Szerző Téma: Fonti kedvencei  (Megtekintve 178524 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #45 Dátum: 2010. Április 07. - 01:18:44 »
Fonti!

Majd ha lesz időd tudnál nekem 1-2 adatot és képet csinálni a japánjaidról?

Nagyon nagyon tetszenek, és kíváncsi lennék a méreteikre, és a leélezésre. Milyen hosszú, hány mili az acél, milyen hosszú az éle, milyen széles, stb. 1-2 kép meg azért kellene hogy lássam milyen profilú egy ilyen kés pl. elölről, meg hogy a 2 oldala hogyan néz ki. Lehet hogy kipróbálás végett fogok majd valami hasonlót alkotni egy nálam hozzáértőbbel, és minél jobban látni akarom hogy mihez kellene hasonlítania a végeredménynek :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #46 Dátum: 2010. Április 07. - 08:20:48 »
jenessanyi, természetesen a rendelkezésedre állok. Hamarosan talán több idôm lesz. Szerintem azonban jobban jársz, ha készíttetéssel nem kínzol itthon senkit, mert elég sok olyan van ezek élkiképzésébe "beleépítve" ami évszázados generációs hagyományra alapul. Ha szeretnél ilyet egyszer, inkább készen kellene venned, ha érdekel adok tippeket...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #47 Dátum: 2010. Április 07. - 09:40:16 »
Abban az esetben ha nem olyan árban lennének amilyenben, akkor már rég hozná a posta :) Különböző fórumokon láttam egész jó próbálkozásokat hasonlóan jól működő könnyebben elkészíthető másolatra, ezért akarom megnézni közelről az eredetit. Persze ha látom hogy esélytelen a dolog akkor beletörődök. De pl. egy ilyet nem hinném hogy nagy erőfeszítésbe kerülne megcsinálni:

http://www.japanesetools.com/images/large/MYRZ1_LRG.jpg

Persze az eredeti tulajdonságait meg se közelítené, de ha csak hasonlítana rá, és tetszene, akkor meglenne az okom rá hogy rászánjam azt az összeget :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #48 Dátum: 2010. Április 17. - 14:32:11 »
Megérkezett új otthonába Wolf úrtól -, a NassRasur "gazdájától" - legújabb kedvencem, a 6/8-os Bonsa kés:



Príma solingeni minôség, a penge szinte énekelt az elsô próba alatt. Maga a Bonsa név, azaz a BONSA_WERK a Böntgen & Sabin nevekbôl ered és mint Ed rávilágított az amerikai piac miatt lett az Ö-bôl O.

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #49 Dátum: 2010. Április 17. - 14:40:18 »
Finyó!
Rokonszenves márka, vannak tőlük régi ollóim is. Itt a kisöccse.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #50 Dátum: 2010. Április 17. - 14:47:44 »
Nagyon tetszik a nyele! Gondolom sajátod, ha a kubai szivaros dobozból indulok ki!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #51 Dátum: 2010. Április 17. - 15:16:13 »
Sikerült egy sheffieldi BENGALL Cast Steel késhez jutnom, melyet egy neves USA-beli mester - Butch Harner - regrindelt, vagyis újraköszörülte a gyönyörû wedge fazont. Tényleg csak a kés került hozzám, ezért rám maradt, hogy felöltöztessem. Egy szép ébenfa nyelet kapott, melyet a Gorilláék által beszerzett csavarokkal/alátétekkel rögzítettem ideiglenesen. Még az élezés/fenés öröme hátra van!  ;)




H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #52 Dátum: 2010. Április 17. - 15:22:06 »
Es ez ebenfa nyelet tenmagad keszitetted  ???

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #53 Dátum: 2010. Április 17. - 15:30:02 »
Ezt még nem!  ;)  ...de gyûjtöm az erôt valamelyik következôhöz. Egy padouk faanyag már adott és most érkezett kimondottan a "gomb"-hoz a nagykabát, azaz egy teljes felújításra váró öreg Wade & Butcher! Talán most már több idôm lesz....
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #54 Dátum: 2010. Április 17. - 21:10:27 »
...és még egy, új ruhába bújtatott sheffieldim. A J.WOSTENHOLM & SOHN +EBRO+ pengére dél-afrikai ibolyafa nyelet szereltem. ...még ô is élezésre vár.



H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #55 Dátum: 2010. Április 17. - 21:11:36 »
Milyen kulcsot használtál a tengelycsavarhoz?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #56 Dátum: 2010. Április 17. - 21:17:00 »
Két körmömet és lazán, óvatosan egy multifogót...  :D Hagyta magát, nem fordult el.
Nem akartam feszíteni, talán majd valami bolhaf.nyi lakkal még rögzítem.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető s.laszlo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 186
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #57 Dátum: 2010. Április 17. - 21:48:54 »
Nagyon szépek!
Hol lehet nálunk ilyen nyélanyagokat beszerezni kis tételbe?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #58 Dátum: 2010. Április 17. - 22:07:32 »
Hazai forrást sajnos nem ismerek, én az ibéjrôl, netes boltból szereztem be eddig. Edrose említett nemrég valamilyen hazai üzletet...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #59 Dátum: 2010. Április 17. - 22:11:26 »
Két körmömet és lazán, óvatosan egy multifogót...  :D Hagyta magát, nem fordult el.
Nem akartam feszíteni, talán majd valami bolhaf.nyi lakkal még rögzítem.

Én inkább óvatosan megpontoznám a csavar végét. Akkor megzömül, lecsavarodni biztos nem fog, húzni pedig tudsz majd rajta.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici