Szerző Téma: Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál  (Megtekintve 43327 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Itt tehetik fel kérdéseiket akiket érint probléma és ide várjuk a tanácsokat is.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #1 Dátum: 2012. Január 26. - 14:22:42 »
Én meg kerülgetem, de mivel részben takarásban van ezért halogatom - évtizedek óta  ;D - a sebész vagy bőr és nemibeteg gondozó felkeresését.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #2 Dátum: 2012. Január 26. - 14:29:42 »
bőr és nemibeteg gondozó felkeresését.  ;)
...oda párosan érdemes menni... azok a tekintetek mindent megérnek!  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #3 Dátum: 2012. Január 26. - 14:36:01 »
Nagyon jó a téma, köszi Fonti !
Nekem spec van 3 is amit kerülgetnem kell, viszont ebből egy nem olyan "magas" azon lassan de biztosan átsiklik a penge/kés, még ezt soha nem vágtam meg. Ez az arcom bal oldalán van.Van egy kisebb az orrom alatt ez már problémásabb.Meg van egy a bal fülem környékén, ez a legnagyobb és ez idegesít a legjobban.

FBP
Hol és mennyiért szabadítanak meg engem ezektől? El tudják rontani ezt az eltávolítást, azaz van benne veszély ?
Kérlek, komolyan válaszolj  :sör:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #4 Dátum: 2012. Január 26. - 14:59:30 »
...Hol és mennyiért szabadítanak meg engem ezektől? El tudják rontani ezt az eltávolítást, azaz van benne veszély ?...

Bár, nem vagyok FBP... :)

Bőrgyógyász csinálja. (Ha elmész a körzetidhez, és kérsz beutalót, akkor lehet, hogy megúszod TB-re, bár kérdés, hogy ott milyen lesz az ellátás színvonala) Ha levetetni nem is akarod, mindenképp érdemes megnézetni (rendszeresen), mert "magától" is be tud durranni, és extrém esetben bőrrák is kialakulhat belőle. Sok típusa létezik, az orvos meg tudja mondani, hogy melyik mennyire veszélyes. Sőt, van, aminél kifejezetten nem ajánlják az eltávolítást...

Szerintem Sanyi többet tudna írni a témáról (mégis csak orvosnak készül, ugye... ;) )
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #5 Dátum: 2012. Január 26. - 15:29:45 »
Nekem a hátamról távolítottak el két kiálló anyajegyet. Elmentem bőrgyógyáshoz (2-3 évente meg szoktam mutatni szakembernek), ő javasolta, hogy le kellene venni. Nekem viszonylag egyszerű volt, mert a férje meg sebész volt, így rögtön családon belül megbeszélték a műtét időpontját is. Kb. fél órás műtét volt, levették, összevarrták, leragasztották, 3 napig nem érhette víz. Ja, és ilyenkor általában elküldik szövettani vizsgálatra (ha a bőrgyógyás javasolja).
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #6 Dátum: 2012. Január 26. - 15:32:50 »
Köszönöm a válaszokat!

Nem elérhető Dob

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #7 Dátum: 2012. Január 26. - 15:35:35 »
Mélyen Tisztelt késes borotválkozók!

Régóta szeretnék "belevágni" a késes borotválkozásba, csak tartok tőle, hogy az anyajegyekkel viszonylag sűrűn tarkított arcomat összevagdosom. Gondolom eleinte van hogy előfordul egy-egy vágás, csak arra vagyok kíváncsi, hogy némi gyakorlás után megoldható e az alapos borotválkozás késsel, akkor is, ha van néhány kiálló anyajegy az arcomon.

Előre is köszönöm válaszaitokat, tapasztalataitokat!

Dob

Nem elérhető Dob

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #8 Dátum: 2012. Január 26. - 15:44:05 »
Látom már félig meddig meg is érkeztek a válaszok miközben leírtama kérdést : )

A hozzászólásokból azt szűröm le, hogy nem egyszerű, de megoldható az anyajegyek kerülgetése.

Én még bolti 3 pengéssel szoktam nyomni néhány éve de csak nagyon ritkán vágtam bele.
Igaz, hogy egyre halványabbak az anyajegyek ami a fent említett hozzászólást támasztja alá " FBP: némi sejtmennyiséget is leszedsz róluk.".

Akkor pontosítom a kérdést:

A 3 pengés bolti borotvával való borotválkozáshoz képest sokkal nehezebb e, veszélyesebb e a késesborotkozás az anyajegyekre nézve avagy sem.

Köszönettel
Dob

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #9 Dátum: 2012. Január 26. - 15:56:59 »
Dob
Én az anyajegyek miatt tartottam meg a Phillips elektromos borotvámat, 3 késes, a szertartás végén ezzel szoktam az anyajegyek tövét megigazítani (de nem mindíg kell). Ugyebár ez nem tudja megvágni az anyajegyet.Nem mondom, hogy vegyél egyet 10-12e -ért, valami mást kellene kitalálni rá.
DE-nél lehet szerintem azt csinálni, hogy egyik ujjadat ráteszed, így nem vágod meg, sajnos késnél ez nem játszik.

PS: ha csak esetleg úgy nem, hogy pl. egy ujjaddal kitakarod az anyajegyet, a maradék négy ujjaddal pedig szépen kifeszíted a bőröd a késnek.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #10 Dátum: 2012. Január 26. - 16:23:10 »
A 3 pengés bolti borotvával való borotválkozáshoz képest sokkal nehezebb e, veszélyesebb e a késesborotkozás az anyajegyekre nézve avagy sem.

Köszönettel
Dob

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nincs borotválkozást akadályozó tényező az arcomon, viszont
pont nem túl régen eljáttszottam a gondolattal, hogy mi történne, ha lenne. A borotválkozásaim 90%-ban kést
használok, és arra a következtetésre jutttam, hogy igen komoly nehézséget jelentene, mondjuk egy arcom
közepén lévő pl anyajegy. Nyilván nem lehetetlen, de időben olyan mértékű többletet eredményezne, amiért már
nem biztos, hogy bevállalnám a késes borotválkozást. Arról nem beszélve, hogy mire gyakorlatban/technikában
eljutsz olyan szintre, hogy már nem vágsz bele ezekbe az akadályokba, addigra több tucatszor vágod/vághatod
meg magad, pont ott, ahol egyébként sem jó dolog egy vágás.

Gondolj bele egy 7-7.5 cm széles teljes hosszában éles, kialakításából adódóan egyébként is viszonylag korlátozottan
fogható/forgatható eszközel ez mindenképpen nehézség.

NEM lebeszélni szeretnélek, hiszen a bemutatkozásod alapján Te pont olyan ember vagy akinek ez a késes borotválkozás
nagyon bejönne, de ne késsel kezdj, ( inkább DE-vel) illetve megfontolandó a már említett sebészi eltávolítás is.
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #11 Dátum: 2012. Január 26. - 22:01:05 »
Szerencsére nekem nincs ilyen problémám mert sehol semmi anyajegy vagy akadály az arcomon  ;D :borotva:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #12 Dátum: 2012. Január 26. - 22:50:44 »
...csak a fejed tetején az a két furunkulus, de ott úgysem tolod!  :)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Dob

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #13 Dátum: 2012. Január 27. - 00:30:26 »
Metalwarrior, köszönöm a tanácsot meg a tapasztalatod megosztását, jó ötletnek tartom, hogy a rizikósabb helyeket kikerülve ismerkedjek a késsel, és a már megszokott 3 pengéssel húzzam le a kihagyott részt a végén!

Salmo, értem amit mondasz, és igazából olvasva amit írsz rá kellett jönnöm, hogy már elhatároztam magam, mindenképpen elkezdem kitanulni ezt a művészetet, ahogy fent is írom, először talán arcom azon a részén ahol nincsenek anyajegyeim.
Ha jobban belegondolok, arcomnak csak az egyik oldalán van 2 olyan jellegű ( lencseszemnyi, kicsit kidudorodó)anyajegy amit joggal féltenék, a másik oldal szabad gyakorlóterep : )

A DE valamiért egyáltalán nem vonz, de igazából nem is nagyon tanulmányoztam eddig. Ha valóban úgy érzed, hogy kezdésnek jobb volna, akkor lehet hogy megfogadom a tanácsod és azt próbálom ki először ( Mwarrior is említette, biztos van benne valami).

A sebészeti beavatkozást nem érzem jó megoldásnak, nem szeretnék ennyire beleavatkozni az adottságaimba, ha nincs rá elkerülhetetlenül szükség.
Kicsit bízom abban, hogy megúszom annyival mint amit egy hivatásos katona ismerősöm mondott, hogy neki is volt, de mivel mindennap kötelező volt a borotválkozás a seregben szép lassan "lekoptak", és azóta nem jöttek vissza. Ez persze nem a komolyabb vágásokra vonatkozik, hanem az apró rétegenkénti lekoptatásra.

Mindenesetre nagyon köszönöm a hozzászólásokat! Egy darabig emésztem a témát, tanulmányozom a DE-t is, aztán lépek majd valamit.


Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #14 Dátum: 2012. Január 27. - 00:45:33 »
Szerintem nagyon messzire el fogod dobni a többpengés készüléked, miután kipróbáltad a DE-t. Egy LORD L6 + egy barbon borotvakrém, hozzá 5-10 db LORD penge megáll 2.000 (kétezer) forintból, egy próbát mindenképp megér.

Szinte szóról szóra rám is igaz amit írsz, nekem is csak baloldalon vannak anyajegyek, a többi rész "tiszta". Ezért ma elhatároztam, hogy baloldalt kezdek késsel. Ehhez kell több idő, kerülgetni az anyajegyeket miközben kicsit szárad a hab... Eddig ez mindig a végére maradt, kicsi bosszúságot okozva, de most a viszonylag gyors jobb oldal után csak csodálkoztam, kész az első kör ? Csak a sorrend változott, mégis jobb érzés volt letenni a kést a szertartás végén...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici