Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 350985 alkalommal)

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1050 Dátum: 2013. Január 22. - 23:43:07 »
Sziasztok! Merkur super platinumról, azon kívül, hogy drága, mi a véleményetek? Nincs mással tapasztalatom, ez bejön, mi lehet hasonló? Merkur 38c borotvával használom. Ez - ahogy már máshol írtam - kamaszkorom óta az első visszatérésem a DE borotvákhoz. Szóval van még pár ilyen pengém, semmi bajom vele, de kipróbálnék mást is a kategóriában...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1051 Dátum: 2013. Január 23. - 07:05:06 »
Többségi vélemény alapján nem csak drága, de nem is igazán jó.
Feather, zöld Astra, sárga BIC, Lord Super Chrome.
Utóbbi három itthon nem sok utanajarassal beszerezheto.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1052 Dátum: 2013. Január 25. - 22:49:07 »
Vettem egy csomag zold Lord Super stainless-t az Extrametálban. Vicces, az ötös csomag (műanyag doboz) és a 10-es papírtokos egyaránt 390 volt. Érdekes üzletpolitika... Szóval vettem egy ötöset (aha, persze...) és jó élmény. Kevésbé agresszív, mint a Merkur, viszont nem is vág olyan simára. Meg tréningezem. Napi borotválkozó vagyok, ez veszélytelenebbnek tűnik...

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1053 Dátum: 2013. Január 25. - 23:55:58 »
100 ft os boltban 80 Ft körül van.  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1054 Dátum: 2013. Január 26. - 17:18:26 »
Amilyen erős a valutánk, a 390 forint sem egy túlzott kiadás...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1055 Dátum: 2013. Január 26. - 20:32:54 »
Nem azért a rézcsavarért, de 3 különböző kódú termékről beszéltek.  :fetreng: és a 390Ft-os csak az Extrametálban kapható.
Ferit megnyugtatva, Betyárkának üzenem, hogy a 80 Ft-ost múltkor 69-ért láttam a sarki boltban! :-) (hogy melyik sarkon már nem tudom  ;D, de csóváltam is rendesen a fejem) Továbbá ebből a kék fehérből is állítólag (fóruminfó) legalább 3 féle van.  ;D Ezt nem tudom megerősíteni, de gondolom az áruk is ehhez mért.

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1056 Dátum: 2013. Január 26. - 22:51:00 »
Most már csak az érdekelne, hogy a kódon kívül mi a különbség. Van ugye az ötös, műanyag dobozos az Extrametálban 390-ért, ugyanez, ugyanott, 10-es papírkiszerelésben, ugyanennyiért, meg valmi, valahol 80-ért és 69-ért (ez utóbbi az 1-es, 2-es kivezetése óta egyébként is megfizethetetlen). Egyébként a zöld "Classic" stainless pengéről van szó... Milyen ez minőségben? mi a tapasztalatotok? Így, két borotválkozás után nekem bejött, bár kevésbé alapos, mint a Merkur, de kíméletesebb is a bőrhöz... Ma vettem egy Wilkinsont is a Sparban. Következőre azt próbálom... Solingeni az is, mint a Merkur...

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1057 Dátum: 2013. Január 27. - 01:02:22 »
Pengebá!
Nekem ne mond má bátja, hogy az extrametalos lord super stainless másabb mint a szászforintos supertainless. Még a vonalkódja is megegyezik. :P
Extrametalban 390 a goodmarketban 160 míg a százszorszépben 80 Ft. :crazy: Egy és ugyanaz a termék.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1058 Dátum: 2013. Január 27. - 08:27:18 »
A EM-os zöld-sárga az penge penge,
az Osanos zöld-kék az egy fostalicska...
...szerintem.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1059 Dátum: 2013. Január 27. - 09:01:38 »
Nem azért a rézcsavarért, de 3 különböző kódú termékről beszéltek.  :fetreng: [...] Továbbá ebből a kék fehérből is állítólag (fóruminfó) legalább 3 féle van.
Bocs, de miért jó a gyártónak/forgalmazónak, ha egy motivált, relatíve tájékozott (aki itt utánaolvas, az az) fogyasztó sem tud kiigazodni a termékpalettáján?

Ez engem ­— fogyasztóként — mindenképpen abba az irányba tol, hogy hagyjam az egész márkát a fenébe.  Tegyük fel hogy beválik egy penge, venném a következő dobozzal, de abban meg lehet hogy egész más lesz?

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1060 Dátum: 2013. Január 27. - 09:18:24 »
Igen. Ezért kérdezősködöm én is, mert f...gom sincs már, melyik Llrd Classic az igazi.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1061 Dátum: 2013. Január 27. - 10:18:43 »
Malacnak igaza van mert a sárga zöld műanyag dobozos jó nekem is van és nagyon jól dolgozik de viszont a 10 darabos kék zöld egy kalap sz.. akarom mondani szamóca. ;D Szintén van és első húzás után kivágtam mint macskát sza...i.
De én a fentiekben a super stainless t a kék fehér hologramosra értettem és három helyen három különböző áron vettem.

Az extrametálos jó fajta mind kettő a zöldsárga és a kékfehérhologramos. de az utóbbi itt 390 Ft míg a százasboltokban a végén mondom 79 ért bukkantam rá.

Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1062 Dátum: 2013. Január 27. - 16:07:07 »
Nem azért a rézcsavarért, de 3 különböző kódú termékről beszéltek.  :fetreng: [...] Továbbá ebből a kék fehérből is állítólag (fóruminfó) legalább 3 féle van.
Bocs, de miért jó a gyártónak/forgalmazónak, ha egy motivált, relatíve tájékozott (aki itt utánaolvas, az az) fogyasztó sem tud kiigazodni a termékpalettáján?

Ez engem ­— fogyasztóként — mindenképpen abba az irányba tol, hogy hagyjam az egész márkát a fenébe.  Tegyük fel hogy beválik egy penge, venném a következő dobozzal, de abban meg lehet hogy egész más lesz?

Jogos a kérdés, egyben csak egyoldalú, de megválaszolom. A hagyományos penge egy semleges FMCG termék ( ráadásul leáldozóban), nem egy Domextos, ami mindenhol 529 és punktum, akcióban 459 (érezd így is, hogy túl van árazva). Ráadásul a kisméretű termékek közé tartozik. Ha kereskedő lennél egyből tudnád, hogy ez mit jelent árréstömeg, eladható mennyiségek és egyéb szempontokból.  Kis méretű termék, zsebben elfér, gyakorlatilag ömlesztett áru, az értéke nagyon azon múlik, hogy az adott vásárlónak mennyire van éppen szüksége rá... A bugyutább kereskedő megveszi 65-ért és eladja 80-ért, huh de jó! Sőt tuti biznisz, főleg, hogy minden másodikat lenyúlják a boltjából közben ugyanannyit ad el kb. mindegy, hogyan árazná.... Az átlagos kereskedő beárazza a hagyományos 1,4-es szorzójával, nem nézi, hogy penge vagy fültisztitó pálcika( ebből is van 40-100-200 és 700 Ft-ért is kb. ugyanaz a 100db-os), penge kell a boltba (azt sem nézi nagyon milyen) és kb. ennyi, itt az üzletpolitika megáll nem ad el belőle annyit, hogy többet foglalkozzon vele ( és igaza is van). Van még egy pár csatorna, ahol kb. ugyanez a helyzet, a különböző árpolitikák miatt komolyabb szórás lesz az árban. (Sőt van még egy halom ilyen semleges termék, bár nem túl sok.) LORD-ból ugyebár több fajta is van, ennek esik áldozatul (észleled mert most éppen ez foglalkoztat...), míg ugyanez a bő választék egyben az erőssége is ( eldobhatóból 40 féle van itthon). Amúgy tudod hol érdemes milyen fültisztítót venned? :D szerintem nem! de ugye nem is érdekel. :D 

A második mondatoddal pedig, -ha bejövős a penge- ütőd az első felvetést a másik oldalról. Talán emlékszel, hol vetted az előzőt és ugyanoda visszamész. Ha meg eléggé tájékozott vagy, akkor pedig pontosan tudod mit kell venni és hol. A kettő között viszont van a vásárlók 99,9%-a, mert gyakorlatilag tök mindegy, hogy egy doboz pengét 80-ért vagy 100-ért vagy 200-ért ill hol veszel, ha a Domextosért ( direkt írom így) 529-et simán kiadsz. Aki ezért hagyja el a márkát (amit írtál) az ritka. Ha mégis, sajnos ez van... kérdésedre a válasz, hogy ez nem jó sem a gyártónak sem a forgalmazónak, sem a vásárlónak, de ne felejtsd el, hogy a Domextos is hasonló árban lenne, ha nem folyna a tv-ből is ( kb. ennyit ér a kis hypo+szappan flakonban) és amig meg lehet venni a viszonylag jót olcsón, addig én ezt az üzletpolitikát látom előnyösebbnek a fogyasztói oldalról is... (nem akarok elkölteni mindig mindenért 529-et közben még nézni is a tv-ben, nehogy elfelejtsem... kb. egy kis szappan+hypo-ra).

Remélem így jobban átlátod.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1063 Dátum: 2013. Január 27. - 16:27:27 »
Kösz hogy időt szántál rá, de sajnos nem értem amit írsz.  Annyi átjött hogy nem a borotvapengében van a hatalmas profit, de ezt eddig is tudtam, és nem erre voltam kíváncsi, hanem arra hogy miért van ekkora káosz konkrétan a Lordnál.

Úgy látom a többi gyártó meg tudja oldani hogy legyen egy többé-kevésbé világos termékpalettája, szóval amiket írsz azokban nem kételkedem, de számomra nem magyarázza meg a problémát.  Azokat a célokat amiket írsz meg lehet valósítani egy differenciált termékpalettával, de a káosz nem kell hozzá, sőt, kifejezetten előnytelen. 


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1064 Dátum: 2013. Január 27. - 17:06:35 »
Pont azt magyarázom, hogy káosz, mint olyan (amit te káosznak hívsz) az nincs, leszámítva, hogy ezt egy pár tudatos felhasználó, mindig így fogja látni. Ezen nem lehet változtatni, főleg, ha a megítélés annyira szubjetív, hogy ugyanabból a termékből egyesek, 3 különböző minőséget is ki tudnak érezni és asszociálják a bolti árakra. Szériák közt persze vannak/lehetnek különbségek, de valójában ekkora nincs, itt a fórumon bolhából lesz elefánt sokszor, mert a különbség a fókusz.

Ami az árpolitikát illeti, ( tehát a minimál árú és árréssel kikerülő termékek az értékesítési csatornák elejéből) és a szort végfelhasználói árak ebből adódóan. Ez ha jobban belegondolsz elkerülhetetlen, ez a kapitalizmus velejárója. Ha mindenki tudatosan vásárolna, mint ahogy itt a borotvafórumon, az kicsit alakítaná ezt a piacot is, de a semleges FMCG termékekre (pl. DE) nincs (ilyen jellegű) tudatos vásárlás és sosem lesz, ráadásul a borotvapiac kb. olyan egyedülálló, mint a kóla piac, tehát van egy két komolyabb versenyző, utána gyakorlatilag számottevően senki. ( Van a világon kb. 20 borotvapenge gyártó, a többi "összeszerelő" is ezeket a gyártásokat használja) Egyébként nézz körbe akár Gillette vagy Wilkinson DE árakban is. Ugyanezt fogod tapasztalni. Szórtak, csak mivel magasabbra vannak eleve pozicionálva, a különbség nem ennyire érzékelhető, de erre is van teljes ellenpélda. Legutóbb Gillette-t lehetett kapni 60Ft-ért (nagyker) és  ugyanazt 119 Ft-ért (nagyker), ami a boltokba ugyanilyen szórt végfelhasználói áron került ki a polcokra. Káosz? Nem! Mondom nézz körül fültisztító pálcika árakban is, az még durvább, ugyanígy márkákon belül, na az tényleg nagyobb káosz, főleg, hogy ott aztán még brand termék sincs piaci uralkodó.           

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici