Szerző Téma: Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...  (Megtekintve 153851 alkalommal)

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #15 Dátum: 2009. December 26. - 16:47:29 »
Vichy golyós dezodor, illatmentes, gyógyszertárban kapható
Clinique deo stick, illatmentes, Douglasban
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #16 Dátum: 2009. December 26. - 16:48:56 »
Esetleg Nivea Silver Protect, egész minimális illattal
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #17 Dátum: 2009. December 26. - 16:49:22 »
Tomi, ez is olyan, mint a legjobb borotvapenge, szappan, krém stb. utáni kutatás. Ki kell próbálni sok mindent. Én először az aeroszolos izékről szoktam le, úgy húsz éve, környezettudatosságból. Aztán a stiftekről, mert egy csomó ingemet tönkretették hónaljban. Maradt a golyós dezodor, ebből pedig – horribile dictu – a női Rexonák jönnek be a bőrömnek, az én ph-mnak, az ingjeimnek... Szerencsére van belőlük illatmentes, meg „hintőpor-illatú”, ezeket használom évek óta.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #18 Dátum: 2009. December 26. - 20:35:34 »
Tomi- én meg azt javaslom, hogy a hatóanyag nélküli sprayket próbáld ki, azok nem fognak irritálni. Ilyen pl. az Axe, abból is van olyan aminek nincs erős illata. Az izzadásgátló hatóanyagokat pl. aluminium sók, ha megtalálod az összetevőknél, az az ami irritálni fog. Ha van benne pl. keményítő ( pl. corn starch) az meg nyomot fog hagyni az ingen. Rexona, nivea, gillette, brut stb. stb. mindben van hatóanyag, ezek engem is irritálnak. A stiftek pedig mind ilyenek. A golyós cuccok 95% is. Tehát nagyvonalakban vagy kanszag, vagy irritáció, és akinek érzékeny a bőre, és még izzadós is, annak szegénynek mindkettő.   

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #19 Dátum: 2009. December 26. - 22:16:11 »
Köszönöm a tanácsokat,holnap megyek a Müllerbe és elindulok a Vichy,Clinique,vonalon!

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #20 Dátum: 2009. December 26. - 23:32:35 »
Dove Original aerosol. Nem tul kornyezettudatos. Ellenben nem ragad, nem fogja ossze a ruhat, nem csip, nem irrital. Ha vki tud jobbat, rajta.

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #21 Dátum: 2009. December 27. - 08:35:16 »
Köszi Cotag,végigpróbálom az ajánlottakat ,az egyik csak jó lesz!

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #22 Dátum: 2009. December 27. - 11:10:03 »
Esetleg a Locctaine hónaljkencéjével van valakinek tapasztalata?

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #23 Dátum: 2010. Január 03. - 21:08:01 »
@
Az izzadásgátló hatóanyagokat pl. aluminium sók, ha megtalálod az összetevőknél

Hmmm, a Gillette Anti-Perspirant Gel-nél én is megtaláltam ezt. Engem nem irritál (még) Egyenlőre ez a termék jónak tűnik.

Tervem az, hogy izzadásgátló és egy, max. két fújás egy olyan parfümből, amit úgy érzek, nekem találták ki. Már csak ez utóbbit kell megtalálnom  ;D Neroli lesz belőle és pár hét kocsmaszünet, már látom...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #24 Dátum: 2010. Január 03. - 22:19:29 »
Szám bácsi- szerencséd, h jól bírja a szervezeted az izzadásgátló hatóanyagokat. Sokunknak van viszont erre érzékeny bőre ( nekem mindenesetre nagyon és észrevettem, hogy az aluminium sókat nagyon nem bírom), ráadásul nem vagyok meggyőződve, hogy ezek az anyagok nem ártalmasak-e, hiszen keményen beleszólnak a respirációs rendszerbe. Az aluminium -és ez mára bizonyított- az Alzheimer kór egyik rásegítő anyaga, már csak ezért is tanácsolok mindenkit, hogy kerülje az ilyen hatóanyag tartalmú szerek használatát.

Ha majd pár év múlva, a kedves felhasználó már nem fog emlékezni, hogy miért is nem emlékszik, ;D arra amit itt írtam, na akkor kezdődik!  ;D         

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #25 Dátum: 2010. Január 07. - 15:00:25 »
A spektrumon láttam régebben egy műsort (a címe az volt, hogy Ki hitte volna?), melyből kiderül, hogy a legtöbb izzadsággátló aktív összetevője alumínium vegyület. Ez az alumíniumvegyület szépen eldugaszolja a verejtékcsatornákat és így meggátolja a verejtékezést. A verejtéknek egyébként szagtalan, csakhogy verejtékezéskor zsírsav és fehérjék is kerülnek a bőrre, aztán ezeken elkezdenek szépen lakomázni a bőrön lévő baktériumok és az étkező baktériumok mellékterméke a kellemetlen szag. Vannak másfajta termékek, melyek úgy működnek, hogy nem zárják el a verejtékcsatornákat, hanem a baktériumokat ölik meg. Véleményem szerint ez az egészségesebb (pedig pont én is a alumíniumosakat használom). És ha jól tudom ezektől az alumínium vegyületektől van az is, hogy a hónaljon ilyen kis kemény bőrduzzanat keletkezik (orvosi megnevezést nem tudok), ilyen már velem is esett meg, de szerencsére elmúlt. Ha tudtok baktériumölős fajtát mondjatok lécci.
Ebből a műsorból kiderült az is, hogy mely illatok hozzák a két nemet izgalomba. Ezt úgy nézték, hogy különböző illatokat szagoltattak emberekkel és közben mérték a véráramlást a nemiszervekben. Ebből a kutatásból kiderült, hogy a férfiakat a levendula és a tökkel töltött pite illata hozza legjobban nemi izgalomba, a nőket pedig az uborka és az édesgyökér illata.
A tusfürdőkben és samponokban lévő vitaminokról is olvastam valahol, de már nem tudnám megmondani, hogy hol. Ez igazából csak parasztvakítás, a sampon és tusfürdő olyan kevés ideig van a testen, hogy annyi idő alatt gyakorlatilag semmi nem szívódik fel ezekből a vitaminokból.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #26 Dátum: 2010. Január 07. - 16:00:15 »
a férfiakat a pite, nőket meg az uborka?

ki hitte volna! ;}

Igen, megerősíthetem az eldugaszolós híreket, ezt én is láttam. Francba, azért elég félelmetesen hangzik. S mennyi minden vegyi sz@r lehet, amit eszünk/használunk és nem mondanak meg nekünk...

Ez a baktériumölős izzadásgátló tényleg jól hangzik, lássuk tehát a tippeket! (talán a fentebbi példák közül valamelyik?)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #27 Dátum: 2010. Január 07. - 16:11:35 »
a férfiakat a pite, nőket meg az uborka?

ki hitte volna! ;}

Igen, megerősíthetem az eldugaszolós híreket, ezt én is láttam. Francba, azért elég félelmetesen hangzik. S mennyi minden vegyi sz@r lehet, amit eszünk/használunk és nem mondanak meg nekünk...

Ez a baktériumölős izzadásgátló tényleg jól hangzik, lássuk tehát a tippeket! (talán a fentebbi példák közül valamelyik?)

Nemrég olvasgattam az alábbi oldalt, pont idevág a téma:
http://www.jomtom.hu/himalaja_deo_ko.html
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #28 Dátum: 2010. Január 07. - 16:22:46 »
Vajon hogy veszem észre, hogy elhasználódott a kő? Kezdek megint büdösödni. ;) Viccen kívül egyébként tetszik a dolog.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #29 Dátum: 2010. Január 07. - 16:34:35 »
Vajon hogy veszem észre, hogy elhasználódott a kő? Kezdek megint büdösödni. ;) Viccen kívül egyébként tetszik a dolog.

Szerintem úgy veszed észre, hogy elfogy! :-) Ez igazából só, ha jól értelmeztem a dolgokat.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici