Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 363938 alkalommal)

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #945 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 17:49:21 »
Erre kértem egy falatka rávillantást, és lám...  ;)
... talán talán, talán nem ...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #946 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 20:57:20 »
Szerintem nem jó így összehasonlítani, mert akár kicsapongóan szubjektív lehet. Ha a pengénk éle egyenletesen kopik, akkor gyakorlatilag "mindig" lesz benne még egy kör. Exponenciális görbe.. ( Csak egyre nagyobb nyomást kell alkalmazni, adjusztálni kell a szöget ill. nem lesz kényelmes). Minden geometria kicsit másként is viselkedik, a tökéletes gót ívben lesz a legtartósabb, valamint a teljesítmény csökkenés a  NEM leglátványosabb. Mindenesetre a legtöbb pengével el lehet menni így egész sokáig( részben hozzáállás kérdése), van amelyiknek hirtelen lesz vége. Azt pedig, hogy éppen mikortól nem kényelmes már rengeteg tényező befolyásolja. Akár hangulat is. Nem mondom, hogy nagyvonalakban nem ad egy összehasonlítási alapot, de ez a teszt objektíven így már nem a legjobb, főleg, hogy zenith nem tulajdonít jelentőséget minden apró körülménynek... és csak a pengét vizsgálja. Készülék? Szoftverek? stb.
Készülék és SW mindig ugyanaz. Mivel szerencsés típus lehetek, a nagyobb használati számok miatt a szórás kevésbé befolyásol. (Van, akinek a Zöld Lord és Shark egy kategória lenne...)
Hogy szubjektív? Azt már én is írtam az elején, és hát mutassatok a témában objektív mérést. :)
A folyamat leírása valószínűleg hasonló, ha feltételezzük, hogy a folyamat során körülbelül ( :) ) mindig ugyanakkor fogy el Z. türelme, akkor az adott körülmények között összehasonlíthatók egymással a pengék - szigorúan ebből a szempontból... :)
Két felhasználás soha nem lesz egyforma, ezért adtam meg referenciákat is. Ez annak is segíthet, aki pl. ott borotvál, ahol anno nagyapáink idejében a nők sem, neki édesmindegy, hogy nálam hány alkalmat bír, de mondjuk kipróbál egy közepeset, és már tudja merre lépjen. (Vagy nem, de ha a világot akarnánk megváltani, a CERN fórumon írogatnánk, nem itt... :) )
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #947 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 21:02:57 »

Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).
Eddig vizsgált pengék:
Lord Zöld Stainless: 3-4 alkalom
Lord kék stainless: 3-4 alkalom
Wilkinson sword: 25 alkalom
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Big Ben: 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
Shark: 9 alkalom

Kiegészítve a Bigbennel, ami lemaradt, mert elfelejtődött. Nem hagyott mély nyomot (jóindulatának köszönhetően az arcon sem).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #948 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 22:48:24 »
KAI DE pengét használ valaki?
(KAI = KAIJIRUSHI - Japan alapítva 1908)

Az olvasottak alapján Feather pengékhez hasonló brutál éllel rendelkezik.
Csak jobban polírozott az élszalag, ezért kevesbé agresszívnek érződik.

ezt írtam róla: http://borotvaforum.hu/index.php?topic=10.msg10436;topicseen#msg10436


"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #949 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 22:58:21 »
Szerintem stimmel... ezt a tesztet azonban én sem veszem komolyan.
Lenne objektív mérési lehetőség is, csak nem nekünk halandóknak. És valószínűleg számunkra nem is számítana, hogy hány Newtonnal tudna egy-egy penge tömör papír tömbökbe centiket vágni és hányszor. (Mondjuk ezt kéne mérni kezdésnél és amikor kezd kényelmetlenné válni a borotválkozás egy-egy penge eseténél. Amit én tudok saját tapasztalatból, hogy kb 1 perc alatt tönkre tudok tenni egy DE pengét, ha akarok, akár az arcomon is ( ott 3 perc), de akár tenyéren is könnyű "letörni" az élét... Amikor elkezdtem a DE borotválkozást, néha rádobtam a csomagból a fajanszra a pengét, amit onnan jól odasúrolva vettem fel és raktam a készülékbe... Időnként nem értettem, hogy miért vacak ugyanaz a márkájú penge ugyanabból a csomagból.... Mert a mozdulattal lekaricstoltam a bevonatokat és az élét... Oda akarok kilyukadni, hogy ha ilyen apróság is számít, akkor minden apróság számít!, amit esetleg egy ilyen tesztnél nem veszünk figyelembe és mindent nem lehet mindig ugyanúgy csinálni, majd az előző méréssel összehasonlítani, hiszen mindig máshogy veszünk ki egy pengét a dobozából, a csapból folyó meleg víz sem mindig pont 42 fokos... Arról nem beszélve, hogy az is sokat számít, hogy minél több pengét és készüléket próbálgat az ember fia, annál tapasztaltabb és hozzáértőbb lesz, nem beszélve, hogy nem lehet 5 percenként kipróbálni egy-egy új pengét...( szóval, hogy milyen volt érzésre egy penge mondjuk 1 évvel ezelőtt, lehet addigra már az az  érzés is torzult) kvázi ez is hozza magával, hogy a gyakorlat teszi a mestert és kezdheti az ember elölről az egészet mert, mire a végére jutna akkor is más eredményt kapna a legelsővel, mert akkor már ráérzett az ízére... Én így voltam az Astrával, Captainnel. Teljesen más véleményen voltam az elején, mint most. A tartósság technika kérdése (is). Most már nem kezdenék el vadul tesztelgetni újra, mert oda lyukadtam, hogy minden pengével meg lehet borotválkozni, mindegyik teljesítménye és tartóssága a felkészülés és technika, valamint hangulat függvénye, és tarthat az 1 borotválkozástól, akár mondjuk 10-20-ig...( ha nem nyomod a készüléket és jó szögben tartod, szórzódik az élettartama) Hogy mikor lesz 15 és melyik lesz a kedvenc az lesz a szubjektum. A kirívó esetek pl. Feather, vagy a Personnának volt egy extra tartós Titán vagy vmi hasonló brutál pengéje, az egy kicsit más tészta, ott ezek az intervallumok is kiszélesednek, ebben nem is vitatkoznék, vagy ha egy Wilkit sikerül 25 borotválkozásra bírnod, amiből 13 kényelmes volt, akkor bizony én ennek a tesztnek nem tulajdonítok jelentőséget, inkább hiszem azt, hogy most éreztél rá ennek a pengének az ízére. De nem hiszem, hogy pont az a Wilki specifikációban a közelében lenne mondjuk a Featherhez, ahol nem akkora nagy szám, ha valakinél 25 borotválkozást is kibír... A Wilkin 25 kanyart lenyomni úgy, hogy az elejétől végig mindig ugyanolyan BBS és ugyanolyan állapotban marad a bőröd minden borotválkozás után, na az nem stimmel...és máris borult az eredmény.
egy kérdés még a Shark a 9 használattal az SC vagy SS?             

Peti- egyébként miért ne stimmelne? én ha jól számolom akár 300 szor is tudnám használni mondjuk akármelyik pengét, ha közvetlen egymás után borotválkoznék!  ;D Lehet zenith így nyomja, ki tudja, ez nem volt benne a teszt specifikációjában...

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #950 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 23:04:05 »
Nekem ezzel még mindig bajom van, itt valami sántít! A LORD-ok nálad hozzák a formájukat, sőt, még talán az átlag alatt teljesítenek. A Shark átlaga - nemzetközi szinten is - 2-3, max 4 alkalom, nálad több, mint a duplája. És a korona a Wilki, ami a legtöbb embernek szűz állapotában sem jön be, és max. 4-5 a csúcsteljesítménye, ez nálad 25.
Ha minden penge típus egy konstans szorzóval tudna többet nálad, mint az átlagnál, akkor semmi érdekes nem lenn (gyengébb szőr, stb.) de így ez nem stimmel  :nemtom:

Előre bocsájtom, hogy magam részéről igyekszem elérni a babapopsi állapotot mindem alkalommal, és ha vér serken, és nem én csináltam valami baromságot, akkor a penge kíméletlenül megy a szemetesbe!

Árnyalom a képet én is:
Kék, zöld Lord: 4-6 alkalom
Wilki: max 5 alkalom
Astra, nem emlékszem a szinére: max 5 alkalom
Kapitány: kényelmesen 10-15 között valahol, a maximumot nem tudom, eddig még nem számoltam.
A Kapitányból volt egy pár darabos eresztés, ami már az első alkalommal rettenetesen sz@r volt, az szerintem egyszerűen gyártási hibás volt.

Én is hozom a szokásos formulákat a legtöbb esetben, de a Kapitánynál nállam is kiugróan magas a használati szám. Ja és mindíg 2 kört megyek, és ahol még kell, ott igazítok.  
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #951 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 08:20:37 »
intervallumok is kiszélesednek, ebben nem is vitatkoznék, vagy ha egy Wilkit sikerül 25 borotválkozásra bírnod, amiből 13 kényelmes volt, akkor bizony én ennek a tesztnek nem tulajdonítok jelentőséget, inkább hiszem azt, hogy most éreztél rá ennek a pengének az ízére. De nem hiszem, hogy pont az a Wilki specifikációban a közelében lenne mondjuk a Featherhez, ahol nem akkora nagy szám, ha valakinél 25 borotválkozást is kibír... A Wilkin 25 kanyart lenyomni úgy, hogy az elejétől végig mindig ugyanolyan BBS és ugyanolyan állapotban marad a bőröd minden borotválkozás után, na az nem stimmel...és máris borult az eredmény.
egy kérdés még a Shark a 9 használattal az SC vagy SS?              
Több mint 10 éve tolom a Wilkivel, persze lehet, h. most éreztem rá az ízére. :)
A Shark SS volt, és én csodálkoztam a legjobban, ui. a kék Lord eredményére vártam.

Egyébként nem kell ennyire komolyan megmagyarázni, főleg ha nem olyan eredmény jön ki, mint amit a többség szeretne.  ;)

A tesztet folytatom, tartom magam az eredeti premisszákhoz (azonos SW és HW, egy kör ATG, azonos eredményre megyek), és tartóssági teszt. Ha ennyire zavarja a többséget, akkor nem írom be ide. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #952 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 08:31:22 »
A folytatásra szavazok!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #953 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 10:38:34 »
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #954 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 14:37:00 »
Több mint 10 éve tolom a Wilkivel, persze lehet, h. most éreztem rá az ízére. :)
A Shark SS volt, és én csodálkoztam a legjobban, ui. a kék Lord eredményére vártam.

Egyébként nem kell ennyire komolyan megmagyarázni, főleg ha nem olyan eredmény jön ki, mint amit a többség szeretne.  ;)

A tesztet folytatom, tartom magam az eredeti premisszákhoz (azonos SW és HW, egy kör ATG, azonos eredményre megyek), és tartóssági teszt. Ha ennyire zavarja a többséget, akkor nem írom be ide. :)

Bocs! Nem akartam elvenni a kedved! Azt írsz be ide ami jólesik természetesen, de ha nem kell komolyan megmagyarázni, akkor részemről nem is kell komolyan venni! Ettől függetlenül nem cáfolom meg egy picit sem, hogy úgy van Nálad, ahogy írod... de ez nemcsak a Wilki erénye!
Számomra a teszted egy pont olyan infó, mint amikor a barátaimmal "a nagy sőrteszt" volt és specifikáció szerint próbáltunk berúgni, illetve ki mikor dobja el a taccsot. Egyik alkalommal Dréherből 10 korsó volt a vége, másik alkalommal Amstelből 6 korsó, és kb. nálam ez a 3-4 liter sör +- a limit...de volt egy nagyon kiugró buli, amikor Pilsner Urquel-es (egyik kedvencem) görbe napot tartottunk, és elfogyott 4 tálcával, amit elvileg 3-an ittunk ( ez ugyebár k.va sok, 48 liter sör!!) és nemhogy taccs nem volt, egyikőnk sem dőlt ki rendesen... Na szóval érdekességnek kíváló, de nem egy globál teszt... és ugye, az én sztorimra is könnyen rámondható, hogy valami nem stimmel? Pedig a szlopálásunk végeredménye ez volt...  :sör:   

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #955 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 15:48:37 »
Idézet
A tesztet folytatom, tartom magam az eredeti premisszákhoz (azonos SW és HW, egy kör ATG, azonos eredményre megyek), és tartóssági teszt.

Nna itt van az eb elhantolva! Ha csak egy körös borotválkozásaid vannak, persze hogy sokat bír bármelyik bléd! Amúgy a magam részéről szívesen olvasom mások véleményét, elvégre ezért vagyunk itt.  :sör:
... talán talán, talán nem ...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #956 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 15:48:53 »
Bocs! Nem akartam elvenni a kedved! Azt írsz be ide ami jólesik természetesen, de ha nem kell komolyan megmagyarázni, akkor részemről nem is kell komolyan venni! Ettől függetlenül nem cáfolom meg egy picit sem, hogy úgy van Nálad, ahogy írod... de ez nemcsak a Wilki erénye!
Számomra a teszted egy pont olyan infó, mint amikor a barátaimmal "a nagy sőrteszt" volt és specifikáció szerint próbáltunk berúgni, illetve ki mikor dobja el a taccsot. Egyik alkalommal Dréherből 10 korsó volt a vége, másik alkalommal Amstelből 6 korsó, és kb. nálam ez a 3-4 liter sör +- a limit...de volt egy nagyon kiugró buli, amikor Pilsner Urquel-es (egyik kedvencem) görbe napot tartottunk, és elfogyott 4 tálcával, amit elvileg 3-an ittunk ( ez ugyebár k.va sok, 48 liter sör!!) és nemhogy taccs nem volt, egyikőnk sem dőlt ki rendesen... Na szóval érdekességnek kíváló, de nem egy globál teszt... és ugye, az én sztorimra is könnyen rámondható, hogy valami nem stimmel? Pedig a szlopálásunk végeredménye ez volt...  :sör:   
Szerintem teljesen jó a példa, én három üveg dréjertől is rosszul vagyok. A Pilsner meg a szimplán király. :)

Egy szóval sem írtam, hogy bárminek mi az erénye. Tehát pl. azt, h. a kínai penge a végére már alaposságban volt rossz, a Wilki a végére veszélyesebbé válik, vagy hogy a Zöld Lord az abszolút jóindulatú penge, amivel lehetetlen hibázni. De ezek a szubjektumok nekem.
Egy érdekességre derült még fény: pengeár / használatok száma együttható nagyon korrelál a 3-4 Ft -os értékhez (már ahol számomra ismert ára van).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #957 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 15:55:42 »
+1 a folytatásra!
Nagyapám, áldja meg az Isten, e hónapban tölti a 80. évét, márciusban adtam Neki (félve) egy(db) Feathert, mondom hagy örüljön, neki is kb 20-at bír egy Wilkinson. Kb 1 hete telefonált, hogy baj van, kezd húzni a penge. Bázz :D.
Levittem neki egy tizes pakkot, akkor meg azzal állt elő, ha egy fél évig használ egyet, akkor már meg sem éli az utolsó pengéket... :-\

Mesélte, hogy katona korában ismerte meg a Rotbartot, valami őrmester adott neki egyet, mondta neki az őrmester, hogy ezzel már az utolsó 4-5 hónapot kibírja. Úgy is volt, bár gondolom nem volt cél a bbs elérése, csak letolni a 90%-át a szőrnek, osztjónapot.

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #958 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 16:04:27 »
Ezek a magas labdák... :fenek:
S. Ivánt írtam volna akkor Peti.
Bár, én hagytam ki a "penge" szót.  :sör:

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #959 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 16:38:36 »
Megképzett előttem a kép:

Nagypapa, Roti, lövészárok, ürgebőrbe vart imperialisták.

Na ez kemény :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici