Szerző Téma: Fonti kedvencei  (Megtekintve 178573 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #240 Dátum: 2010. Szeptember 03. - 21:56:54 »
nahát Ed, ez a program jól hangzik, asszem csatlakozom :D
... a nyúlon túl?

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #241 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 16:28:04 »
Szerintem nyithatnánk neki közös topikot! ;) :D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #242 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:49:11 »
Flasi barátomnál nemrég sikerült ismét túrnom két kuriózumot. Nem borotvakések, de gyűjteményemben kedvencek lettek. ;)
Egyik a svéd C.V. Heljestrand eredeti 7 darab borotva szállítására, tárolására készített, bőrrel bevont tokja. Sajnos csak a Heljestrandok férnek el benne, ebből pedig - egyenlőre - csak egy példányom van.





A másik különlegesség a londoni Oxford St-en hajdan működő Mappins & Webb kétrészes, bélelt fadobozkája.





« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 12. - 22:55:05 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #243 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 11:59:56 »
Nagyon szépek mindketten, gratula! A Mappin&Webb különösen tetszik, mert van egy full wedge késem tőlük maratott pengével, igen súlyos darab. :borz2:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #244 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 12:15:54 »
Köszi! :)  :borz1:
...de lassan a te galériádba is betehetnéd a képeket az "igen súlyos darabról" (tudom, link van), meg a többiről is amit ígértél, hogy jönnek.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #245 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 14:44:36 »
Off
Gondolom nem mentség a "képtelenségekre", hogy nincs fotómasinám. Ha lenne aki segít, hogy idegen géppel képeskedjek, akkor köszönöm. Sajna addig viszont nem nagyon tudok kielégítő minőségű galériát (makrók, spoiler, stb.) alkotni. Plusz megvárom, míg a felújítási folyamatok befejeződnek. ;)
On

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #246 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 15:28:05 »


Nem akarom egyikőtöket sem felbujtani, de azt tudjátok, hogy 1.2 perc gyaloglásra laktok egymástól ????   ;D  ;D  ;D  ;D  :crazy:   :borz1:  :borz1:


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #247 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 18:22:15 »
Naná, hogy Salmonak van igaza! :evil:  Ha megbízol bennem, hozd a cuccot amikor jónak látod és ha lesz időm elkészítem az ábrákat!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #248 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 15:46:34 »
Volt egy kis időm a hétvégén és szegecseltem. Így új nyelet kapott néhány régebbi solingeni késem, volt amelyik törött nyéllel került hozzám, volt amelyik nyél nélkül. Így már a gyűjtimnek is a teljes jogú tagjaivá válhattak.  ;)
Az első egy 5/8-os EDACO. A többiek 4/8-asok. A második egy 10 aranyéremmel kitüntetett Polart 27-es (ilyen van Longball barátunknak is, csak nincs így agyonfenve). A harmadik egy Solingen-Wald-i Merx & Co, végül a negyedik egy anonymus solingeni.















H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #249 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 11:02:20 »
A Polart meg az utolsó nyelén az Solingen címere?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #250 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 11:08:13 »
A Polart meg az utolsó nyelén az Solingen címere?
Ez Solingen jelenlegi, hivatalos címere:



A nyeleken is ez van, csak más egy kicsit...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #251 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 12:16:30 »
A két kinaim!
Két kínai borotva került régebben a gyűjteményembe, egyik amiről tudtam, hogy az, a másik "trójai fa lóban". Az elsőt Longball fórumtársunktól vettem. Na, ez a szénacél késsel rendelkező borotva igen jó minőségű. Kicsit dolgoztunk rajta Flasival, ő köszörült én éleztem. ...és az eredmény egy príma borotva lett.  :borz2:
A másik borotvának látszó tárgy Master USA "álnéven", melyről csak megérkezése után, a dobozáról derült ki a Made in China. Akkor még kevesebb tapasztalattal rendelkeztem és nem tanulmányoztam az SRP tiltó listáját sem.  >:( A borotvának megtévesztően szép rózsafa nyele van. Na az értéke ebben ki is merül. Maga a kés 440-es rozsdamentes acél. Élezhetetlen!!! Odaadtam Hegyes Sanyinak, hátha tud vele csodát tenni. Nem tudott. Szegény vért izzadt vele és úgy adta vissza, hogy látszólag éles, de borotválkozásra nem fogom használni. Mondott még olyan hasonlatokat is, hogy "kavicsos konglomerátumos kőzet" meg  "modellgipsz", mint ez és egy normál borotvakés közötti különbség. Arról már nem is beszélve, hogy becsukott állapotban a penge élének egy része kilóg a túlsó oldalon.
Tehát nem minden borotva, ami fénylik!  :crazy:







« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 16. - 13:24:54 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #252 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 13:09:14 »
Fonti,

azon nem gondolkodtál esetleg, hogy annak a Master-nek a nyelét leműtsd, a pengéből meg csinálj valami használat tárgyat (pl. levélnyitó kést)?

Az a Rózsafa nyél még használható lenne másik késhez.

Vagy marad a vitrinben egy "Megfizettem a tanulópénzt" felirat alatt?  ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #253 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 13:20:29 »
De Imi gondoltam rá, aztán mégis marad elrettentő mementóként egyenlőre.  :-\
Azért tettem ide, hogy mások tanuljanak belőle. ...meg, hogy azért az előítélet sem mindig jó!  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 16. - 13:33:04 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #254 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 19:38:26 »
Két hét alatt, egy kis noszogatásra megérkezett Wacker úr 2010-es jubileumi késének 2. változata. Igaz, hogy nem a választott és vele megbeszélt egzotikus fa nyéllel, hanem szaruval.  >:( Az ígért különleges formájú rózsafa nyelet azért választottam, mert hasonló formájú pengém már van. Miután erről tájékoztattam Wacker urat, közölte, hogy ha visszaküldöm, kicseréli az általam megrendeltre. Én viszont közben megszerettem ez a szarus kést, így maradt nálam. Már teszteltem is és az eredmény megfelelő volt, egy nagyon jó, shave ready kést kaptam.  :borz2: ...de ez el is várható egy hetvenéves cégtől.  :crazy:









H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici