Szerző Téma: Fonti kedvencei  (Megtekintve 178559 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #315 Dátum: 2011. Február 22. - 09:11:27 »
FBP, szerintem ne reagáld túl a dolgot, KunEmber pontatlan megfogalmazásban és félreértésre okot adható környezetben, de teljesen általánosan akart ironizálni egyet - utóbbi szerencsére tőled sem idegen, ami jó. De Cyranónak sem ér lenni, hogy magadat kigúnyolod, ha kell, másnak meg coki.  ;)
Természetesen ütközhetnek a vélemények, ezt ő sem vonta kétségbe.   :sör:





Szerkesztés oka: a gondolatjel helyett itt, az új helyen állandóan kérdőjel jelenik meg...

FBP

  • Vendég
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #316 Dátum: 2011. Február 22. - 09:23:13 »
Ed, OK!
Akkor KunEmber rövid kérdésére a hasonlóan rövid válaszom: Volt olyan, amit nem 3 hét, hanem 3 nap alatt untam meg  ;D

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #317 Dátum: 2011. Február 22. - 11:48:31 »
én azon akadtam el, hogy ma, a műanyagnyelű borotvák korában egy fa nyélre azt mondani, hogy modern (illetve még inkább, hogy túl modern)...
... a nyúlon túl?

FBP

  • Vendég
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #318 Dátum: 2011. Február 22. - 11:59:58 »
én azon akadtam el, hogy ma, a műanyagnyelű borotvák korában egy fa nyélre azt mondani, hogy modern (illetve még inkább, hogy túl modern)...
a dizájn és a fa fajtája modern (nekem)
úgy érzem, hogy nem sikerült érzékeltetnem, hogy mire is gondolok. megpróbálom újból. manapság egy házaló is ("keziccsókolom, eredeti szólingeni késkészletet tessék venni") olyan késeket árul, amelyek dizájnja hasonlatos ehhez, csak épp a minőség hagy némi kifogásolni valót...és erről a fajta dizájnról mindig ezek a vacakok jutnak eszembe (ez amolyan Pavlovi beidegződés)...na mindegy, ez csak az én véleményem  ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #319 Dátum: 2011. Február 22. - 12:12:38 »
P. akkor próbálj erre a képre koncentrálni csak és értékeld esetleg azt a munkát, ami ettől a képtől a végeredményig tartott:  ;)

« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 22. - 12:30:38 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #320 Dátum: 2011. Február 22. - 12:25:01 »
én azon akadtam el, hogy ma, a műanyagnyelű borotvák korában egy fa nyélre azt mondani, hogy modern (illetve még inkább, hogy túl modern)...
a dizájn és a fa fajtája modern (nekem)
úgy érzem, hogy nem sikerült érzékeltetnem, hogy mire is gondolok. megpróbálom újból. manapság egy házaló is ("keziccsókolom, eredeti szólingeni késkészletet tessék venni") olyan késeket árul, amelyek dizájnja hasonlatos ehhez, csak épp a minőség hagy némi kifogásolni valót...és erről a fajta dizájnról mindig ezek a vacakok jutnak eszembe (ez amolyan Pavlovi beidegződés)...na mindegy, ez csak az én véleményem  ;)
na ezt így már kb értem :)
... a nyúlon túl?

FBP

  • Vendég
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #321 Dátum: 2011. Február 22. - 13:53:06 »
P. akkor próbálj erre a képre koncentrálni csak és értékeld esetleg azt a munkát, ami ettől a képtől a végeredményig tartott:  ;)


Fonti, én a középutat szeretem, azaz a jó eredmény eléréséhez szükséges minimális megoldásokat. Attól még nem lesz jobb egy kés, ha XY "mester" 200 évig dolgozik rajta mindenféle misztikus dolgokat (amik egy részéről kiderülhet, hogy nem is annyira nagy dolgok, csak misztikusak) és persze ezen a jogcímen horror összegeket kérnek érte  :evil:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #322 Dátum: 2011. Február 22. - 14:11:34 »
Ennél az ominózus borotvánál nem volt semmi misztikus dolog. Flasi látta a puszpángból készült egybe Mastro Livi nyelemet és mondta, hogy ilyet egy magyar mester is tud seperc alatt csinálni. ...és megcsinálta nekem. Nem dolgozott rajta 200 évig, kirázta a kisujjából. ...és egy árva fityinget nem kért a nyélért. Jól esett neki, hogy be tudta bizonyítani amit állított. Ennyi az idevonatkozó történet. Kár rajta tovább lamentálni.
 :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #323 Dátum: 2011. Február 22. - 14:15:28 »
Ennél az ominózus borotvánál nem volt semmi misztikus dolog. Flasi látta a puszpángból készült egybe Mastro Livi nyelemet és mondta, hogy ilyet egy magyar mester is tud seperc alatt csinálni. ...és megcsinálta nekem. Nem dolgozott rajta 200 évig, kirázta a kisujjából. ...és egy árva fityinget nem kért a nyélért. Jól esett neki, hogy be tudta bizonyítani amit állított. Ennyi az idevonatkozó történet. Kár rajta tovább lamentálni.
 :sör:
Fonti, nem erre a képre értettem a leírtakat, de jó, hogy Te is alátámasztod az én gondolataimat, miszerint, ha ugyanezt Mastro Livi követte volna el, akkor az feltehetően több havi minimálbérnyi összegbe került volna...de megoldható ugyanaz mindenféle hókuszpókusz nélkül is  :sör:

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #324 Dátum: 2011. Február 22. - 15:46:49 »
Grat Fonti, nagyon szép lett. ;)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #325 Dátum: 2011. Február 22. - 16:09:34 »
FBP. Edrose:  :sör:

Bár mindenről megvan a véleményem, nem tartozom a fórumokon személyeskedésbe torkolló viták indítójához, a trollként viselkedő netparaziták családjához. Így jelen esetben sem ezt tettem!


Egy kis irónia, humor, és könnyebb lesz a nap. Nem kell mindent véresen komolyan venni  :crazy: ::)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #326 Dátum: 2011. Február 22. - 16:13:25 »
Grat Fonti, nagyon szép lett. ;)

Köszi!  :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #327 Dátum: 2011. Március 19. - 23:36:14 »
Már régen szerettem volna egy ERN vagyis Carl Friedrich Ern borotvát birtokolni. Most szerencsésen hozzájutottam egy 5/8-os ERN "ATOR" (G.M. 143402) késhez. (Az ATOR a legjobb C.F. Ern borovák egyike.) A kés Solingen-Waldból elég hosszú utat tett meg. Ugyanis a neves USA-beli borotvamágushoz Maximilanhoz került és MAX keze munkáját dícséri a kis műszer restaurálása, melyet egy gyönyörű bolíviai rózsafa nyéllel koronázott meg. A borotvakés végül Norvégiába utazott, ahonnan Dennis barátomtól jutottam hozzá. Azt hiszem MAX, - a Las Vegas-i Max Sprecher - jó munkát végzett. Sajnos az éles próba holnapig várat magára, de a penge nagyon bíztató...







H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #328 Dátum: 2011. Március 20. - 09:20:16 »
Basszus, ez gyöngyörű!
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #329 Dátum: 2011. Március 20. - 09:47:09 »


Igazán szép.... mostanában egyébként is bejön, a váll felső, a pengehát felőli oldalán elhelyezett rovátkolás ( készül egy kés nálam is így....  ;)  )


Használd egészséggel   :sör:


reofil


"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici