Szerző Téma: Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...  (Megtekintve 155951 alkalommal)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #405 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 21:58:59 »
Szerintem nem is arról  van szó h el rontották vagy sem vagy h kézműves vagy ipari-e!  Hanem h olívás alapjáraton más ilyen szempontból.  Ezért is akarok már  felrakni képet h erről a jelenségről van-e szó.  De az biztos all in all h sok embernek ez nem tetszik....

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #406 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 15:08:10 »
Penge Úr!

A fekete pontot a szárító hatás miatt kapta tőlem az olívaolaj. Nyomatékosan és ismételten jelzem, hogy a szottyosodást én nem akartam konkrét összefüggésbe hozni ezzel az olajjal! Ismétlem, hogy van-e összefüggés, vagy nincs, azt nem tudom. Szerintem csupán ez a szappan az Alverdénél nem sikerült. Ennyi.

Egyébként elhiszem, hogy a világ legjobb olaja az olíva, de ha nekem nem jön be, akkor nem jön be és kész. Tőlem, lehet, hogy tök jó, meg szép, meg minden, de ha nekem paffos, akkor nekm paffos, ennyi. És adom is érte a fekete pontot, azaz többet nem keresem, mert nekem nem volt jó.

Csak a tapasztalatomat írtam le vele kapcsolatban, tehát nem tudományos tézis.

Egyébként az elmúlt 5-6 évben, tehát amióta ebben a lakásban lakom, ez volt az egyetlen szappan, amely ilyen formán leszerepelt, minden más szappan napszaktól, hőmérséklettől, páratartalomtól, atmoszférától, töketlen fecske repülési sebességétől, stb... függetlenül szépen működött. (azért egy kézmosáshoz, zuhanyzáshoz, arcmosáshoz nem ezekkel a számomra teljesen lényegtelen és felesleges információkkal állok neki.)
Leszámítva a Dove szappant, amelyet tényleg megutáltam egy hét alatt, de az sem volt szottyos.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #407 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 15:43:48 »
Black Úr! - még mindig másról beszélünk :-)
Azt szeretném, ha az Alverde Olivás szappant feketepontoznád le és ne magát az olivaolajat. Úgy lesz teljesen hiteles a review-d és én is csöndben olvasom. De nem ezt írod.

Az olivaolaj nem szárít és az egyik legjobb zsírfajta elszappanosításhoz, jó a zsírsav összetétele, nemes olaj. Magából az olivaolajból lehet tökéletes, jó, közepes és sz.r szappant is gyártani, nem rajta múlik! Az, hogy ez most éppen úgy van benne ebben a szappanban, ahogy és a dobozán ott virít egy akkora olivabogyó, mint maga a doboz, közben (tippelem) van benne kb. <10%m/m olivaolaj az megint egy dolog. Az a szappan sz.r ámblok, trutymásodik, szárít téged, utálod, nem cáfolom,  nyilván ez van... de ennek köze nincs az oliva olajhoz továbbra sem! :sör: Ezt szeretném ha megértenéd, mert ezek után aki ezt a fórumot olvassa és szintén zenész... félek, hogy machétével nekiáll és ki is írtja az igen terjedelmes olivafa mezőket Budapest és Gyál környékén... :fetreng:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #408 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 15:51:45 »
 :+1: , itt valóban az adott szappannal van gond, nem pedig az olivaolajjal.

Black Úr! - még mindig másról beszélünk :-)
Azt szeretném, ha az Alverde Olivás szappant feketepontoznád le és ne magát az olivaolajat. Úgy lesz teljesen hiteles a review-d és én is csöndben olvasom. De nem ezt írod.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #409 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 16:45:36 »
Nah ígért videó alább. Ez ugye kézműves, ilyen az effektje ami miatt sokan nem szeretik de attól függ. hogy mitől de ez is szárít egy kicsit.
Pedig ugye ez nagyon olívás elméletileg, hiper érzékeny bőre. A alien-es 'filling' meg azért tényleg nem az az átlag szappan 'izzadás'.
Bár nagyon elé mentem ennek a tesztnek most ezzel de lesz más érdekesség is vele kapcsolatban amit nem fejtenék most ki.
De akkor csak annyit még elöljáróban a teszt mellé, hogy mindkét félnek igaza van merthogy lehet bár, hogy nem az olíva olaj szárit de, hogy
nem tapasztaltam, hogy a bőrnek akkora lágyságot adna az biztos. Pedig tényleg szuper dolog az olíva olaj!!!!
Elméletileg működni kellene, vagy legalábbis jobban kellene működni és mégse. Pl. ha már akkor a holt tengeresnél konkrétan észrevettem, hogy jobb volt a bőrömnek.......(az enyémnek legalábbis persze más bőrtípusúaknak lehet más + gyártó függő ugye)
Amit ígérhetek, hogy ha nem is most de ki fog derülni a dolog ugyanis 6 db olívás szappanom van. Majdnem 50-50%-ba kézműves és nemkézműves.
Tehát neki lesz még ennek a témának menve és kiderül, hogy gyártó függő-e vagy csak annyira szappanba pont nem nagy szám az olíva......be patient!

((a lényeg főként a videó végén látható, ott van az, hogy nem csak ragad hanem leválnak róla olyan 'darabok' amik szintén hasonló kép viselkednek.
A video elején a szappan szárazon látható. Ott látszik is, hogy még nem éri víz nincs gond. Feltételezem ha fürdés előtt is nyálkás pedig 24 órája volt
száradni - tudom relatív - de akkor ha mégis, nah akkor esetleg ott lehet probléma a gyártóval. Vagy egszerűen nem bírt kiszáradni a magas pára vagy
a tárolás módja miatt. De ezt a szakavatottak majd jobban megmondják.))


http://youtu.be/6fEp_qGFxHc

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #410 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 17:11:15 »
Bár hangsúlyozom még egyszer ettől függ.  jó szappany!

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #411 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 17:31:12 »
Ritka gusztustalan akármiből is van. Nem lehet, hogy lejárt vagy állott? ha egyáltalán szappannál lehet ilyenről beszélni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #412 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 18:15:22 »
Black Úr! - még mindig másról beszélünk :-)
Azt szeretném, ha az Alverde Olivás szappant feketepontoznád le és ne magát az olivaolajat... 

Oké, jogos!
Ebben megegyezhetünk, az alverdés feketepontos. Jöhet a többi fajta kipróbálásra.  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #413 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 22:04:23 »
 :sör:

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #414 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 22:13:04 »
Black Úr! - még mindig másról beszélünk :-)
Azt szeretném, ha az Alverde Olivás szappant feketepontoznád le és ne magát az olivaolajat... 

Oké, jogos!
Ebben megegyezhetünk, az alverdés feketepontos. Jöhet a többi fajta kipróbálásra.  :thumbup:

Jaja toljad kivancsi vagyok!  Én  egy darabig ugyse leszek olívás vonalon.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #415 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 23:04:17 »
tankraid- megnézve a vid-et ez talán elég tipikus jelenség. Ez sem feltétlenül csak az olivaolaj miatt van, hanem nem tudnak rendesen kialakulni micellák, sem a habképződés létrejönni legalább is ennyi simogatásra, egyszerűen csak hab nélkül feloldódik... a habzóképessége ennek a szappannak kevés vizzel gyenge ( kellett volna látni a videón, mikortól és mennyi viztől habzik be. Az talán még látszik, hogy túl sok KOH-val készült, tehát eleve egy lágyabb szappanról van szó, amik hígabbak, nedvesebbek, könnyebben oldódnak és ezért könnyebben "taknyosodnak". A receptúra vagy a főzés majdnem biztos, hogy nem túl ideális így ránézésre sem. Ha teljesen  hagyományos szappanról van szó, akkor  köze lehet a dolognak még a kemény vizhez is, abban is nehezebben habzik be, illetve pl. sós vizre is tud hasonlóan viselkedni.. Egy halom oka lehet még ( el lett főzve...), szvsz itt is pont az oliva olaj a legártatlanabb ezért a jelenségért. Még egy kicsit küzdök az oliva olaj mellett, aztán feladom! ;D
Itt egy oldal, ahol talán érthető módon minden nagy vonalakban le van írva, ha habzik, ha nem habzik, ha nem tisztít stb. 

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #416 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 23:57:17 »
Külzdjél ;D de én  nem mondtam h az olíva miatt van ez.  Csak ezek szerint nem nagyon tudják ezt megoldani ezeknél a szappanoknal.  Biztos megvan az oka is.  Egyébként ez  a masik gyengéje igen amit még eddig nem írtam alig ad habot....  bár mostmar gyanús nekem h a legtöbb olívás szappan ilyen vagy ilyen se.  Mindegy a lényeg h mindentől függetlenül nem túl jók........  és pont.  Ha valaki talál olyat ami nem nyálladdzik mint egy kutya a vasárnapi  asztal melett,  nem szárìt és még sejmesebb is tőle  a bőr mint ahogyan azt az ember fia elvárná a finom olívától.. akkor remélem be írja ide a márkát és típust mindannyiunk okulására.  Remélem........

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #417 Dátum: 2014. Szeptember 07. - 19:40:41 »
Járt már a szappantartómban többféle jóféle szappan, ami tartalmazott olivaolajat. Sajnos márkában nem tudok segíteni, mert már nem lehet kapni. ( Oya, Marvel) Török a gyártó Celik Sabun. Ezt tudom, h tökéletes. ( nekem) Bettina kft. Dalan vonalon is van olivás szerintem. Fa ( ugy emlékszem) is volt olivás, ipari és nem taknyosodott.. a receptúrán múlik, majd szerzek neked, ami jó.

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #418 Dátum: 2014. Szeptember 07. - 19:47:38 »
Járt már a szappantartómban többféle jóféle szappan, ami tartalmazott olivaolajat. Sajnos márkában nem tudok segíteni, mert már nem lehet kapni. ( Oya, Marvel) Török a gyártó Celik Sabun. Ezt tudom, h tökéletes. ( nekem) Bettina kft. Dalan vonalon is van olivás szerintem. Fa ( ugy emlékszem) is volt olivás, ipari és nem taknyosodott.. a receptúrán múlik, majd szerzek neked, ami jó.

Oksa.  :p de amúgy mit tapasztaltál bőrnek mennyire volt jó? 

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #419 Dátum: 2014. Szeptember 07. - 20:30:12 »
Van háziszappanom, olivás, kicsit taknyosodós, alig habzik, de nem szárít, hanem ápol. Hölgy ismerősök nem használnak utána testápolót....
Ha valaki habzós, és nem taknyosodós szappan után keresgél, akkor szvsz nem feltétlenül a bioszappanok között fogja megtalálni.
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici