Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 361845 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #180 Dátum: 2010. Május 09. - 18:52:30 »
Én is úgy tudom, hogy nem tesz jót, ha minden használat után kiszedjük a pengét a készülékből. Ahogy cotag mondta, minden következő újratöltésnél egyrészt kicsit másképp fog feszülni, de evvel még nincs olyan nagy baj, azonban, ha fordítva tesszük vissza a pengét, azonnal átfordítjuk az előző használat után bekoptatott, illetve "behódolt" fogakat, a bevonat lejön, a penge onnantól másképp fog dolgozni.( van olyan penge ami minden sarkon számozva van, pont ezért.) De! ami még ennél is fontosabb, minden egyes újratöltésnél óhatatlanul megnő annak a veszélye, hogy az élt lekoccoljuk, megsértsük. ( és akkor bizony duzzogni fog)  ;D

Ami pedig a rozsdafoltot illeti. Elméletileg 1 használat után az élre felvitt bevonat ( ez vagy vidia, teflon, platina, vagy gyémánt esetleg  kerámia) még nem nagyon tud lekopni, persze csak ha nem sértjük meg valahol az élt, vagy nem gyártási hibás ( Koccolni már a dobozából történő kivételnél is lehet, sőt egy rossz mozdulat már a kartonpapíron is tud érdekességet. Ezért úgy gondolom, hogy a rozsda tehát inkább a szalagról indul. Ott amúgy is valószínübb bármilyen sérülés, sőt már a gyártásnál is előfordulhat, mivel a pengéket is mozgatni kell, pakolják, stb. de a fém borotvakészülék is azonnal nyomot hagy a pengén a befogatáskor, elméletielg egy vékony krómfilm is gondoskodik az extra védelemről a legtöbb pengénél. Használat után alaposan el kell öblögetni és egy sort rázni rajta, majd száraz helyre rakni. Lehetőleg ez ne a fürdőszoba mosdó feletti kis polca legyen. Szóval, ha a rozsda a szalagon van, nem fog gondot okozni.

Kezdem egyébként azt hinni, hogy amikor beszámoló érkezik ugyanarról a pengéről 180 fokban ellentétes tapasztalatokkal, akkor ott, valami a fentiekkel hasonló, baleset is történhetett.

DE userek, kéretik a fenti szabályokat kipróbálni és betartani, a kellemesebb borotválkozás és a pengék hosszabb élettartamának érdekében.
Penge
 

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #181 Dátum: 2010. Május 09. - 19:45:02 »
Akkor ezentúl én sem veszem ki...ma pl nagyon rosszul sikerült a borotválkozásom.Illetve nem úgy, ahogy szokott és ahogy akartam.Egy 3. alkalmas Feather volt a DE-ben...talán nem voltam elég nyugodt, és az is közrejátszhat amiket Penge írt a tárolási dolgokról... ;)
Amúgy a Palmolive Aloe Verás krém nekem tetszett...most próbáltam ki.Jó,és tartós habot ad...a CadeaVera (Müller féle) AS balzsam is jó,bár a hatása lehetne hosszabb is.Ugyanolyan hamar szárad mint a Nivea balzsamja  :-\

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #182 Dátum: 2010. Május 09. - 23:20:43 »
Ugyanolyan hamar szárad mint a Nivea balzsamja  :-\

Az baj? Én például nem szeretem, ha órákig tocsog az arcom, tehát nekem ez inkább erény...  ;)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #183 Dátum: 2010. Május 10. - 05:59:44 »
Abból a szempontból baj, hogy ha nem is csontszárazra szárad ki a bőröm,de újra előjön egy kis bőrpír,irritáció. (jelen esetben,amikor nem úgy sikerült a borotválkozás mint kellett volna) Ilyenkor egy újabb kört kenek fel az arcomra és általában elég szokott lenni.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #184 Dátum: 2010. Május 15. - 19:51:10 »
Üdv mindenkinek!
No...végetért a Néva ipari penge+régi borotvaélező projekt. Mint néhány napja irtam a /vatera topicban, egy hete kisérletbe fogtam: az itthon levő használatlan Néva ipari pengét egy korabeli, kommersz, de jó állapotú, német gyártmányú,  "húzogatós" élezővel fogtam be egy hétre. A teszt többi eleme a késes boroválkozásnál szokásos, meleg törölköző, pre-shave krém, Arko borotvaszappan. A módszer az élezést tekintve: minden borotválkozás előtt (az első előtt is...) 20-25 oda-vissza húzás az élezővel. Minden alkalommal ugyanúgy tettem be a pengét az élezőbe. (egy oldalon van rajta jelzés, ott sem szimmetrikusan, ez megkönnyitette a tájolást.) Módszer a borotválkozásnál: minden alkalommal három irányban, utoljára ATG. Használt borotva: először pillangózáras Astra, utána négy alkalommal open comb Merkur. Konkluzió részemről: a dolog használható, sem húzás, sem vágás, bevérzés, bőr érzékenység nem volt tapasztalható. (mondjuk az én bőrömet ilyen tekintetben sok mindenhez hasonlitották már...leginkább valami nagytestű szarvasmarhaféle volt a tárgy..  ;D)Viszont: erősen kell nyomni...tulajdonképpen azért fejeztem be a tesztet, mert féltem, hogy elnehezedik a kezem, és ugye az a késes borotválkozásnál nem az igazi. A kisérlet során még borotvamentes napot is beiktattam, hogy kétnapos borostával is kelljen birkóznom. Ment a dolog. A végére már odáig jutott a technikám, hogy megközelitette az eredmény a Lord pengével elértet. (az elején nem) Természetesen végig ugyanazt a pengét használtam. (6 alkalom) Szóval ez abban a korban mindenképpen alternativát jelentett, mig a hatvanas évek közepétől meg nem jelentek a jobb, elérhető pengék. Bakony borotvaélezőt nem próbáltam...hagyok ilyen dicső feladatot a portáltársaknak is. Ha valaki vállakozik rá, szivesen felajánlok két db használatlan Néva ipari pengét e célból.  ;D
Üdvözlettel: longball

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #185 Dátum: 2010. Május 15. - 22:13:01 »
Jó kis teszt...pontosan hogy néz ki ez a "Néva ipari penge" ?? Nekem van Bakonyom,bár egy ilyen több sorozatból álló tesztet nem szívesen csinálnék...főleg,hogy 2-3naponta borotválkozom.
Amúgy ma kipróbáltam a tegnap kapott régi Soluna open comb borotvát...egy új Lord Platinum-ot raktam bele...háát.Se rossz,se jó.Nem véreztem sehol,talán 1-2 pontvérzés,de ezt betudom annak,hogy open comb-al még nem borotválkoztam.Mivel Soluna,ki van belőle spórolva az anyag  ;D (legalábbis én eddig két Solunával találkoztam... előbbit Ed-nek ajándékoztam,az számomra abszolút használhatatlan volt) nagyon könnyű,de mégis használható.Kis,rövid nyele van mivel utazós borotva...ha nem is mindennap ezzel tolnám,néha jó lesz egy kis unaloműzésnek.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #186 Dátum: 2010. Május 19. - 11:14:57 »
A fekete Névát én is ismerem, a legjobb a világon!
Utánozhatatlanul tökéletes a tus pauszról való lekaparásában (tudjátok, műszaki rajz, pausz, csőtoll).
A Práter utcai fotósuliban pedig a retus remek eszköze volt.

Mivel üvegkeményre edzik, ketté lehet törni, sőt, bármekkora darabkát le lehet törni belőle, anélkül, hogy meghajlana.

Anno kaptam egy csomót a hős Szovjetunióból, aki arra járt, annak hoznia kellett. A szüleim generációja fedezte fel egyébként :)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #187 Dátum: 2010. Május 19. - 11:17:33 »
Pengeforgatás témában: én azt hittem, épp azért van a Derby számozva, hogy minden tisztítás után/következő használat előtt meg lehessen fordítani.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #188 Dátum: 2010. Május 19. - 13:35:21 »
Rotbart- már a kérdés is rossz: "tisztítás után". Általában a bevonatos pengék csomagolásán is megtalálható ez a rövidke mondat: "Rinse Do Not Wipe" sőt a bevonatok és használat szempontjából is jobb, a minél kevesebb fizikai kontaktus a pengékkel, főleg azzal a kb fél mm-nyi élszalaggal.
A pengeforgatást emiatt is, de ami még ennél is fontosabb az első használatoknál az él fogazása eldeformálódik, de a bevonatok és az acél "flexibilis" mivolta miatt megtartja enyhén elhajlott formáját. Amikor viszont megforgatod a pengét, pont a másik irányba fognak a fogak stresszelni. Pont úgy, mint pl. egy műanyag darabkával, elöbb-utóbb elereszt a bevonat és máris nem hibátlan az él. Persze ez olyan mikroszkópikus szinten, hogy lehet észre sem veszed ( csak panaszkodsz, hogy sz.r a penge) és az sem lehetetlen, hogy nem a teljes élfelületen, hanem ahol a bevonat pl. nem volt teljesen egyetemlegesen felhordva. A pengeforgatással akármilyen hihetetlen, hamarabb el lehet koptatni az élt.
Aki viszont csak egyszeri használatra bont 1-1 pengét, pont emiatt, ő nyugodtan forgathatja, nem fog belőle észrevenni túl sokat ( hiszen már kidobta..)   ;D

       

 

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #189 Dátum: 2010. Május 19. - 22:25:19 »
Ma teszteltem a lord platinumot. Bejovos nagyon. Elsore megkockaztatom, jobb mint a super chrome. Kivancsi leszek a tovabbi hasznalatoknal milyen lesz, lehet ebbol kell rendelnem majd nagyobb mennyiseget?
Hasznalat utan ti lelazitjatok a penget, vagy hagyjatok feszesen bent a borotvaban?
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #190 Dátum: 2010. Május 19. - 22:35:09 »
A puristák meg se lazítják, nehogy elmoccanjon. Én meg szétszedem a borotvát, leöblítem a pengét és elrakom a borítékjába.  :o Kivéve, ha tényleg tesztelek egy pengét, és szándékosan többször használom egymás után.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #191 Dátum: 2010. Május 19. - 22:49:45 »
Az esetek nagy reszeben en hagyom a penget a borotvaban, ahogy van. Ez nem okozhat problemat, a ki-be rakosgatas meg igen, ha nem eleg ovatos ez ember. Ed, nyilvan te pont nem azok koze tartozol aki ovalanok a pengevel. Szerintem csak akkor erdemes kivenni a penget, ha tudod, hogy huzamosabb ideig nem fogod hasznalni ujra a borotvat.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #192 Dátum: 2010. Május 19. - 23:00:20 »
Szerintem csak akkor erdemes kivenni a penget, ha tudod, hogy huzamosabb ideig nem fogod hasznalni ujra a borotvat.

Persze, én pont így csinálom. Most pl. a Captaint szét se szedtem. De ugye összevissza használok egy csomó mindent, nem tehetem meg, hogy ne szedjem szét.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #193 Dátum: 2010. Május 19. - 23:03:37 »
nem jut elég penge abba a sok borotvába? :P

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #194 Dátum: 2010. Május 19. - 23:13:12 »
En csak azert vennem ki, mert szeretem elmosni hasznalat utan szappannal.
Olyan szep fenyes utana az L6, igy meg matt az egesz. Lehet feljelolom hasznalat elott a penget alkoholos filctollal es akkor vissza tudom tenni.
Most egyenlore ez a platinum marad bent mig el nem hasznalodik.
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici