Szerző Téma: Kövek házilag, egyéb megoldások  (Megtekintve 21723 alkalommal)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #30 Dátum: 2010. Március 03. - 09:28:49 »
5 cm-es vastagságban síküveget nem gyártanak, ez tuti...

ilyet max öntetni lehet olyannal, aki dolgozik hutával. Iparművészetisek és alkotótelepeik pl... hm? Bár ennek meg majd csiszolni kellene a 1ik felét, h sík legyen, mert a alsó amire öntik az általában homok forma szokott lenni, v vizes fa hm.... jár a agyam. 1X mikor Bárdibükkön hutáztak a asszonyék, volt aki fél focilabdaformákat öntött.... meg hamutálakat (ennek mondjuk 2-3cm volt a talpa, az már jó lenne vastagságnak...) ha akkor tudtam volna, akkor tuti lehett volna "téglát" is öntetni...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #31 Dátum: 2010. Március 03. - 09:53:46 »
igazából csak ezért beindítani a gépeket...elég drága mulatság lenne.én a megyeri úton a tungsram mellett elhaladva szoktam látni a forró üveget ahogy öntik...ha ott lenne egy ismerős...bár sztem ott tuti nincs ilyen "egyéni" rendelés. max még olyat tudok,hogy ismerek egy-két nagyobb üveg-nagykert és azokat megkérdezni létezik-e 3-4-5centi vastag...ha csak darab az is jó lenne...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #32 Dátum: 2010. Március 03. - 11:05:29 »
Esetleg valami golyóálló páncélautó-üveg lenne jó Pengének.  ;) Azok elég vastagok szoktak lenni, de biztos ragasztottak...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #33 Dátum: 2010. Március 03. - 11:32:40 »
Jól tudod fonti,azoknak az a lényege,hogy sok vékony üveg van összeragasztva...a biztonsági üveg még talán esetleg.(ez edzett,és nagyon törékeny,illetve robbanékony)Szval akkor ez is kilőve...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #34 Dátum: 2010. Március 03. - 14:10:46 »
A lenti paraméterrel biztosan létezik üveg, csak ahogy írtátok ragasztott... és ez sem lenne gond. Az 1 cm alatti üveggel csak annyi bajom van, hogy "hajlik"... több ilyennek az összeragasztása azonban megoldás lenne, és valóban ezt még otthon is meg tudom csinálni... Köszi az ötletet... sőt akkor tovább lépek, valami más értelmetesebb hasábra fogom felragasztani őket... ugyebár 2db kell, hogy az adott üveg átlagos grit értékét ki tudjam hozni belőle a felületen... Majd próbálkozom,amint időm engedi... Köszi a tippeket!

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #35 Dátum: 2010. Március 03. - 14:24:14 »
Ha pedig több vékony üveget szeretnél,akkor a fólia drága :D de lehet sima szilóval is mondjuk.3-as üvegeket tudok szerezni,sok a lehulló darab egy műhelyben.Nem rögtön,de vmelyik nap megyek a régi melóhelyre ha akarod és mondom,hogy ha eszükbe jut ne dobják el az adott méretűeket :D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #36 Dátum: 2010. Március 03. - 18:44:56 »
Kedves Tőled morphin! Azonban a kacatjaim tárháza végtelen..., mondhatnám üvegből annyira nyincs hiány, hogy kereskedelmi mennyiségű fenőkövet össze tudnék eszkábálni belőlük! :-) Több 10db Ajtó/ablak, különböző üveglapok, akváriumok, szal üvegből nincs nálam hiány, tonna felett van az biztos... ki is néztem egy repedt akváriumot a célra, csak még nem tudom, hogy fogom szétszedni, hogy ne vágjam meg magam  ;D de az a legvastagabb... utána a csiszolása is elég rémísztő feladatnak tűnik, főleg nekem, aki írtózik az üvegtől, üvegszilánkoktól... A ragasztón még gondolkozom, a sziló nem biztos, hogy jó, lehet keményebb ragasztót fogok használni (ne mozogjon kicsit se)
Kedves felajánlásod azonban köszönettel megjegyeztem! Üdv: Penge

 

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #37 Dátum: 2010. Március 03. - 19:36:29 »
7-800Ft körül kapható FixAll nevű sziló azt hiszem...1 napig köt,és megfog mindent! ha a több 10 kilós tükröket fent tartja a falon,akkor a te üveged is megmarad szerintem  ;D bár azt hiszem ez fehér színű,de a sima ecetsavas sziló is jó amiből van víztiszta is. Üvegvágód van? Vagy hogy gondoltad a méretre vágást?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kövek házilag, egyéb megoldások
« Válasz #38 Dátum: 2010. Március 03. - 21:45:34 »
morphin- elég régóta kisérletezgetek otthon fenő alkalmatosságokkal elméletileg mindenem van bármilyen munkához. A szilóval nem az a gond, hogy nem fogja meg ( ő fogja meg leginkább ), hanem hogy képlékeny puha, térhálósan köt, kifejezetten azért, hogy a mikró mozgásoknak teret adjon. Tapasztalataim szerint pedig csak úgy kaphatok teljesen sík felületet, ha a legkisebb elmozdulásra sem adok lehetőséget pl. a lapolásnál. ( egy homogén tömb ilyen lenne). Pl. ez a legnagyobb bajom a kerámialapokkal is, hogy anyagában szerintem tökéletes lenne( tippem 2000-4000 grit), viszont "hajlik" az 1cm-es lap már akár 10 centi után is, és ez a kis hajlás éppen elég ahhoz, hogy ne tudjam rendesen lesíkolni és ne legyenek 100% élesek a rajta fent kések ( talán mikronok lehetnek benn ) Csak kb 90%. Hozzáteszem, az eddig próbált bármelyik kézi késélezőtől még így is jobb élt kapok a kerámián, azonban pl. a Catrának az elektromos házi késélezőjét ( ez a cég elméletileg a toppok topja ), gyanítom pont emiatt nem tudom űberelni. STR8 borotvára innentől pedig nem merem ajánlani, amig nem lesz valamelyik kisérletem vége 100% és tudom osztani az észt... meg a litvánt!  ;D

 

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici