Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 354008 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #225 Dátum: 2010. Június 21. - 11:28:36 »
A Feather nálatok hány használatot bír ki? Már a nyolcadikon vagyok túl és még mindig van benne... hogy fogom így kipróbálni a többit a sample pack-ból?  :'(

7 nap utan szoktam cserelni. Egyszer probaltam meddig birja, a 11-edik mar nem vol olyan kellemes...
napi borotválkozással? A 11 azért még odébb van... A kínos, hogy a másik borotvában meg Lord SC van, ami szintén sokáig bírja

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #226 Dátum: 2010. Június 21. - 12:22:23 »
A Feather nálatok hány használatot bír ki? Már a nyolcadikon vagyok túl és még mindig van benne... hogy fogom így kipróbálni a többit a sample pack-ból?  :'(

7 nap utan szoktam cserelni. Egyszer probaltam meddig birja, a 11-edik mar nem vol olyan kellemes...
napi borotválkozással? A 11 azért még odébb van... A kínos, hogy a másik borotvában meg Lord SC van, ami szintén sokáig bírja

Igen napi borotvalkozassal. Tehat het nap utan cserelni szoktam, de mivel mashol emlegettek 10-12 alkalmat kiprobaltam. Nem eri meg  ;) De a 7 alkalmat nalam lazan viszi.  :borz2:

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #227 Dátum: 2010. Június 21. - 18:53:49 »
Én most tartok 8-nál a Feather pengével. Nálam ez eddig abszolút űber túlvilági nemisigaz rekord. Eddig egy penge sem volt, ami 2-nél tovább bírta volna. Pedig se a technika, se az előkészítés nem változott és időm sincs több.
Azért kipróbálom a többi pengét is, de nagyon úgy néz ki "Feather forever"  :borz2:

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #228 Dátum: 2010. Június 21. - 19:14:06 »
Én most tartok 8-nál a Feather pengével. Nálam ez eddig abszolút űber túlvilági nemisigaz rekord. Eddig egy penge sem volt, ami 2-nél tovább bírta volna. Pedig se a technika, se az előkészítés nem változott és időm sincs több.
Azért kipróbálom a többi pengét is, de nagyon úgy néz ki "Feather forever"  :borz2:

forever - ez az egy penge örökké tart? Mert akkor csődbe megy a cég  :crazy:

Nem elérhető LT

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 58
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #229 Dátum: 2010. Június 21. - 21:30:47 »
forever - ez az egy penge örökké tart? Mert akkor csődbe megy a cég  :crazy:

Azt azért nem. De annyira tetszik ez a penge, hogy nehéz lesz nem csak ilyet használni ezután.
A tárgyilagosság kedvéért a próbacsomagot végigpróbálom :)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #230 Dátum: 2010. Június 25. - 22:50:56 »
Ma kipróbáltam(?) a 100ft bótba vett koreai pengét. Egyszerűen megakadt az egynapos borostában!   :crazy: Egy mikronnyit sem vágott le belőle. Egyszerűen vicc, hogy mi minden sz*rt árulnak!  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #231 Dátum: 2010. Június 26. - 18:21:57 »
Ma kipróbáltam(?) a 100ft bótba vett koreai pengét. Egyszerűen megakadt az egynapos borostában!   :crazy: Egy mikronnyit sem vágott le belőle. Egyszerűen vicc, hogy mi minden sz*rt árulnak!  ;D

100 forintért... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #232 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 17:34:03 »


Nem minden japán ami fénylik......


A nálam hentergő pengék közül, egyedül a Kai maradt ki a sorból, mint kipróbálandó......

Jól neki készültem, - adjuk meg a minőségi pengének ami jár- a borotválkozásnak, és mivel régen volt használva, a Wizamet w 11-be táraztam, az egyébként már leírt módon puritán megjelenésű pengét.

Az első húzások után a negatív AAK élmény olyan szinten fogott el, hogy nem sok hiányzott, és borotvástól mindenestűl ki&@°Łom a nyitott fürdő szoba ablakon...  >:(  >:(  >:(

Végig küzdöttem vele a borotválkozást, de nekem annyira rossz volt, mint penge még soha.

Mondom magamnak : - Tibi ! Ne ítélj elsőre !
                              - Jó ! Mondom, s beteszem a Futurba

Az élmény nem változott számottevően. Így talán nem ez lesz a kedvenc......   :crazy:   :P


Reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #233 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 20:39:16 »
Hehe, én épp most használok Kai-t, és épp arra a következtetésre jutottam, hogy pont annyival kevésbé éles, mint amennyire a Featherre azt mondtam, hogy nekem az „túl” éles... Asszem az ötödiknél tartok, nekem igencsak jól muzsikál.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #234 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 15:17:44 »
Salmo- szedd ki a Kai-dat és sasold meg az élszalagot (amelyik oldalon vágtál vele). Fény felé és alaposan nézd meg, hogy egyenletesnek látod e bevezető élt. Gyanítom, hogy egy tekeredést fogsz benne látni. 
Amiket én kaptam mintákat a tekeredés félig a szélére esett mindkét oldalon ezért nem volt zavaró, de nekem is csak az egyik oldala volt használható. Szóval fordítsd meg a pengét és láss csodát!
Én speciel nagyon élvezem a KAI-t szerintem pont olyan éles, amilyen élesnek kell lennie egy pengének, azonban ez a védjegy nélküli szűz szalag nem véletlen...
   

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #235 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 16:53:39 »
Egy db KAI pengét próbáltAM Ed jóvoltából és valószínűleg az enyémmel is valami gond volt, hasonló élményt okozott, mint Salmonak.  :-\

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #236 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 18:11:04 »
Ha csak a penge egyik oldalára esik a feltevésemben szereplő hiba akkor eddig stimmel az 50-50%  ;D cotag- ha még megvan az a penge Te is fordíts rajta egyet. Csak kíváncsiságból... Gyártástechnikailag el tudom képzelni, hogy az egyik nagyoló fenőkorongon volt egy lepattogzás vagy egy kiszögelés, ami periódikusan nagyobbat mart a kelleténél. Ezt bizonyítaná az, hogy kb ugyanaz a "tekeredés" volt látható az összes megvizsgált pengén (Eddel nézegettük is, hogy ránézésre nem szép egyenletes az élszalag.) Ettől függetlenül nálam tök jól dolgozott és kb 8-10 borotválkozást bírt minimális irritációval. Innentől én azt gondoltam, hogy a hibának vélt hiba nem hiba, így sikerült az élezés és a jóminőségű  acél anyaga megenged akár ilyet... A második mintát azonban egyszer sikerült használnom, (mert a DE-met leváltotta a Wester Bros) és az a borotválkozás, ha jól emlékszem nekem sikeredett túl jóra... viszont megvan még a penge  ;), úgyhogy ráállok, hogy újra megvizsgáljam, hogy helyes-e a feltevésem... 

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #237 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 20:01:28 »
cotag- ha még megvan az a penge Te is fordíts rajta egyet. Csak kíváncsiságból...  


Megnézem, de nem szívesen engedem a bőröm közelébe. Lerántotta a fél arcom  :borosta:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #238 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 20:12:10 »
cotag- ha még megvan az a penge Te is fordíts rajta egyet. Csak kíváncsiságból...  


Megnézem, de nem szívesen engedem a bőröm közelébe. Lerántotta a fél arcom  :borosta:

Nos, akkor a másik fele még megvan ehhez a teszthez nem?!  ;D ;D ;D
A Viccet félretéve, ha ugyanabból a szériából kaptunk mindannyian, akkor nagyon is esélyes, ahogy gondolom...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #239 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 21:45:28 »
Gyerekek, nagyon sajnálom, természetesen örömmel kártalanítok mindenkit, aki úgy érzi, hogy a Kai pengéje nem jó.
Azért mertem ugye rendelni, mert mindenhol csak jókat olvasni róla, és mindenhol ugyanígy is néz ki, azaz teljesen steril, feliratmentes. Illetve ahonnan én vettem, tutira onnan veszi a fél Bedzsörendbléd is, összevissza kábé két és felen árulják tán a világon is.
De mondom, nekem szerencsére működik – sőt. Majd elhasználgatom jómagam.  ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici