Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 355319 alkalommal)

Nem elérhető trofimov

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1215 Dátum: 2013. Július 02. - 22:37:15 »
sziasztok,
szerintetek sérül a DE penge éle, amikor a műanyag dobozból pl (wilki, lordsárgaződ, derby) vesszük ki?
a lord kifejezetten nehezen jön ki....

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1216 Dátum: 2013. Július 02. - 23:16:00 »
Csak az oldalát foga a doboz, nem?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1217 Dátum: 2013. Július 02. - 23:56:27 »
trofimov- elméletileg ha egyenletes szelő mozgással vágnád a műanyag tárolódobozt sem sérülne az él, csak használódna. Szerencsére erről sincs szó. Ha nehezen jön ki a dobozból, akkor sem az él fekszik bele, hanem a penge oldala súrlódik nagy felületen, Ez esetben sem sérül a penge. Sokkal inkább sérül, ha pl. fogod a pengét és véletlenül kiejted a mosdóra, vagy kerámiára, fajanszra rakva onnan szeded fel na azok a veszélyes dolgok, a műanyag tárolódoboz nem ellenség.  :sör:

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1218 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 21:14:04 »
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1219 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 20:12:42 »
Sziasztok ebbe a borotvába milyen pengét ajánlotok?

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1220 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 21:22:51 »
Én nem vagyok szakértő a témában, de szerintem próbálj ki minél
többet, mert itt mindenki másra esküszik. Nekem például nem jött be amit adtak
hozzá, viszont bejött a zöld Lord. Másnak meg fordítva.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1221 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 21:46:45 »
Clown: amelyik neked bejön! :) Nekem Lord SC, zöld Astra, sárga Bic, Derby váltak be legjobban benne.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető nevemsenki

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1222 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 22:17:27 »
Ezen a videon elnevettem magam,bar nem tudhatom hogy
tenylegesen mukodik e a dolog,de  mindenesetre nevetseges.

http://www.youtube.com/watch?v=d2xq8lHAjeA&feature=player_embedded

itt van ahol meglehet vasarolni  5 penges keszulekek elezoet!!!150-200 borotvalkozast garantalnak 1 pengevel.
Szinte hihetetlen.


http://www.shaving.ie/products/RazorPit-Blade-Sharpener.html

kivancsian varom a hozzaszolasokat ki mit gondol errol a kezi keszulekrol :)
igen, tudom, hogy regi cucc, de... eppen szabin vagyok es , bocs , utazasi beretvakent egy fusiont vittem magamal. kicsit keson vettem eszre, hogy a patron mar egy picit faradt, pedig nalam sokaig, nagyon sokaig birnak. mindig csak szappant hasznalok, olajjal , sok vizet, forro legyen, szoval a komplet musort. minden huzas utan oblites. egy patront, marmint fusion proglidet kb 9 honapot hasznalok. a lenyeg , hogy nem muhab legyen es sok forro viz legyen. ok,ez csak bevezetes volt. mindenkeppen a patron mar faradt volt a szabi elejen. emlekeztem, hogy a nemet gut-rasiert.de -n olvastam egy amerikai hapsirol, aki farmer segitsegevel elesit a patronokat. nem nagy cucc. 20 szer oda, 20 szer vissza . a szogre nem kell figyelni, megis csak fusion. o maga foglalkozik a szoggel.
mit is mondjam, a patron mintha uj lett volna. nem vicc. egyszer otthon mar kiprobaltam egy mach3-al, de nem volt meggyozo, es el is raktam az egeszet. most muszajbol a fusionnal nagyszeruen sikerult. a hapsi a youtubon kulonben azt allitja, hogy 6 szor hosszabb lesz a penge elethossza. mit mondjam, lassan elhiszem. de ha eddig 9 honapra jo volt a fusion, akkor most 5evre jo lesz ? igen , csak mar atalltam lord 625-re es  5 ev egy fusion pengevel mar eleg bizarrnak hangzik.
szarvam sunjam - minden ures

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1223 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 15:23:45 »
http://www.ebay.com/itm/100-VINTAGE-FRENCH-SAFETY-RAZOR-BLADES-LUCKY-20-boxes-of-5-blades-/161083168739?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25814e17e3

Éltársak figyelmébe ajánlanám :) Egy embernek sok, de összedobva, gyűjteményekbe, szerintem kuriózum
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1224 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 18:42:14 »
nevemsenki-
A tapasztalatom: a farmer tönkre vágja az élt a patronosoknál ( pontosabban inkább inkonzisztensé teszi az amúgy is már inkonzisztens élt. Tehát, ha nem nyúlsz hozzá is ugyanazt az élményt kapod, de levágja az élettartamot ( az én tesztjeim szerint). Azonban egy bizonyos határvonalon belül, amikor még csak enyhén sérült az él és a bevonatok még tartják magukat, de a bevezető élen már megjelennek a siklást részben nehezítő lerakódások, akkor a razorpitnek (illetve én csináltam egy teljesen ennek megfelelő DIY alternatívát) abszolút van létjogosultsága. A nagyon kicsi sérüléseket talán "visszahajtogatja", a lerakódásokat lehúzza, az élt az élpontokig kipolírozza. De kb. ennyi, de már ennyi is befolyásolja egyrészt a tartósságot, másrészt az élményt. (Ha mindehhez még olyan szerencsés vagy, hogy toz a nickneved, akkor akár életed végéig használhatsz RP-vel egy db sárga BIC borotvát végig a gyárinál jobb éllel!)  :fetreng:

A tapasztalatom az, hogy ha fázisokra bontom az adott pengék borotválkozási élmény szintjét és mondjuk egy eldobhatóban vagy patronban van öt kényelmes borotválkozás, két elfogadható és egy éppen elégséges, ( múlik az adott típuson persze, de most példának) jelölve 5-2-1, akkor RP klón bevonásával, az első borotválkozás után használva, ez 5-5-1, öt borotválkozás után használva szintén 5-5-1, és 8 borotválkozás után használva 5-2-1-1 ( nem javít számottevően az élményen, kicsit igen, de nem akarom pontozni, mert a mikroszkóp mást mutat.)

Mindebből arra lehet következtetni, hogy a penge élettartamának egy bizonyos szakaszában valóban kitolja annak használhatóságát, így lévén létjogosultsága..., azonban van ám mikroszkóp is a világon... tehát objektíven az amúgy is mondjuk öt borotválkozás után kicsit levitézlett, de még használható pengével, így kicsit tovább lehet "szerencsétlenkedni" (idézőjelben...amúgy borotválkozni). Ha hozzájön az a szubjektum, hogy hiszünk a találmányban, akkor ez hirtelen akkorát dob rajta, hogy jön az a szubjektum, hogy egyből 5 évig is használható lesz!(és ez esetben így is lesz!)  :fetreng: Szóval segít, de nem spanyolviasz! Szvsz hozzáteszem...és azt is, hogy nem az eredeti Razorpit a divelóper a tesztjeimben.

A RP alternatíva, mielőtt megkérdezitek: Asszem IKEA vagy SPAR szilikon sütőlap. Kicsit puha, kicsit szilikonos, viszonylag nehéz belevágni, jó rugalmas... kb 600x300x6mm-es, ebből kijön lesíkolt kőre, üvegre, fára stb. ragasztva egy halom alternatív RP. A fa ma már tudom nem a legjobb, mert egy idő után a szappan+nedvesség miatt nem lesz jó... de talán sokat ez se számít, mert a szilikon puhasága ezt is kompenzálja. Kis lecsiszolt gres, üveglap talppal pl. ideális, de alap és talp nélkül a pulton, mosdón stb. is komolyan tapadja magát, úgyhogy igénytelenül, igazából alapzat sem szükséges... Viszont kell egy türelmes asszony..., aki pár napig csak keresi, csak keresi a szilikon lapját  :fetreng: (kicsit kaptam utána...de mindent a tudományért alapon bevallottam... megbocsátott).
Még valami. Ezt is meg kell tanulni, mint a fenést. Nem mindegy mikor, mennyire tolja az ember, úgyhogy emiatt ez is totál szubjektiv!  :fetreng:
Asszem kiveséztem a témát, igazából lehetne mondjuk 100 más anyaggal is próbálkozni, de részemről itt vége az RP mítosznak "Plausible/Elfogadható" minősítéssel.

Nem elérhető nevemsenki

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1225 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 08:39:18 »
kedves Penge,
nagyon szepen koszonom a reszletes valaszodat. abszolute nem ketelkedem abban , hogy mit mondasz. ahogy irtam ,nem reg lattam ezt a kis youtube videot es kiprobaltam ezt a trukket a mach3-al. eredmeny nulla, vagy meg annal is rosszabb. egyszeruen csak durvabb lett. gondoltam, az is csak puder volt es kitoroltem a fejembol. most szuksegszeruen meg egyszer probaltam proglide-l es lam mukedett, sot...egyszeruen nem akkartam patronokat venni, mivel ugyis otthon  meg vannak es mar csak a DE erdekel.
most csak szabin hasznalok ilyen cuccokat, de lassan ill. gyorsan mar az se kell. jo , sima , alapos borotvalkozas, de nem kerek belole.
szarvam sunjam - minden ures

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1226 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 16:45:01 »
RP igen is működik. Ez tény. Legalábbis nálam bizonyított.

"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1227 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 21:20:11 »
Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:
Lord Zöld Stainless: 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless: 3-4 alkalom
Lord Platinum: 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC: 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
Wilkinson sword: 25 alkalom (kényelmes 13).
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Big Ben: 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
Shark: 9 alkalom
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Asco: 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
BTC classic: 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Treet Classic: 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Vidyut Supermax Stainless: 2-3 alkalom
Vidyut Supermax Platinum: 6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Astra Platinum ("Zöld Astra"): 31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Astra Stainless ("Kék Astra): 21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.

Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :) Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető jenco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1228 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 21:01:51 »
Sziasztok!
10 nap és 9 borotválkozás után így berozsdásodott a Derby Egyiptomban.

https://picasaweb.google.com/108173923432443572616/2013Szeptember2203#5926525908048328178

Sajnos nem tudtam képet feltölteni csak így.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1229 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 21:55:02 »
A Derby-t a Török klímához igazították, Egyiptomban Lord-ot kell használni!  :fetreng: :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici