Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 339993 alkalommal)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1155 Dátum: 2013. Április 07. - 20:20:18 »
Én biztosan forgatom, mert vándorol a penge egyikből ki- a másikba be.
A készüléket pedig minden borotválkozás után tisztítom folyó vízzel, szükség esetén selejtezett fogkefével.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1156 Dátum: 2013. Április 07. - 21:45:28 »
Pengét csak akkor veszek ki,ha már többet nem használom.
Azaz sose forgatom.

Minden használat után csak a külső részét mosom/törlöm a borotvának.
Penge cserénél teljes tisztítás (1 vagy max. 2 hetente).

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1157 Dátum: 2013. Április 07. - 22:00:20 »
Szóval "mindenki másképp csinálja"  ;D

Én a többiek tanácsára nem forgatom, de minden borotválkozás után teljes szét és össze szerelés, aprólékos tisztítás, szeretek babrálni vele! Gilette Platinum, 3-4 alkalom, de tisztításnál természetesen a pengét is óvatosan megtörölgetem, és ugyanúgy kerül vissza!

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1158 Dátum: 2013. Április 07. - 22:36:42 »
Szóval "mindenki másképp csinálja"  ;D

Én a többiek tanácsára nem forgatom, de minden borotválkozás után teljes szét és össze szerelés, aprólékos tisztítás, szeretek babrálni vele! Gilette Platinum, 3-4 alkalom, de tisztításnál természetesen a pengét is óvatosan megtörölgetem, és ugyanúgy kerül vissza!

ez azért szerintem nem kicsit túlzás. minek? 3-4 borotválkozástól még nem lesz gusztustalanul ótvar egy borotva belülről.

Mert szeret babrálni vele (oda is írta).   :crazy:

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1159 Dátum: 2013. Április 07. - 22:38:16 »
Szóval "mindenki másképp csinálja"  ;D

Én a többiek tanácsára nem forgatom, de minden borotválkozás után teljes szét és össze szerelés, aprólékos tisztítás, szeretek babrálni vele! Gilette Platinum, 3-4 alkalom, de tisztításnál természetesen a pengét is óvatosan megtörölgetem, és ugyanúgy kerül vissza!

ez azért szerintem nem kicsit túlzás. minek? 3-4 borotválkozástól még nem lesz gusztustalanul ótvar egy borotva belülről.

Mert szeret babrálni vele (oda is írta).   :crazy:

Én is szeretem kinyitni-becsukni a TTO borotváimat.   :borz1:

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1160 Dátum: 2013. Április 07. - 22:45:09 »

ez nekem már a beteges kategória. ezer más dologgal lehet babrálni :-D amik hasznosabbak

Kinek a pap, kinek a Papp László Budapest Sportaréna.   :boldog:

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1161 Dátum: 2013. Április 07. - 22:47:05 »
Szóval "mindenki másképp csinálja"  ;D

Én a többiek tanácsára nem forgatom, de minden borotválkozás után teljes szét és össze szerelés, aprólékos tisztítás, szeretek babrálni vele! Gilette Platinum, 3-4 alkalom, de tisztításnál természetesen a pengét is óvatosan megtörölgetem, és ugyanúgy kerül vissza!

ez azért szerintem nem kicsit túlzás. minek? 3-4 borotválkozástól még nem lesz gusztustalanul ótvar egy borotva belülről.

Mert szeret babrálni vele (oda is írta).   :crazy:

ez nekem már a beteges kategória. ezer más dologgal lehet babrálni :-D amik hasznosabbak

Ez nálam megszokás!!!

A fegyvert, na meg a SZERSZÁMOT sem teszem el piszkosan  ;D !

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1162 Dátum: 2013. Április 07. - 22:54:22 »
minden borotválkozás után teljes szét és össze szerelés, aprólékos tisztítás
Én is így teszek.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1163 Dátum: 2013. Április 08. - 08:41:32 »
Szóval "mindenki másképp csinálja"  ;D

Én a többiek tanácsára nem forgatom, de minden borotválkozás után teljes szét és össze szerelés, aprólékos tisztítás, szeretek babrálni vele! Gilette Platinum, 3-4 alkalom, de tisztításnál természetesen a pengét is óvatosan megtörölgetem, és ugyanúgy kerül vissza!

ez azért szerintem nem kicsit túlzás. minek? 3-4 borotválkozástól még nem lesz gusztustalanul ótvar egy borotva belülről.

Mert szeret babrálni vele (oda is írta).   :crazy:

ez nekem már a beteges kategória. ezer más dologgal lehet babrálni :-D amik hasznosabbak

Ez nálam megszokás!!!

A fegyvert, na meg a SZERSZÁMOT sem teszem el piszkosan  ;D !

Dugás után én is megmosom a szerszámomat, de a periodikus mozgás minden "out" fázisában nem  :crazy:

Ti minden használat után a klotyót is kefével ledomesztozzátok + deszkatisztítás? Ha nem, akkor a borotvával mit kínlódtok? Józsi! Ez nem a zümi kategória?  :crazy: :fetreng:
:fetreng:

Erre nekem gyerekkoromba is mindig azt mondta anyám " akkor a tányért sem mosom el jó? Holnap úgyis eszel belőle ! "
 :fetreng:


Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1164 Dátum: 2013. Április 08. - 10:10:40 »
+1.

Nem tragédia, ha az ember bele van szeretve a tárgyaiba, de nem is indokolt. Ha a környezet elviseli, neked meg örömet okoz, hát csináld, de a kattanásodat azért nem fogja mindenki osztani  ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1165 Dátum: 2013. Április 08. - 10:13:22 »
Tökre egyetértek PBF-fel, ez mar zumi. Na de hat itt mind zumik vagyunk, csak a zumiseg szakteruleti aranyai valtoznak.  :)

En altalaban ket DE-t tartok szolgalatban, aztan ha vege a pengenek, rotacio van es akkor elmosom mosogatoszerrel, aztan annyi, megy pihenni.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1166 Dátum: 2013. Április 08. - 10:21:39 »
PBF
Attól függetlenül,hogy inkább veled értek egyet,szerintem itt
a fórumközösségen belül vagyunk egy páran zümik. :)
Így nem meglepő szerintem a rendszeres borotva takarítás egyeseknél.
Ha a zümiseg azt jelenti vannak olyan dolgog (pláne tradicionális) az élet apró mozzanataiban ami örömet okoznak,és értékelni tudom eme elkorcsosult világban,akkor a zümi jelző megtisztelő. ;)
Inkább ezzel töltöm időm egy részét mint sem a beszélő plazma dobozt nézem az idióta műsorokkal.
Biztosan a hagyományos kávédarálókat is rendszeresen tisztítja az akinek van, itt a forumon,és örömmel húzza fel a mechanikus/automata óráját reggelente ahelyett hogy a quartz-ot csatolná fel.

Lehet badarság de nem vagyok biztos,hogy jó a pengének ha ki-be teszik naponta/2naponta.
Ha minden alkalommal pengét kellene cserélni,és
ha nem 7 re járnék dolgozni,
lehet én is minden alkalommal tisztítanám.
Bevallom 7végén szeretem alaposan kipucolni,mert akkor van rá idő is.
De ez nem azt jelenti,hogy hétköznap  mocskosan tenném le.
A borotválkozás velejárója,nálam, hogy rendezett állapotban tegyem helyére a gépezetet.

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1167 Dátum: 2013. Április 08. - 10:29:25 »
Ha a zümiseg azt jelenti vannak olyan dolgog (pláne tradicionális) az élet apró mozzanataiban ami örömet okoznak,és értékelni tudom eme elkorcsosult világban,akkor a zümi jelző megtisztelő.
Inkább ezzel töltöm időm egy részét mint sem a beszélő plazma dobozt nézem az idióta műsorokkal.
Biztosan a hagyományos kávédarálókat is rendszeresen tisztítja az akinek van, itt a forumon,és örömmel húzza fel a mechanikus/automata óráját reggelente ahelyett hogy a quartz-ot csatolná fel.

+1

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1168 Dátum: 2013. Április 08. - 10:46:44 »
70?  :fetreng:

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1169 Dátum: 2013. Április 08. - 10:50:01 »
Az én zümiségemet csak az menti, ha menti egyáltalán, hogy én a gyűjteményi darabjaimmal borotválkozom. "Úri" kedvem szerint kikapok egyet a szekrényből, megborotválkozom vele, aztán meg megy vissza szépen a helyére. Ezért indokolt nálam a kicsit piperkőcebb alkalmankénti takarítás.
Ugyanígy a használt szerszámokat (mindenfélét!) használat után is meg szoktam tisztítani. Lehet, hogy ez a sereg által belémnevelt rendmánia, de majd kérem Józsink segítségét.  :crazy:
Egyébként az LGT-vel szólva: "Mindenki másképp csinálja..."
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici