Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340068 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #165 Dátum: 2010. Április 30. - 19:04:41 »
LORD SC rozsdásodással kapcsolatban, eddig annyit tudunk, hogy van akinek rozsdásodik, van akinek nem. Eddig akik jelezték, hogy rozsdásodik egy idő után, mind a Tisza mellett és vonzáskörzetében laknak. Ezért van egy olyan érzésem, hogy evvel van összefüggésben. Én inkább a Duna mellett lakom és a LORD-ok nálam nem rozsdásodnak extrém nedves (zuhanyzó) tárolási környezetben sem. Azonban ma szedtem szét a zuhanyban tárolt készülékemet ( LP1823 műanyag tartólap) és benne egy rendesen rozsdás Astrával ( kb 1 hónap élettartam, nem használt ). Na a Duna mellett lakóknak  pedig ez fog rozsdásodni... 12+% krómtartalom mellett is rozsdásodik az acél, a nedvesség az biztosan egy szempont, és a vízben oldott ásványi anyagok összetétele is.
vidak- Te is Tisza és vonzás körzetéből vagy? (csak úgy kíváncsiságból) mert akkor erősíted a feltevésem a Tisza és (talaj)vizével kapcsolatban   

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #166 Dátum: 2010. Április 30. - 19:19:53 »
vidak- Te is Tisza és vonzás körzetéből vagy? (csak úgy kíváncsiságból) mert akkor erősíted a feltevésem a Tisza és (talaj)vizével kapcsolatban   

Nem, ez épp garchingi víz (München mellett). Sajnos fogalmam sincs honnan veszik a vizet  :-\

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #167 Dátum: 2010. Május 01. - 01:14:41 »
Ah. Hm. Rég volt már, de ha földrajzból tanult ismereteim és humorérzékem helytállnak, akkor a Tisza pont München mellett ered nem?  ;D
mert akkor stimmelne az elméletem. Így viszont még mindig csak feltevés. vidak- köszi a feedbacket.

 

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #168 Dátum: 2010. Május 01. - 01:16:02 »
ettől függetlenül lehet hogy hasonló a víz összetétele, érdekes lenne mindenesetre. Vigyek majd csapvizet laborelemzésre? :D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #169 Dátum: 2010. Május 09. - 00:26:59 »
Rotbart pengét próbált vki?

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #170 Dátum: 2010. Május 09. - 12:36:33 »
... bocsánat, a Personna izraeli, már így utólag utánanéztem... ::)

sokan dícsérik a tengerentúlon, valaki használt már ilyet?

http://connaughtshaving.com/redpersonna.html


Tegnap próbáltam Personna Platinum Chrome pengét. Nagyon tetszett. Élesebb a zöld LORD-nál, vékonyabb is. Ki akartam próbálni másodjára, mert ez az első penge amiből kinéztem (éreztem :)) volna egy , második menetet. De reggelre rozsdapötty fogadott a polcon, ami a borotvából jött, úgyhogy gyorsan kivettem és ment a többi használt mellé.

Az adjustable-al küldte az eladó, gondoltam egyszer élünk, kipróbálom.

Remélem ednek hamar megjön a Feather szállítmánya, mert nagyon kíváncsi vagyok a japán csodára ezek után.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #171 Dátum: 2010. Május 09. - 12:50:42 »
... bocsánat, a Personna izraeli, már így utólag utánanéztem... ::)

sokan dícsérik a tengerentúlon, valaki használt már ilyet?

http://connaughtshaving.com/redpersonna.html


Tegnap próbáltam Personna Platinum Chrome pengét. Nagyon tetszett. Élesebb a zöld LORD-nál, vékonyabb is. Ki akartam próbálni másodjára, mert ez az első penge amiből kinéztem (éreztem :)) volna egy , második menetet. De reggelre rozsdapötty fogadott a polcon, ami a borotvából jött, úgyhogy gyorsan kivettem és ment a többi használt mellé.

Az adjustable-al küldte az eladó, gondoltam egyszer élünk, kipróbálom.

Remélem ednek hamar megjön a Feather szállítmánya, mert nagyon kíváncsi vagyok a japán csodára ezek után.

Benne hagyod a pengét a borotvában?? Én sosem szoktam...bár nem tudom, van-e jelentősége,de szerintem jobb ha nem hagyod benne.Főleg az ilyen rozsda dolgok miatt.
Ed szállítmánya meg késik,reménykedjünk a legjobbakban!!  ;) :-X

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #172 Dátum: 2010. Május 09. - 13:16:29 »
Benne hagyod a pengét a borotvában?? Én sosem szoktam...bár nem tudom, van-e jelentősége,de szerintem jobb ha nem hagyod benne.Főleg az ilyen rozsda dolgok miatt.
Ed szállítmánya meg késik,reménykedjünk a legjobbakban!!  ;) :-X

Sosem szoktam benne hagyni, mert még nem találtam olyan pengét, amiből kinéztem volna egy második menetet. Majd kipróbálom a LORD SC-t is, mert most a zöld LORD-ot használom. Eddig már próbáltam kék Gilette-t, Wilinsont, Astra-t, de a LORD a nyerő.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #173 Dátum: 2010. Május 09. - 13:49:43 »
Idézet
reggelre rozsdapötty fogadott a polcon, ami a borotvából jött

ez alapján feltételeztem,de lehet akkor félreértettem :S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #174 Dátum: 2010. Május 09. - 15:18:28 »
En soha nem veszem ki a penget a borotvabol, csak akkor ha olyan borotvaban hasznalom, amit utana hosszabb ideig nem tervezek hasznalni. Abban sem vagyok biztos, hogy jo a pengenek a folyamatos ki-be pakolas, minden alkalommal kicsit mashogy fog feszulni a borotvaban. De lehet, hogy tulgondolom, mindenestre meg soha nem okozott gondot semmilyen pengevel, ha hosszabb ideig a borotvaban maradt.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #175 Dátum: 2010. Május 09. - 15:37:43 »
Mmint beszorítva hagyod benne? Vagy kiengeded,és úgy hagyod benne...megmondom őszintén én valamiért azt gondoltam,hogy ki kell venni,de ezek szerint az sem baj ha benne marad.(nagyfaternál talált Astra 901 szerűségben is volt egy Astra penge...sztem vagy 10éve benne volt,de egyből dobtam is a kukába)
Én mindig kiveszem,lemosom és leitatom róla a vizet,aztán be a szekrénybe a papírjára.Egyszerre több penge van így tárolva egymás mellett,mikor melyiket akarom használni... :-\

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #176 Dátum: 2010. Május 09. - 15:58:25 »
Nem is lazitom meg soha, hagyom ugy ahogy van. Ha kiveszed akkor raadasul meg arra is figyelni kell, hogy mindig ugyanugy tedd vissza, ne forditsd meg veletlenul.

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #177 Dátum: 2010. Május 09. - 16:00:09 »
Idézet
reggelre rozsdapötty fogadott a polcon, ami a borotvából jött

ez alapján feltételeztem,de lehet akkor félreértettem :S

Jól értetted, most benne hagytam. De nem szoktam benne hagyni. Amúgy ha nem rozsdál a penge, akkor nem gáz.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #178 Dátum: 2010. Május 09. - 18:28:02 »
Ha kiveszed akkor raadasul meg arra is figyelni kell, hogy mindig ugyanugy tedd vissza, ne forditsd meg veletlenul.

Ezért bírom nagyon a Derbynél, hogy a két oldal négy negyede számozva van: 1-2 az egyik, 3-4 a másik oldalon.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #179 Dátum: 2010. Május 09. - 18:39:20 »


Ezért bírom nagyon a Derbynél, hogy a két oldal négy negyede számozva van: 1-2 az egyik, 3-4 a másik oldalon.
[/quote]

Tényleg, ez eddig fel sem tűnt!  :D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici