Szerző Téma: Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...  (Megtekintve 155931 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #390 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 11:12:28 »
Az a helyzet, hogy szerintem már megint rosszul értékeltek... Kifejezetten az oliva olajnak mint összetevő nem sok a köze a "szottyosodáshoz". A fürdőszobai körülményeket, pld. levegő páratartalmát vizsgáltátok? A receptúra belő egy optimális rel. páratartalmat, ami mondjuk a helyi átlagos körülményeket veszi figyelembe és optimálisnak. Ez a receptúra nyilván nem működik 100%-ig rendesen más körülmények közt. Ugyanez elmondható a viz keménységére is és a hőmérsékletre is. Az elmúlt időben magas itthon a rel. páratartalom, látom a fürdőszobánkban pl., hogy a zuhanyzó nem szárad fel a megszokott tempóban. Szappant ilyenkor én elő sem veszek, mert használat után nem tud rendesen kiszáradni... Nemcsak a borotvaszappan, a pipere szappan sem!, lényegében függetlenül, hogy milyen zsírsav összeállítás van a receptúrában, ha az alacsonyabb páratartalomra van optimalizálva. A KOH/NaOH és a glicerin tartalom itt pl. lehet szűk keresztmetszet a hagyományos receptúrában, mert ez inkább számít, mint maga a zsírsav fajtája.  Másik oldalról, meg amikor túl száraz a levegő, akkor meg az lenne a bajotok, hogy az oliva olaj miatt a szappan repedezik??? vagy nem habzik rendesen, nem veszi fel a vizet rendesen, darabossá lesz stb. közben ennek sincs semmi köze az oliva olajhoz. Az továbbra is egy jobbik fajta az olajok közt...

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #391 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 11:24:41 »
Az a helyzet, hogy szerintem már megint rosszul értékeltek... Kifejezetten az oliva olajnak mint összetevő nem sok a köze a "szottyosodáshoz". A fürdőszobai körülményeket, pld. levegő páratartalmát vizsgáltátok? A receptúra belő egy optimális rel. páratartalmat, ami mondjuk a helyi átlagos körülményeket veszi figyelembe és optimálisnak. Ez a receptúra nyilván nem működik 100%-ig rendesen más körülmények közt. Ugyanez elmondható a viz keménységére is és a hőmérsékletre is. Az elmúlt időben magas itthon a rel. páratartalom, látom a fürdőszobánkban pl., hogy a zuhanyzó nem szárad fel a megszokott tempóban. Szappant ilyenkor én elő sem veszek, mert használat után nem tud rendesen kiszáradni... Nemcsak a borotvaszappan, a pipere szappan sem!, lényegében függetlenül, hogy milyen zsírsav összeállítás van a receptúrában, ha az alacsonyabb páratartalomra van optimalizálva. A KOH/NaOH és a glicerin tartalom itt pl. lehet szűk keresztmetszet a hagyományos receptúrában, mert ez inkább számít, mint maga a zsírsav fajtája.  Másik oldalról, meg amikor túl száraz a levegő, akkor meg az lenne a bajotok, hogy az oliva olaj miatt a szappan repedezik??? vagy nem habzik rendesen, nem veszi fel a vizet rendesen, darabossá lesz stb. közben ennek sincs semmi köze az oliva olajhoz. Az továbbra is egy jobbik fajta az olajok közt...

Hát amit én használok az tuti nyáladzik reggel este mint az alien. Ahonnan vettem ott fórumon sokan írták is hogy emiatt nem is nagyon szerették.
Így mindentől páratartalomtól, attól függetlenül, hogy ez pontosan mitől van, meg egyébtől függetlenül is sajnos - bár engem nem zavart!!! - az olívás bizony ilyen. Mondjuk én ezt nem értékeltem
negatív dolognak.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #392 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 11:35:10 »
Penge!

Az olívát mindketten a szárító hatásra írtuk nem a szottyosodásra.

A levegő páratartama a fürdőszobában általában ugyan az... Ez sem játszik...
(mondjuk évek óta használok szappant a fürdőszobában, de páratartamot, hőmérsékletet, egyéb bizbaszt átlagos felhasználóként nem mérek!)  :peace:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #393 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 11:42:55 »
Annyit még hozzágondolnék, hogy ez az első olyan szappan, amelyről tudom, hogy olívaolaj van benne. Hogy mennyi, azt nem tudom, csak azt, hogy nem vált be.

Semmi extra pluszt nem nyújtott, a felhasználása átlagos körülmények között történt.

A többi túlmisztifikált izé részemről. Amit leírtam meg tapasztalat, vélemény, nem tudományos tézis.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #394 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 12:01:58 »
Black- Én sem akartam túlmisztifikálni. Csak jeleztem, hogy SZVSZ ilyen szempontból köze nincs az oliva olajnak sem a truttyosodáshoz, sem a szárító hatáshoz, a szappan nem egy összetevős képlet! Az oliva olaj pedig egy jobbfajta olaj ( borotvakészítmények szempontjából is) a sok közül. Tehát van nálatok egy-egy szappan ami számotokra úgy sz.r ahogy van!  :fetreng:
Kifordítva, hogy értsétek miről beszélek. Most ebédre ettem egy kakukfüves kacsamellet és nem ízlett és kb. "szottyos" volt. Ettől még tudományosság, ill. misztifikálás nélkül is tudom, hogy szeretem a kacsamellet és a kakukkfüvet (együtt) is, tehát valami más borult a képletben és ez most úgy volt sz.r., ahogy volt :cimbi:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #395 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 12:15:06 »
Értem én!  :sör:

A lényeg részemről továbbra is az, hogy az Alverde Olívaolajos szappan nem jött be átlagos körülmények között, mert szottyosodott és szárított.

Hogy ennek van-e köze bármiféle olívaolajhoz azt nem tudom és ez a lényeg.

Nem is állítottam, hogy az olaj miatt volt ilyen, ha ez jött le bárkinek is, akkor megfontolom, hogy legközelebb másként kell fogalmazzak.

Csak annyit írtam, hogy nekem személy szerint ez a szappan nem jött be jobban, mint bármely más normális ipari pipereszappan. Sőt, rosszabb volt, mert kétszer drágább...
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #396 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 12:17:36 »
Mondjuk most felmerült bennem az igény, hogy másik típusú (pl. levendulás) Alverdés szappant is kipróbáljak, lehet, hogy maga a készítési eljárás miatt ilyen fajta.

(Ha jól emlékszem, akkor levendulás van is otthon, majd meglátjuk)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #397 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 12:20:39 »
A fürdőszobai körülményeket, pld. levegő páratartalmát vizsgáltátok?
SZVSZ kicsit kezditek túltolni ezt a biciklit :D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #398 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 12:27:48 »
mókus- én mérem a fürdőszobámban a páratartalmat. 25-100-ig volt itt már minden... Hidd el a két véglet közelében még a gondolataid is megváltoznak, nemhogy egy ócska borotvaszappan!  Haha, de így van! ;D

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #399 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 16:37:51 »
A fürdőszobai körülményeket, pld. levegő páratartalmát vizsgáltátok?
SZVSZ kicsit kezditek túltolni ezt a biciklit :D

 :fetreng:

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #400 Dátum: 2014. Szeptember 03. - 18:30:25 »
"A másik, amely nem tetszett benne, hogy nedvesen könnyen lesz olyan szottyos állagú,.."
Tehát fürdött a szappannal, és közben ezt tapasztalta. Szerintetek fürdésközben milyen a páratartalom?
Egy szappannak milyen az ideális páratartalom ? a légszáraz? ne vicceljünk már.
Sz@r az összetétele. Ennyi. Egyébként meg van az oldalon szappankészítőés az Ő véleménye nyilván etalon.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #401 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 19:39:07 »
A legtöbb szappan szottyosodik tartósan magas páratartalom mellett és ez akár lehet természetes is, ha a receptúrát mondjuk 40-70%-os rel. páratartalom melletti tárolásra lőtték be (tárolásról beszélünk), míg van a szappannak egy gyártás és száradás utáni állandó nedvességtartalma is. Természetesen a fél órás fürdés nyilván benne van a képletben és ezt figyelembe is veszik... Pl. magasabb glicerin tartalom (higroszkóp) és egyéb konkrét célú adalékanyagok, állományjavítók ( nem hagyományos) pl. a habképzés vagy a tisztítóhatás rovására mennek, itt mindig kell, hogy legyen kompromisszum. Az "Egyébkéntedre" hehe, szerinted nem profi szappankészítők készítették -a ráadásul nagymárkájú DM-Alverde- "sz.r" összetételű szappant? Ott az őszinte véleményük a szappanban nem? Akkor valami nem stimmel a "ne vicceljünk már"-ral. Biztos vagyok benne, hogy a legjobbat akarták kihozni és ezt is tették lehetőségük és a legjobb tudásuk szerint... Természetesen sz.r összetételű a szappan abban a környezetben, ahol lesz.rozták, számomra csak ez a nyilvánvaló, erre szerettem volna felhivni a figyelmet... meg, hogy ne kapjon már egy fekete pontot az oliva olaj, amely általában egy nemes összetevő a sok hasonlóan alkalmas zsiradék közül és önmagában köze nincs a teljes receptúrából fakadó problémákhoz. Mertem úgy hozzászólni, hogy nem vagyok teljesen laikus a témában, kb. 20 évvel ezelőtt voltam én is profi (értékesítettem) "amatőr" szappankészítő kb. 50-100 kg-nyi sz.r és nemsz.ar szappan gyártása IS  :fetreng: :peace: van mögöttem...  :sör:

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #402 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 20:04:40 »
Holnap vagy azután felteszem már  a képet vagy videót olívasomról h látható legyen kb.  Miről van szó  olíva szappan esetén.  Persze tovabbra is hangoztatom esztetikailag meg érzésre nem szép egyébként működik!

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #403 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 20:14:31 »
Oh nem tudtam, hogy nagymultú szappanügynökkel akasztottam bajszot.Természetesen igazad van, de ettől a mégnagyobb multú DM-s még sz@r, ha egyszer taknyosodik, és  tökmindegy hogy olivás vagy nem, elqurták. Egyébként meg Benke Erikára gondoltam.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #404 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 20:37:17 »
Szerintem ne hasonlítsuk össze a kézműveseket az ipariakkal, bár készíthet az ipari is hagyományos szappant, az ipari kivitelben ritkán van benne a szappankészítő szíve-lelke, míg megfordítva, a szaktudásukat sem szabad összehasonlítani, egy ipari üzemben valószínűleg sokkal tapasztaltabb vegyészek, saját laborral, sokkal előrébb vannak, mint akár a legelszántabb kézműves gyártó. Azt, hogy a receptúrát, eljárást elszúrják, ilyen természetesen létezhet ( iparinál ez azért kisebb valószínűséggel bír), de speciel nekem az Alverde szappannal nem emlékszem, hogy túl sok bajom lett volna, leszámítva, ahogy Black is írta ár/érték arányban elég gyatra, mint ahogy a legtöbb multi által promotált sajátmárkás termék. Szóval akkor az enyémet nem szúrták el... :-)   

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici