Szerző Téma: Milyen pengét hol kapni?  (Megtekintve 147157 alkalommal)

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #30 Dátum: 2009. December 08. - 20:44:48 »
Szerintem pl. a Cerrus (Rossmann sajátmárka) is veri.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #31 Dátum: 2009. December 08. - 21:38:36 »
Penge: A Feather a Lordhoz képest valóban nem olcsó de ha külön vizsgáljuk akkor  50 db Feather pengéért postaköltséggel együtt hozzávetőlegesen 4000 ft nem mondható nagy árnak.Ha ezt ugy nézzük,hogy manapság  5 db Mach 3 betét kerül kb ennyibe akkor pedig már határozottan olcsók azok a pengék :))
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #32 Dátum: 2009. December 08. - 22:21:26 »
Penge -

nekem valoban a Feather valt be a leginkabb, ennek az elsodleges oka, hogy az erzekeny borom erre reagal a legkevesbe negativan, az osszes tobbi erosebb irritaciot okozott.

Paul (Connaught Shavings) arait nezve, ha 50 db-os csomagrol beszelunk, akkor egy Feather penge 300-as Fonttal szamolva kb 70 Forint, mig egy Mekrur 115, ami azert nagy mennyisegnel nem kis kulonbseg. Raadasul a Mekur penge emlekeim szerint itthon joval dragabb.

Tovabb folytatva nekem a Merkur penge 3-4 alkamat birt es utana mar kellemetlenne valt, ahogy olvastam ezzel sokan masok is igy voltak. A Feather lazan bir egy hetet. Igy szamolva meg olcsobb a Mekurhoz kepest.

De a Merkurral sajnos nem az ara a legnagyobb gond, ha ez lenne a vilag legcsodalotosabb pengeje en orommel szannek ra ennyit. De: viszonylag rovid ideig birja, nem igazan eles, kifejezetten kellemetlen a bornek mar az elso alkalommal is. Termeszetesen ez egy nagyon szubjektiv sport, igy hozzateszem gyorsan, nyilvan vannak kivetelek, akiknek a Merkur penge a menyorszag. YMMV.

Tulajdonkeppen en majd' az osszes penget, amit probaltam jobbnak ereztem a Merkurnal, kivetel talan az itthon mindenhol kaphato Wilkinson. Persze ebben nyilvan benne van az is, hogy a Merkurral kapcsolatban a relative magas ar miatt magasabb elvarasaim voltak.

Nagyon jonak talaltam a Derby-t, de nekem irritaciot okozott, ez arban majdnem a Feather fele es egy hangyanyit kevesbe eles, de tenyleg kituno penge. Nagyon finom volt a borhoz a Treet Platinum es Trig, csak nekem tul lagy volt, nem volt megfelelo a vegeredmeny. Szinten tetszett az Israeli Red Persona, probaltam valamelyik Astrat, Lordot (bocs nem tudom melyiket), BIC-et. Egyikkel sem volt problema, szerintem barmelyik bevetheto a Merkur elleneben.

Igaz, ami igaz a Lord arban verhetetlen. Amikor eloszor olvastam itt az arat, azt hittem elirtatok :-)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #33 Dátum: 2009. December 08. - 22:25:51 »
Annyit meg azert hozzatennek: nem vagyok benne biztos, hogy a Merkur pengek minosege konzisztens, lehet, hogy voltak problemas szeriak es tobben abbol fogtunk ki, mert nezve pl a Badger And Blade-en legalabb annyian eskusznek a minosegukre, mint akik azt mondjak, hogy nagyon gyengen teljesitett.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #34 Dátum: 2009. December 08. - 22:30:02 »
Cotag, nekem az árán kivûl semmi bajom nincs a Merkur pengével. Igaz, hogy csak ritkán, rendkívüli esetekben használom, de nálam sokáig is bírja. Lehet, hogy én vagyok a kivétel, "akiknek a Merkur penge a menyország"!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #35 Dátum: 2009. December 08. - 22:46:23 »
Cotag, nekem az árán kivûl semmi bajom nincs a Merkur pengével. Igaz, hogy csak ritkán, rendkívüli esetekben használom, de nálam sokáig is bírja. Lehet, hogy én vagyok a kivétel, "akiknek a Merkur penge a menyország"!  ;D

Jo, te szamuraj karddal borotvalkozol, meg se erzel egy Merkurt  ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #36 Dátum: 2009. December 08. - 22:52:08 »
 ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #37 Dátum: 2009. December 08. - 23:07:31 »
 ;D

Egyébként széria problémák simán lehetségesek bármikor, bármelyik gyártónál már a köszörülés technológiájából fakadóan. A szalag elején, még tiszták a kövek, míg a végén, már érik vagy egy alapos síkolás vagy pl. a kőcsere... és ott is emberek dolgoznak, a tűréshatár pedig sokszor egy legyintés... a gazdag gyártók sokat járnak dél afrikába, ők gyémánttal éleznek, a full gazdagok meg lézerrel... de ez nem nagyon érinti a DE élezést.

cotag- Próbálom összeszedni a technikai paramétereket, és úgy látom a Feather penge pl. a legvékonyabb... ( pl. a Lordhoz képest fele vastag)  tehát elméletben élesebb is lehet, csodálom, hogy ő nem okoz irritációt, vagy nem kopik el nagyon hamar... ( amiatt, hogy vékonyabb, könnyebben hajlik, illetve "belebeg" én ezt várnám tőle... de hát a Japánok mindent megoldanak, nem úgy, mint a németek, ők is precízek ugyan, de azért nem véletlen, hogy pl. a Germán Solingen Samurai kardról még nem sokat hallottunk...  ;D  egyébként igaz is, hunyorogva lehet a legélesebben látni!  ;D   
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 09. - 00:59:34 írta Penge »

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #38 Dátum: 2009. December 09. - 08:24:13 »
Penge, technikai infok teren te vagy otthon, en csak egy buta felhasznalo vagyok  ;D Hogy mi miert mukodik ugy ahogy, fogalmam sincs... A Feather tartossaganak valoszinuleg lehet koze ahhoz, amit a Classic Shavingsen olvashatsz roluk, ti. hogy egy a Feather ceg valojaban orvosi szikek, eszkozok gyartasaval fogalalkozik. Talan itt alacsonyabb a tureshatar es nincs legyintes sem, persze ennek ara van. Vagy csak naiv vagyok  :) Ugyanitt egyebkent azt irjak 8-12 alkalmat bir egy Feather penge. Hat en eddig meg sosem mentem el, de lehet, hogy megprobalom. Ide is masolom a szoveget:

Few things have as much direct impact on the closeness and comfort of a shave as the quality of the blades used. Feather Double-Edge Razor Blades are made using the same equipment and to the same high quality control standards as their surgical blades, which are used worldwide in precision optical surgery and micro-surgical procedures.

The Feather Safety Razor Co. employs only the best, state-of-the-art technology at every step of the manufacturing process, from selecting only the highest grade stainless steels, to the blade shaping and grinding, all the way through to the edge polishing and final inspection. High Quality is the hallmark of Feather Blades, They've built their reputation on assuring it.

These "Hi Stainless Platinum" razor blades are unsurpassed in their edge holding ability and shaving comfort. Typically a single blade can deliver 8-12 close, comfortable shaves. Made to fit any standard double-edge razor, these blades will improve the shaving performance of any razor they are used in. Blades are individually wrapped in air-tight parrafin coated paper and packed in hermetically sealed dispensers to assure long shelf life, even in high humidity areas.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #39 Dátum: 2009. December 10. - 02:12:35 »
cotag- Megnyugtatlak én legalább olyan buta felhasználó vagyok, mint Te!  ;D Azért sokat tudunk a pengékről, élekről stb. jóval többet, mint egy hétköznapi ember, akit egyáltalán nem érdekel a téma!

Sokféle késről, pengéről, acélféleségről olvastam már, mint, ahogy Ti is és hát lehet csinálni ilyet is olyat is. vannak olyan anyagok, amik akár 500 borotválkozást is kibírnának, és olyan élezési módszerek, mint pl. a lézerélezés, ami molekuláris szintig és bármilyen geometriára tolja az élt közben duplán edzi az acélt, ehhez társítva vmi szuper hi-tech bevonat és evvel akár úgy tolhatnánk le a bőrünkön, hogy észre sem vennénk, stb. stb. a kérdés mindig az, hogy mi az optimális a gyártásnak, a piacnak, illetve a büdzsének...

Az orvosi műszerekről pedig csak annyit, hogy nemrég született meg a kislányom és vállaltam, mint közreműködő apuka, hogy részt veszek a szülésen és elvághattam a köldökzsinort. Nem volt egyszerű, mert az első sebészi ollóval, amit a remegő kezembe nyomtak, nem ment! A tartalék olló is elég gyengén muzsikált, pedig állítólag viszonylag újak voltak, mindenesetre humorosan bedobtam, hogy nincs-e véletlenül egy LORD pengéjük?, már rég végeztünk volna...  ;D ( közben persze leizzadtam rendesen). Ezek szerint ezek az ollók sem japánban készültek. Mindenesetre jóval többet vártam volna tőlük, nem kicsit ledöbbentő volt... Ugyanakkor le merem fogadni, hogy ezeknek az orvosi ollóknak a gyártói leírásában ugyanaz a reklám szöveg szerepelhet, mint amit lejjebb beidézve olvashatunk, persze nem is várnék mást... szóval oda akarok kilyukadni, hogy attól még, hogy orvosi eszközöket is gyárt, számomra most már inkább nyugtalanító!  ;D

« Utoljára szerkesztve: 2009. December 10. - 03:41:40 írta Penge »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #40 Dátum: 2009. December 10. - 07:37:46 »
Penge, hadd védjem meg az orvosi eszközöket gyártó cégeket.
Először is, azt érdemes tudni, hogy alapvetően két fajta olló létezik (konstrukciós kialakítás szempontjából), thehát lehet, hogy az ollóval nem volt baj, csak nem a megfelelő "készüléket" adták a kezedbe. Illetve azért azt sem árt tudni, hogy a köldökzsinór elég "kemény" anyagból van.

Ami a technikát illeti (mármint a gyártástechnikát), abban egyetértünk. Az, hogy valaki orvosi eszközöket gyárt, még nem biztos, hogy minden terméke ugyanazt a minőséget képviseli. (Nálunk a cégénél is folyik olyan termékeknek a gyártása/fejlesztése, ami orvostechnikai alkalmazásra megy, elég komoly minőségi, validálási követelmények vannak, persze ez nem jelenti azt, hogy az összes termékünk tudja ezeket teljesíteni.)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #41 Dátum: 2009. December 10. - 12:55:17 »
mry- persze igazad van, nem is akartam nagyon általánosítani, de azért vágtam már elég sok ollóval, elég sok mindent, na ezekhez a tapasztalatokhoz képest, nagy ledöbbenés volt a köldökzsinor vágása az adott eszközzel. Az első ollóval biztosan volt valami bibi, mert két kézzel sem ment, egyszerűen megakadt, vagy hirtelen izgalmamban nem tudtam elég erőt kifejteni. A pótolló vitte ugyan, de nehezen, így utólag sem hiszem, hogy csak a köldökzsinor keménysége miatt. Lehet persze az egészségüggyel is probléma és "fodrászollóra" pályáztattak, mivel a nagyfőnök kisöccse csak ilyet tudott beszerezni...de nem hiszem... Mindenesetre ha az az eszköz nálam kellett volna "validáljon" akkor és ott, olyan nagy ívben küldtem volna visza a gyártósor elejére, vagy a tervezőasztalra... Valójában, mivel nincs összehasonlítási alapom, nem tudom, de a ledöbbenés számomra akkor is átlagon felüli volt, viszont ha ez tényleg ilyen, nagyon sajnálom a sebészeket, keményen gyúrnak csuklóra nap mint nap..

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #42 Dátum: 2009. December 10. - 14:43:22 »
Én is vágtam, már kétszer is... Nekem is nehéz volt...  :D

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #43 Dátum: 2009. December 10. - 14:49:30 »
Gratulálok a gyerkőchöz Penge ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #44 Dátum: 2009. December 10. - 16:07:25 »
zolio- köszönet! :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 13. - 11:41:48 írta Penge »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici