Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340158 alkalommal)

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #960 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 22:15:26 »
Qttyyy öreg havertól kaptam ( :sör:) egy kb 40 db-os minta-pakkot pár hónapja, sok penge van azok között is, ami nem zsírpapírban lapul.
Gondolom egy hangyaf....-nyival olcsóbban jön ki darabja, és itt nem csak a zsírpapír árára gondolok, hanem gyártástechnológiára.
(+1 gépsor+1melós,időkiesés,termelékenység hatékonysága...) Nem rossz pengék azok sem, valamilyen korrózió elleni védelmet csak kapnak.Gondolom. Bléd? ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #961 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 23:27:48 »
Qttyyy öreg havertól kaptam ( :sör:) egy kb 40 db-os minta-pakkot pár hónapja, sok penge van azok között is, ami nem zsírpapírban lapul.
Gondolom egy hangyaf....-nyival olcsóbban jön ki darabja, és itt nem csak a zsírpapír árára gondolok, hanem gyártástechnológiára.
(+1 gépsor+1melós,időkiesés,termelékenység hatékonysága...) Nem rossz pengék azok sem, valamilyen korrózió elleni védelmet csak kapnak.Gondolom. Bléd? ;D
With zsírpéper the antdick drága? Kínában az antdick pici és ócsó, Amerikában meg ugyebár ott van a big blek bull antdick (vagy az Auszrália?), de ott anélkül is veri, veri a drága.

Amit erről olvastam, megoszlanak a vélemények, hogy kell-e zsírpapír vagy nem kell. Én szerintem nem árt, de nem csak a korrózióvédelemről van szó, hanem a "megadjuk a módjáról". A duplán csomagoltak egyértelműen jobban vannak védve mindentől. Ettől függetlenül látszik vagy nem kötelező, vagy inkább lehet ezzel is spórolni, vagy ezeket a pengéket duplán vonták be titokban valamilyen anyaggal, ezt nem tudom, csak tippem lenne az elsőre. Az biztos, hogy a csomagolás összköltségében nem oszt nem szoroz a zsírpapír, elenyésző tétel lehet nagy tételben.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #962 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 23:09:23 »
Stirlitz - gondolták a kurvák.



A francba. Mindent tudnak.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #963 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 12:45:54 »
S ha kérjük akkor sem? Engem érdekelne!

Részleteket nem írok
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #964 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 13:22:25 »
SicTransit- amíg nem tisztázódik a tartalomvédelem addig nem.  ;D Igazából a pengevastagság szerintem egyáltalán nem hadititok ( konkrétan gyártás után is mérhető), de pl. én DE-ből nem láttam még 0,05mm vékonyat. Elméletileg persze lehetséges, de a legvékonyabb alufólia is vastagabb szerintem.       

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #965 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 14:12:17 »
Penge: Kösz! A 0,05 nem is érdekes, inkább az, hogy mi az a 8-10 bevett méret, amit használnak, melyiket melyik gyártó, vagy van -e pl. gyártón belül az egyes modelleknél eltérés, vagy a gyártási költség mindenek felett?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #966 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 14:47:10 »
Nem mondta, hogy minek a szelephézagát szokta állítani!  ;D

1ébként ha jól emléxem az alufólia talán 0,01-0,02 mm vastag. (Kifogyott a tojómérőmből az ellem, pedig biz' Isten megmérném Nektek... ;D)

Érdekes, hogy a vastagsága 0,08 mm. A többi penge vastagsága 0,05mm szokott lenni.
(három pengével szoktam szelephézagot állítani) :)

Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #967 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 15:55:53 »
Imi- azért is kérdeztem Tamisu-t, hogy mit bütyköl  ;D Lehet valami motoros repülőgépmodel, vagy ilyesmi.

Alufóliával kapcsolatban a határvonalnál kicsit ( de csak kicsit) melléfogtam. Amit mi árultunk az 30 mikronos, tehát 0,03mm, de ez már eléggé a határ, ami használható... és tényleg van ennél még vékonyabb is, de az már a gagyi kategória... Amit most otthon használunk az a 30 mikronosnál vastagabb úgyhogy van vastagabb is. ( Nincs ráírva sajnos a spec.) Pengére (acélra) levetítve már hasonlóan képlékeny lenne, ide akartam kilyukadni.

SicT- nem látok konkrét összefüggéseket ami a minőséget illeti, valószínűleg az acél megedzésén és az összetételén ( talán még az árán) és a tervbe vett élgeometrián is múlik, hogy milyen vastagságút választanak. Featherből amit láttam van 0,11-es és Lordból ennek a duplája is. Közte és felette van a legtöbb. 0,08-as is létezik (spec-t mondjuk nem láttam még ilyet), de ez szerintem a vége.
Másik oldalról ipariban létezik 0,5mm-es is, ezt meg olyan gépbe rakják bele, ami mondjuk egy szűcs műhelyében szőrmét vág méretre. Alternatívaként a mi pengéink is jók ezekbe, kicsit gyengébb tartóssággal, de addig kicsit jobb teljesítménnyel ( itt nagyon számít a vastagság, hogy ne törjön) Borotválkozásnál ugyebár kicsit más a szempont terhelés ügyileg. 

Nem elérhető Pegi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
    • Zoliék lapja
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #968 Dátum: 2012. Október 20. - 19:40:12 »
Sziasztok.

Először is: Ha nem jó helyre írom, nyugodtan szóljatok.
Ma kipróbáltam a Lord pengét.
Őszintén megmondom: Nekem nem nagyon jött be. A Wilkinsonnal sokkal könnyebben le tudtam tolni az 1 hetes szőrt. :-)

Mindenesetre nem fogom kidobni, mert annyira azért nem rossz, de a wilkinson sztem jobb. Legalábbis most így látom.
Most azon vagyok, hogy a többi pengét is kipróbáljamés meglátjuk mi lesz a nekem legjobban megfelelő. :-)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #969 Dátum: 2012. Október 21. - 22:24:42 »
Melyik Lord penge volt az pegi, mivel van egy pár fajta.


Sziasztok.

Először is: Ha nem jó helyre írom, nyugodtan szóljatok.
Ma kipróbáltam a Lord pengét.
Őszintén megmondom: Nekem nem nagyon jött be. A Wilkinsonnal sokkal könnyebben le tudtam tolni az 1 hetes szőrt. :-)

Mindenesetre nem fogom kidobni, mert annyira azért nem rossz, de a wilkinson sztem jobb. Legalábbis most így látom.
Most azon vagyok, hogy a többi pengét is kipróbáljamés meglátjuk mi lesz a nekem legjobban megfelelő. :-)

Nem elérhető Pegi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
    • Zoliék lapja
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #970 Dátum: 2012. Október 22. - 20:43:11 »
Lord Super Stainless Blades volt a tettes.  ;D


Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #971 Dátum: 2012. Október 22. - 21:45:52 »
Nekem sem a kedvencem a lord super stainless (azt hiszem ez a zöld lord) valahogy nem tudok vele zöldágra vergődni :)

Lord Super Stainless Blades volt a tettes.  ;D

Nem elérhető Laurentius

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #972 Dátum: 2012. Október 23. - 12:10:40 »
Nekem sem a kedvencem a lord super stainless (azt hiszem ez a zöld lord) valahogy nem tudok vele zöldágra vergődni :)

Lord Super Stainless Blades volt a tettes.  ;D

Igazából a ződ és a kék/fehér Lord penge csomagolásán is a Super Stainless felirat díszeleg. A zöld elején Classic, míg a kék/fehérén Super szerepel, talán ez jobban segít a meghatározásban. Aztán azt is jó lenne tudni, hogy milyen készülékben használtad, mert sok függ attól is (meg a szőr milyenségétől meg még sorolhatnám... :crazy:). Merkur 15C-t használok, sokáig csak Derby volt benne, most kezdtem el próbálgatni a többi pengét. Eddig zöld Lord, meg a zöld Astra járt benne. Az Astráról inkább ne is beszéljünk, ellenben az egyiptomi társa... Ha a Derby 9/10, akkor a Lord 8/10 a teljesítmény szempontjából. Ár/érték arányban viszont egyértelműen törökverő ;D Egyszóval maximálisan bejött, pedig sokkal rosszabbra számítottam.

Dávid

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #973 Dátum: 2012. Október 23. - 13:36:43 »
Majd próbáljátok ki 3-5 hónap múlva azokat a pengéket, amiket most gyengébbnek ítéltek. Eleinte én sem voltam nagy barátságban a Super Stainless-szel, aztán egy év múlva valahogy az volt otthon, és igenis jól muzsikált. 4-5, hibátlan, komfortos borotválkozást adott.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #974 Dátum: 2012. Október 25. - 00:18:11 »
Nekem meg a zöld astra -astra superior platinum a becsületes neve- volt szuper, bár elég régen nem tudtam venni, azóta meg szerintem elég sokat fejlődtem.


Nekem sem a kedvencem a lord super stainless (azt hiszem ez a zöld lord) valahogy nem tudok vele zöldágra vergődni :)

Lord Super Stainless Blades volt a tettes.  ;D

Igazából a ződ és a kék/fehér Lord penge csomagolásán is a Super Stainless felirat díszeleg. A zöld elején Classic, míg a kék/fehérén Super szerepel, talán ez jobban segít a meghatározásban. Aztán azt is jó lenne tudni, hogy milyen készülékben használtad, mert sok függ attól is (meg a szőr milyenségétől meg még sorolhatnám... :crazy:). Merkur 15C-t használok, sokáig csak Derby volt benne, most kezdtem el próbálgatni a többi pengét. Eddig zöld Lord, meg a zöld Astra járt benne. Az Astráról inkább ne is beszéljünk, ellenben az egyiptomi társa... Ha a Derby 9/10, akkor a Lord 8/10 a teljesítmény szempontjából. Ár/érték arányban viszont egyértelműen törökverő ;D Egyszóval maximálisan bejött, pedig sokkal rosszabbra számítottam.

Dávid

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici