Szerző Téma: Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...  (Megtekintve 154549 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #585 Dátum: 2019. Július 08. - 19:18:07 »
Kösz, akkor erről van szó gondolom:

https://www.dm.hu/balea-izzadasgatlo-kristalydezodor-p4010355196866.html

holnap veszek egyet. Mivel sportolok, sima tevékenységektől csak minimálisan izzadok, az órák után kialakuló szag zavar.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #586 Dátum: 2019. Július 24. - 15:13:30 »
Két hete használom a Balea fenti termékét. Nagyon bevált. Nap végére (amiben benne szokott lenni 30km bringázás, néha 1 óra torna) van egy nagyon enyhe testszagom hónaljban, de nem a büdös/lebomló ami a mindenféle dezodorokkal volt. Foltot abszolút nem hagy a pólón. Nagyon tartós, valszeg az örökkévalóságig elég egy darab.

Kösz mindenkinek a tanácsokat.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #587 Dátum: 2019. Augusztus 24. - 02:39:35 »
TOBS fürdőszappanjait próbálta már valaki? Gondolom ár-érték arányban nem bejövős. Kiváncsi volnék a 200grammos meddig bírja..

Szakáll olaj téma úgylátom még nem vetődött fel, hát kezdem én amiket az utóbbi időkben tesztelgettem:

Dapper Dan vanília és tonkabab illat:
Árát tekintve, ahhoz képest hogy a legdrágább, összetevőkben nem a legminőségibb. Tartalmaz olcsó napraforgóolajat elég nagy mennyiségben.
Illata enyhe, férfias. Valami finom édeskés vaníliára számítottam, helyette eléggé nyomott, mély retrós mintha füstös lenne, a vaníliát nem érzem benne.

Angry Beards:
Ami nekem van belőle a Bobby citrus és Christopher the traveller.
Összetételében minőségi olajokból áll, napraforgó olajat nem tartalmaz. Nem tudtam rájönni ez a cég hogyan alakult, netán a mozifilm és játék kigúnyolása volt e a céljuk vele?!
Hasonló madaras rajz a márka logója a termékein, mint ami a filmben szerepel, csupán itt szakállal ábrázolják.
Illatai modern, semmi egyediség. A citrusos és ezek kombinációi.
De ezekben semmi "megszokott természetes" citrusosságot nem érezni. Inkább a mai tusfürdők parfüm illatára hasonlít leginkább.

Hawkins & brimble:
Illata elemi és ginseng. Kellemes édesgyökér-szerű édeskés, nem túl erős, de hosszantartó illat gazdaságos 50ml-es kiszerelésben. Szintén nem tartalmaz olcsó napraforgó olajat.
Ár-érték arányban véleményem szerint megéri. Én még biztosan visszatérő vásárlója leszek.

A végére hagytam a kedvencem
Mr Bear Family citrus illat.
Svéd cég terméke, ennek tekintetében természetes anyagokból áll. Napraforgó olajat nem, ellenben minőségi olajakat tartalmaz (jojoba, argán stb..)
Illata nem parfüm és adalékanyagok, hanem illóolajokból áll.
Tömény, citrusos illata van, mintha képenvágtak volna egy jóadag citrom-lime keverékkel, nagyon természetesnek érezni.
Erős illat, de nem túl tömény. Állandó helye van a polcomon, mindig pótolom ha kifogy. Fogok belőle venni szakállmosót is.
Többféle illatban kapható termékük van, mindenből teljes a skála, például citrusos szakállmosóhoz citrusos szakállolaj.
Woodland, wilderness illatokról hallottam, de még nem próbáltam.

Vevő lennék egy finom édesdohány illatú szakállolajra. Ismer valaki ilyet?

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #588 Dátum: 2021. December 20. - 23:43:41 »
Sziasztok!

Kinek mi jött be alapon tudnátok ajánlani fürdőszappant,ami nem szárít?Nem egy high end,de nem is egy Baba vonal érdekelne.Ja és fontos az egyszerű beszerzés is.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #589 Dátum: 2021. December 21. - 06:24:23 »
Tusfürdőt használunk, de ajándékba kaptunk Nature Box csomagot, amiben volt egy fürdőszappan is, bár hivatalosan aszem szilárd tusfürdő néven fut. Az teljesen  rendben volt...

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #590 Dátum: 2021. December 21. - 07:26:48 »
Nesti Dante a leginkább (bár ez drágább, de próbálj ki egyet ha tudsz, minden tekintetben kiemelkedő), amúgy meg a Penny/Aldi krémszappanjaival sincs gond szárítást illetően, meglepően jó szappanok 150 Ft-ért. Én már csak szappant használok 5 éve. Akkor szoktam rá amikor a hagyományos borotválkozásra. A tapasztalatom az, hogy bármelyik képes szárítani a bőröd, ha eleget dörzsölsz rá. Szóval itt a mértékletesség a kulcs.

Az én javaslatom, hogy első körben vedd meg a fent említett szappanok egyikét és nagyon finoman húzd végig a bőrödön, DE csak egyszer mindenhol vagy csak bizonyos részeken kend be vele magad. A lényeg, hogy keveset kenj magadra. Aztán vegyél hozzá egy fürdőrózsát és habosítsd fel. Ha nem habzik olyan jól akkor a rózsára engedj óvatosan egy kis vizet. Úgy képzeld el, mint amikor a borotvahabot elkezded felépíteni, csak ezt most a teljes testeden végzed. Meglátod nem fog így szárítani egy szappan sem.

A szappan elég koncentrált cucc, és rendkívül sokáig elég ha TÉNYLEG rájössz, hogy hogy kell használni. Sokan dörzsölik vele megukat össze-vissza, mert azt látták a filmekben, meg reklámban, meg mittoménméghol. Nem szabad. Ha tényleg finoman bekened magad vele ÉS NEM MINDENHOL, csak csíkokban, akkor a rózsával már elég habot tudsz készíteni az egész testedre. Ez amúgy elsőre nem biztos, hogy sikerül, de majd megtalálod a számodra megfelelő technikát.

Másik megoldás egyébként, hogy a fürdőrózsával dörzsölöd a szappant és utána azzal a habos rózsával mész a testedre. Ezzel még jobban tudod szabályozni a szükséges szappan mennyiséget.

Ja és hát ugye a kézmosás. Itt szintén elkövetik azt a hibát az emberek, hogy össze-vissza dörzsölik a kezüket vele, mert utána jól habzik. Kurvára nem kell! Megfogod a szappan, tenyeredben körzöl vele 2-3-at, de nem dörzsölöd, csak finoman simogatod, aztán kész. Gyönyörűen felhabzik, már ennyitől is.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető slmarker

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #591 Dátum: 2021. December 21. - 09:23:28 »
Mi is a nesti szappanjait használjuk évek óta. Én valamelyik levendulásat, a feleségem pedig a virágos sorozatot, vagy pl a fügést használja. Kiváló minőségű mind, és ahogy Takuun is írja nagyon tartósak.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #592 Dátum: 2021. December 21. - 13:29:50 »
Köszönöm a tippeket!
A Nestit ismerem,a levendulás illatát szeretem.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #593 Dátum: 2022. Január 03. - 09:15:52 »
Lassan tizenéve Nesti Dantét használunk, nekünk nagyon bevált. Mindig a 20dkg-os kiszerelést vásárolom, úgy árban is oké szerintem. Egy évben kb. 4-5 megy el per fő.

Sziasztok!

Kinek mi jött be alapon tudnátok ajánlani fürdőszappant,ami nem szárít?Nem egy high end,de nem is egy Baba vonal érdekelne.Ja és fontos az egyszerű beszerzés is.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #594 Dátum: 2022. Január 03. - 11:10:10 »
+1 szavazat a  Nesti Dante-ra.
A Notino.hu kivételével van még jó árban valahol? Évek óta ott veszem. Ha van jöhet a link.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #595 Dátum: 2022. Január 03. - 12:23:38 »
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #596 Dátum: 2022. Január 03. - 13:58:49 »
Én itt veszem évek óta, jellemzően 2 dobozzal/alkalom: naturabolt.hu
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Krémek, samponok, ápolás, ilyesmi...
« Válasz #597 Dátum: 2022. Január 04. - 06:41:27 »
Kösz a tippeket.
Kihasználtam a notino-n az ingyen szállítást. Most minden Nesti Dante szappan akciós áron és ingyen szállítással van.

https://www.notino.hu/nesti-dante/
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici