Szerző Téma: Fonti kedvencei  (Megtekintve 176941 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #150 Dátum: 2010. Július 19. - 16:21:13 »
Fonti: igy képről eléggé hasonlit a stehlokra, valóságban is ennyire hasonlit? 7/8-os?
Várjuk az élménybeszámolót, biztos jó

ZOZO, van amelyik Stehlora hasonlít van amelyikre nem. Például a te kardoslogosodhoz képest vannak rokon vonások. Például a dupla shoulder vagy dupla váll, ha helyesen írom. A legtöbb új Stehlo viszont ahogy látom merevítő váll nélküli.
A nyak alsó recézés mindkét márkánál meg van, felső nyak szél rovátkolás flasinak ezen a típusán éppen nincs, de a mester percek alatt készít bármelyik borotvára ilyet.
A farok rész flasinál a Stehlokhoz képest kissé rövidebb, de jobban kunkorodik.
Az hogy akad bennük hasonlóság, az nem véletlen, mivel Kálmán bá' sokat segített Rudi bá'-nak a kései befejezésében és mivel nagyon jó barátok is ezért flasi sok időt töltött a solingeni műhelyben is. (Erről a kis műhelyről és a solingeni borotvamúzeum képeiről - meg másról is - hamarosan teszek föl linket a szakkönyvtárunkba és a flasitól kapott anyag ott nézegethető lesz.)

Ez a Flaschner kés a 7/8-osnál 0,123 mm-rel kisebb már, mivel a fotózás közben - a műanyag kupak a gépről neki ütődött véletlen - megsérült egy csöppet és javítanom kellett az élet.  :(  ...de sikerrel jártam!  :) (Mondjuk, az én jó két órás munkám flasi néhány perc alatt elvégezte volna, de hát én már csak ilyen mazohista vagyok!  :D )

Többen kérdezték, hogy egy Stehlo borotvánál honnan lehet tudni, hogy rozsdamentes vagy szénacél? Flasi szerint a rozsdamentesen rajta áll, hogy "Rostfrei", amelyiken ilyen nincs, az szénacél.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #151 Dátum: 2010. Július 19. - 17:10:21 »
fotózás közben - a műanyag kupak a gépről neki ütődött véletlen - megsérült egy csöppet és javítanom kellett az élet.  :(  .
ennyire sérülékeny egy borotva  :o

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #152 Dátum: 2010. Július 19. - 17:18:10 »
Bizony érzékeny, nagyon vigyázni kell minden véletlen odaütődésre, pédául a vízcsap is tud kellemetlen lyukat ütni a vékony élen...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #153 Dátum: 2010. Július 19. - 17:34:32 »
Nem gondoltam volna, h ennyire...

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #154 Dátum: 2010. Július 19. - 18:32:04 »
Bizony, én nemrég megúsztam egy borotva leesést. Pont lapjára esett...Úgyhogy rendszeresitettem egy vastag szivacsos gumilemezt, amin nem csúszkál a borotva.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #155 Dátum: 2010. Július 20. - 10:44:01 »
Fonti: köszi a kimeritő választ. Ezt a dupla váll-at nem egészen értem, erről hol találok valami leirást? Az sokat dobna rajta ha a "márkajelzés" beutve lenne. Gondolom rozsdamentes.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #156 Dátum: 2010. Július 20. - 13:37:16 »
Ezt a dupla váll-at nem egészen értem, erről hol találok valami leirást? ...Gondolom rozsdamentes.

ZOZO, itt a Shoulder styles mutatja vizuálisan is a merevítési módokat.
A Flaschner kés pedig szénacél, legalábbis fenés közben úgy éreztem.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #157 Dátum: 2010. Július 20. - 15:51:32 »
Fonti köszi, mostmár minden világos  8)
Türelmetlenül várjuk az élménybeszámolót  :borotva:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #158 Dátum: 2010. Július 20. - 16:01:21 »
ZOZO, már írtam: jó egyensúlya van a kis vörösnek, de kiváló az élezése is. Öröm volt vele borotválkozni.  :borotva: ...és ez nem változott az újraélezésem után sem, mert mindjárt volt utána egy próba. :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #159 Dátum: 2010. Július 29. - 14:57:31 »
Végre, végre második nekifutásra sikerül megszereznem egy Filarmónica 6/8-os 13-ast.  :borz1:  :borz2:
Argentinából, Buenos Airesből érkezett a NOS gyönyörűség és ez mégsem veszett el mint a másik. Picinyt éleztem rajta és isteni ahogy borotvál, érdemes volt harcolni érte! Kár, hogy jó húsz éve megszűnt az 1915 ota tartó borotvakés gyártás a kis Barcelona melleti Mataróban, ilyen jó acéllal még nem találkoztam.









H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #160 Dátum: 2010. Július 29. - 15:12:20 »
Nyami!

Szép darab, grat!

Én is kedvet kaptam, asszem előveszem az én filimet, és legközelebb azzal esek neki a szőrtüszőimnek! :borotva:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #161 Dátum: 2010. Július 29. - 15:42:46 »
Télleg? Eszt köll csinálni-e? Eszt érdemejjük? :crazy:
Félre a viccel, nagyon szép darab, egy Fila-t én is fogok szerválni, addig nem halhatok meg.
(Ja meg egy NMFBM-et, vagy FFBM-et, vagy MOAB-ot, vagy Hellrazort, vagy Jackhammert, vagy Combat Boss-t) :evil:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #162 Dátum: 2010. Július 29. - 17:22:35 »
Mélységesen elszomorít és lehangol saját borotvakésmentességem. Ellenben inspirál  :evil: Fonti, az a 13-as jelent valamit, vagy...?

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #163 Dátum: 2010. Július 29. - 17:31:28 »
A Filarmónica-nál a szám azt jelenti, hogy annyi nyugati típusú személygépkocsi a csereértéke. :crazy:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Fonti kedvencei
« Válasz #164 Dátum: 2010. Július 29. - 20:02:04 »
A Filarmónica-nál a szám azt jelenti, hogy annyi nyugati típusú személygépkocsi a csereértéke. :crazy:
hüle pupák :D  :crazy:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 29. - 21:35:50 írta KunEmber »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici