Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 340061 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1290 Dátum: 2013. December 06. - 16:27:52 »
Megjegyzem, hogy enélkül a műanyag világ nélkül a fórum 80-90%-a nem használna se DE-t se kést és nem is beszélgetnénk ilyen jókat egymással  :hat:
....
Azt, hogy nincs FB-om csak tényként írtam, hogy nem tudok Pengének reagálni, nem kívántam párhuzamba hozni a "műanyag-Világgal". :hat: A kifejezés alatt természetesen nem erre a kiváló lehetőségre gondoltam. Sorolhatnám, hogy mire, de nem teszem....Tényleg mindjárt átköltöztetnek minket az off-szobába. :bocs:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1291 Dátum: 2013. December 06. - 17:37:48 »
gregg- köszi a reakciót! Nem üzleti szempontok vezéreltek a hagyományos vonal propagálásával kapcsolatban. Én pl. inkább DE-t használok, és inkább attól vagyok elkeseredve, hogy mennyire divatvezérelt világban élünk (sokszor értelmetlenül)... de ha már így van, miért ne lehetne újra divat a DE? Az FB-vel kapcsolatban én is úgy voltam vele, ahogy Te! Nem volt és nem is akartam, rákényszerítettek. Most, hogy már bentről átlátom mire is jó, azt kell, hogy mondjam, hogy ( leszámítva a technikai megoldásait, ami kb = a katasztrófával, és sajnos továbbra sem észlények programozzák ) enélkül ma tényleg kevesebb lenne az emberiség. A sötét oldalról nem írok, mert van zseblámpám...  :fetreng:
tritek- köszi a reakciót!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1292 Dátum: 2013. December 06. - 17:40:21 »
Magával FB-al kapcsolatban igyekeztem nem írni véleményt. Nincs például kerékpárom se, de ez nem azt jelenti, hogy ellene vagyok. ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1293 Dátum: 2013. December 06. - 17:45:36 »
de az azt jelenti!  :handshake:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1294 Dátum: 2013. December 06. - 18:15:48 »
Nem tudom hova írjam egy kicsit OFF, de talán nem oktalan kérés DE-t használó kollegáktól.
Próbálkozunk a fécbukon egy kicsit "téríteni a népet" a hagyományos borotválkozás felé (is). Sajnos jól látszik itt is a statisztika, hogy a magyar nem evvel van elfoglalva de semmilyen szinten.... Kicsit elszomorít, hogy kb. 20e emberből kb. 20-at ha érdekel, hogyan hódít újra a DE... Végre jött egy hölgy aki hozzászólt, hogy az ő apukája még DE-t használ. Hurrá, de ez felülről a statisztika.. Azonban a fiatalokat szerintem egyáltalán nem érdekli a téma, a hagyományos borotválkozás. Aki úgy érzi érdemes hirdetnünk az "igét", azt megkérem jöjjön aztán szóljon hozzá, legalább annyit, hogy ő bizony DE-t használ a hagyományos kiegészítőkkel együtt és ez neki miért jó.  https://www.facebook.com/borotva.pelenka.sebtapasz.torlokendo/posts/536227756469000      Köszi!!
Sok ember "nem szeret borotválkozni", sokan "csak letolják kéthetente hajnyírógéppel". Botrányos hozzáállás...
Pár hónappal ezelőttig én is hajynyíró plusz havi kétszer Fusion kombóval toltam. Tök véletlenül keveredtem ide egy késes blogról. Itt is ragadtam.:)) Fusion már a kukában.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1295 Dátum: 2013. December 06. - 18:16:52 »
nekem nincs Facebook-om,

Azt hittem már, hogy egyedül vagyok...

Pedig nekem se nincsen  ;D
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1296 Dátum: 2013. December 06. - 18:18:19 »
Penge,

nem, az pusztán azt jelenti, hogy jelenleg kocsival közlekedem. Nagyon sok kerékpáros kilométer van a lábamban, fiatalabb koromban sokat bicajoztam, és túráztam. Nemcsak Magyarországon, hanem a környező országokban is. Most korcsolyázom.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1297 Dátum: 2013. December 06. - 20:06:42 »
nekem nincs Facebook-om,

Azt hittem már, hogy egyedül vagyok...

Pedig nekem se nincsen  ;D
A jelek szerint a DE -s társaság felülreprezentált a FB mentességben, miközben élénk ebay és különc geekség dolgok felhasználói. ;)
 (  :+1: )
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1298 Dátum: 2013. December 06. - 20:09:22 »
Én sem foglalkozom vele...
...elég a 3-4 fórum. :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1299 Dátum: 2013. December 06. - 20:13:58 »
Mi az a Facebook?  ;D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1300 Dátum: 2013. December 06. - 20:16:22 »
Mi az a Facebook?  ;D

Valami menő dolog lehet, mert látod, erről beszélnek!  :D
Sheffield-England

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1301 Dátum: 2013. December 06. - 20:21:27 »
Anno úgy keveredtem ide, hogy a Fusion egy tök jó borotva, csak egy remek pamacsot és szappant kerestem  :fetreng:

Pár hónappal ezelőttig én is hajynyíró plusz havi kétszer Fusion kombóval toltam. Tök véletlenül keveredtem ide egy késes blogról. Itt is ragadtam.:)) Fusion már a kukában.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1302 Dátum: 2013. December 06. - 20:39:59 »
Én úgy jöttem ide, hogy... No, álljunk meg egy szóra! Mi ez a Fusion dolog, amiről beszéltek? Az nem egy Ford modell? Én létezek facebook-on, de olyan borotvám sosem volt :P Viszont hozzám hasonló fertőzöttekre találtam ;D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető thomasrc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 30
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1303 Dátum: 2013. December 06. - 21:25:34 »
Én sajnos azt tapasztalom, hogy az emberek többsége csak a negatívumot látja a DE borotvákban és leragad ott, hogy "egy rossz mozdulat és elvágja az arcot" (megjegyzem, ennyi erővel anno a borbély szakmának sem lett volna értelme, hiszen ők is biztosan elvágják az arcot vele...). Igazából nem is lehet jót társalogni DE borotvákról, mert annyira elfogultak velük szemben az emberek. Akiknek eddig említettem, hogy én DE-t használok meg pamacsot, azok olyan szinten kiröhögtek, hogy még én szégyelltem magamat miatta és inkább másra tereltem a szót, mert semmi értelme nem lett volna erőltetni a témát.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1304 Dátum: 2013. December 06. - 21:56:28 »
Ahogy a DE elvágja az arcot, úgy a Fusion is. Pont úgy, máshogy az sem.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici