Szerző Téma: Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink  (Megtekintve 100358 alkalommal)

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #45 Dátum: 2012. Május 07. - 23:09:37 »
Írtam Csanádi úrnak  http://www.csanadipityke.hu/ , sajnos nem gyárt már pedrőt. Volt egy próba-sorozat, de az elfogyott már. A gyártáshoz finanszírozó támogatása kellene. Így marad a külföldről rendelés  :-\

Nohát!

Ezt a karcagit én is kajtattam sikertelenül.
Ezért saját viasz gyártásba fogtam. Begyűjtöttem pár receptet is.
A fő alapanyag a méhviasz. A faggyú kihagyható/helyettesíthető.
Most épp, sajnos bajusztalan vagyok :,( de "ami késik nem múlik!", ezért most épp nincs pedrőviaszom,
de az alapanyagok megvannak.
Hosszasan kísérletezgettem ki a megfelelő állagot és az eredménnyel elégedett voltam.
Ha érdekel valakit, szívesen készítek/küldök mintát, ha lesz időm rá.

Üdv.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #46 Dátum: 2012. Május 07. - 23:13:02 »
Megkérdezhetem ha érdekel, majd mondom neki, hogy 'fődik vagyunk, engedjen valamit.  :D

Ismerem az Illetőt :D

Tőle szeretném rendelni az "esküvői lajbimra" a pityke gombokat!
Sheffield-England

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #47 Dátum: 2012. Május 07. - 23:28:00 »
Én csak látásból ismerem.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #48 Dátum: 2012. Május 07. - 23:30:27 »
Én csak látásból ismerem.

A kedvesem révén ismerem, tavaly Vókonyán, a pásztortalálkozón beszéltünk, s jegyzi a találkozást!
Sheffield-England

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #49 Dátum: 2012. Május 07. - 23:48:34 »
Üdv!

Jó régen nem járt erre senki :(
Remélem nem vágtátok le teljesen az arcékeiteket!
Most tervezném, az újranövesztését a bajuszomnak.  8)

Adalékok:
Spéci bajusz beretva:
http://www.ende.hu/kepek/60468
http://www.ende.hu/kepek/60469

Az "Ungarische bartwichse" és más:
Igen. Érdekes hogy Német- és Angolhonban létezik ez a fajta viasz. Ott még megőrződött. (a név is)
Nálunk ez a kozmetikum kihalt rég.
Sajnos nincs rá kellő igény. Bár! most kezdenek fellendülőben lenni a növesztések.
pl. hagyományőrzők, huszárok, stb. De leginkább maguknak kotyvasztanak Ők is.

Szóval nyugaton pl. Usa, Anglia, Franciaország, németország, stb. itt van még hagyománya a szép ápolt szakáll és bajuszviseletnek, és mivel nagy lélekszámú országok ezek, hozzánk képest, még ha kis réteg is igényli a kencéket, eszközöket, így is megéri nekik gyártani/forgalmazni. Nemhiába onnan fejlődött ki a bajuszfesztivál és számos verseny is:
http://www.worldbeardchampionships.com/
Ezeken a fesztiválokon, most már magyarok is résztvesznek és jó helyezéseket érnek el.
Amúgy a versenyen, van magyar bajusz kategória "Hungarian moustache":
http://www.worldbeardchampionships.com/hungarian-moustache-2011/

Én is kutattam egy jó darabig lehet-e idehaza kapni bajuszpedrő viaszt, de sehol nem akadtam rá.
Általában hülyén néztek rám, még a híres "Haász" fodrászkellékesnél is megmosolyogtak.
Javallották a "színház kellékes" szaküzleteket.
Idehaza csak magáncéllal készítenek, vagy "natúrkozmetikumos" házi gyártásban, illetve marad a külföldi rendelés.

Üdv.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #50 Dátum: 2012. Május 07. - 23:54:25 »
De ugye nem az érződik a hozzászólásból, hogy Nálunk nincs hagyománya a bajusznak? Hogy nincs a pedrő, meg borotváló izékre igény?
Sheffield-England

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #51 Dátum: 2012. Május 08. - 00:06:49 »
Persze, hagyománya van idehaza.
Újraéledő élő/viselt hagyománya is kezd kibontakozni, ami jó jel.
Bár külön kellene választani a vicces, "brahi" arcszőrzeteket és az ápolt, hagyományos/kategórikus formákat ha részleteznénk a megjelenési formákat. Idehaza mindkettő fejlődőben van.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #52 Dátum: 2012. Május 08. - 00:10:17 »
Persze növekvő igény is van ezekre az eszközökre, úgy vélem, csak mint oly sok mindenben idehaza ez vagy túl kis réteg ahhoz hogy megérje gyártani/forgalmazni, vagy csak nem tűnik fel senkinek ez a piaci űr.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #53 Dátum: 2012. Május 08. - 00:15:30 »
Persze, hagyománya van idehaza.
Újraéledő élő/viselt hagyománya is kezd kibontakozni, ami jó jel.
Bár külön kellene választani a vicces, "brahi" arcszőrzeteket és az ápolt, hagyományos/kategórikus formákat ha részleteznénk a megjelenési formákat. Idehaza mindkettő fejlődőben van.

Én egy kicsit furcsán hallgatom, amit írsz. Afféle nagy "harcsa", meg pödrött bajszokat nem mindenhol lát az ember, de ha figyel, akkor többféle típust láthat. Például ezek közül:

http://www.magyarbajusz.hu/node/29

Miután felfigyeltem erre az oldalra egymás után akadt meg a szemem a bajszokon. Nem feltétlen az alföldi környezet teszi, ahol szemlélődöm, hanem a bajusz valóban élő hagyománya. Mindenesetre errefelé minden 10 férfi bajszos, de szerintem ez jellemző az egész országra. Vagy aki keres az talál, sokat! :crazy: :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #54 Dátum: 2012. Május 08. - 00:17:57 »
Itt egy cikk a bajusz ápolásról ;)

http://www.magyarbajusz.hu/node/13
Sheffield-England

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #55 Dátum: 2012. Május 08. - 01:12:28 »
Én egy kicsit furcsán hallgatom, amit írsz. Afféle nagy "harcsa", meg pödrött bajszokat nem mindenhol lát az ember, de ha figyel, akkor többféle típust láthat. Például ezek közül:

http://www.magyarbajusz.hu/node/29

Miután felfigyeltem erre az oldalra egymás után akadt meg a szemem a bajszokon. Nem feltétlen az alföldi környezet teszi, ahol szemlélődöm, hanem a bajusz valóban élő hagyománya. Mindenesetre errefelé minden 10 férfi bajszos, de szerintem ez jellemző az egész országra. Vagy aki keres az talál, sokat! :crazy: :fetreng:

pontosan mi a furcsa?  :) Nem teljesen értem mire gondolsz.  ::)
Én budapesti és vidéki tapasztalatok alapján is látom ezt.+ a médiában megjelenő változatokat.
Az igaz hogy vidéken, vagy Erdélyben jóval gyakoribb a bajusz mint a városokban. De azok is leggyakrabban leegyszerűsödött formájúak, (mármint a kackiás bajuszhoz képest)
http://www.ende.hu/kepek/60470
Illetve még tényező lehet, hogy milyen korú ember viseli.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #56 Dátum: 2012. Május 18. - 05:02:42 »
Üdv!

Jó régen nem járt erre senki :(
Remélem nem vágtátok le teljesen az arcékeiteket!
....

Üdvözletem!

Néha nézek be ide  ;) a bajusz levágása viszont szóba sem jöhet!  ;D

Mostanában -megint- nem volt időm foglalkozni a kérdéssel, így hosszúra nem növesztettem meg, mert pedrő nélkül rendetlen lenne. Egyszer próbáltam magam is pedrőt készíteni, de megfelelő alapanyag hiányában nem sikerült. A nagy faluban lehet ugyan kapni méhviaszt, de birkafaggyút szerintem aligha. Irtad, hogy lehet helyettesíteni... hát biztosan, de én nem jöttem rá mivel (marhafaggyúval persze  :D

Úgy tűnik, marad a rendelés külföldről. Olyat kerestem azonban ami valamennyire jól állja a vizet, ezek pl. állítólag ilyenek: http://www.firehousemoustachewax.com/Products.html

Mifelénk (nagy falu) nem divat a bajusz, munkahelyemen pl 70 közül én viselem egyedül és ez az arány errefelé szerintem általában is igaz; ezért is nincs piaca a pedrőknek. Bajorországban pl. rögtön feltűnik az utcán több kackiás bajusz is, itt meg naphosszat lehetne várni.

Ha hozzájutok, akkor a nyáron megnézem Karcagot (én még nem jártam ott, de az őseim jó néhány száz évig ott leledztek, már amióta bejöttek Zejhán kánnal) és meglátom ott más-e a helyzet. Bár gyanítom, hogy a legtöbb bajuszt a határban fogom látni a kun szobrokon.

üdv.

Bönek

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #57 Dátum: 2012. Május 18. - 16:33:19 »
Bönek! Clubman pedrőt az eBay-en annyit találsz, hogy még sok is! Vagy a Nagyfaluban összefutunk és segítek a kínodon, mert nekem van 2-féle is itthon, és jelenleg nem használom őket.

Köszönöm, nem fosztanálak meg tőle :) Rendeléssel nincs gondom, csak pár hónapja nem foglalkoztam a kérdéssel. De most majd mire meghozza a posta addigra éppen ideje is lesz.
Itt azért érdeklődtem, mert örültem volna egy itthon gyártottnak, ami most sajnos nincs.

A belinkelt Firehouse az egyik legellenállóbb (állítólag lehet vele vízbe is menni), végül azt választottam.

Köszönettel:

Bönek

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #58 Dátum: 2012. Május 18. - 17:14:12 »
Bönek! Clubman pedrőt az eBay-en annyit találsz, hogy még sok is! Vagy a Nagyfaluban összefutunk és segítek a kínodon, mert nekem van 2-féle is itthon, és jelenleg nem használom őket.

Én viszont lehet, hogy élnék a lehetőséggel. Dobsz egy pü-t?
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Bönek

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #59 Dátum: 2012. Május 30. - 18:48:36 »
Nohát!

Ezt a karcagit én is kajtattam sikertelenül.
Ezért saját viasz gyártásba fogtam. Begyűjtöttem pár receptet is.
A fő alapanyag a méhviasz. A faggyú kihagyható/helyettesíthető.
Most épp, sajnos bajusztalan vagyok :,( de "ami késik nem múlik!", ezért most épp nincs pedrőviaszom,
de az alapanyagok megvannak.
Hosszasan kísérletezgettem ki a megfelelő állagot és az eredménnyel elégedett voltam.
Ha érdekel valakit, szívesen készítek/küldök mintát, ha lesz időm rá.

Üdv.

Üdvözletem!

Méhviaszos, faggyús receptet esetleg közzé tennéd?

előre is köszönöm!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici