Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340043 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1065 Dátum: 2013. Január 27. - 18:18:27 »
Dani, az ugye nem véletlen, hogy az EM a sokféle Lord pengéből csak a zöld-sárgát (a kedvencemet) forgalmazza?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1066 Dátum: 2013. Január 27. - 19:42:57 »
Abban a kontextusban amire céloz a kérdésed Boti, teljesen véletlen, mindemelett nyilván nem.  :sör:

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1067 Dátum: 2013. Január 27. - 19:49:12 »
Ha már feljött márkásabb pengék ilyen cudar ára hol és mikor lehetett Gillettet vagy Wilki t kapni ilyen olcsón?
Érdekes Gillette t még nem próbáltam.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1068 Dátum: 2013. Január 28. - 00:12:16 »
Nem akarok tovább az üzletpolitikán lovagolni, ezért inkább ideírom: ez a Lord nagyon jó penge... Mindegy melyik az - ezt fejtse meg a cég marketing osztálya. Ma használtam harmadszor és ami azt illeti zseniális a hatásfoka, nem irritál, szóval olyan, amilyennek lennie kell. A 390-et simán megéri...

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1069 Dátum: 2013. Január 28. - 06:25:46 »
Jónak jó nálam is bevált de 4 alkalomtól többet ne várj.
Szeretném megkérdezni, hogy hol lelhető fel jó áron wilki és gillette ?
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1070 Dátum: 2013. Január 28. - 07:39:32 »
Abban a kontextusban amire céloz a kérdésed Boti, teljesen véletlen,
Pedig elvártam volna Annától, hogy végigpróbálja a kínálatot, mielőtt leteszi a voksát az egyik mellett!  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1071 Dátum: 2013. Január 28. - 12:22:28 »
hol lelhető fel jó áron wilki és gillette ?
Amit írtam még mindig kapható:
132Ft Wilki penge a Bécsi úti E center Spar üzletében a kozmetikai szerek leértékelt álványán.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1072 Dátum: 2013. Január 28. - 12:51:30 »
Na megint a pöstiek járnak jól.  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1073 Dátum: 2013. Január 28. - 12:54:18 »
Tévedés, a bécsi úti EuroCenter Budán,  :idea: Sőt, Óbudán van!  :crazy:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető trofimov

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1074 Dátum: 2013. Január 28. - 20:27:01 »
Na megint a pöstiek járnak jól.  ;D

azért vidéki kisboltban is érhet meglepetés :)

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1075 Dátum: 2013. Január 29. - 15:53:07 »
Hozzájutottam még régebben egy nagyobb tétel csehszlovák NOS Tatra pengéhez, most került sor a kipróbálására. Mivel még az ős-formájú pengéről van szó (3 lyukkal, hosszanti nyílás nélkül) a vizsgáló célműszer egy Gillette Old Type volt. Már a penge kibontásánál érezni, hogy nem egy mai technológia, jóval merevebb, masszívabb, mint egy modern penge. A készülékbe befogva is határozottan ellentartott a fejnek, kifejezetten bele kellett kapaszkodni a nyél végébe, hogy rendesen össze tudjam húzni.
Használat: alapos szappanozás után WTG első húzás: tép. Próbálok másik szöget (GOT-ot elég széles szögtartományban lehet használni), de tép mindenhogy. Fél arcomat lekínlódtam vele, de az áll körüli erősebb szálakban végképp megakadt, innen váltottam másik borotvára  egy sokadszorra használt BIC-el, ami vitt is rendesen, megnyugtatva, hogy nem a habbal/előkészítéssel volt probléma. XTG-ben tettem még néhány húzást Tatraval, de így sem volt az igazi: hiába az ordító sercegés, a teljesítmény nem akart megjelenni.
Egy mérés nem mérés alapon még további két alkalommal elővettem, de  mivel az erdemény ugyanaz volt,  mint az elsőnél a harmadik után a pengetemető doboz várta.
Konklúzió: Minden tiszteletem azoké a régieké, akiknek még más híján ezt kellett használni. A pengét egyébként még ma is gyártják (http://www.czechblades.cz/html/products.html), de ha az újnak is ilyen éle van (vagyis nincs), akkor max. ipari felhasználásra való.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1076 Dátum: 2013. Január 29. - 16:49:52 »
Zsolbe, a Tatra pengéhez ajánlom egy Bakony pengeélező beszerzését, csak, hogy teljes legyen a kép... ;) :evil:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1077 Dátum: 2013. Január 29. - 17:23:37 »
Tényleg működött a dolog ezzel az élezővel? Én igen csak ferde szemmel nézem ezeket.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Ser Renly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1078 Dátum: 2013. Január 29. - 18:01:54 »
Abból a szempontból is érdekes, hogy honnan kerülhetett elő egyszerre a "semmiből" az a sok slant -- ItalianBarberék valószínűleg meg tudtak szerezni egy nagy adag kihasználatlanul maradt és elrakott katonaságnak szánt borotvát és nem is olyan régen ügyesen felpezsdítették a piacot ezekkel, mostanra el is fogyott a készlet. Valószínűleg nem is lesz többé NOS-ként nagy számban elérhető.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1079 Dátum: 2013. Január 29. - 18:06:08 »
Zsolbe- azért régebben lehet még volt éle. Mivel bevonat nélküli pengék és idősek, az idő simán avultathatta a pengéket. Nyilván új korukban is kicsit rázósabb menet volt velük borotválkozni, mint a mostani vékony pengékkel, de amit leírtál az már túl sok.
Kidobás előtt fehege éltárs által ajánlott élezők, jó ötletnek tűnnek, de ugyanezen okok miatt, én sem fűzök hozzá túl sok reményt. Mármint lehet igencsak ki kell fogni a precízen működő Bakonyokat. Ami ilyen DE élező kütyükkel én eddig találkoztam, azok már semmit sem érnek, lifegtek, lötyögtek, elhasználódtak.. persze új korukban nyilván valamilyen szinten használhatóak voltak.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici