Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340154 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1080 Dátum: 2013. Január 29. - 22:01:44 »
...a legtöbbről a bőr is le van vágva.  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1081 Dátum: 2013. Január 30. - 08:15:30 »
mry314: Bakony már van (egy DE-vel együtt vettem jóáras csomagban), elég jó állapotúnak néz ki, de még eddig behatóbban nem foglalkoztam vele.
fehege: Ha kísérletezni van kedved, néhány darab pengét tudok biztosítani hozzá.
Penge: kösz a biztatást és a tippeket, de mivel a hasonló Tiger pengérő már korábban lesújtó elemzést írt itt valaki, innentől kezdve a Tatratól sem vártam sokat. Ráadásul ajándékba kaptam, innentől kezdve nem veszteség , ha nem tudom használni; gyűjteménybe még jó lesz. :)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1082 Dátum: 2013. Január 30. - 08:33:32 »
Nagyapám is használt ilyen zsinóros élezőt, néha nekem engedte át a "nemes feladatot". Biztosan működött, mert az öregnek erős arcszőrzete volt, de mégis mindig jól borotvált volt. A pengékre sajnos nem nagyon emlékszem, piros papírba voltak csomagolva...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1083 Dátum: 2013. Január 30. - 08:35:45 »
Abból a szempontból is érdekes, hogy honnan kerülhetett elő egyszerre a "semmiből" az a sok slant -- ItalianBarberék valószínűleg meg tudtak szerezni egy nagy adag kihasználatlanul maradt és elrakott katonaságnak szánt borotvát és nem is olyan régen ügyesen felpezsdítették a piacot ezekkel, mostanra el is fogyott a készlet. Valószínűleg nem is lesz többé NOS-ként nagy számban elérhető.
Azért ha akkora tuti dolog lenne ez a műanyag slant, akkor valaki elkezdené gyártani, jó eséllyel minden oltalom lejárt már rajta.  Valszeg nem véletlen hogy a fém slant is inkább niche termék (egy niche piacon ;D).

Az ItalianBarber nagyon ügyesen meglovagolta a gyűjtési mániát, eleve azzal indítottak hogy korlátozott számban van, aki megvette az ezek után persze hogy arról írt hogy ez a csodaborotva, soha nem látott kényelem és BBS, ha már egyszer megvette.  Ez egészen a következő NOS borotváig fog tartani, amit egy inka piramisban találnak majd, és csak 50 darab lesz belőle, soha nem látott kényelem és BBS... azért ezek az inkák még tudtak.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1084 Dátum: 2013. Január 30. - 10:10:25 »
Miért lenne a fém slant réspiaci termék?
A terméknek nem rövid az életciklusa, nem új piaci terület, és a keresletére van folyamatosan eléthető kínálat.
A niche termék egyszerűen a piac méretét jelöli, nem azokat a dolgokat amiről írsz.  A slant borotva piaca borzasztó kicsi, tudtommal 1 termék van, amit még gyártanak (Merkur 37C).  Ezzel amúgy semmi gond, ez nem értékítélet, hanem ténykérdés.

Aki manapság egy ilyen "antik" készülékhez hozzájut, nem kell gyűjtőnek lennie, hogy megtartsa.
Ritkán adják tovább, mert a legtöbb embernek bejön a használata, nem vitrinben tartja.

A mai modern reuxás-patronos-eldobható korszakban már az emberek nem tudják, hogy érzékeny-normál arcbőrön erős szörzetre egy ilyen készülék lenne az igazán jó választás.
Ha megnézed a B&B és hasonló fórumokon a threadeket, akkor kb az történik hogy 1. vki beszerez egy ilyen borotvát (egy másik kontinensről, belerakva időt, pénzt, energiát), 2. ír egy review-t arról hogy ez a borotválkozás non plus ultrája, 3. erre pár ember eldönti hogy neki is kell egy ilyen, és megy az egész tovább.  Mindezt egy olyan hótegyszerű használati tárgyról, amit (a) több mint fél évszázada majdnem teljesen kitaláltak, érdemi innováció alig történt, (b) jelenleg is széles választékban beszerezhető, újonnan és használtan is, mindenféle kivitelben, színben, formában és árkategóriában.  Ez a nerdködés csak gyűjtőket szokott érdekelni.  Nem kétlem hogy ha vkinek kezébe kerül egy Merkur bakelit slant akkor esetleg megtartja, de eleve az fog ilyet külföldről rendelni akinek ez több mint használati tárgy.  USAban tényleg minden DE borotvát két nap alatt megkapsz olcsón postán, ha a cél csak a borotválkozás.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1085 Dátum: 2013. Január 30. - 11:51:17 »
Szerintem meg egyszerűen nem lehet slant borotva piacról beszélni...   :fetreng:
Van kb 50-100e embör ezen a földkerekségben, aki egyáltalán tudja, hogy mi az... a 7,5 milliárdból.

A mai modern reuxás-patronos-eldobható korszakban a férfiak nem tudják, hogy érzékeny-normál arcbőrön erős szörzetre egy ilyen készülék lenne az igazán jó választás.
Honnan a fenéből tudnák?  ;D
Ebbe belekötnék parasztosan... Te honnan a fenéből veszöd ezt? Ahány (embőr)fej annyi optimum. És éppoly szubjektív, mint, hogy ma a barnákat, holnap pedig a szőkéket fogom preferálni. Természetesen mindkettőt a 23-28 éves korosztályból. Vagy inkább legyen a 36-38 korosztály, főleg kismellűek... Hm. Holnap majd eldöntöm.  :fetreng: Illetve a "piac" majd eldönti  :fetreng: 


Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1086 Dátum: 2013. Január 30. - 11:53:29 »
Na már megint hol lyukadunk ki? Apa kezdőődiik!  :fetreng:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1087 Dátum: 2013. Január 30. - 12:17:03 »
de mivel a hasonló Tiger pengérő már korábban lesújtó elemzést írt itt valaki, innentől kezdve a Tatratól sem vártam sokat.
Sunlight sem jobb...
Múltkor kipróbáltam a Gillette pengetartóhoz kapott Sunlight igen retró, csehszlovák pengét. Persze, már a legelején sem barátkoztunk össze, mikor rájöttem, h nem megy bele a zseniális SlimTwistbe, hiszen nincs rajta hosszanti vágás, csak 3 luk.
Szóval L6, de valami borzalmas volt. Életlen, húzott, bántott. Nem bírtam volna ki vele egy borotválkozást. 3 húzás, kuka.

Nem elérhető stacio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1088 Dátum: 2013. Január 30. - 16:39:30 »
Lesz,ami lesz veszek egy slant-ot! Most már ki kell próbálnom!

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1089 Dátum: 2013. Január 30. - 17:03:15 »
Wilkinson Sword pengékről mi a véleményetek. Én most használtam először és komoly irritációk léptek fel. Lehet, hogy a penge miatt, vagy csak rosszul borotválkoztam? A Lord és a Merkur nem okozott ilyeneket...

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1090 Dátum: 2013. Január 30. - 17:44:19 »
Szóval okozhatja a penge az irritációt, vagy csak így jött ki a lépés?

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1091 Dátum: 2013. Január 30. - 18:59:21 »
Egyértelműen a  kíméletes pengék közé sorolom.
Irritáció nem jellemző nálam vele.R89-es fejben szoktam használni.
Nekem inkább nem túl alapos.
Lehet gyári hibáról van szó, vagy
...nem tudom hogy tároltad (Dobozában?Csak papírjában?Nem ejtetted le?...)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1092 Dátum: 2013. Január 30. - 20:20:23 »
Wilkinson Sword pengékről mi a véleményetek. Én most használtam először és komoly irritációk léptek fel. Lehet, hogy a penge miatt, vagy csak rosszul borotválkoztam? A Lord és a Merkur nem okozott ilyeneket...
Számomra konzisztensen a legrosszabb penge amivel találkoztam, olyasmi az élményem mint neked.  Ahogy tapasztaltabb lettem a borotvával, ki tudtam hozni döntetlenre, de jó borotválkozás sohasem volt ezzel a pengével.  A dolog nyilván teljesen egyénfüggő, de ne lepődj meg ha neked nem jön be, más is van vele így.

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1093 Dátum: 2013. Január 30. - 21:03:48 »
Eddig - rövid kísérletezésem során - Lord Super Stainless és Merkur Platinum pengékhez volt szerencsém. Naponta borotválkozom, nyilván át kell szokni, de ez utóbbiak alapvetően bejöttek. Irritáció nem volt, illetve max az ügyetlenségből adódó pontvérzés. Ez a Wilkinson viszont meglepő. Ma, hogy tárgyalásképesen jelenjek meg a melóban, le kellett akasztanom az egyebként szép kidolgozású, egyedi de M3 fejes borotvámat a pamacs mellől az álványról, pedig aszittem örökre esztétikai kiegészítő marad... Szépek együtt. Egyébként Merkur 38c-t használok, ami állítólag kíméletes darab. Szeretem, mert viszi a súlya, nekem elég a szögre figyelnem, nem kell nyomni. Úgyhogy a Wilkinson nálam ad acta, talán egyszer veszem a bátorságot, de az nem a közeljövőben lesz...

Nem elérhető trofimov

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1094 Dátum: 2013. Február 04. - 19:42:50 »
Sziasztok!

Elios pengét próbált már valaki? Érdemes kipróbálni?
Előre is köszi!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici