Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 355638 alkalommal)

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #930 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 18:02:37 »
Zsolbe!
Egyet kérhetek a gyűjteményembe?
Meg egyet a tranyóéba?
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #931 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 19:32:48 »
A Merkur és Merkur klón fejbe is belemegy. Kunpajti mintha tesztelt volna már valami ős Tátrát.

Szerk: Bocs, az Sunlight volt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #932 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 19:34:48 »
 :sör:

Zsolbe!
Egyet kérhetek a gyűjteményembe?
Meg egyet a tranyóéba?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #933 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 07:43:52 »
Ami igen rossz volt :D
A Merkur és Merkur klón fejbe is belemegy. Kunpajti mintha tesztelt volna már valami ős Tátrát.

Szerk: Bocs, az Sunlight volt.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #934 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 14:29:28 »
Elkezdtem egy átfogó  ;D pengetesztet a rendelkezésemre álló pengekészlet és készülék felhasználásával. A körülmények azonosak, patronos hab  :nemtom: ; Gillette alu Tech, és a pengék. A teszt a pengehasználati darabszámot vizsgálja Zenith tűrőképességének függvényében. :)
Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).
Eddig vizsgált pengék:
Lord Zöld Stainless: 3-4 alkalom
Lord kék stainless: 3-4 alkalom
Wilkinson sword: 25 alkalom
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Shark: 9 alkalom

Folytatás hamarosan a következőkkel: Captain, BTC, Derby, és még sokan mások a későbbiekben...
 :idea:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #935 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 14:57:11 »
Azta! A Feather ezek szerint kb. 70-et bír majd : )))

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #936 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 15:56:28 »
Bakker, az én bőröm-szőröm olyan közepesen érzékeny (nemérzékeny), azaz különösebben nem vagyok finnyás, de előtted le a kalappal! 25 borotválkozás egy Wilkinson pengével, az nem semmi! Az utolsó 20 alkalom során mit érzel?  :crazy:
A maradék 12 kényelmetlent miért vállaltad be?
A 25. mennyivel volt más, mint a 20.?
Kb. 13 alkalom egy hónap nálam. Egy hónap vagy két hónap, ezek a kerek számok. :)
Ráadásul a Lordoknak köszönhetően finomodott a technikám, nem is merek újabb kontrollt bevállalni, mert akkor két hónap szünet állna be a tesztben. :)
(Kb. 7-8 alkalomig olyan, mint az új, utána fokozatosan romlik, de kb. 20 -ig jobb, mint egy 0km -es Lord kék pl. A 25 -ik környékén kezd olyaná válni, mint a sokat használt modern, vékony pengék általában: kicsit kevéssé alapos, ezért az ember erősebben bánik vele, ami miatt pontvérzést okozhat az érzékeny részeken.)
Egyébként szerintem jó penge a német Wilki (tudom, h. a fórumon nem szeretik sokan), egyedül a Feathert várom jobbnak...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #937 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 16:17:14 »
Meg ott van még a méregdrága Iridium, az is nagyon tartós.

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #938 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 16:36:10 »
Mondjuk nem lenne érdektelen néhány szóban említened a szőrzeted keménységét/lágyságát, netán a színét. Nem mindegy, hogy egy szőke, nagyon vékony szálú és ritkás borostát irtasz, vagy egy drótkefe-szerű sűrű feketét, mint amivel én vagyok sújtva. Nekem a Feather sem bírt 11 alkalomnál többet, utána már az is nyúz. A Wilki max 2 alkalmas, ami még van belőle, háborús körülmények közt lesz csak használva. A többi fajta változó, 4-6 alkalmasak átlagban. Ez a 25 ez nagyon komoly eredmény!  ::)
... talán talán, talán nem ...

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #939 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 19:46:20 »
+1 spiska

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #940 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 19:58:46 »
Ednél volt korábban.

:nemtom: nincsennekemolyan

de egy közbeszerzésben benne lennék! hol lehet ilyet kapni?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #941 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 21:00:50 »
Anno vettem Edtől KAI pengét. Tényleg jó volt, és ha jól emlékszem az ára is barátságos volt.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #942 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 23:59:12 »
KAI DE pengét használ valaki?
(KAI = KAIJIRUSHI - Japan alapítva 1908)

Az olvasottak alapján Feather pengékhez hasonló brutál éllel rendelkezik.
Csak jobban polírozott az élszalag, ezért kevesbé agresszívnek érződik.

Volt szerencsém nekem is a KAI-DE-hez, sőt a 4 meg az 5 pengés hard és szoft rendszerpatronokhoz is. DE-ből talán van is még belőle. Anno Edtől én is szerváltam egy minta pakk DE-t, Szőrmók japán kapcsolatán keresztül pedig egy készüléket. Utána még sikerült beszereznem egy komolyabb mennyiségű sample pakkot is, amiben szintén volt KAI DE. Az tévedés a KAI nem élesebb, mint a Feather és az összes nálam megforduló KAI penge (DE és rendszer) látható "érdekességgel" bírt -később mások is megerősítettek, hogy "fault" -al rendelkezik. Hibás a köszörülés és hullámok találhatók a bevezető élben.
A kilépő él úgy-ahogy egyenletes volt mindnél, mindenesetre csak úgy-ahogy, mert a borotválkozási élményeim megítélését egy idő után a szemmel és nagyító alatt is megvizsgált "érdekességet" ennek tudtam be...
Ettől függetlenül (és ha műszaki terv szerint minden klappolt volna)  szerintem számomra egy sokkal jobb élvezhető penge lett volna, mint pl. a Feather, mert "vastagabb és kerekebb" éllel rendelkezik. A "jobban polírozást" nem tudom megerősíteni, mindegyik ami nálam volt ( Featherből is volt rendszer (is) ) a Feather tűnt szebben megmunkálva, a hullámos él pedig a DE-nél nem is volt annyira zavaró, de a többkésesnél egy rövid idő után (egy-két borotválkozás) már életveszélyesnek tűnt. Mindenesetre az első 10 márkában benne volt, amit próbáltam és a DE-t még így a hibával együtt a top 5-be minősítettem. Később azonban hátrébb csúszott.

Ha sikerül beszereznetek egy mostani szériát kíváncsi vagyok az most mit tud. Többen anno szídták, mások pedig agyon dicsérték..

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #943 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 11:54:05 »
Mondjuk nem lenne érdektelen néhány szóban említened a szőrzeted keménységét/lágyságát, netán a színét. Nem mindegy, hogy egy szőke, nagyon vékony szálú és ritkás borostát irtasz, vagy egy drótkefe-szerű sűrű feketét, mint amivel én vagyok sújtva. Nekem a Feather sem bírt 11 alkalomnál többet, utána már az is nyúz. A Wilki max 2 alkalmas, ami még van belőle, háborús körülmények közt lesz csak használva. A többi fajta változó, 4-6 alkalmasak átlagban. Ez a 25 ez nagyon komoly eredmény!  ::)
Ha ez nekem szólt, azért sem írtam, mert felesleges, inkább az egymáshoz való viszonyszámok az érdekesek, pont azért, mert a készülék, hab, stílus és szőr eltér mindenkinél.
(Ha érdekel, fekete, szerintem közepes erősségű, de nem túl sűrű a szőrzet, és kicsi az arcom :) , általában egy ATG kör van, nyakon XTG és utána semi-ATG szerű megmunkálással.)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #944 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 15:10:01 »
Szerintem nem jó így összehasonlítani, mert akár kicsapongóan szubjektív lehet. Ha a pengénk éle egyenletesen kopik, akkor gyakorlatilag "mindig" lesz benne még egy kör. Exponenciális görbe.. ( Csak egyre nagyobb nyomást kell alkalmazni, adjusztálni kell a szöget ill. nem lesz kényelmes). Minden geometria kicsit másként is viselkedik, a tökéletes gót ívben lesz a legtartósabb, valamint a teljesítmény csökkenés a  NEM leglátványosabb. Mindenesetre a legtöbb pengével el lehet menni így egész sokáig( részben hozzáállás kérdése), van amelyiknek hirtelen lesz vége. Azt pedig, hogy éppen mikortól nem kényelmes már rengeteg tényező befolyásolja. Akár hangulat is. Nem mondom, hogy nagyvonalakban nem ad egy összehasonlítási alapot, de ez a teszt objektíven így már nem a legjobb, főleg, hogy zenith nem tulajdonít jelentőséget minden apró körülménynek... és csak a pengét vizsgálja. Készülék? Szoftverek? stb.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici