Szerző Téma: Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál  (Megtekintve 43338 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #15 Dátum: 2012. Január 27. - 07:09:52 »
Azoknak, akiknek ilyen "adottságaik" vannak az arcán, egy további javaslat:

Lehet, érdemes körülnézni, és beszerezni egy törpe (dwarf) kést. Ez gyakorlatilag ugyanaz, mint a normál kés, csak a penge hossza jóval kisebb (láttam már olyat, aminek hossza kb. fele,harmada a normál késnek.) Ezekkel manőverezni szerintem könnyebb, fazonírozáshoz jobban használható, mint a normál méretű kés... Egy probléma van vele, nehéz hozzájutni ilyen késhez, mert kevés van belőle, de ha valakinek van olyan pengéje, aminek anyaghiba(repedés, kitörés, stb.) miatt le kell venni a hosszából, szerintem érdemes tenni vele egy próbát...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #16 Dátum: 2012. Január 27. - 07:52:24 »


HAHÓ ! TRANYÓ! Biznisz a láthatáron.....  :fetreng:


"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #17 Dátum: 2012. Január 27. - 08:17:53 »
Ha valaki pont ilyet keres Wade & Butcher The Celebrated-ben, akkor még ma jelentkezzen.

Jött egy kés az ebay-ről, ami ilyen, én nem akarok vele vesződni, ezért visszapostázom az eladónak.





Azon ötleteltünk Salmoval, hogy ebből fasza rövidített penge lehetne, de hát kinek kellene olyan manapság...

Azoknak, akiknek ilyen "adottságaik" vannak az arcán, egy további javaslat:

Lehet, érdemes körülnézni, és beszerezni egy törpe (dwarf) kést. Ez gyakorlatilag ugyanaz, mint a normál kés, csak a penge hossza jóval kisebb (láttam már olyat, aminek hossza kb. fele,harmada a normál késnek.) Ezekkel manőverezni szerintem könnyebb, fazonírozáshoz jobban használható, mint a normál méretű kés... Egy probléma van vele, nehéz hozzájutni ilyen késhez, mert kevés van belőle, de ha valakinek van olyan pengéje, aminek anyaghiba(repedés, kitörés, stb.) miatt le kell venni a hosszából, szerintem érdemes tenni vele egy próbát...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #18 Dátum: 2012. Január 27. - 08:26:55 »
...Azon ötleteltünk Salmoval, hogy ebből fasza rövidített penge lehetne, de hát kinek kellene olyan manapság...

Látod-látod... ;D

(A díjazásomat majd megdumáljuk pü-ben :fetreng: :fetreng: :fetreng:)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #19 Dátum: 2012. Január 27. - 08:34:23 »
Igen, meg a pengét is, ha kell valakinek rövidítve. Nekem nem.

A nyelét érdemes volna megtartani!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Dob

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #20 Dátum: 2012. Január 27. - 08:58:47 »
Engem érdekel a fent írtak miatt ez a repedt.
Van egy shumate borotvám amit 3-4 éve vettem egy régiségesnél, csak se kövem, se szíjjam, se gyakorlatom. Ezért gondoltam, hogy veszek egy "borotválkozásra-kész" borotvát meg egy szíjat, és ha már van annyi tapasztalatom, akkor neki látok a shumate-nek, hogy megélezzem azt is.

Ennyi csak a gondom a képen látható repedttel, hogy levágni még le tudom, csak élesíteni még nem tudnám.

Ha esetleg olyanba megegyezhetnénk, hogy borotválkozásra-kész állapotúra előkészítenéd, én meg majd levágom a végét( vigyázva az élére)...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #21 Dátum: 2012. Január 27. - 09:02:16 »
Személyes üzenet megy.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #22 Dátum: 2012. Január 27. - 09:36:57 »
Nekem is van egy 14-es "never used" filam (DUCAL Grand Fila) ami a penge 1/3-ánál be van repedve. Abból is csinálok egy röviditett pengét. Igaz nem anyajegy kerülgetésre. A fonti által birtokolt Buddel féle "minirazor" ihlettet. Elég brutál arányai lesznek 60mm pengehossz, 25mm pengeszélesség.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #23 Dátum: 2012. Január 27. - 09:39:52 »
Zozó, a filával nagyon vigyázz majd, mert rettenetesen rideg anyag, v.szinűleg ezért olyan gyakori a repedt penge belőlük.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #24 Dátum: 2012. Január 27. - 09:46:44 »
Zozó, a filával nagyon vigyázz majd, mert rettenetesen rideg anyag, v.szinűleg ezért olyan gyakori a repedt penge belőlük.

Erre rájöttem saját tapasztalatból. Nem is tudom, hogy én csináljam a kúrtitást, vagy adjam ki alvállalkozónak

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #25 Dátum: 2012. Január 27. - 12:34:00 »
Azoknak, akiknek ilyen "adottságaik" vannak az arcán, egy további javaslat:

Lehet, érdemes körülnézni, és beszerezni egy törpe (dwarf) kést. Ez gyakorlatilag ugyanaz, mint a normál kés, csak a penge hossza jóval kisebb (láttam már olyat, aminek hossza kb. fele,harmada a normál késnek.) Ezekkel manőverezni szerintem könnyebb, fazonírozáshoz jobban használható, mint a normál méretű kés... Egy probléma van vele, nehéz hozzájutni ilyen késhez, mert kevés van belőle, de ha valakinek van olyan pengéje, aminek anyaghiba(repedés, kitörés, stb.) miatt le kell venni a hosszából, szerintem érdemes tenni vele egy próbát...

A Váci utcai "Flasinál" január elején volt egy. Ők "fodrászborotvának" árulják. Ha jól emlékszem valahol 10,000 környékén volt.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #26 Dátum: 2012. Január 27. - 12:54:44 »
Igen, az ács meg fogpiszkálónak hívja a gerendát, ha épp nem jól sikerül  :evil:
Az már nagyon nem jól sikerült.  ;D
De ha csak kicsit nem jó, akkor petrencésrúd... :boldog:
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Dob

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #27 Dátum: 2012. Február 07. - 22:00:03 »
Végül szépen kialakultak a dolgok.
Az elad topikban bukkantam Szörmók kínálta Amboss Mannra. Némi gondolkodás és fogösszeszorítás közepette végül megvettem ( eredetileg nem szándékoztam ilyen értékű késsel kezdeni, de miután 6-7szer visszatértem megcsodálni, nem tudtam magam lebeszélni). Kivártam míg Szőrmók útján összejött hozzá egy szegedi bőrös készítette szíj is (8cm széles, 33cm hosszú bőr 2500.-), így mindkettő megérkezett ma.
De szintén ma érkezett melléjük Zozótól egy rövidített Spikusan is (nagyon baráti áron), ezúttal is köszönet érte!

Az Amboss Mann-nal ugrottam neki. Az anyajegyeken is finoman át tudtam húzni ( egy kivételével, amivel még inkább nem próbálkozom). A végeredmény nem rossz, bár az áll környéke messze van a tökéletestől!

Végeredményben nagyon örülök hogy végre kipróbáltam, ezért nagy köszönet minden hozzászólónak és segítőkész fórumozónak!!!
 :sör:

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #28 Dátum: 2012. Február 07. - 22:57:39 »
 :sör:

Nem elérhető Dob

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Anyajegy, szemölcs, sebhely és egyéb akadályok a bőrön borotválkozásnál
« Válasz #29 Dátum: 2012. Február 14. - 14:15:55 »

Némi tapasztalat (negyedszeri késes borotválkozás) után jelzem, hogy a rövid késnek nagyon jó hasznát veszem.
Pont elfér a fülem és a legkiállóbb anyajegyem között.
Máshol nem szoktam használni de oda nagyon jól jön.

Úgyhogy hasonló adottságúaknak, vagy még sűrűbben anyajegyezett arcúaknak javaslom az ilyen rövid vagy rövidített pengéjű kést.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici