Szerző Téma: Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...  (Megtekintve 153849 alkalommal)

Nem elérhető eireann

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 273
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #570 Dátum: 2016. Május 10. - 17:37:43 »
Sziasztok,
megjott a musgo. ki is probaltam, hat ilyen szappant meg soha nem hasznaltam :)

egy kerdes: mennyire ajanlatos minden nap szappannal furodni? jot tesz a bornek?

Vannak akiok minden második napot javasolják a teljes test mosásra.

de:

http://www.origo.hu/egeszseg/20120305-furdes-zuhanyzas-mosakodas-milyen-gyakran-erdemes.html

hmm. elolvastam hasznosnak tunik, de nme hiszem, hogy meg tudnak ezt szokni.
tusfurdot tudtok ajanlani? alverde cuccok? valami nivea?
Szerintem az alverdék jók!

Nem elérhető alias Freeman

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #571 Dátum: 2016. Május 10. - 20:37:09 »
Kérlek tekintsd meg az alábbi videót:
#Invalid YouTube Link#
https://www.youtube.com/watch?v=P73REgj-3UE&list=PLGnWLXjIDnpClM4NUJ_5bEv34f3ePjLiu&index=3 -ha esetleg nem lenne elérhető

Igen ő  egy ember, hasonlít rám, van keze, lába, agya, és mindet használja is.
Ha ő képes rá akkor hidd el én is képes vagyok, nem pont így de hasonlóan.

"Az állat védet."
Igen sajnos az ÁLLATOT védik, közben az élőhelyeiket pusztítják ki. (más fajok betelepítésével, tarvágással).
 Nyugodt szívvel eszem meg mert tudom hogy náluk bizony nagy a népsűrűség.
(remélem nem fog hiányozni senkinek az a pár béka, hal, nyúl)

de nem vitázni jöttem ide csak tanácsot kérni, ezért megyek a szappankészítés részlegre.
Kösz mindent!

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #572 Dátum: 2016. Június 15. - 17:24:53 »
Van valakinek receptje házi "habfürdőre". Idézőjeles, mert nem kell igazán habzania, mint egy boltinak, de nem árt némi ápoló-illatosító hatás és az, hogy kevésbé engedje a kád falára tapadni a trutyit.
Egyre kevésbé szeretnénk gyári kemikáliákat használni. 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #573 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 08:11:23 »
Nem volt kedvem átolvasni az egész bejegyzést , amit láttam ott nem volt szó fogkrémről. Ezért szeretném megosztani veletek a Marvis "classic strong mint" fogrémes tapasztalatomat. Egy netes rendelés során jutottam hozzá a klassikus postaköltség szindróma vagy posta költség vagy plusz egy termék. Hát mondom akkor egye fene. Más esetben lehet nem választottam volna ezt a cseppet sem olcsó fogkrémet. A csomagolása nekem nagyon bejövős látszik hogy nem tucat termékkel van dolga az embernek de hát 1700 Ft körüli árnál ez elvárható. A működése: egy nagyon kellemes mentolos fogkrém semmi brutalitás marás csak finom enyhe hűsítő érzés. Nem dúsan habzó krémmel van dolga az embernek. Először kicsit aggódtam is hogy (mi ez??) hiszen nem ehhez szoktam. De a mosás végeztével valóban tisztának éreztem a fogaimat. Semmi furcsa utó hatás csak tisztaság érzet.És amitől leesett az állam az másnap reggel ugyan olyan tisztának éreztem a fogaim!!!!! Hihetetlen!!!  Már csak azért is mert az agyon reklámozott termékek közül nálam ezt egyik sem produkálta!! (pedig jó párat kipróbáltam) Szóval bátran merem ajánlani mindenkinek még ha egy kicsit drágának is tűnik .Mert bizony valóban teszi a dolgát.
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #574 Dátum: 2017. November 06. - 11:05:44 »
Nem vagyok nagy krémezős, de téli időszakban időnként arckrémet használok, eddig Weledát, de nyitott vagyok jobbat kipróbálni.
Előnyben részesítem a természetes összetevőkkel rendelkezőket.

Tudnátok bevált arckrémet javasolni?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #575 Dátum: 2017. November 06. - 12:50:04 »
Nemtom, tényleg annyira bio-e, de a lócitromok elég jók szoktak lenni.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #576 Dátum: 2017. November 06. - 13:35:08 »
Nem vagyok nagy krémezős, de téli időszakban időnként arckrémet használok, eddig Weledát, de nyitott vagyok jobbat kipróbálni.
Előnyben részesítem a természetes összetevőkkel rendelkezőket.

Tudnátok bevált arckrémet javasolni?
Body shop, Yamuna, Olivia natural. Utóbbi kettő magyar cég, kizárólag természetes alapanyagú termékekkel. Mindegyiket próbáltam, és mindegyik minőségi krémekkel rendelkezik.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #577 Dátum: 2017. November 06. - 19:22:15 »
Nem vagyok nagy krémezős, de téli időszakban időnként arckrémet használok, eddig Weledát, de nyitott vagyok jobbat kipróbálni.
Előnyben részesítem a természetes összetevőkkel rendelkezőket.

Tudnátok bevált arckrémet javasolni?

Nekem a Nivea és a L'Occitane (Cade vagy LOccitane) van használatban:

https://www.nivea.hu/shop/active-energy-revitaliz%C3%A1l%C3%B3-arckr%C3%A9m-40058087565680071.html

 
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #578 Dátum: 2017. November 06. - 19:23:39 »
Nem vagyok nagy krémezős, de téli időszakban időnként arckrémet használok, eddig Weledát, de nyitott vagyok jobbat kipróbálni.
Előnyben részesítem a természetes összetevőkkel rendelkezőket.

Tudnátok bevált arckrémet javasolni?

Nekem a Nivea és a L'Occitane (Cade vagy LOccitane) van használatban:

https://www.nivea.hu/shop/active-energy-revitaliz%C3%A1l%C3%B3-arckr%C3%A9m-40058087565680071.html
Szintén megbízható mindegyik.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #579 Dátum: 2017. November 07. - 05:54:34 »
Köszönöm a tippeket, kipróbálom valamelyiket  :thanks:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #580 Dátum: 2018. December 01. - 10:53:58 »
Leírom, hátha vkinek hasonló problémája van. A sztori onnan indul, hogy abbahagytam a fejborotválást, amit anno azért kezdtem el mert gyulladt volt a fejbőröm, elég komoly aknéval. A borotválás kb 10%ra vitte le az aknét, de megmaradt, nem tudtam ellene mit tenni. Közben a kinézetemmel nem voltam kibékülve, nekem nem állt jól, és télen fázott is a fejem. Szakorvos továbbra is szteroid + antibiotikum kombót javasolt, biztos igaza van, de nem akarok antibiotikumot szedni ha nem muszáj.

Az aknéval és a gyulladással viszont kezdeni kellett vmit, ha kinövesztem a hajamat. Internetes és utána szakirodalmi kutakodás után arra jutottam, hogy az nem megoldás hogy nem mosom semmivel, viszont az nagyon jót tenne ha pH megindulna savas irányba. A két jelölt az ecet és a citromsav volt. Konzervatív módon, mivel nem akartam durván irritáló dolgokat csinálni, a két kipróbált fejmosó

  • 5 m/m % citromsav (pl 1 liter csapvízbe egy tasak 50g-os étkezési citromsav), és
  • 5%os ecetsav (pl a legtöbb almaecet, de jó sima ecet megfelelően hígítva is)

Mindkettő nagyon bevált, kb egy hét alatt rendberakta a fejbőrömet. Pár ml-el naponta átdörzsölöm a hajamat, fejbőrömet, aztán leöblítem. Ezután szaga nincs. A hajat kicsit elvékonyítja, de nekem ez a legkevesebb, így is borzasztó sűrű (ez az alapprobléma).

Mivel mégiscsak sav mindkettő, mindenkinek saját felelősségére, kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét ;)

Nem elérhető kanócésszakáll

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #581 Dátum: 2019. Január 18. - 21:45:13 »
a legkirályabb!!!!!!!!!!!

https://pbsdepo.hu/dear-barber-shampoo-250ml-981

szakáll ápoláshoz pedig kb 2 hónapja elválaszthatatlanok vagyunk vele :D : https://pbsdepo.hu/dapper-dan-beardcare-beard-oil-szakallolaj-15ml

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #582 Dátum: 2019. Július 08. - 09:07:59 »
Használ vki timsótömböt dezodorként?

Az érdekelne hogy mennyire deodorál egy normál dezodorhoz képest, ill. elszínezi-e a ruhákat.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #583 Dátum: 2019. Július 08. - 16:40:00 »
Tegyünk különbséget a dezodor és az izzadásgátló között. Az egyik a szagot fogja vissza a másik az izzadást is. A timsó csak a szagot semlegesíti, de azt nagyon faszán és hosszan, azonban izzadsz továbbra is mint a ló.

Én főleg nyáron használok timsót dezodorként, ha mondjuk sportolok vagy megyek medencézni, mivel azt vettem észre, hogy ha például Old Spice-t használok és kifekszek napozni, akkor a nap pillanatokon belül szétkapja a cuccot és olyan vaddisznószagom lesz, hogy saját magamtól rosszul leszek. A timsónál ilyen probléma nincs, ellenben nem gátolja az izzadást. Ez mondjuk engem zavar, de hétvégén otthon ezt még eltűröm. Ellenben csak timsót nem kennék a hónom alá munkanapon, amikor ingben kell egész nap az irodában ülnöm. Pillanatokon belül megjelenne a Mikiegér füle a hónom alatt.

Azt nem vettem észre, hogy a timsó elszínezné a ruhát. Ha sok vitamint szedsz, az befolyásolhatja az izzadságot, illetve a kaja is amit megeszel. Ezektől lehet sárgás elszíneződés, de ez nagyon egyénfüggő.

Nagy melegben, ha mondjuk még maradt a "gyengébb" Nivea B&W-ből, akkor az alá szoktam tenni extraként timsót, így egész kulturált szagom van amíg hazaérek.

Én anno ettől lettem okosabb:
http://nepgyogyaszat.com/cikkek/timso-a-termeszetes-asvanyi-dezodor.html

Ha olcsón akarod megúszni akkor irány a DM, ott van saját márkás Kristály dezodor, asszem 900 Ft, ami 1 évig is elég.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Pöcök

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #584 Dátum: 2019. Július 08. - 17:54:17 »
Nálam is ugyan ez, de én állandóra használom. Kerékpárral tekerek 20 percet melóhelyre, izzadok de büdös nem vagyok hazatekerés után sem. Ruhát nem színezi szerencsére. Szerintem kiváló.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici