Szerző Téma: Milyen pengét hol kapni?  (Megtekintve 147158 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #195 Dátum: 2012. Április 14. - 21:29:52 »
Fene tudja, nekem valahogy a kímélő és alapos ütik egymást.
Számomra a kímélő azt jelenti, hogy nem vág, az alapos meg azt, hogy igen.
Meglátásom szerint a pengék vagy az egyik, vagy a másik csoportba tartoznak és a két halmaznak nincs közös része.
De gondolom jön majd olyan, aki ezt cáfolja, mert ez erősen szubjektív.
snake- Nem akarom megcáfolni, de tovább lépnék, minden használható pengénél ott van a közös rész a halmazban... de szerintem még nincs elég tapasztalatod, majd változik a véleményed. Én a Featherrel, kék Astrával voltam így. Veszélyes kategória volt ez a kettő nálam. Feather gyönyörűen vágott, de irritáció volt a vége, az Astrával pedig folyamatosan megvágtam magam. Aztán változtattam a technikákon, mindkettővel meg tudok szépen borotválkozni, gond nélkül. A nagyobb kihívás a szénacél Captain volt, ami elsőre nagyon (de nagyon) nem jött be, de kapott még egy esélyt, mert nem akartam elhinni, és a szögekkel játszva meg is lett az eredmény, tudom értékelni. A Merkur volt az első "konkurencia" penge amit a LORD-ok után próbáltam, akkor nekem nagyon sz.r volt. Azonban le merem fogadni, hogy mostanra meg tudnék barátkozni vele...( az egy másik kérdés, hogy 1500Ft/10pack, totál  pénzkidobásnak érzem, akármilyen legyen most számomra.) Szóval, hogy ezek után mi a mai kedvencem, megint szubjektív, de továbbra is az SC, ez volt életem első pengéje, amivel tapasztalatlanul is jó volt a borotválkozás...talán ezért.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #196 Dátum: 2012. Április 14. - 21:57:45 »
zöld-sárga...
ez volt életem első pengéje, amivel tapasztalatlanul is jó volt a borotválkozás
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #197 Dátum: 2012. Április 14. - 22:48:55 »
+1

Már intézem is a törzsvásárlói kártyát.

de továbbra is az SC, ez volt életem első pengéje, amivel tapasztalatlanul is jó volt a borotválkozás...talán ezért.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #198 Dátum: 2012. Április 15. - 00:16:45 »
Nekem a BIC olyan hogy akármit csinálok (ésszerű keretek között azért), nem tudom megvágni magam vele, viszont úgy viszi a szőrt, mint a kisangyal.
Ráadásul olcsó.

Ellenben a Lord pengékről nagyon jókat olvastam itt a fórumon, mégis 1 doboz elhasználása után lemondtam róluk, mert folyamatos vérfürdő volt az eredmény, és nem is találtam elég alaposnak.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #199 Dátum: 2012. Április 15. - 08:52:46 »
szerintem még nincs elég tapasztalatod, majd változik a véleményed.

Nem tudom mennyi idős vagy, tiszteletlen sem akarnék lenni, de jómagam a 46. évemet taposom és 30 éve megszakítások nélkül DE borotválkozást folytatok. Ezen idő alatt néhány pengéhez azért volt már szerencsém, s ezen 30 év alatt alakult ki a fentebbi véleményem.
Természetesen nem próbáltam ki a világ összes pengéjét és valószínűleg soha nem is fogom, pláne hogy leragadni látszok egy japán márkánál. Így nem zárom ki a lehetőségét annak, hogy egyszer csak szembe jön egy alapos és kíméletes penge, de idáig ez még nem történt meg. Mint írtam is, szerintem ez nagyon szubjektív.
Én így látom, de el tudom fogadni, hogy más máshogy.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #200 Dátum: 2012. Április 15. - 16:01:18 »
Éppen a hétvégénket töltöttük egy felnőttmegőrzőben a többi proletárral, míg az asszony a könyveket nézegette és az Extrametálban voltam "a vevő" (mindig úgy érzem, csak miattam tartják fenn). Úgy tűnik, nem igazán szeretik forgatni a tőkét, ha a zöld-sárga Lord Classic/SS (5 db) 390 Ft. Jó, hogy mi nagyker áron tudjuk megvenni, de hát akkor is!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #201 Dátum: 2012. Április 15. - 20:34:46 »
snake- bocs, nem akartam én tiszteletlen lenni, a saját tanulságomból indultam ki. Pár évvel vagyok csak fiatalabb Nálad, de ez mind nem számít, elhatározásból és dacból fedeztem fel, hogy mégiscsak meg lehet tanulni borotválkozni azokkal a pengékkel is, amelyekkel addig hadilábon álltam. Ez pedig inkább napok kérdése volt, mintsem évek. Az érved egyébként a korral amúgy nem mindig stimmel, mondok egy példát, amikor nem a kor meg az u.m tapasztalat számít. Amikor egy rokonom jött azzal, hogy ő már több millió km-t levezetett és akkora májer és tapasztalt vezetés terén, hogy azt már ő sem hiszi el... akkor jött unokatesóm gyereke aki keményen 5 éves és egy ominózus gokartversenyen 2 körrel odaverte a nagy tapasztalt taxist. Azóta gokartozni ( versenyezni) tanul, hogy enyhítse a fájdalmát.  ;D ( Nemigazán a súly/LE nyert, inkább a technika)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #202 Dátum: 2012. Április 18. - 07:10:22 »
A helyi ellátási kötelezettséget teljesítő CBAban az iment elfogadható mennyiségben találtam sárga BICet. Potom 155 pengő. Ha valakinek ez hiányzik a boldogsághoz PÜ.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #203 Dátum: 2012. Április 18. - 16:00:00 »
Ez helyileg mit is jelent?  ???
... talán talán, talán nem ...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #204 Dátum: 2012. Április 18. - 17:06:58 »
Bp16. Centenáriumi lakótelep.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető spiska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 105
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #205 Dátum: 2012. Április 19. - 06:42:13 »
Köszi az infót. Azthiszem ma délután elzarándoklok oda.
... talán talán, talán nem ...

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #206 Dátum: 2012. Április 20. - 08:17:32 »
snake- bocs, nem akartam én tiszteletlen lenni, a saját tanulságomból indultam ki. Pár évvel vagyok csak fiatalabb Nálad, de ez mind nem számít, elhatározásból és dacból fedeztem fel, hogy mégiscsak meg lehet tanulni borotválkozni azokkal a pengékkel is, amelyekkel addig hadilábon álltam. Ez pedig inkább napok kérdése volt, mintsem évek. Az érved egyébként a korral amúgy nem mindig stimmel, mondok egy példát, amikor nem a kor meg az u.m tapasztalat számít. Amikor egy rokonom jött azzal, hogy ő már több millió km-t levezetett és akkora májer és tapasztalt vezetés terén, hogy azt már ő sem hiszi el... akkor jött unokatesóm gyereke aki keményen 5 éves és egy ominózus gokartversenyen 2 körrel odaverte a nagy tapasztalt taxist. Azóta gokartozni ( versenyezni) tanul, hogy enyhítse a fájdalmát.  ;D ( Nemigazán a súly/LE nyert, inkább a technika)


En a 40-ik be lepek bele lassan,de az eveim elott is borotvalkoztam jol,vagy nem jol.
Mint kiderult mostanaig,''Nem jol''

Sokat lehetne irni ezekrol a dolgokrol,de en a Forumon szerzett tapasztalataimat hasznositottam.
Sok kritikat elfogadtam,magamban elgondolkodtam,kiprobaltam dolgokat.
Az evek szerintem sem jelentenek semmit,ha technikailag nem vagyunk ott azon a reszen.

Penge forum tarsunkat en ugy tartom,mint egy ezekkel a dolgokkal valo foglalatoskodo Tudor  ;)
Lehet a krumpli pucolasat massal vegezteti el,de ezt a temat csont nelkul keni.  :fetreng:

Snake-tol is olvastam mar jo story-kat,de igy kerek ez a forum ahogy van.''Veletek''  :sör:

when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #207 Dátum: 2012. Április 20. - 13:35:38 »
Gyufa-  nagy :sör:! de ki kell egészítenem: Tudor, Vidor, Morgó-ra!  ;D
Én is ennek a fórumnak köszönhetem, hogy haladtam a témában!
Amiben viszont nemrégiben változott a véleményem és pont ezért fordítva próbálom megközelíteni a dolgokat... 7 milliárd emberből, jó ha pár millió tud borotválkozni... Értem úgy, hogy végül is ez is egy "szakma", a fodrászok, borbélyok tanulják, míg nekünk csak autodidakta módon otthon van lehetőségünk próbálkozni, esetleg az elméletről az internetről meríteni...(de ez sokszor kevés, sőt néha félrevezető). Oda akartam kilyukadni, hogy amikor valaki egy nagy (elismert) gyártó termékét "kritizálja", én most már egyre biztosabb vagyok benne, hogy Ő az, aki nem "érzett rá az ízére", hiszen ezeknél a gyártóknál is tanult mérnökök vannak, akik azt tartják szem előtt, hogy a termékeiket megvegyék, élvezzék stb. ( nyilván vannak olyan szempontok is, amik ellenünk, vagy a tökéletes borotválkozás ellen vannak).

Azért írtam, hogy a tapasztalat nagyon számít, mert érdekes módon most már majdnem tökéletesen meg tudok borotválkozni például egy Astra pengével, amivel addig komoly gondjaim voltak, vagy a Gillette Adjustable-nek akármelyik fokozatával, amivel szintén nem voltam túl sikeres. Nálam semmi sem változott csak a hozzáállásom. Így arra a következtetésre jutottam, hogy nagyon nagy mértékben nem számít sem a penge, sem a készülék, leginkább az számít, hogy mi hogyan állunk a dologhoz az adott helyzetben. Szóval mindenkinek odáig kéne eljutni, hogy ez a hozzáállás ( és ez a nagy szubjektum, mert ebben lesz a mozdulat, tapasztalat is) nagy ívben verje a rendelkezésre álló materiális eszközöket...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #208 Dátum: 2012. Április 20. - 15:31:31 »
Az idők folyamán pont erre a megállapításra jutottam én is.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Milyen pengét hol kapni?
« Válasz #209 Dátum: 2012. Április 21. - 19:35:55 »
Ma sétálgattam egy kicsit az Allé-ben.
Természetesen betértem az extrametálba, ha már arra jártam. Nézegettem a borotvákat egy ideig, aztán egyszer csak megakadt a szemem a sárga-zöld Lord pengéken. Mindjárt kértem is egy pakkal, 390 forintért mérték az 5 darabot, ami drágább, mint a Feather. De egy próbát azért még így is megér a dolog.
Átbattyogtam a Douglasba, ahol nagyon szemérmesek az árakkal, minden szarnak a hátoldalán szerepel a cetli.
Üvegkalickában tartottak Timor blédet, potom 1290 Ft volt az ára, így azt nem vettem, mert úgy gondoltam, hogy annyit azért mégsem ér a próba.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici