Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 211833 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Lord
« Válasz #1275 Dátum: 2018. Február 27. - 16:27:49 »
Szerintem, aki a borotválkozás valódi szerelmese, az maximum csak kipróbálásra vesz Lord borotvát. (Félre ne értsetek, nem akarok senkit megbántani ezzel.) Legalábbis nálam nem illik bele a szertartásos borotválkozásba egy olcsó, műanyag egyiptomi csoda. Olyan gagyinak hat. Ennyi erővel vehetnék eldobható műanyag Gillette borotvákat is.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Lord
« Válasz #1276 Dátum: 2018. Február 27. - 16:51:42 »
Gagyinak hat, de ami fontos, hogy az általa elérhető borotválkozási eredmény kiváló.
Mondom ezt úgy, hogy 4-5 éve még én is hasonlóan gondolkodtam, mint te.  ;)
Borotvák, kések, jöttek-mentek, de az L111 maradt.

(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Lord
« Válasz #1277 Dátum: 2018. Február 27. - 17:17:24 »
Szerintem, aki a borotválkozás valódi szerelmese, az maximum csak kipróbálásra vesz Lord borotvát. (Félre ne értsetek, nem akarok senkit megbántani ezzel.) Legalábbis nálam nem illik bele a szertartásos borotválkozásba egy olcsó, műanyag egyiptomi csoda. Olyan gagyinak hat. Ennyi erővel vehetnék eldobható műanyag Gillette borotvákat is.

Tibi, lassn sznobizmussal lehet vádolni! 🤣
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Lord
« Válasz #1278 Dátum: 2018. Február 27. - 17:26:00 »
A borotválkozás szerelmese vagyok. Anno kiprobálásra vettem Lord L5, és L6 borotvát. Maradtak azóta is állandó használatban. Az egyik egy az egyben Gillette tech fej, a másik a Merkur 89es fejével szerelt példány. Mind a kettőt szeretem.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Lord
« Válasz #1279 Dátum: 2018. Február 27. - 18:08:56 »
 :peace: :peace: :peace:

Oké-oké! Értem én, persze, egy olcsó cucc is lehet jó. Nekem fontos a külsőség valamilyen szinten, szóval szívesebben veszek kezembe egy szép krómozott fém borotvát, mint egy műanyagot. Ez utóbbi valahogy nem nyújt olyan esztétikai élményt, mint mondjuk egy R41-es. Lehet, hogy végeredmény szempontjából az esztétika tényleg teljesen mindegy, de nekem fontos, hogy a szememnek is jól eső legyen az a beretva  ::)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Lord
« Válasz #1280 Dátum: 2018. Február 27. - 18:26:15 »
:peace: :peace: :peace:

Oké-oké! Értem én, persze, egy olcsó cucc is lehet jó. Nekem fontos a külsőség valamilyen szinten, szóval szívesebben veszek kezembe egy szép krómozott fém borotvát, mint egy műanyagot. Ez utóbbi valahogy nem nyújt olyan esztétikai élményt, mint mondjuk egy R41-es. Lehet, hogy végeredmény szempontjából az esztétika tényleg teljesen mindegy, de nekem fontos, hogy a szememnek is jól eső legyen az a beretva  ::)
Mindkét Lord amiről írtam teljesen fém konstrukció.
Mert ugye olyan is létezik.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Lord
« Válasz #1281 Dátum: 2018. Február 27. - 19:07:06 »
Szép, sőt tökéletesen szép fém konstrukcióért Edwin Jaggert érdemes venned. Nem tudom, hogy a sheffieldi gyártási hagyományok, vagy valamiféle könyörtelen rabszolgahajcsár QC lehet mögötte, de még nem olvastam esztétikai hibás példányról, és a sajátom is pöpec volt. (Csak nem tetszett a borotválkozási élménye, úgy éreztem, túl kíméletes. Aztán persze lehet, hogy bele kellett volna még jönnöm.)

A Lordnak is megvan a maga hangulata. TOBS, Trumper vagy kézműves delikát habokkal, borz pamaccsal használni borzalmas képzet, de Barbonos arcról reggel lehúzni a borostát, aztán bemenni a gyárba, arra pont tökéletes :-)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Lord
« Válasz #1282 Dátum: 2018. Február 27. - 19:14:16 »
Szép, sőt tökéletesen szép fém konstrukcióért Edwin Jaggert érdemes venned. Nem tudom, hogy a sheffieldi gyártási hagyományok, vagy valamiféle könyörtelen rabszolgahajcsár QC lehet mögötte, de még nem olvastam esztétikai hibás példányról, és a sajátom is pöpec volt. (Csak nem tetszett a borotválkozási élménye, úgy éreztem, túl kíméletes. Aztán persze lehet, hogy bele kellett volna még jönnöm.)

A Lordnak is megvan a maga hangulata. TOBS, Trumper vagy kézműves delikát habokkal, borz pamaccsal használni borzalmas képzet, de Barbonos arcról reggel lehúzni a borostát, aztán bemenni a gyárba, arra pont tökéletes :-)
Nos egy EJ, és egy Mühle a kollekciómban, és napi használatban, csak hogy az angol szappanjaimat is legyen mivel lehúznom :-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Lord
« Válasz #1283 Dátum: 2018. Február 27. - 19:17:20 »
Kinek mi, valami stick(pl Palmolive) meg egy L111 a legjobb utazó szett.

Én mondjuk nem értem mi köze a hárdvernek a szoftverhez. Azt is determinálja hogy milyen kocsim lehet?
Szerintem ez csak egy uncsi fikavonat. Aki a TOBS-ot szereti, használja, aki az L111-et, használja, ha ez a kettő egy személyben találkozik, szerintem nincs semmi gond.
A gyárba bemenni meg pont ugyanannyira szívás Barbon AS-sel, mint Dr. Harris-szel. Szerintem.

(Forri, mondd hogy te használod a fenti két cuccot együtt :crazy: légyszi :crazy: )

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Lord
« Válasz #1284 Dátum: 2018. Február 27. - 19:21:09 »
Kinek mi, valami stick(pl Palmolive) meg egy L111 a legjobb utazó szett.

Én mondjuk nem értem mi köze a hárdvernek a szoftverhez. Azt is determinálja hogy milyen kocsim lehet?
Szerintem ez csak egy uncsi fikavonat. Aki a TOBS-ot szereti, használja, aki az L111-et, használja, ha ez a kettő egy személyben találkozik, szerintem nincs semmi gond.
A gyárba bemenni meg pont ugyanannyira szívás Barbon AS-sel, mint Dr. Harris-szel. Szerintem.

(Forri, mondd hogy te használod a fenti két cuccot együtt :crazy: légyszi :crazy: )
Én pl használom a Lordot Trumper szappanokkal.
És őszinte tiszteletem azé a gyári munkásé, aki ilyen módon borotválkozik. Neki biztosan volt gyerekszobája :-)
Szerintem ebben a műfajban a használhatóság a mérvadó, és csak másodsorban a kinézet. De kinek a pap, kinek a papaya.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Lord
« Válasz #1285 Dátum: 2018. Február 27. - 19:26:01 »
Mielőtt félreértés adódna, én a gyárat nem feltétlenül szó szerint értettem.

Egyébként szerintem is minden ízlés dolga. Engem pl inkább a vasak gyönyörködtetnek. Mégis sokra tartom az L111-et.
TOBS-ot egy időben nézegettem. Aztán inkább vettem valami jó vasat  :crazy: :fetreng:

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Lord
« Válasz #1286 Dátum: 2018. Február 27. - 19:29:26 »
Mielőtt félreértés adódna, én a gyárat nem feltétlenül szó szerint értettem.

Egyébként szerintem is minden ízlés dolga. Engem pl inkább a vasak gyönyörködtetnek. Mégis sokra tartom az L111-et.
TOBS-ot egy időben nézegettem. Aztán inkább vettem valami jó vasat  :crazy: :fetreng:
Teljesen egyetértek. Hajnalban kelni, és gályázni menni valóban sz@r dolog :-)
És sajnos TOBSot is vettem, és vasat is. Sokba van ez az elmebaj :-)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Lord
« Válasz #1287 Dátum: 2018. Február 27. - 19:33:09 »
Mielőtt félreértés adódna, én se :-)

Nem, nem determinálja a kocsit (se). Pusztán úgy érzem, hogy így harmonikusabb a használatuk. Ki hogy szereti, nyilván.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Lord
« Válasz #1288 Dátum: 2018. Február 27. - 19:39:49 »
Nem tudom, hogy a sheffieldi gyártási hagyományok, vagy valamiféle könyörtelen rabszolgahajcsár QC lehet mögötte, de még nem olvastam esztétikai hibás példányról, és a sajátom is pöpec volt.

Mert sanszos, hogy a Mühle gyárt nekik.

Üdv

Á

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1289 Dátum: 2018. Február 27. - 20:09:34 »
reggeli lehúzásról és aztán a gyárba menetről volt szó... az nem lett részletezve, hogy segédmunkás vagy a gyártulaj az illető  :)

ha már műanyag esztétikai élmény, akkor nekem továbbra is tetszik az 501, nem is veszek fém TTO-t a készletembe, mert nincs olyan, ami nálam überelné...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici