már nem emlékszem biztosan, hány dobozzal használtam el. Ráadásul most gyakorlottabb kézzel, már tovább is tudok használni egy pengét, mint az elején.
Én egy Wilkit egy hónapig használok most, hogy kényes lettem, korábban megvolt vele a kettő. Ha ebbe belegondolok, akkor mondjuk veszek egy tízes Feather pakkot, az 16 év. Urak vagyunk, veszek kettőt, aztán meglátjuk... utánam az özönvíz. ;)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #841 Dátum: 2012. Június 12. - 12:54:09 »
Nehogy túlvásárold magad! Aztán meg majd áruld itt azt az 1 pakkot.  :crazy: ;D
Hehe. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #842 Dátum: 2012. Június 13. - 10:09:04 »
Használt valaki NOS kék Gillette pengéket? Kíváncsi volnék a tapasztalatokra.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #843 Dátum: 2012. Június 13. - 13:02:59 »
Arra gonsolsz, ami feketés-kékes (mármint a penge)?
Olyanra még nem vetemedtem, bár van itthon. Ellenben ~70-es 80-as években gyártott (vagyis egy sokkal modernebb) kéket próbáltam. Nem ajánlom! Addig nem értettem meg, hogy apám miért lett villanyborotva rajongó...de így megértettem. Borzalmas. A mai pengék fényévre vannak ezektől. Gondolom, a bevonat az oka, de majd Penge megmondja.
Igen, az az... Van itthon többféle, Kanada, Svájc, stb. gyártással. Bakonyban próbáltam élezni is, de nem kicsit húz... Viszont olyan jól mutat a króm Mofém -ben....
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #844 Dátum: 2012. Június 13. - 15:59:22 »
Igen, az az... Van itthon többféle, Kanada, Svájc, stb. gyártással.

Ha lenne belőle felesleged, a gyűjteményembe vennék belőle. Egyébként nekem sincsenek jó tapasztalataim az USA gyártásúval.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #845 Dátum: 2012. Június 13. - 16:10:20 »
+1, és ez mindenféle pengére vonatkozik ám, a Tiédre is Peti!

Ha lenne belőle felesleged, a gyűjteményembe vennék belőle. Egyébként nekem sincsenek jó tapasztalataim az USA gyártásúval.

Arra gonsolsz, ami feketés-kékes (mármint a penge)?
Olyanra még nem vetemedtem, bár van itthon. Ellenben ~70-es 80-as években gyártott (vagyis egy sokkal modernebb) kéket próbáltam. Nem ajánlom! Addig nem értettem meg, hogy apám miért lett villanyborotva rajongó...de így megértettem. Borzalmas. A mai pengék fényévre vannak ezektől. Gondolom, a bevonat az oka, de majd Penge megmondja.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #846 Dátum: 2012. Június 13. - 18:49:13 »
70-es 80-as években gyártott kékre lakkozott CS penge u.a. mint a Captain. Legalább is az elv. Bevonat is van/volt rajta minden bizonnyal, ha nem is PTFE, de valamivel megfújták az biztos.
Hogy miért rángat, mert vastag. Bakony után pedig egyértelműen minden csak rosszabb lesz a mai megszokott élprofiloknál. Üveglapon kellene elbíbelődni vele vagy 2 órát...(és ez sem mindegy hogyan)   

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #847 Dátum: 2012. Június 14. - 08:33:58 »
Ha lenne belőle felesleged, a gyűjteményembe vennék belőle. Egyébként nekem sincsenek jó tapasztalataim az USA gyártásúval.
Nem vagyok hardcore gyűjtő, úh. tudok adni, egy -egy darab csomagolt pengére gondoltál, ugye? Szerintem használtak, mert a csomagolás nyitva van, viszont ez a pengén nem nagyon látszik. Írjatok privátot, akinek kell, és elpostázom, vagy eljöttök érte.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #848 Dátum: 2012. Június 14. - 08:35:00 »
70-es 80-as években gyártott kékre lakkozott CS penge u.a. mint a Captain. Legalább is az elv. Bevonat is van/volt rajta minden bizonnyal, ha nem is PTFE, de valamivel megfújták az biztos.
Hogy miért rángat, mert vastag. Bakony után pedig egyértelműen minden csak rosszabb lesz a mai megszokott élprofiloknál. Üveglapon kellene elbíbelődni vele vagy 2 órát...(és ez sem mindegy hogyan)   
Ezek saccra 50-60 -as évekbeliek... eléggé vastag anyagból, széles, egyenes élszalaggal.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #849 Dátum: 2012. Június 14. - 22:32:32 »
Használt valaki NOS kék Gillette pengéket? Kíváncsi volnék a tapasztalatokra.

Mikor elkezdtem DE-vel borotválkozni, ez volt az első pengém amit kipróbáltam.  ;)
Kb. 1967-es Gillette Blue: http://www.ende.hu/photos.php?t=851&id=55653
Akkor nagyon húzósnak, kissé kaparósnak tűnt. De akkor még gyakorlatlan voltam.
Azóta nemrég használtam ugyanazt - vagyis másodszorra - és már jobbnak tűnt.
Igaz a hangulata, kemény/határozott/sercegős, de alapos.

üdv!
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #850 Dátum: 2012. Június 17. - 20:49:57 »
Tegnap reggel kipróbáltam egy "Flying eagle" kínai pengét. És jó, sőt meglepően jó.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #851 Dátum: 2012. Június 17. - 21:05:05 »
Honnan szerezted?
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #852 Dátum: 2012. Június 17. - 21:07:21 »
Én is kérek belőle a gyűjtemény részére, ha jut!

Tegnap reggel kipróbáltam egy "Flying eagle" kínai pengét. És jó, sőt meglepően jó.

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #853 Dátum: 2012. Június 18. - 08:41:10 »
Honnan szerezted?

Vettem egy kínai borotvát. Ami egy hulladék, amúgy, rosszul választottam - igaz, a fő motiváció a doboza volt (jó drága doboz lett, buktam vagy 800 forintot). Na, abban volt. Meg egy BTC, vagy mi, az is kínai.
Szóval a rossz hír, hogy nincsen több belőle... A jó, hogy használható, igaz, itt találtam webshopban a weben egyedül, nem is olcsó...:
http://shaveabuck.com/flying-eagle-razor-blades-p-540.html
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #854 Dátum: 2012. Június 18. - 08:43:18 »
Vettem egy kínai borotvát. Ami egy hulladék, amúgy, rosszul választottam - igaz, a fő motiváció a doboza volt (jó drága doboz lett, buktam vagy 800 forintot). Na, abban volt. Meg egy BTC, vagy mi, az is kínai.
Szóval a rossz hír, hogy nincsen több belőle... A jó, hogy használható, igaz, itt találtam webshopban a weben egyedül, nem is olcsó...:
http://shaveabuck.com/flying-eagle-razor-blades-p-540.html
Ja, a poént nem is írtam: a csomagolás belső oldalán is tele van írással - kínaiul. Meg egy Gillette valami eldobhatós kétpengés borotva reklámja, angol megnevezéssel és képpel. :)
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici