Szerző Téma: Kövek házilag, egyéb megoldások  (Megtekintve 21721 alkalommal)

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Kövek
« Válasz #15 Dátum: 2009. December 21. - 12:41:49 »
Ez valóban úgy fel van polírozva,hogy én ezen semmilyen barázdát vagy bármi egyenetlenséget nem látok.még kézi nagyítóval sem.Ennél komolyabb eszközöm nincs idehaza.
Sajnos ami vannak kisebb lapjaim-lapmaradványaim-azok is mind  magas fényre polírozottak abból meg aztán nehéz bármit is kideríteni.
Pedig már gondoltam,hogy ha megfelel akkor csinálok neki egy befogó keretet fából  de akkor lehet,hogy nem érdemes vele kinlódnom :(
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #16 Dátum: 2009. December 21. - 14:43:39 »
creativhun- a magas fényre polírozottak, lehet azok a mi köveink. Értem úgy, hogy talán könnyebb durvítani rajtuk, mint forditva, hiszen már  síkban vannak. Valamilyen nagyon finom kővel vagy csiszolószallaggal nem tudsz végigmenni rajta? ( csak egy kis darabon, hogy egyáltalán mi történik?) Illetve próbáltál e jelen állapotában egy kést megtolni rajta, hogy egyáltalán hagy-e fémnyomot. Ha hagy, akkor már valamilyen szinten igazolt, hogy használható ( hogy mennyire hatékony az egy másik kérdés). Egy ócskább karcos kés ( amit annyira nem sajnálsz) lapján tegyél próbát, ha gyorsan felpolírozza és hagy fémnyomot a kövön, akkor már fél siker, aztán még ki kell deríteni az átlag "szemcse" eloszlást, hogy egyáltalán lehet-e használni. Na ez még nincs kidolgozva nálam, de próbálkozom valamilyen definició összerakásában. A kerámiám tapintásában én éreztem a hornyokat, amiket a szalagcsiszoló hagyott, illetve körömmel is lehetett érezni. A lepolírozott smirglivel viszont már egyenletes felület lett a végeredmény, ott csak azt lehetett érezni, hogy picit húz.

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Kövek
« Válasz #17 Dátum: 2009. December 21. - 18:11:47 »
Eddig még nem próbálkoztam sem a polírozott kő "butításával" sem  a rajta történő élezéssel de holnap ejtek egy próbát az élezéssel.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #18 Dátum: 2009. December 22. - 16:12:49 »
creativehun- kíváncsian várom, hogy mire jutsz.

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Kövek
« Válasz #19 Dátum: 2009. December 22. - 18:08:08 »
Ma még semmire,mert egész nap a haver gépével "szórakoztam" :(
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #20 Dátum: 2009. December 23. - 13:27:59 »
Ma belefogtam egy finomra polírozott gránit lap "megmunkálásába" Kiváncsi vagyok ezzel mire megyek. A terv: darabolás, érdesítés és oldalak enyhe lekerekítése. A végén kőfaragó mester lesz belőlem... :-) A gránitról ( mármint gránitpor + rezin ) szakavatottaknak mi a véleményük? Alkalmas lehet a célra? Anno akcióban 1800Ft/nm vettem és a garázsban a kocsi alatt foglalja a helyet, arra tökéletes és elég tömörnek és keménykedőnek néz ki ez a lap.
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 23. - 13:33:20 írta Penge »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #21 Dátum: 2009. December 25. - 17:18:16 »
Penge: Gratulálok a gres lapos projekthez! Bár nekem is lenne rá helyem, hogy kísérletezgessek!

Ami az üveg szemcseméretét illeti, megkérdezhetem, hogy honnan van az infód?

Gránitporhoz: Mennyire egyenletes a szemcseméret? (ha kicsi a differencia, még akár jó is lehet...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #22 Dátum: 2009. December 25. - 18:38:16 »
mry- köszi a gratulációt bár az egyik prototipust ma asszonykám ( ahogy mutattam neki, hátha aktivizálja magát késfenés ügyben) véletlenül kiverte a kezemből, egész délután ezen röhögtünk.. mivel valahogy hülyén zuhant a padlóra és darabokra repedt, majd tört... ;D ez volt az első kavics, amin elég sokat dolgoztam... ;D

Az üveg szemcseméret gritjét nem csak egy helyen láttam, (elég sokat olvasgattam mostanában a témáról) úgyhogy konkrétan fogalmam sincs. Táblázatban láttam az biztos, és ami érdekes volt, hogy 200.000 grit volt a vége, ami ha jól emlékszem 0.05 micronos szemcseméret mellett. Hogy milyen anyag passz...

A gránitlap azt hiszem nem lesz jó, mert csiszolás közben egész nagy darabok egyszerűen lepattannak róla. Valami más módszer kéne a csiszolásához... egész konkrétan lassú rpm és viz vagy olaj. Itt tartok most, de még folytatom...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kövek
« Válasz #23 Dátum: 2009. December 27. - 16:38:45 »
Köszi Penge, ezért kérdeztem, mert több helyen különböző értékekkel találkoztam, meg ugye nem nagyon költenének emberek kisebb vagyonokat japán/kínai vizes kövekre, ha egy üveglappal el lehetne intézni a finom polírozást...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek
« Válasz #24 Dátum: 2009. December 27. - 20:29:15 »
mry- igen ebben igazad van, de a szemcseméret az én gyakorlati síkomból merítve még nem teljesen meghatározó, hogy fog dolgozni a kő. Értem úgy, hogy az üveg is bírhat akár alacsonyabb grit értékkel, pl. ha valaki járt már kavicsos tengerparton, ahol rengeteg üveget dobott ki a tenger és nap mint nap csiszolódik a kavicsokon, na az az üveg az már teljesen érdesre csiszolt felületű és más, mint amit mondjuk gyári állapotban képzelünk az üvegről ( ami a leírások szerint kb. 16000 grit értékű ) Gondolom én, hogy így pl. minden második üvegmolekula lecsiszolódik, a grit értéke feleződne, azonban mivel nem minden második, hanem összevissza, így még átlagos grit értékről is nehéz beszélni.. Egyébként gondoltam már rá, hogy üveggel is lehetne valamit kezdeni, (ugye elég kemény) csak az a gond, hogy profin érdesíteni kéne, 16000-es 'gyorsan és jól dolgozó' kő pedig nincs az én véleményem szerint, az már annyira polírozás és nem fenés. Tehát azért költenek az emberek kisebb vagyonokat japán vizes kövekre, mert sokkal jobban dolgoznak, mint pl. az üveg... illetve ha fel lehetne maratni az üvegünk felületét teljesen síkra és egyenletes mintázatra, valószínűleg az már drágább lenne, de nincsenek kétségeim, hogy működne. Pl. Homokszort felületű üveglap, teljesen jól dolgozik, csak nem éppen egyenletesen és kicsit lassabban, mint egy hasonló kő, ami viszont természeténél fogva egyenletes szemcse eloszlású.

Mivel többféle üveg létezik, valószínüleg azoknak más lesz a grit értéke is... ezért olvashatunk más-más értékekről.   

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #25 Dátum: 2010. Március 02. - 12:06:10 »
Én mint bennfentes (dolgoztam üveges műhelyben),csak annyit tennék hozzá,hogy nem csak "homokszórt" (amit homokfúvottnak hívunk van),hanem gyárilag matt is amivel lehet kezdeni valamit...és még sorolhatnám mennyi eltérőféle üveg van a sima fehértől...szerény véleményem szerint az üveg nem jó tartósan fenni,mert egyrészt hamar elkopna a "fenő-felület",másrészt ha nem is köztudott,de tény hogy az üveg sohasem szilárdul meg teljesen...ha sok-sok év is kell de "elfolyik" az üveg. Ha így utólag is érdekel valakit a projekt,tudok szerezni hozzá üveget...amennyi kell.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #26 Dátum: 2010. Március 02. - 13:19:35 »
morphin- érdekes infó amit irtál... ami az "elfolyást" illeti.. Azóta kikészítettem egy-egy spatulát minden ablakokhoz, és várom, hogy elkezdjenek olvadnini.... :-)

Én próbálkoztam sok mindennel az elmúlt 1 évben, üveggel is, azonban nem az anyag és kialakítandó felület a legnagyobb probléma, hanem a felület teljes síkban tartása. Pl. kerámia lapok, ablaküveg stb. amit otthon a limlom közt fellelhető, egyik sem túl jó, mert nem tömbben vannak és pl. "hajlanak" Az üveg vs acél azonban szerintem messze az üveg javára menne, egy üveg tömbbel (fenőkő vastagságú) és egy hozzá alakított lapolókővel (szintén üveg) szerintem nyugodtan lehetne akár rendszeresen fenni is, csak nem érdemes, mikor ott vannak a természetüknél fogva optimális szemcseeloszlású, keményebb, kifejezetten erre a célra termelt kövek.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #27 Dátum: 2010. Március 02. - 13:34:47 »
Nagyon sok elfolyt ablakot (üveget) láttam az Apáczai gimiben...ugye az már elég régi épület és találkoztam néha 30-40 akár 50 éves ablakkal is.Nagyon érdekes amúgy...az alja sokkal vastagabb mint a teteje...persze ezek csak milliméterek,de akkor is szembetűnő főleg, hogy mivel már nem sík,torzít is rendesen.(ha nem is 2-3 év de tényleg folyik...én sem akartam elhinni)
És tényleg vannak dolgok amikkel felesleges otthon ba$zakodni,ha jobb és lényegesen költséghatékonyabb megoldást nem tudsz kivitelezni otthon.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #28 Dátum: 2010. Március 02. - 19:59:58 »
Az "elfolyt" ablaküveggel tényleg igazad lehet, mondjuk nem gondolkoztam még rajta, hogy nevén így hívják az üvegesek az eldeformálódást, de én is láttam már ilyen ablaküveget, azonban én azt hittem újkorában is torzított... érdekes infó mindenesetre.

Ha lenne két db kb. 20cm*5cm*5cm -es üvegtömb, előszeretettel megvásárolnám az elméletem gyakorlati síkra terelése végett....

morphin- létezik a környezetedben ilyen? Ha igen légy oly kedves szólj és rácsapnék, ha nem túl vészes az ára.   

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #29 Dátum: 2010. Március 03. - 07:50:48 »
pfff hát 5 centi vastag üveggel csak úgy nem szaladgál a világban senki, csakhogy tudd...már a 8-10 milliméter!!!! is nagyon vastagnak számít.Az átlag ablaküveg a 3-as (3mm), megkérdezem majd a régi kollégákat ilyen extrém méreteket tudnak-e "találni",de gyanítom hogy nem.Ugye az üveget karcolással vágjuk alap esetben...egy 5centi vastag ráadásul ilyen kis méretű üveget nem tudnak sima karcolással elvágni,ergo tuti gép kell hozzá...tehát 20x5x5-öset pontra sehol nem fogok találni,sőt mint mondtam az se biztos, hogy 5 centiset gyártanak.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici