Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 102320 alkalommal)

Nem elérhető zolpat

• Törzstag
Re:Lord
« Válasz #1305 Dátum: 2018. Március 02. - 15:32:35 »
Nekem van most jelenleg 19db borotvám..
És nem a gyűjtési hóbort miatt,hanem mert sokfélét ki akartam próbálni,ami éppen volt,az valamiért már előbb-utóbb nem tetszett..
Láttam egy másikat,húú az biztos jobb lesz,hát sok esetben nem lett jobb..
Ez picit krómhibás,másiknak nagyon lötyög a menete,ebben kicsit el tud mozdulni a penge,rövid vagy hosszú a nyele stb-stb.,mindig találtam okot a következő készülék beszerzésére..
Na ez az oka hogy jelenleg ennyi DE birtokosa vagyok..
Szerintem nem csak én vagyok így ezzel,lehet hogy túl sok elvárásunk van azzal a darab fémmel vagy műanyaggal szemben!!??? :borz2:
De hát könyörgöm,nem feleségül akarjuk őket venni,csak tisztességesen megborotválkozni velük!! Nem?? :hat:
Hozzáteszem,már tök mindegy hogy éppen melyiket veszem le a polcról,a tisztességes borotválkozás bármelyikkel tökéletesen megy!!
Akkor miről is beszélünk?? :fetreng:
Jaa,lehet hogy meg kellet volna állnom az első EJ-nél vagy Mühlénél,vagy akár a Lordnál is?? :jajne:
Mostmár mindegy...
Hogy bánom-e??  Vannak pillanataim,mikor igen(ha a "feleslegesen" elköltött pénzemre gondolok),de amúgy nem! :crazy:
Viszont hogy az életben mennyi pénzt kiadunk tök felesleges dolgokra,na arról külön topikot lehetne nyitni.. ;D
Üdv.Z

Nem elérhető kleithos

• Törzstag
« Válasz #1306 Dátum: 2018. Március 02. - 15:36:21 »
Nekem van most jelenleg 19db borotvám..
És nem a gyűjtési hóbort miatt,hanem mert sokfélét ki akartam próbálni,ami éppen volt,az valamiért már előbb-utóbb nem tetszett..
Láttam egy másikat,húú az biztos jobb lesz,hát sok esetben nem lett jobb..
Ez picit krómhibás,másiknak nagyon lötyög a menete,ebben kicsit el tud mozdulni a penge,rövid vagy hosszú a nyele stb-stb.,mindig találtam okot a következő készülék beszerzésére..
Na ez az oka hogy jelenleg ennyi DE birtokosa vagyok..
Szerintem nem csak én vagyok így ezzel,lehet hogy túl sok elvárásunk van azzal a darab fémmel vagy műanyaggal szemben!!??? :borz2:
De hát könyörgöm,nem feleségül akarjuk őket venni,csak tisztességesen megborotválkozni velük!! Nem?? :hat:
Hozzáteszem,már tök mindegy hogy éppen melyiket veszem le a polcról,a tisztességes borotválkozás bármelyikkel tökéletesen megy!!
Akkor miről is beszélünk?? :fetreng:
Jaa,lehet hogy meg kellet volna állnom az első EJ-nél vagy Mühlénél,vagy akár a Lordnál is?? :jajne:
Mostmár mindegy...
Hogy bánom-e??  Vannak pillanataim,mikor igen(ha a "feleslegesen" elköltött pénzemre gondolok),de amúgy nem! :crazy:
Üdv.Z
+1

Nem elérhető zolpat

• Törzstag
« Válasz #1307 Dátum: 2018. Március 02. - 16:08:23 »
Bocs,javítom a fentit,19 féle-típusú és gyártású készülékem van,csak a Lordok darabszáma 16! :jajne:  (2dbL5+6db L6vSmart+8db L111)..ne kérdezzétek hogy miért van ezekből ennyi! :fetreng:
Lassan már tényleg rászánom magam,és csökkentem a összkészletet....mondjuk 4-5db-ra..
Üdv.Z

Nem elérhető hoper

• Törzstag
« Válasz #1308 Dátum: 2018. Március 02. - 17:12:16 »
Minek 8 darab L111? Abból asszem csak 4 fajta különbözőt gyártottak, nekem is megvolt 3, de nem egyszerre, hanem egymás után.
HP

Nem elérhető pmol322

• Törzstag
« Válasz #1309 Dátum: 2018. Március 02. - 18:14:03 »
Szerintem az l111-k fejei egyezőek, a nyélben akad eltérés.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

• Törzstag
« Válasz #1310 Dátum: 2018. Március 02. - 18:39:42 »
Azért csak nem szerettem meg az L111-est. A hozzá adott Lord SC pengével próbálkoztam, de attól tartok, mivel nem igazán látom az arcom egyik oldalát, igen ronda vágást hoztam össze a kevésbé látott arcfelemre. Valahogy nem éreztem, hogy hol van a penge, csak akkor vettem észre, hogy nem az igazi, amikor a fájdalom jelzett. Lehet, hogy számomra az eleve gyönge látásom miatt sokkal fontosabb, hogy a készülék súlyát, nyomatékát érezve is tájékozódjam afelől, hogy merre áll a készülék - vagy nem tudom, tanuljak meg már végre borotválkozni?

Remélem, nem hoztam össze egy ügyes sebhelyet. Aztán még a timsón is ejtettem egy csorbát.  :(

A javára írandó, hogy ahol működött, ott megoldotta simára a saját pengéjével.
Látvány, hang vagy tapintás - értve ezalatt a készülék siklását és a szőrszálak adta taktilis visszajelzést is - alapján borotválkoztok?

Nem elérhető pmol322

• Törzstag
« Válasz #1311 Dátum: 2018. Március 02. - 18:53:53 »
Volt már, hogy vakon, tükőr nélkűl kellett, így átérzem a nehézséged.

Respect.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

• Törzstag
« Válasz #1312 Dátum: 2018. Március 02. - 21:14:46 »
Hogy L111-ből miért kell 8db?? Nos egyáltalán nem kell,6db még fel sincs bontva,csak ismerősöktől(egymástól függetlenül)kaptam azt a 6-ot ajándékba,gondolom azért mert ez a jelenleg legolcsóbb és legkönnyebben hozzáférhető DE a hazai piacon :fetreng:
Hát naná hogy elfogadtam őket,hiszen remek kis beretvák,azt azért mégsem mondhattam,hogy jobban örültem volna egy Rockwellnek vagy egy Progressnek stb.. :borz2:

Amúgy meg tényleg nem árt belőlük tartalék,hiszen tapasztalat hogy a műanyag alaplapjuk eléggé érzékeny..nekem pl.a neszesszerben képes volt a biztonsági perem letörni egyik L111 alaplapjáról...mondjuk lehet megnyomódott egy kicsit utazás során,de ez egy full fém beretvával azért nyilván nehezebben történik meg..
Üdv.Z

Nem elérhető szekelya

• Törzstag
« Válasz #1313 Dátum: 2018. Március 03. - 19:33:06 »

Látvány, hang vagy tapintás - értve ezalatt a készülék siklását és a szőrszálak adta taktilis visszajelzést is - alapján borotválkoztok?

Latvany alapjan csinalom a koroket, mindegyik vegen vegigsimitok, de az elso ket kor vegen csak akkor igazgatok, ha nagyon kimaradt valami. Kulonben nem annyira, arra valo a soronkovetkezo kor. A harmadik kor vegen alaposabban korbesimitom az arcom, ez jellemzoen oda is ken meg egy kis szappant, ami eleg a vegso igazgatashoz, de azert ha kell meg pamaccsal is odapottyintek.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető tibi85

• Törzstag
« Válasz #1314 Dátum: 2018. Március 03. - 20:01:06 »

Latvany alapjan csinalom a koroket, mindegyik vegen vegigsimitok, de az elso ket kor vegen csak akkor igazgatok, ha nagyon kimaradt valami. Kulonben nem annyira, arra valo a soronkovetkezo kor. A harmadik kor vegen alaposabban korbesimitom az arcom, ez jellemzoen oda is ken meg egy kis szappant, ami eleg a vegso igazgatashoz, de azert ha kell meg pamaccsal is odapottyintek.

Kezdem én is ezt a taktikát felvenni, hogy 2 kör, és a második után simítás alapján, ha kell még utánaborotválok, szappant ott már kézzel, úgyis mindig marad a körszakálon kicsi. Így jó. A 3. úgyis mindig csak irritál, meg most már a szőrnövésre is jobban figyelek. Bár nem tudom a nyakamon a régi gyulladások foltjai mikorra fognak eltűnni, meg véglegesen lelappadni.
A Lord jó, a hét elején jön az L5 az L6 mellé, kíváncsi leszek, meg rendeltem kínából egy jó nyelű yintalt is, azzal ezek a fejek szépen fognak dolgozni! :)

Nem elérhető Tibi11

• Törzstag
« Válasz #1315 Dátum: 2018. Március 04. - 06:47:56 »
Te is hasonló cipőben vagy most... Jelenleg a villanyborotvát használom, amíg el nem múlik a kipattogzódás, közben meg kenegetem a bőröm. Így lesz, nem kísérletezgetek tovább, marad a zöld Astra, az legalább bevált.

Nem elérhető hoper

• Törzstag
« Válasz #1316 Dátum: 2018. Július 03. - 06:42:18 »
Nem rég kaptam névnapi ajándékba egy LP1822-est. Egész jó kellemes, kényelmes és szinte esélyed sincs megvágni veled magad. Viszont az L111-hez képest nagy csalódás, egyszerűen nem elég alapos. Pedig nemsokára selejtezni fogom azt a borotvát, elég sokat nyírt már, van már baja szegénynek, de úgy érzem egész életemben hiányozni fog.
HP

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

iddaa net geciktirici