Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340167 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #210 Dátum: 2010. Június 08. - 19:33:39 »
Én meg most vettem át a késeket Morph elvtárstól, amit azt hiszem Ő élezett  ;) Szóval vagy valahova leborulok, vagy valami leborul!  ;D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #211 Dátum: 2010. Június 10. - 21:55:30 »
Ma megérkeztek a Rotbart pengék amit ebayről szereztem. Sajnos nem tudom rögtön kipróbálni, mert még a Featherben öt kör után is van lehetőség, de igyekszem beszámolni mihamarább :)

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #212 Dátum: 2010. Június 14. - 14:33:26 »
Nos végeztem a pengék tesztelésével.Lord ST,Cerrus,gillette,Trig,Treet,Platinum Super ezek felejtősek.Nem teljesítettek olyan jól amit elvártam.
Lord SC,Willkinson,Astra Superior Platinum,Derby,Feather.Remek pengék bármelyiket használnám örökre,de hogy ezek közül melyik a legjobb nehéz eldönteni.Az L6 kíméletes borotva ezért nehéz észrevenni a pengék esetleges hiányait,talán csinálok egy második fordulót ennek eldöntésére,amúgy nekem nem az a fontos hogy sokáig bírja a penge hanem hogy jó eredményt kapjak anélkül hogy irritáció lépne fel.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #213 Dátum: 2010. Június 16. - 20:39:49 »
SOS!
Hozzám keveredett néhány NOS penge(Gillette blue, meg valami iráni cucc, plusz orosz culáger  :crazy:)
ezeket merjem kipróbálni?
Ezenkívül egy kis darab sárgás-fehér színű borotvaszappant is kaptam, kellemes  "mosószappan" illata van. A tenyeremben kipróbáltam, nagyon kellemes habot ad, de vajon az orcámra fölkenhetem-é?  :-\

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #214 Dátum: 2010. Június 16. - 20:55:25 »
SOS!
Hozzám keveredett néhány NOS penge(Gillette blue, meg valami iráni cucc, plusz orosz culáger  :crazy:)
ezeket merjem kipróbálni?
Ezenkívül egy kis darab sárgás-fehér színű borotvaszappant is kaptam, kellemes  "mosószappan" illata van. A tenyeremben kipróbáltam, nagyon kellemes habot ad, de vajon az orcámra fölkenhetem-é?  :-\
perszehogy ki kell próbálni, csak nem nézegetni akarod?  ;D

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #215 Dátum: 2010. Június 16. - 21:12:26 »
 ;D
Mellékesen megfordult a fejemben, hogy kéne csinálni egy kis gyűjteményt, azután felajánlani az első(?) magyar borotválkozós boltnak  ;D
(a zsilettet látni kell, tényleg gyönyörű!)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #216 Dátum: 2010. Június 17. - 22:38:49 »
Állitólag van egy borotválkozó alkalmatosságokat kiállitó tárlat. Mikor kb két éve vettem egy francia (idegenlégiót megjárt alu dobozos ) timsótömböt, az eladó azt mondta, ha nem kelt volna el, felajánlotta volna oda. Mellesleg köszi a másik topicban az infót a pengék, és főleg a timsótömb beszerzéséről. (Flórián aluljáró) Bár hiányos az információ: nyitási idő...?  :borosta: Sorszámot ki adja...?  :borosta: stb...  ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #217 Dátum: 2010. Június 20. - 12:07:29 »
Köszönet Ednek, amiért hozzámvágott egy adag KAI pengét és néhány centi WARS borotvakrémet, tegnap este volt mindkettejükhöz szerencsém, és ezek mellett megint kaptam egy adag fej amerikai gyártású M3-at, amit ugyanazon a 2-3 napos szőrön teszteltem, mint a KAI-t. A késeim most pihennek kicsit, remélem nem sértődnek meg  ???

A KAI-val szemmel láthatóan nem stimmel valami már az első blikkre. Szabad szemmel a penge élszalagján kagylós beütések, hullámok találhatók, két pengét egymás mellé helyezve a bemélyedések hasonlóak, átfordított pengével pedig felefedezhető ugyanaz a kagyló tükör dombor nyomata, ebből következtetve a borotvaszalag a fenés elötti fázisban -valami megvezető görgő hibájából- szépen eldeformálódott, meghajlott, ezután kapta az éleket. Szóval ebből kiindulva mégsem véletlen, hogy a pengék nem kaptam márkajelzést! Nem költségtakarékossági manőver volt kihagyni a tamponnyomást, egyszerűen az eredeti gyártó ezzel jelzi, hogy mégsem adja a nevét az eredeti pengéhez. Fenntartással betöltöttem az L6-ba és vártam, hogy leszedi a bőröm... Meglepetésemre, ez így, ahogy van egy nagyon jó penge, nem olyan éles, mint a Feather, egyben kíméletesebb, azonban szőrpamacsokat hagy maga után ( ez lehet a hibás élszalag miatt is) A mikroszkóp alatt azonban így sem láttam túl sok rendellenességet az élpontokon... Milyen lehet ez a penge, ha minden ok???  :borz2: Ez lenne a 10/10 ? :-) Így most csak 8/10.

WARS borotvakrém- egyértelműen TH minőséggel vetekedő, kis mennyiségből is remek habot adó, az illata erőteljes, citrusos, kicsit angol úriemberes, illetve enyhe KGST-re, a szocializmusra (értsd jó értelemben) emlékeztető illatjegyekkel, beütéssel. Egyértelműen szuper minőség minden tekintetben, és simán lekörőzi a magyar figaró, barbon, valamint a török ARKO, Dalan, bolgár Amigo vonalat. Érdekes, hogy számunkra a WARS ismeretlen és nem dobták itthon piacra, pedig Lengyelország nincs is olyan messze..     

Ha valaki közűlünk használt már M3-at és nem volt elégedett a teljesítménnyel, hát nem véletlen, az amerikai gyártású M3 fej mérföldekkel körözi az európait. Valami titkos recept van benne, ugyanis a tesztalanyomnál elég volt egyszer WTG-ben egy lehúzás a teljes BBS-ért. Sajnos ma ezt a márkát is meg kell dicsérnem... irritációmentes, felfrissült arcbőrrel feküdtem. Úgyhogy amit egyáltalán negatívumként tudok felemlegetni, az csak az időjárás! Kicsit nyaralnék már...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #218 Dátum: 2010. Június 20. - 20:29:16 »
Kiegészítés a KAI-hoz, a magam védelmében is (mert az alábbiakból úgy tűnhet, hogy én valami másodosztályú KAI-t árulok...): a KAI penge egyszerűen ilyen, azaz nem létezik feliratozott KAI penge. Ez a rejtélyt persze nem oldja meg, de tény. Ha utánanéztek a B&B-en vagy bárhol, évekre visszamenőleg, a KAI ilyen, és csak ötös dobozonként ömlesztve lehet kapni, azaz nincsen mondjuk 100-as vagy 200-as (10 vagy 20 kisdobozt tartalmazó) nagyobb doboz. Sőt, van, aki úgy szállítja, hogy még a kis kék ötös kartondoboz sincs...
Tehát az, hogy az eredeti gyártó mégsem adja a nevét a pengéhez, azért nem jó nyom, mert azért a doboz egyértelműen KAI. Ha tehát az eredeti gyártó nem a KAI, attól még nyomhatna rá KAI-feliratozást, attól ő még maradhatna inkognitóban...
Nekem az az érzésem, hogy ez valami egész más piacra szánt penge (egészségügy?), amit valahol, valamikor valaki felplankolt, hogy hoppá, jó lesz ez borotválkozni is.   ???

WARS: na ennek örülök, már csak azért is, mert (és innentől úgyse hinné el senki, hogy nem egymás alá dolgozunk, Penge...  :evil:, pedig hát nem is tudtad, mert nem mondtam, de) hoztam vagy húsz tubust, úgyhogy a 28-ától kezdődő héten (addig vidéken vagyok) majd kapható is lesz.  ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #219 Dátum: 2010. Június 20. - 21:46:04 »
ed- dehogy dolgozom alád!  :evil:
KAI- témában nincs miért védeni magad, ha az élszalag nem egyenletes, az akár ok is lehetne egy kis aggodalomra (és ugyebár nem te fented! attól még árulhatod) illetve összeesküvés elméletekre. Ettől függetlenül nekem ez az 'aggódós' KAI most a második kedvenc pengém még így is ( 8/10 értékelésen túl asszem nem kell semmilyen más védelem), a Captain után, úgyhogy nem kampányolok, csak ment az őszinte vélemény. És ha megnyugtat, csak utána jön a LORD SC!  ;D

Egyébként valószínű, amit írsz, hogy eredetileg nem is a nagyközönségnek szánt termékről van szó, ahol mondjuk a precíz élszalag, a márkajelzés stb. szempont, tehát pl. hosszírányú ipari vágásra és nem is borotválásra van fejlesztve.

WARS- remek hír! akkor már vagy csak 19 tubus!  ;D Egyet stipi-stopi, szeretnék kérni!  ;D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #220 Dátum: 2010. Június 20. - 22:37:21 »
A Feather nálatok hány használatot bír ki? Már a nyolcadikon vagyok túl és még mindig van benne... hogy fogom így kipróbálni a többit a sample pack-ból?  :'(

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #221 Dátum: 2010. Június 20. - 22:45:18 »
Hehe, én is épp nyolcnál tartok egy Featherrel, már nagyon unom...   :evil:

Ráadásul a mostani utazásaimra is vittem, tehát ki-be pakolgattam meg csomagolgattam.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #222 Dátum: 2010. Június 20. - 22:47:19 »
A Feather nálatok hány használatot bír ki? Már a nyolcadikon vagyok túl és még mindig van benne... hogy fogom így kipróbálni a többit a sample pack-ból?  :'(

Nálam is jó sokat bírt, de minél többször használtam a végén, annál intenzívebben bántotta a bőröm.  Nálad van irritáció?

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #223 Dátum: 2010. Június 21. - 08:33:24 »
A Feather nálatok hány használatot bír ki? Már a nyolcadikon vagyok túl és még mindig van benne... hogy fogom így kipróbálni a többit a sample pack-ból?  :'(

Nálam is jó sokat bírt, de minél többször használtam a végén, annál intenzívebben bántotta a bőröm.  Nálad van irritáció?

e, semmi. hát épp ez zavar :D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #224 Dátum: 2010. Június 21. - 11:09:38 »
A Feather nálatok hány használatot bír ki? Már a nyolcadikon vagyok túl és még mindig van benne... hogy fogom így kipróbálni a többit a sample pack-ból?  :'(

7 nap utan szoktam cserelni. Egyszer probaltam meddig birja, a 11-edik mar nem vol olyan kellemes...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici