Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 339994 alkalommal)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1260 Dátum: 2013. December 04. - 11:25:26 »
Igen ez kb úgy lenne összehasonlítható, ha azt mondanánk mindenkinek, hogy itt egy Mühle R89, meg itt egy Feather penge, és a köröket kellene vele megszámolni, nem az alkalmakat. Úgy talán lenne reális viszonyítási alap....


Szerintem meg kéne a borotva fejére egy kerék, amivel egy számláló van összekötve, és mérné a megtett cm-eket. Az lenne ám az igazi! A mérési eredményt pedig korrigálni kell a szőrzet átlagos jellemzőivel. Ehhez az arc minden részéről 3 mintát kellene venni, amiket különféle vizsgálatoknak szükséges alávetni. Alapvetően méret, szakítószilárdság, és mikroszkópos vizuális vizsgálat, ami alapján egy így összeálló félempírikus formula korrigálhatná a fenti értéket.
Hajrá!
 :crazy:
Ez már elég korrekt. A használt pre, a krém vagy a szappan, a páratartalom, a felhasználó erőnléte és aktuális fizikai állapota, a kar hossza, miegymás. Ezeket se hanyagoljuk.
Ikrek vannak itt? Az is releváns lehetne.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1261 Dátum: 2013. December 04. - 11:37:33 »
a konklúzió mindig az, hogy hát próbálj ki mindent, aztán rájössz mi a neked jó.
Pedig nagyjából ez a legjobb, amit kapni fogsz.  A többiek ötleteket tudnak neked adni, hogy mit érdemes kipróbálni, de előrejelezni nehéz mi válik be.  El kell fogadnod hogy hiába vannak objektív dolog a borotválkozásban, lehet méricskélni minden szöget, méretet és összetevőt, ezeket nehéz leképezni a szubjektív élményre, és végső soron úgyis az, ami számít.  Szóval próbálgass, filléres dolgokról van szó, egy csomag penge bele kell hogy férjen.

Szerintem a mérési mániában már van egy kis nerdködés.  Az r/wicked_edge-re mantic szokott felrakni elektronmikroszkópos képeket a pengékről használat előtt/után, de még mindig nem világos számomra hogy mit kell rajtuk nézni, és mi köze van ennek ahhoz hogy ki melyik pengét fogja szeretni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1262 Dátum: 2013. December 04. - 11:46:09 »
 :sör:

Köszi!
Mindenesetre két új szót tanultam: " élesnek mondott nyekenyóka" és "nerdködés" :D :D :D

(szerintem)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1263 Dátum: 2013. December 04. - 12:19:22 »
fehege jól mondja... ok okozat nem szubjektív, de csak "szakértőknek". Mindenki más 2 szóval elintézi "jó" v. "rossz" és nem keresi az okokat, amitől ez a 2 szó könnyen fel is cserélődhet.

A nyekenyóka pedig nerdködve, sőt nélküle is rulez!  :fetreng:

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1264 Dátum: 2013. December 04. - 12:35:17 »
Én szeretem általában keresni az ok-okozati összefüggéseket keresni, mégha nerdködésnek tűnik is. :) De persze a nerdködés is szubjektív kategória, mert nekem a nerdködési küszöb ezek szerint feljebb kezdődik. :)

Visszakanyarodva: alapvetően arra gondolok, hogy amelyik penge éle keresztmetszetben nézve hegyesebb szögű, az a kisebb gappel rendelkező borotvákban, jobban működhet. Mivel a nagyobb élszöggel rendelkező pengék esetén egy ilyen borotvával lehet, hogy rá se érzel a jó élszögre, mert nem tudod olyan szögben tartani, hogy jó legyen. (mindig szerettem a térgeometriát :) )

Bocsi, csak hangosan gondolkodok, de ha hülyeségnek tartjátok, úgyis megkapom a magamét, ami persze nem baj, mert abból is tanul az ember. :)

(szerintem)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1265 Dátum: 2013. December 04. - 12:38:34 »
A geometriát egy kis fizikával kisegítve más eredményt kapunk. Ha a szög és a nyomás változik, sok minden változik...

(Igen, fontos a jó penge. De megfelelő technikával egy gyengébb is jó végeredményhez vezet. Nem csak a mérnökök borotválkoznak.)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1266 Dátum: 2013. December 04. - 12:54:56 »
(Igen, fontos a jó penge. De megfelelő technikával egy gyengébb is jó végeredményhez vezet. Nem csak a mérnökök borotválkoznak.)
Technika alapvető fontosságú, viszont ugyanakkor borzasztó nehezen lehet beszorítani mérhető számokba, enélkül pedig a pengeélszög tanulmányozása a kérdés egy kis, fontos, de nem önmagában nem meghatározó részének tanulmányozását jelenti.

Ne felejtsük el hogy praktikus, manuális dologról van szó, kb olyan mint a cipőkötés, sokszor kell csinálni, és menni fog.  Vannak jobb és rosszabb cipőfűzők és cipők, van amit könnyebb megkötni van ami nehezebb, számomra onnantól lenne nerdködés hogy ha elkezdünk azon agyalni hogy 40% műszálas fűzőt könnyebb megkötni mint az 50%eset, esetleg berakjuk elektronmikroszkóp alá.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1267 Dátum: 2013. December 04. - 13:04:08 »
Én csak zárójelek közé írtam... Én is mérnök vagyok, de mindennek van egy határa ;D Jó a dolgok ismerete, sőt! De ne essünk át a ló túloldalára.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1268 Dátum: 2013. December 04. - 13:22:51 »
Számos felhasználó szerint egyes pengemárkák rossz minőségűek (pl. Wilkinson, Astra). A neves gyártóknak miért érdekük "rossz" minőségű pengével előrukkolni?
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1269 Dátum: 2013. December 04. - 13:42:47 »
Nekem onnan indult ki az egész, hogy a zöld-sárga lorddal ha megszakadok se tudok simán borotválkozni, akárhogy döntögetem, akármilyen erővel húzom, mégha szentségtöréssel felérő nyomással próbálkozok akkor se megy. Kihangsúlyoznám, hogy mindez egy Gillette Super Speeddel, ami közismerten kímélő TTO, azaz nem ad túl nagy szabadságot a szöget illetően. Feltételezem, hogy ez a borotva-penge kombó nem nyerő, mivel se a borotva, se a penge nem örvend közutálatnak, sőt, sokan szeretik mindegyiket.

Sajnos nincs harapósabb borotvám (remélem karácsonyra kapok  :crazy: ) amivel kipróbálhatnám ugyanezt a lord pengét. Addig hanyagolom.

A wilkinson penge ellenben nekem sokkal jobb mint a fent nevezett lord. A technika, a kozmetikumok és a borotva ugyanaz. :) A pofaszőröm is ugyanaz, sőt még a fényviszonyok, a vízminőség, vízhőmérséklet és évszak is. :)
(szerintem)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1270 Dátum: 2013. December 04. - 13:52:19 »
Nem annyira rossz az a Wilkinson. Nagyon sokáig szinte csak azt használtam, azzal is tanultam meg borotválkozni. Nyilván nem a legjobb a világon, de amit tud, azt nagyon jól tudja. És nem csak 2-3 alkalom van benne... Persze ha megismeri az ember a magasabb kategóriát, hajlamos lesz*rozni a jó kis Wilkit.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1271 Dátum: 2013. December 04. - 14:10:24 »
A lord z/s neked milyen borotvában szuperál jól?
(szerintem)

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1272 Dátum: 2013. December 04. - 14:16:48 »
Nem annyira rossz az a Wilkinson. Nagyon sokáig szinte csak azt használtam, azzal is tanultam meg borotválkozni. Nyilván nem a legjobb a világon, de amit tud, azt nagyon jól tudja. És nem csak 2-3 alkalom van benne... Persze ha megismeri az ember a magasabb kategóriát, hajlamos lesz*rozni a jó kis Wilkit.

Nem erről van szó. Én egy Lord Super Chrome-mal kezdtem anno borotválkozni (kb. egy hónapja ;D) ahhoz képest ez a penge tép. Próbáltam többféle szögből borotválni de nem megy. A Lord SS sem közelít a Chrome-hoz pedig a pengekiképzés állítólag ugyanaz csak  az krómbevonatot kap.
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1273 Dátum: 2013. December 04. - 14:18:35 »
Egyiknek szemét, másiknak kincs. Ez is ilyen jellegű :)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1274 Dátum: 2013. December 04. - 14:22:14 »
Az Apollo penge viszont jól néz ki! ;D Ez az egyetlen jó tulajdonsága.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici