Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 364602 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1110 Dátum: 2013. Február 22. - 19:37:22 »
Orosz pengékről (Voskhod/Lada/Perma-sharp/...) jókat olvastam a B&B-n, kipróbálnám, tud vki beszerzési forrást?  Esetleg orosz sampler pack létezik vhol?

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1111 Dátum: 2013. Február 22. - 19:38:40 »
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1112 Dátum: 2013. Február 27. - 08:38:04 »
Folytatás, Vidyut Supermax Stainless (India)

Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:
Lord Zöld Stainless: 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless: 3-4 alkalom
Lord Platinum: 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC: 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
Wilkinson sword: 25 alkalom (kényelmes 13).
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Big Ben: 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
Shark: 9 alkalom
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Asco: 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
BTC classic: 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Treet Classic: 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Vidyut Supermax Stainless: 2-3 alkalom

PS:
A Treetet lejjebb vettem, mert a Supermax alatt van egyértelműen, még ha sikerült is a 3 alkalom vele...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1113 Dátum: 2013. Március 03. - 11:10:23 »
Miután az Astra Platinum (zöld) használatával sikerül konzisztensen tökéletes borotválkozásokat elérni, mostanában megint felbátorodtam, és próbálgatok néha pengéket amik megmaradtak a kezdeti időszakból (sampler pack + "ha ismeretlen pengét látok megveszem"), hátha a fejlődött technikával jobban fognak tetszeni.

Van egy érdekes, elég általános tapasztalatom: ha olyan penge kerül a borotvába ami nem tetszik, pl picit húz, akkor hiába borotválkozom a következő napon a szokásos Astrával, egy picit az is húz, kell egy nap amíg visszaáll a bőröm.  Mintha a szokásos penge "kiegyengetné".  Naponta borotválkozom.  Utána minden jó a szokásos pengével.  A nem jó pengék után se érzek az arcomon tapintással semmit, vágásom nincs, szóval nem értem ezt a jelenséget, miért kell +1 nap a visszaálláshoz?  Szeretnék kísérletezni, de a fentiek miatt megint óvatos vagyok.  Persze lehet azt mondani hogy én nem vagyok normális, ha van 1 penge ami működik akkor miért próbálgatok mást  :)

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1114 Dátum: 2013. Március 03. - 12:27:21 »
Persze lehet azt mondani hogy én nem vagyok normális, ha van 1 penge ami működik akkor miért próbálgatok mást  :)

Én is szeretem váltogatni a pengéket és a borotvákat is. Nálam ez egy szórakoztató dolog, ha mindig a tapasztalt legjobbat használnám az unalmas lenne. Nem hinném, hogy nem vagyunk normálisak.  :sör:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1115 Dátum: 2013. Március 03. - 18:47:41 »
Miután az Astra Platinum (zöld) használatával sikerül konzisztensen tökéletes borotválkozásokat elérni, mostanában megint felbátorodtam, és próbálgatok néha pengéket amik megmaradtak a kezdeti időszakból (sampler pack + "ha ismeretlen pengét látok megveszem"), hátha a fejlődött technikával jobban fognak tetszeni.

Van egy érdekes, elég általános tapasztalatom: ha olyan penge kerül a borotvába ami nem tetszik, pl picit húz, akkor hiába borotválkozom a következő napon a szokásos Astrával, egy picit az is húz, kell egy nap amíg visszaáll a bőröm.  Mintha a szokásos penge "kiegyengetné".  Naponta borotválkozom.  Utána minden jó a szokásos pengével.  A nem jó pengék után se érzek az arcomon tapintással semmit, vágásom nincs, szóval nem értem ezt a jelenséget, miért kell +1 nap a visszaálláshoz?  Szeretnék kísérletezni, de a fentiek miatt megint óvatos vagyok.  Persze lehet azt mondani hogy én nem vagyok normális, ha van 1 penge ami működik akkor miért próbálgatok mást  :)

Én ezt a Captain-nel +1 -ezem csak egyelőre, más pengénél eddig nem találkoztam a jelenséggel, ...de miért ne lehetne ez a jelenség az Astránál is?...
Az elképzelésemet a Captain-nél alátámasztották jópáran a B&B-n.
Szerintem nem a bőröd, ami hozzászokik vagy sem, hanem az a szög, amivel a készülék+penge kombó levágja a szőr tetejét és valamilyen szögben injekcióstű végű maradványt hagy.  A következő borotválkozás (mondjuk másnap) egy másik kombóval (és immáron más szögben) másként fog az él penetrálni a szőrbe ( mondjuk nagyobb felületen kell vágnia, mint az előző napon).  Ez okozza a jelenséget a soron következő borotválkozásnál, ha egy nagyon más élprofilú penge ( és bizonyos periódusba beleeső, tehát még az időzítés is fontos, mert különben újra a teljes szőr "hengert" borotváljuk) kerül a borotvába..., borotválkozási élményt mindenesetre nálam is befolyásolja. Ezért is kell mindig új pengét pár napos szőrön tesztelni...

Ez nálam a Captain előtt annyira igaz, hogy ilyenkor hagyom 1-2 napig nőni a szőrömet és csak utána megyek neki. A rákövetkező napokon azonban nagyon kellemes borotválkozást adnak mondjuk az L6-al. A Captain-re nézve ha ez az 1-2 napos pihentetés elmaradna, kb ugyanolyan véleményen lennék, mint Salmo éltárs a kályhaüvegre való alkalmazásával ( bár állítom, hogy, ahhoz sem ért! )  :fetreng: :sör:     

Még egy észrevétel: a készülékeket is illik megvizsgálni, mert a kettő együtt ( penge élszögek+ borotvapenge befogási szög) (és még ki tudja mennyi tényező) adja ki a végleges szögét a szőrhegynek, szóval nemcsak a penge lesz szerintem önállóan a jelenségben a lúdas. Mindenesetre ha ugyanez a tapasztalat Astrával is, akkor lassan bebizonyosodik, hogy valószínűleg minden pengeváltásra is igaz lehet, csak nem ennyire észrevehető szinten.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1116 Dátum: 2013. Március 03. - 19:26:21 »
Peti! Dehogynem, megtudod! Kivéve ha nincs mikroszkópod... Vársz 3-4 napot, majd egy csipesszel alányúlsz és kiszeded... ( elfekvő területről pl. nyakról, indián módra)
Valószínűleg, a legtöbb késsel sokkal jobban derékbe vágjuk a szőrt... Sőt minél hegyesebb, vékonyabb "élesebb" élről, pengéről van szó, annál inkább NEM derékbe vágjuk a szőrt. Azonban van egy olyan érzésem, hogy ez soktényezős ügy, úgyhogy nem csak ezen múlik...


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1117 Dátum: 2013. Március 03. - 23:22:19 »
 ;D Már akinek van bajusza! és erre hivatott koptató felülete is! :D

Nem, én most nem erre gondoltam!

Ha srégen van lenyírva a szőr vége ( ez tuti és 3-4 nap múlva is csak picit "rojtosodik"), és ez egy meghatározott idő alatt, csak kismértékben bújik elő a pórusból, a következő borotválkozásnál az új fajta (másik) élnek nem ugyanavval a bizonyos keresztmetszettel kell megbírkóznia , hanem ahogy meghajlik a szőr vagy, ahogy penetrál az él stb. mondjuk immár egy nagyobb felülettel ( kissé hosszában vágott szőr nagyobb vagy éppen kisebb felület, de pl. más anyagszerkezet). Mivel a szőrszál felülete egyáltalán nem homogén (hasonlít a zöld  spárgához búb nélkül ugyebár) esetleg a külső "pikkelyeknek" is van szerepük a kialakult anyagszerkezetben... Ha nem ez a konkrét magyarázat, akkor pl., hogy a másféle élgeometriával megváltozik a szőr-kés interakció, a bemeneti és kimeneti pontok, vagy a szőr flexibilitása, rugalmassága, háncsolás elleni képessége ( "életlenebb" penge ugyebár hajlamos szálírányba elfordulni és háncsolni)  stb. stb. hozzáteszem a felsoroltak közül lehet mindnek van kis szerepe (vagy nincs), ezt nem tudom. Az biztos, hogy mivel sokan érzékeltünk már ilyen jelenséget, a jelenség létezik és ha egyáltalán ezzel már foglalkoztak "fent", akkor biztosan van tudományos magyarázata is, egyelőre nincs kit kérdezni.   

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1118 Dátum: 2013. Március 04. - 08:38:17 »
Szerintem nem a bőröd, ami hozzászokik vagy sem, hanem az a szög, amivel a készülék+penge kombó levágja a szőr tetejét és valamilyen szögben injekcióstű végű maradványt hagy.  A következő borotválkozás (mondjuk másnap) egy másik kombóval (és immáron más szögben) másként fog az él penetrálni a szőrbe ( mondjuk nagyobb felületen kell vágnia, mint az előző napon).
Mindig a kevésbé éles pengékről (amik egy picit húznak) az élesebbre váltás után tapasztalom, tehát logikusan hangzik amit írsz, valszeg az első alkalommal az éles pengének az életlen után otthagyott romokkal kell küzdenie.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1119 Dátum: 2013. Március 04. - 12:09:21 »
én pont fordítva érzékelem.
Tehát ha pl. LORD SC-t használok hetekig ( Ez számomra az optimálisan éles, közben szelid is), és másnap váltanék Captain-re ( Ez a vastagabb, kicsit "életlenebb" éllel), nálam abból lesz a kényelmetlen borotválkozás. Míg, ha egyszer már napi szinten ráálltam a Captainre, onnantól néha még kényelmesebb borotválkozásokat produkál, mint az SC. A visszaváltásnál viszont nem kell várni akár +1 napot sem, az hozza a sztenderdet.

Én azt gondolnám, hogy a jelenség összességében összehasonlítható egy saras földúttal, aminek a kitaposott hornyában ugyanaz a kocsi kényelmesen boldogul nap mint nap, de mikor egy nagyobb vagy kisebb nyomtávszélességű ( akár jobb v. rosszabb) kocsi indulna ugyanezen a már bejáratott úton egyből nehézségei támadhatnak az úttartással. Gyanítom, hogy a pengék különböző "vágásmintái" valahogy hasonló nyomot hagyhatnak a derékba szelt szőrben. ( De ez már olyan mese hasonlat...)   

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1120 Dátum: 2013. Március 04. - 13:28:03 »
Szerintem ez nem ennyire objektív. Mostanában sok pengét próbálgattam, és alapvetően az a tapasztalat, hogy az ember inkább hozzászokik a nagyobb ellenállású, "húzósabb" pengékhez, illetve más mozdulattal, esetleg szöggel húzza. És kell egy kis idő, míg átállsz.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1121 Dátum: 2013. Március 04. - 16:13:53 »
zenith- egyetértek, ez is simán benne van a jelenségben szerintem is.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1122 Dátum: 2013. Március 04. - 16:24:11 »
Vettem Big Ben-t, postával íbélyről +-10€ / 100drb, tehát ócónak mondható.
Lord gyártja (a kék)... oszt kiderül, milyen :D

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1123 Dátum: 2013. Március 04. - 16:30:50 »
Vettem Big Ben-t, postával íbélyről +-10€ / 100drb, tehát ócónak mondható.
Lord gyártja (a kék)... oszt kiderül, milyen :D
olyan... :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1124 Dátum: 2013. Március 04. - 16:37:02 »
Vettem Big Ben-t, postával íbélyről +-10€ / 100drb, tehát ócónak mondható.
Lord gyártja (a kék)... oszt kiderül, milyen :D
olyan... :)
Az milyen? Nagyon olyan?  :fetreng: A Lordot még sosem próbáltam...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici