Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 350374 alkalommal)

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1275 Dátum: 2013. December 04. - 14:27:34 »
Jó lenne ha a Wilkinson kincs lenne. Azt minden sarki bótba' lehet kapni és nem kéne rendelgetni az ország másik feléről a Lord SC-ot. De miért lehet csak a Lord SS-t kapni a kisboltokban? Miért érdeke a forgalmazónak a nagyon limitált forgalmazási helyek fenntartása?
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1276 Dátum: 2013. December 04. - 14:29:37 »
Nem annyira rossz az a Wilkinson. Nagyon sokáig szinte csak azt használtam, azzal is tanultam meg borotválkozni. Nyilván nem a legjobb a világon, de amit tud, azt nagyon jól tudja. És nem csak 2-3 alkalom van benne... Persze ha megismeri az ember a magasabb kategóriát, hajlamos lesz*rozni a jó kis Wilkit.

Nem erről van szó. Én egy Lord Super Chrome-mal kezdtem anno borotválkozni (kb. egy hónapja ;D) ahhoz képest ez a penge tép. Próbáltam többféle szögből borotválni de nem megy. A Lord SS sem közelít a Chrome-hoz pedig a pengekiképzés állítólag ugyanaz csak  az krómbevonatot kap.

Milyen borotvában voltak a pengék?
(szerintem)

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1277 Dátum: 2013. December 04. - 14:31:57 »
Lord 111 :)
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1278 Dátum: 2013. December 04. - 14:45:28 »
Akkor meg pláne érdekükben állna a teljes készletet felvonultatni a kisbótokba'  ;D
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1279 Dátum: 2013. December 04. - 14:59:58 »
Jó lenne ha a Wilkinson kincs lenne. Azt minden sarki bótba' lehet kapni és nem kéne rendelgetni az ország másik feléről a Lord SC-ot. De miért lehet csak a Lord SS-t kapni a kisboltokban? Miért érdeke a forgalmazónak a nagyon limitált forgalmazási helyek fenntartása?
Borzasztóan rétegtermékről van szó.  Nem a forgalmazó miatt nem árulnak mindenhol 30 féle borotvapengét, hanem azért mert nagyon kevés fogy belőle, sok bolt nem is tart, amelyik meg igen az általában 1, vagy ha nagyon nyomják akkor 2 félét.  A forgalmazó eladná, csak a boltok nem rendelnek belőle, alig keresi valaki.

Aki nem DE-vel borotválkozik, az pedig alapból nem tud róla hogy a pengék különbözőek.  Sok helyen ha zöld Astrát kérsz, és pl kék van de azt nem viszed el, akkor simán full elmebetegnek néznek aki a csomagolás színe szerint válogat.

Ha már megtetszett egy penge, akkor rendelj 50-100-at online, és kész.  Ha a Lordokat akarod kipróbálni, akkor rendelj a webshopjukból mindegyikből, ne boltokban próbáld összevadászni, gyakorlatilag esélytelen.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1280 Dátum: 2013. December 04. - 15:03:13 »
De miért lehet csak a Lord SS-t kapni a kisboltokban?

Mert a Lord kivívta magának ezt a monopóliumot az erőszakos terjeszkedésével. Én úgy tudom, hogy egy időben minden eladott doboz penge után 500 Ft jutalékot adott a boltosoknak, így megszerezte a teljes hazai kisboltos piacot. Aki ismeri ennek a már-már maffia-szerűen működő cégnek az menedzsmentjét, az tudhatja, hogy egyéb aljasságoktól sem riadnak vissza. Az sem ritka, hogy az egyik menedzsment tag a haverjaival 200 km/h-val száguldozik a Soroksári úton, mindenféle, kétes forrásból származó Audi gépjárművekkel.
Ilyenek ezek!  :crazy:
 :fetreng: :fetreng: :fetreng:
 :peace:
Peti- Hahaha!  :2thumbup: :2thumbup: :2thumbup:
1. Nem erőszakos, csak tapintatos. 2. Nem 500 Ft volt a jutalék, hanem egy balegyenes 3. Nem égetjük magunkat 200-al, mára inkább van az 300 is! 4. Nemcsak Audi, hanem most már Skoda is! 5. Ilyenek ezek! Haha  :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Jack Ward- Az a nagy helyzet, hogy ez a LORD SS terjedt el anno, mert erre volt igény (ár érték arányaiban ő egy komoly winner itthon). A többi fajtából is van rendesen a piacon, de a kisboltosokat, PBF hiedelmével ellentétben, baromi nehéz megerőszakolni! Meglehet, de ahhoz már tényleg maffia módszerek szükségeltetnek, és ez akár mennyire hihetetlen, ettől ez a cég nagyon távol áll...


Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1281 Dátum: 2013. December 04. - 15:14:04 »
Tudod, én szeretek személyesen vásárolni. Megvan annak a sajátos hangulata. Úgyhogy ha tudsz mondani boltcímeket szívesen veszem  :thanks:
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető Jack Ward

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 174
  • Mr. Cobra
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1282 Dátum: 2013. December 04. - 17:48:36 »
Szerelőállványt én sajátmagam csinálnék mint sok minden mást is. Azért nem szabad pénzt kiadni.  :offtopik:
You're the disease and I'm the cure.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1283 Dátum: 2013. December 04. - 21:43:49 »
Nem kisboltokkal viszont az a helyzet, hogy brutális belistázási pénzeket kérnek, plusz egyéb háttérkondikat és marketing hozzájárulásokat... Ezen kifizetett összegek nem garanciák arra, hogy egy év múlva is bent lesz az adott termék a hálózat cikktörzsében.
Egy Wilkinson megteheti, hogy belistázza a sok terméke mellé a DE pengéjét is. Amit azon bukik, behozza az eldobható készülékein és egy csomó máson.
Nem egyszerű ez a popszakma (sem).
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1284 Dátum: 2013. December 04. - 21:52:17 »
De itt most nem az állványról volt szó, hanem a kereskedői attitűdről.
:offtopik:
Egyet kell értenem, vicces, hogy olyan rétegtermékeknél, ahol láthatóan ott a VEVŐ, képesek elhajtani. Két éve, nem bicikli, hanem horgászat, de dettó ilyen arányokkal jártam hasonlóan. Ha azt mondja, hogy várjak két hetet, kivárom. Nem mondta, azt mondta, nincs. Egy WEBSHOP, ahol soha nincsen árukészlet, úgyis mindent rendel a belföldi lerakatból vagy kintről...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1285 Dátum: 2013. December 05. - 13:42:47 »
Nem tudom hova írjam egy kicsit OFF, de talán nem oktalan kérés DE-t használó kollegáktól.
Próbálkozunk a fécbukon egy kicsit "téríteni a népet" a hagyományos borotválkozás felé (is). Sajnos jól látszik itt is a statisztika, hogy a magyar nem evvel van elfoglalva de semmilyen szinten.... Kicsit elszomorít, hogy kb. 20e emberből kb. 20-at ha érdekel, hogyan hódít újra a DE... Végre jött egy hölgy aki hozzászólt, hogy az ő apukája még DE-t használ. Hurrá, de ez felülről a statisztika.. Azonban a fiatalokat szerintem egyáltalán nem érdekli a téma, a hagyományos borotválkozás. Aki úgy érzi érdemes hirdetnünk az "igét", azt megkérem jöjjön aztán szóljon hozzá, legalább annyit, hogy ő bizony DE-t használ a hagyományos kiegészítőkkel együtt és ez neki miért jó.  https://www.facebook.com/borotva.pelenka.sebtapasz.torlokendo/posts/536227756469000      Köszi!!

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1286 Dátum: 2013. December 06. - 15:22:38 »
Nem tudom hova írjam egy kicsit OFF, de talán nem oktalan kérés DE-t használó kollegáktól.
Próbálkozunk a fécbukon egy kicsit "téríteni a népet" a hagyományos borotválkozás felé (is). Sajnos jól látszik itt is a statisztika, hogy a magyar nem evvel van elfoglalva de semmilyen szinten.... Kicsit elszomorít, hogy kb. 20e emberből kb. 20-at ha érdekel, hogyan hódít újra a DE... Végre jött egy hölgy aki hozzászólt, hogy az ő apukája még DE-t használ. Hurrá, de ez felülről a statisztika.. Azonban a fiatalokat szerintem egyáltalán nem érdekli a téma, a hagyományos borotválkozás. Aki úgy érzi érdemes hirdetnünk az "igét", azt megkérem jöjjön aztán szóljon hozzá, legalább annyit, hogy ő bizony DE-t használ a hagyományos kiegészítőkkel együtt és ez neki miért jó.  https://www.facebook.com/borotva.pelenka.sebtapasz.torlokendo/posts/536227756469000      Köszi!!
Sok ember "nem szeret borotválkozni", sokan "csak letolják kéthetente hajnyírógéppel". Botrányos hozzáállás...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1287 Dátum: 2013. December 06. - 16:12:38 »
Penge,

nekem nincs Facebook-om, meg DE-t sem használok, viszont nem véletlenül "menekültem" ide ebből az instant/műanyag-Világból. Engem nem zavar, hogy nem vagyunk sokan. Téged üzleti szemmel megértem, ha elszomorít a helyzet. :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1288 Dátum: 2013. December 06. - 16:14:51 »
nekem nincs Facebook-om,

Azt hittem már, hogy egyedül vagyok...
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1289 Dátum: 2013. December 06. - 16:24:22 »
Megjegyzem, hogy enélkül a műanyag világ nélkül a fórum 80-90%-a nem használna se DE-t se kést és nem is beszélgetnénk ilyen jókat egymással  :hat:
Ezekből azt kell kivenni, ami jó neked. Facebookon is mindenki sípol, hogy közzé tesz a személyes adataidat. NEM. Azt teszi közzé, amit beleteszel.  :futyul: Én például sok emberrel tartom a kapcsolatot, ami bár nem olyan, mintha együtt söröznénk, de jobb, mint a semmi. Meg egy csomó osztálytársamat megtaláltam, akik azóta a világ másik végén élnek, és a FB nélkül pl. sose tudtam volna meg, mi van velük. Szóval mindennek megvan a világos és sötét oldala is.  :fenek:
 :bocs: :offtopik:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici