Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 210443 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #45 Dátum: 2010. Április 22. - 09:53:14 »
mad_a- köszi! Ez olyan félválasznak tűnik részükről, kiváncsiak lennénk a csomagolásra is ugyebár, ha rendelni akarnánk...

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Lord
« Válasz #46 Dátum: 2010. Május 07. - 12:48:45 »
Van frissítés a használati tapasztalásokban itt http://borotvaforum.hu/index.php?topic=117.msg5297#msg5297

Fura ez a Lord Platinum...
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Lord
« Válasz #47 Dátum: 2010. Május 07. - 18:53:06 »
Nekem ez az élmény SC-nél volt...(nagyon nem jött be) Platinumot kezdtem kettővel ezelőtti borotválkozásnál,elsőre kicsit "agresszív"(most akkor mit használunk ehelyett?) volt,de második alkalommal nekem tökéletes.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #48 Dátum: 2010. Május 11. - 03:06:38 »
Ha ugyanaz a penge egyszer katasztrófális máskor pedig jó eredményt hoz, akkor több dolgot is érdemes megfigyelni.
(Én is jártam már így, de igazán 180 fokban eltérő élménnyel, csak egyszer a Captain tesztelésénél.)

Pl. az éppen aktuális szőr hossza, vagy pl. a bőr, szőr állapota is sokat számít. Ébredés után közvetlenül pl. nem szabad borotválkozni.
Aztán ott van a borotvahab, ha egy rossz arány kerül kikeverésre pl. kevés vízzel, vagy pl. kevesebb természetes zsiradék van a bőrünkön, vagy éppen száraz szélfújta a bőrünk, máris jöhet a 'nem stimmel' valami.
 
Valójában ilyenkor az a tapasztalat számít, hogyan lehet alkalmazkodni a szituhoz.
morphin- az SC-nek szerintem adjál még egy esélyt, ha számodra a Platinum használható, az SC-nek a jó tulajdonságait ezek szerint még nem sikerült kiaknáznod. ( persze létezik, hogy az SC soha nem fog Neked bejönni, de az én véleményem, hogy márpedig jobb, mint a Platinum)
Prof- a Platinum nálam akkor teljesített legjobban amikor pont 1 napos borostára mentem vele rá. A 2 naposnál nálam is gyengébben muzsikált, de azért a 'katasztrófától' még nagyon messze volt.       

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Lord
« Válasz #49 Dátum: 2010. Május 11. - 05:58:06 »
Hát figyeltem már meg, hogy 4napos borosta után a legjobb borotválkozni,de van hogy nem bírok addig várni...általában 2-3naponta szoktam mostanában.Ha majd lesz alkalmam kipróbálom még egyszer...nem utáltam meg az SC-t, csak szimplán nem úgy álltak a csillagok,hogy azt hozza amit vártam volna,ettől még az is lehet,hogy az én technikám volt szar,vagy nem tudtam figyelni 100%...

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Lord
« Válasz #50 Dátum: 2010. Május 11. - 08:33:10 »
Penge!

Szóval egy korábbi kérdésedre: a zöld Lord "túlélése" abban állt, hogy kegyetlenül húzott. Mintha nagyon életlen lenne. Félretettem, illetve van egy vadzsi új is még a tarsolyban, amit idővel kipróbálok.

A hab minőségére igyekszem mindig figyelni, úgy állag, mint víztartalom tekintetében. Érezhetően egyre jobban megy. :-) Mivel naponta borotválkozom (kivéve a hétvégét), alapvetően mindig egy napos borostával nyitok (mindig reggel, kb. 1,5 órával ébredés és fél órával reggeli után, közvetlen egy alapos zuhanyzást követően teszem mindezt). Tehát a sokváltozós egyenletben ez mindig állandónak tekinthető.

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Lord
« Válasz #51 Dátum: 2010. Május 17. - 11:33:47 »
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #52 Dátum: 2010. Május 17. - 16:21:03 »
Prof- Elolvastam a kék SS tapasztalatod, és csak annyit tudok javasolni, hogy próbáld ki a Feather pengét is, az élesebb, egyben kicsit támadóbb is. Hátha azzal jobb eredményt fogsz kapni. A LORD kék és zöld Classic, nem életlenek hanem a szalagjuk vastagabbak. Ezért az élgeometriájuk és élszögeik is nagyobbak. Lehet ez nem tetszik. Az SC is más kiképzésű 4 "facetes". A Feathernek van eddig a legvékonyabb "rügye" ezt pedig leginkább a szalag vastagságának köszönheti. Persze a vékony szalaggal az irritáció esélye is megnő, de ki kell próbálnod. Ezek a tapasztalataim azok közül amiket eddig vizsgáltam. 

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Lord
« Válasz #53 Dátum: 2010. Május 21. - 18:53:58 »
Hétfőn újra kipróbáltam az L5 (tech fejeset) nekem rendszeres használatra nem jó a bőröm csak alkalmanként bírja,az L5-höz képest egy open comb milyen "agresszív"? 

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Lord
« Válasz #54 Dátum: 2010. Május 21. - 19:20:56 »
Ez nem jó hír, mert a Tech-fej éppenhogy kíméletes, és szerintem bármilyen open comb csak támadóbb lesz. Már kivéve mondjuk a Goodfellát...

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Lord
« Válasz #55 Dátum: 2010. Május 23. - 14:11:55 »
Persze a vékony szalaggal az irritáció esélye is megnő, de ki kell próbálnod.

Szia!

Köszönöm... Mivel most ígyis-úgyis lesz dolgom Eddel, kérek tőle mintát (asszem van neki) a "nemLord" készletből is. A Feather-re kíváncsi vagyok, bár elsősorban a Futurban akartam kipróbálni, majd ha...

Léptem T&H ügyben, úgyhogy ha a britek korrektek, kapsz "pótlást".


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Lord
« Válasz #56 Dátum: 2010. Május 30. - 17:50:20 »
Valaki próbálta már a Lord Platinumot? Érdekelne a tapasztalta,mivel még nem próbáltam,és nem is találkoztam vele.

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Lord
« Válasz #57 Dátum: 2010. Május 30. - 18:14:09 »
Valaki próbálta már a Lord Platinumot? Érdekelne a tapasztalta,mivel még nem próbáltam,és nem is találkoztam vele.

En jelenleg azt hasznalom. Az 5. borotvalkozason vagyok tul vele, es meg mindig hibatlanul visz.
Elotte Super Chrome-ot hasznaltam, bar annal elkovettem azt a hibat, hogy borotvalkozas vegen mindig kivettem, es valoszinuleg nem ugyanugy kerult vissza. Ez miota betettem nem lett kiszedve es csodas a penge szamomra.
Ha cserere kerul a sor megint super chrome megy majd be mert platinum csak 1 db volt, de mar most latom, hogy rendelnem kell Ed-tol ebbol is nehany csomaggal mert tuti jo penge szamomra.
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Lord
« Válasz #58 Dátum: 2010. Május 30. - 18:24:42 »
Valaki próbálta már a Lord Platinumot? Érdekelne a tapasztalta,mivel még nem próbáltam,és nem is találkoztam vele.

Szia!

Ha a pengére gondolsz, akkor igen, többen is próbáltuk. Nagyjából egyöntetű vélemény róla, hogy "durvább", mint a SuperChrome, vagyis kevésbé kíméletes az arcbőrhöz (még egy viszonylag kímélőbb borotvában is). Személyes tapasztalatom, hogy sokat sebez (pontvérzések), viszont rendkívül tartós (7-8 alkalmat, vagyis 20-25 teljes arcos húzást is bír anélkül, hogy a húzás határozott érzetét keltené). Én sokat vártam tőle, de az ár/érték arány és a kiegyensúlyozottabb teljesítmény miatt a SuperChrome-ot részesítem előnyben.

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető VSZF

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Lord
« Válasz #59 Dátum: 2010. Június 29. - 18:25:16 »
Sziasztok!

Na, megszereztem az első tapasztalatokat. Felszerelkeztem Ed féle Omega induló készlettel, egy Lord L5 és egy Lord Smart / L6 éppen nem volt / borotvával, és pár adag pengével. A hab nagyon jópofa dolog, eddig télapós műanyagot használtam, most viszont bőszen keverhettem. Sikerült is előállítani mindent a testápoló szerű vastag krémtől a fél fürdőszobát beterítő könnyű habig. Két hét után már kezd beállni, nekem egyelőre a külön tálkában történő keverés vált be. A sörte valóban disznó szagú – mi más lehetne a nyomorult – de 2-3 használat után elmúlik.

Kicsit tartottam az első pengés borotválkozástól, főleg az áll környék tűnt veszélyesnek. Végül is a Smartot választottam kísérleti alanynak egy Lord SC-vel. Sokkal simábban ment a dolog, mint gondoltam, néhány pontvérzéssel megúsztam. Igazából a mandula környéki rész problémás, elég érdekes a nyakforma, és határozottan ötletszerű irányban nő a szőr. A második hét végére az a metodika alakult ki, hogy az első kőr szálirányba megy, aztán szállal ellentétes irányba, és ahol még marad szőr, ott újra áthúzom. Ezzel szokott a gond lenni.  ;D

A pontvérzések a hideg vizes öblítéstől elmúltak, és többnyire after shave-et is használtam, így alapvetően kellemes, komfortos érzés maradt a borotválkozás után.

Negyedik alkalomra elővettem az L5-t. A pengét átraktam, és hozzáláttam a borotválkozáshoz. Kicsit húzott és elég sok pontvérzést összeszedtem vele, ami tamponálásra szorult, mert a hidegvíz nem volt elég, aztán még órákig égett a nyakam, mintha össze lenne karmolva. Azt gondoltam, hogy esetleg a penge megadta magát, úgyhogy következő alkalomra beraktam egy új SC-t. Ugyan az volt az eredmény.

Ezután az L5 fejre rátettem a Smart nyelet. A fogása nekem így kényelmesebb volt, de az eredmény ugyan az.

Végül újra a Smartot használtam a már kétszer használt SC-vel. Az eredmény az lett, mint az első alkalmakkor. Vagyis úgy fest, hogy nekem a Smart fej / ami elméletileg az L6 fej / jön be, és a hosszú nyél kényelmesebb. Azt hiszem, hogy a súlynak nem igazán van szerepe a két borotva tekintetében, bár a Smart kifejezetten fejnehéz. Nekem ránézésre az L5 jobban tetszik, de egyértelműen a Smart győzött.
Most még 1-2 akalommal koptatom az SC-t, aztán megnézem a Captain-t.

Ferenc

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici