Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340051 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #195 Dátum: 2010. Május 20. - 00:17:06 »
Blamazs- most nincs elöttem egy kibontott penge sem, de úgy emlékszem, hogy ha ki akarnánk venni a LORD pengét és ugyanabba a pozicióba visszarakni a készülékbe, akkor valóban jelölgetni kéne, mert mind a két oldalán szimetrikus a márkajelzés ill. a felirat. Van olyan penge, amin viszont a két oldal felirata tükrözve van, ott csak annyit kell megjegyezni, hogy pl. mindig márkajelzéssel felfele( pl. az L6 fején található dombornyomáshoz viszonyítva)

Mindezek mellett azt gondolom, hogy maga a pengeforgatás nem olyan veszélyes az élre nézve mint pl. ha a ki-berakosgatásnál lerakjuk a pengét a mosdó szélére ill. mikor onnan felszedjük, szerintem sokan inkább elkövetik ezt a hibát, tehát inkább a pengébe kell óvatosan kapaszkodni és a készüléket pakolgatni a kiszedésnél. Betöltésnél meg a fejet rakni tüskével felfelé és rádobni egy pengét, meg a tartólapot, ezt lefogni és a nyelet rácsavarni, és ha mindezek mellett óvatosan vettük ki a pengét a dobozából, akkor egész biztosan nem fog picit sem sérülni az él. 


   

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #196 Dátum: 2010. Május 20. - 01:05:45 »
ed- már meg akartam kérdezni, hogy hanyadik használatnál tartasz a Captain-nel? Tartja még az élét vagy már kopik a kapitány?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #197 Dátum: 2010. Május 20. - 07:32:21 »
Én úgy "szoktam"  ::) volt betölteni, hogy a penge rövidebb oldalait fogom meg, és úgy teszem rá a fejre. Így biztosan nem érek az élhez! Sőt, szétszedésnél is ezt a módszert alkalmazom. Kivenni meg nem vettem ki a pengét. csak meglazítottam a fejet, hogy a víz át tudjon folyni a fej és a penge között, és így öblítettem le, majd így is tettem el a készüléket, hogy a penge ne legyen előfeszítve amikor nem használom a borotvát.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #198 Dátum: 2010. Május 21. - 14:25:22 »
Jelentem, kipróbáltam a KAI-t. Nagyon jó kis penge, Feather közeli élmény ;D "Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki!"

Ed, remélem a későbbiekben is lesz még nálad ilyen. Bár mire elfogy az a mennyiség, ami van itthon jelenleg (mindenféle fajtából). ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #199 Dátum: 2010. Május 21. - 14:34:16 »
ed- már meg akartam kérdezni, hogy hanyadik használatnál tartasz a Captain-nel? Tartja még az élét vagy már kopik a kapitány?

Hát gondoltam, négy már elég... De a kedvedért még majd egy ötödiket megnézek.  ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #200 Dátum: 2010. Május 21. - 14:38:40 »
Ed, remélem a későbbiekben is lesz még nálad ilyen. Bár mire elfogy az a mennyiség, ami van itthon jelenleg (mindenféle fajtából). ;)

Én még nem is próbáltam. (Látod, most is még a Captainnel fogok. :))
Igen, szándékszom tartani.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #201 Dátum: 2010. Május 21. - 17:23:28 »
ed- már meg akartam kérdezni, hogy hanyadik használatnál tartasz a Captain-nel? Tartja még az élét vagy már kopik a kapitány?

Hát gondoltam, négy már elég... De a kedvedért még majd egy ötödiket megnézek.  ;)

Nagyon kedves Tőled, de ha úgy érzed ennyi volt, akkor ennyi.. ezért ne nyúzd magad! Tippem az, hogy nálam ez is elvinne vagy 8-10 alkalmat, mint az SC, de ha összehasonlítom a szőrünk minőségét, Nálad a 4-5 alkalom is teljesen ott van! Köszi Üdv: Penge

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #202 Dátum: 2010. Május 22. - 09:21:09 »
Penge és akit érdekel: írtam egy update-et a Captain-cikk végére, mert ma reggel azért megvolt az ötödik is. ;)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #203 Dátum: 2010. Május 23. - 08:57:15 »
Ed jóvoltából kipróbáltam a KAI pengét. A csomagolás puritán, a penge gyakorlatilag "noname". Eddig 2 (2 körös) borotválkozás van a pengében, de már most megállapítható, hogy nagyon jóóó. Hiába, a látszat néha csal. Tényleg hasonlít a Feather élményhez.
Ed, remélem állandó készleted lesz ebből a pengéből.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #204 Dátum: 2010. Május 23. - 11:24:26 »
Penge és akit érdekel: írtam egy update-et a Captain-cikk végére, mert ma reggel azért megvolt az ötödik is. ;)

Ed! Nagyon tetszett a fogalmazásod ( az összes cikked!), nekem is ugyanez a véleményem a kapitányról! Kicsit materiálisabb szemmel a 'dörmögő dömötör' érdes sercegés a tompa élszögekre utal, vastag szalaggal, rugalmas anyagból. ( Az 40-60 évvel ezelöttiek viszont szerintem keményebbre voltak edzve, (nem volt ennyire rugalmas) viszont nem is volt rajta bevonat (mármint az élen). A tompaszögű/anyag kombó viszont kedvez az alapos/irritációmentes borotválkozásnak és az éltartásnak, persze így az "élesség érzete" elmarad a Feathertől, de talán érthető, a kapitány szalagja majdnem 3 szor vastagabb.

A KAI ugyanott készül, mint a Feather nem?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #205 Dátum: 2010. Május 23. - 12:43:15 »
Penge, köszi!

Arra már én is gondoltam, hogy esetleg a Kai ugyanott készül, elvégre japán-japán, hasonló minőség stb., de aztán elvetettem a dolgot. Egyrészt, ha így lenne, az amik már rég felplankolták volna a dolgot és ismert tény lenne. Másrészt mind a Feather, minnd a Kai annyira önálló márka, plusz a Feathernek nagyon komoly orvosi szike választéka is van (nekem is van ilyenem), hogy szerintem inkább nem. Persze mindezen tények egyike sem zárná ki azt, hogy igen...  ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #206 Dátum: 2010. Május 25. - 10:00:36 »
Az biztos, hogy két különböző cégről beszélünk (ezt tudjuk), azonban abban nem vagyok biztos, hogy nem ugyanabban az üzemben készül-e a két penge.
Mivel elég komoly összefonódások vannak és rengeteg tipusú pengék, szikék, könnyen el tudom képzelni, hogy bérmunkában, itt-ott közösen dolgoznak. Ez nagyon is igaz az Európában készült termékekre, miért ne lenne így Japánban is (sokszor olcsóbb a kapacitást, munkát kiadni, mint újabb gyártósorokat venni).


Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #207 Dátum: 2010. Május 25. - 10:23:58 »
Az, hogy egy helyen gyartjak oket, akar siman elo is fordulhat, de nem ugyanaz a penge.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #208 Dátum: 2010. Május 31. - 14:49:06 »
Hát "kivégeztem" az első KAI-t. Nálam 4 alkalmat bírt tökéletesen, az 5. már kellemetlen volt (égett kicsit a  bőröm). Hozzáteszem, hogy volt kivéve a borotvából a penge.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #209 Dátum: 2010. Június 07. - 11:47:49 »
Egy Derby pengétől váltam meg tegnap este, mindössze négy használat után. Igaz már a harmadik sem volt az igazi. Arra gyanakszom, hogy az lehet az ok, hogy közben borotvát cseréltem alatta - akkor még nem olvastam Penge e-társ írását a pengék ki-bepakolásáról :(

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici