Szerző Téma: Gorila cuccai  (Megtekintve 75106 alkalommal)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Gorila cuccai
« Válasz #15 Dátum: 2010. Február 10. - 11:59:56 »
Végre elkészültem az eddigi egyetlen sheffieldi késem, egy Joseph Smith & Sons 3415 felújításával.
Tudom, hogy ez a szaru nyél nem a legszebb, de nem volt szívem kidobni, és legalább így a szegecseken kívül minden eredeti... :)
Íme az eredmény (és a kiindulás):

(Akit érdekel eredeti méretben: http://picasaweb.google.com/gorila1050/JosephSmithSons)







Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Gorila cuccai
« Válasz #16 Dátum: 2010. Február 10. - 12:05:34 »
Ejha! Szép munka!!! :o
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Gorila cuccai
« Válasz #17 Dátum: 2010. Február 10. - 12:26:39 »
  :o  :o  :o  :o wow....
gratula! szép lett.........
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Gorila cuccai
« Válasz #18 Dátum: 2010. Február 10. - 13:00:58 »
Zéró tapasztalatom van kés felújítás terén, viszont érdekelne, hogy varázsoltál belőle ilyen szép darabot. Leírnád a folyamatot és az eszközöket amivel megdolgoztad?

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Gorila cuccai
« Válasz #19 Dátum: 2010. Február 10. - 14:29:44 »
Sajnos a tapasztalatom nekem is minimális, ezért megfizettem a tanulópénzt... :)
Megpróbálom leírni a lépéseket:

1. Először is darabokra szedtem a kést, erről van pár videó, pl. ez: http://www.youtube.com/watch?v=c_1ptk7fL6M
Sajnos itt a nyél elpattant az egyik furatnál... Szerencsére pillanatragasztóval elég jól meg lehetett ragasztani.

2. Következett a penge rendberakása. Itt követtem el a következő hibát: nekiestem Dremellel, amitől olyan "szép" mély bevágások lettek a felületen, hogy aztán több órám ment rá ezeknek a nyomoknak az eltüntetésére...  >:( (Ennek a másik veszélye egyébként, hogy a nagy fordulatszám miatt elég nagy hő termelődik, amitől szépen fellágyulhat a penge, amivel tönkre is lehet tenni az élt.) Ezért inkább váltottam csiszoló vászonra/papírra, és legközelebb már így is fogom kezdeni. Lehet, hogy lassabb és fárasztóbb így a munka, viszont nehezebb végzetes hibákat elkövetni... 120/180 körüli vászonnal kezdtem, ezzel elég gyorsan el lehet távolítani a felszíni rozsdát és szennyeződéseket, aztán fokozatosan finomítottam egészen a 2000-es papírig. Ezzel már egy viszonylag fényes, de még azért karcos felületet kapsz.

3. A nyelet is megtisztítottam, és csiszoltam, de azt nem a legdurvább vászonoktól indulva, és óvatosabban, mert nyilván gyorsabban "fogy" a szaru, mint az acél... :)

4. Polírozás: kipróbáltam többféle pasztát is, de mindegyikkel elég opálos felületet kaptam... Végül ez vált be: http://polirozas.lapunk.hu/?modul=shop&reszletes=3868
Felvittem egy filckorongra, majd Dremellel, nagy fordulatszámon políroztam a felületet. (Az élnél óvatosan, ne lágyuljon meg a fém!)
A nyél polírozásánál vigyázni kell, mert pl. a szaru a nagy hőre megég (egy helyen ez sajnos meg is történt, szerencsére a nyél belső oldalán), ezért ott alacsonyabb fordulaton kell dolgozni.

5. Ezután összeraktam, úgy gondoltam, hogy ennél a régi borotvánál stílusosabb a réz szegecses rögzítés, mint a csavaros.
Erről is vannak videók, pl.:
http://www.youtube.com/watch?v=t4uwwk16CLY
http://www.youtube.com/watch?v=vihhWXSbPQY

Mivel ez a régi szaru nyél elég törékeny, ezért próbáltam minél óvatosabb lenni, de a ragasztásnál sajnos újra elpattant... :( De a következő próbálkozás már sikeres volt. :)

6. Már csak az élezés volt hátra. Gondolkoztam, hogy szigszalagozzam-e a pengehátat, de végül úgy döntöttem, hogy a fenésnyomok kevésbé fognak zavarni, mint az, hogy a beállított élszög tartásához a későbbiekben is mindig szigszalagoznom kell majd, ezért inkább nem tettem.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 10. - 15:14:20 írta Gorila »

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Gorila cuccai
« Válasz #20 Dátum: 2010. Február 10. - 15:14:07 »
Gorila, ez csodaszépre sikeredett! Gratulálok!  És nagyon örülök, hogy megosztottad a tapasztalataidat!  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Gorila cuccai
« Válasz #21 Dátum: 2010. Február 10. - 15:18:33 »
Grat, mégegyszer!

Jól leírtad a felújítás menetét is!

Annyit tennék hozzá, hogy azért sem ajánlatos dremellel/bármilyen villanyos "csiszolóval" dolgozni, mert simán kitörhet a pengéből egy darab, ha az ember nem vigyáz! (Többször olvastam ilyenről SRP-n). Ezért én is mindig kézzel csiszolok/polírozok, ha kell!
(Csak ugye mostanában nincs időm :()

Ami a polírozást illeti én krómoxid pasztával végeztem.

És akkor itt most OFF off...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Gorila cuccai
« Válasz #22 Dátum: 2010. Február 13. - 09:13:02 »
Köszönöm mindenkinek a gratulációkat, remélem, nemsokára meglesz a következő "alany"... :)

Ami a polírozást illeti én krómoxid pasztával végeztem.

Ez valamelyik Dovo fenőpaszta, vagy honnét vetted?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Gorila cuccai
« Válasz #23 Dátum: 2010. Február 13. - 13:34:19 »
Nem, saját készítésű paszta.

Krómoxid zöld festékpigment, és fehér vazelin (gyógyszerári) keveréke.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Gorila cuccai
« Válasz #24 Dátum: 2010. Március 06. - 11:13:44 »
A héten megérkezett a vaterás "zsákbamacska"... :)
A penge kb. olyan állapotban van, mint amire a homályos képek alapján számítottam, a csorbulások sem vészesebbek, mint amire gondoltam.
Ami viszont nagyobb gond: van egy pár mm-es repedés az élre merőlegesen... :(



A penge egyébként 8/8 széles, úgyhogy lesz belőle egy kb. 6/8-os kés... :)



További képek: http://picasaweb.google.com/gorila1050/KorffHonsberg#

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Gorila cuccai
« Válasz #25 Dátum: 2010. Március 06. - 11:42:59 »
Nem lennék benne biztos hogy amiatt a repedés miatt le kellene gyalulni az egész élét odáig. Szerintem próbáld ki hogy ha így megélezed jó-e, hogy mennyire mély és vészes a repedés. Sajnálnám ha olyan sokat le kellene szedni belőle mert amúgy nagyon szépnek látszik.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Gorila cuccai
« Válasz #26 Dátum: 2010. Március 06. - 11:48:15 »
Sajnos teljesen át van repedve a penge... :(
Tehát az él két fele külön "mozgatható" (mondjuk nagyon nem akartam feszgetni, nehogy tovább repedjen).

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Gorila cuccai
« Válasz #27 Dátum: 2010. Március 06. - 13:13:12 »
Aham, értem. Akkor sajna tényleg le kell odáig gyalulni, így repedve nem lehet használni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Gorila cuccai
« Válasz #28 Dátum: 2010. Március 08. - 07:44:42 »
Kár érte, szép darab!

Azon nem gondolkodtál, hogy megrövidíted a pengét? Esetleg le lehet csapni a repedésnél, és lehet belőle csinálni egy rövid jobban manőverező kést. (Igaz, akkor új nyél is kellene rá.)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Gorila cuccai
« Válasz #29 Dátum: 2010. Március 08. - 08:25:04 »
Azon nem gondolkodtál, hogy megrövidíted a pengét? Esetleg le lehet csapni a repedésnél, és lehet belőle csinálni egy rövid jobban manőverező kést. (Igaz, akkor új nyél is kellene rá.)

Sajnos akkor meg a penge díszítésének egy része elveszik... :( Azt meg szeretném megtartani.
Elkezdtem leszedni a sérülést, most 7/8-nál tartok, de még mindig van 1-2 mm... :( Gondolkodom rajta, hogy megpróbálom így megélezni, hátha használható így is.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici