Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 211829 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Lord
« Válasz #1185 Dátum: 2017. Április 24. - 10:03:23 »
Én meg azt mondom, ha onnan rendelsz, akkor rendelj L111-et. Alaposságban nagyon megveri mindkettőt.

Egyéb alternatívák: Astra 901, Gillette Slim Twist, Gillette Old Type.
Ebből nem mindegyik full fém, de jó kis borotvák, elérhető áron.

(szerintem)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Lord
« Válasz #1186 Dátum: 2017. Április 24. - 10:04:07 »
Nagyjából kompatibilisek a nyelek, de nem teljesen egyformák. Igen ,amit leírtál, az a "budget" megoldás. Amit megspórolsz, abból csapj mellé egy L111-et is, és akkor lesz egy alapos készüléked is a két szelíd mellett.  :sör:

Valaki írta, hogy a fej két oldala között volt eltérés és emiatt lötyögött a penge. Elképzelhető, hogy nem az L5-nél volt, de a Lord az tuti. Elnézést, ha nem jól emlékszem, annyi mindent olvastam itt a hétvégén.

Szóval bármelyik jó lehet és mindkettőt vegyem? :D

Ha jól láttam a LP1823 feje szinte megegyezik az L5-el. Akkor rendeljem úgy hogy LP1823 + L6? Akkor lesz kétféle fej és a nyelek meg gondolom kompatibilisak mindkettőhöz. Legalábbis a korábbi beírásokból erre következtetek, remélem jól?

Közben a webshop chatjén a szállítással/személyes átvétellel kapcsolatos kérdéseimet is tisztáztam :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1187 Dátum: 2017. Április 24. - 10:06:36 »
Köszönöm szépen a segítségeteket és a tanácsokat! ;)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Lord
« Válasz #1188 Dátum: 2017. Április 24. - 10:11:55 »
Szerintem ha szereted 501-ed, utána csalódás lesz az L5/L6 (bár L5-öm sose volt, de L6 igen)

Az L6 kivitele viszonylag pontatlan (az enyém oldalt sorjás volt, a csavarja picit nagyobb volt az M5-nél, így nem ment rá semmilyen más nyél), viszont az L111 hasonlót nem tapasztaltam.
Igaz csak 1db példányt használtam, egy meg a fiókban hever bontatlanul, de precizitás terén messze veri az L6-ot (gondolom a műanyag mivolta miatt egyszerűbb a gyártása - bár a fedlapja ennek is fém, szóval nem tudom miért)

Szerintem nyugodtan hagyd ki az L5/L6 vonalat, ha mégis azok a fejkonstrukciók érdekelnek, akkor tegyél mellé még egy kis pénzt. Szerintem az L5/L6 annak való, aki most lát először DE pengét.

Az L111 viszont egy zseniális készülék!




Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1189 Dátum: 2017. Április 24. - 13:15:59 »
Nagyon szeretem az 501-et, ezért akarom kímélni, hiszen ilyet újonnan nem lehet már kapni és egyben emlék is. :) Egyelőre olcsó megoldást keresek (használttól kicsit ódzkodom), amivel esetleg kipróbálhatok más rendszert is, annak ellenére, hogy a TTO tökéletesen bevált és egyben nekem az a legszimpatikusabb is, emiatt először a Feather Popular-on gondolkodtam, mint második borotva, de akkor felfigyeltem a Lord-ra.

Ha ennyire ajánlgatjátok, akkor megfogadom a tanácsot és mindenképpen veszek egy L111-et. :) Mellé választok még egyet az LP1823/L5/L6 hármasból, amit még mindig nem döntöttem el melyik legyen, de majd rábökök valamelyikre :D

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Lord
« Válasz #1190 Dátum: 2017. Április 24. - 13:30:58 »
Nagyon szeretem az 501-et, ezért akarom kímélni, hiszen ilyet újonnan nem lehet már kapni és egyben emlék is. :) Egyelőre olcsó megoldást keresek (használttól kicsit ódzkodom), amivel esetleg kipróbálhatok más rendszert is, annak ellenére, hogy a TTO tökéletesen bevált és egyben nekem az a legszimpatikusabb is, emiatt először a Feather Popular-on gondolkodtam, mint második borotva, de akkor felfigyeltem a Lord-ra.

Ha ennyire ajánlgatjátok, akkor megfogadom a tanácsot és mindenképpen veszek egy L111-et. :) Mellé választok még egyet az LP1823/L5/L6 hármasból, amit még mindig nem döntöttem el melyik legyen, de majd rábökök valamelyikre :D
A Popular jó választás a későbbiekre, illetve én nem zárnám ki a használtat, a minőségi régi fém darabok jól tisztíthatók és sterilizálhatók. És gondolj bele, az 501 -esed is használt. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Lord
« Válasz #1191 Dátum: 2017. Április 24. - 13:34:11 »
Kicsitt off a kérdés, de miért akarod kímélni azt a használati tárgyat amit szeretsz?
Úgy értem, van egy borotvád amit szeretsz, de azért nem használod hogy nehogy tönkremenjen, akkor olyan mintha nem is lenne.
Egyébként 501-et kapni néha, egy időben én is hirdettem egyet, de érdeklődés hiányában levettem végül, sőt most vaterán is van kettő, igaz, túl vannak árazva.

Persze azt is értem hogy kíváncsi vagy más cuccokra, de szerintem a Lord-ok után ez az állapot maradni is fog...

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1192 Dátum: 2017. Április 24. - 14:04:06 »
zenith:
A Popular egyszerűbb stílusa nekem nagyon bejön, a régies, cirádás, antik hatású készülékek nem az én világom. Az 501-es teljesen gyári állapotú volt amikor megkaptam a nagyapámtól, direkt ebből a célból vette és őrizgette hosszú évekig, rajtam kívül senki nem használta :)

atteeharp:
Igazad van, hogy ez csak egy használati tárgy, de mint írtam ehhez érzelmi kötődésem is van a nagyapám miatt. A hétvégén, amikor sikerült csúnyán megreptetnem a fürdőszobában, akkor nagyon megijedtem. Nem akarom elzárni, de szeretnék mellé másik alternatívát, ami pl. utazáshoz is jól jöhet... Egyébként elképzelhető, hogy fóbiás vagyok, használt dolgokat nem nagyon veszek, kivételt képeznek a könyvek, azokból kénytelen voltam antikvár példányokat vásárolni, ha nem jelent meg belőle új kiadás. Ha lehetne vadis új 501-est venni akkor azt vennék 5-6 darabot, de ennek hiányában mást kell keresgélnem és a más rendszerek utáni kíváncsiság is csupán ennek a hozadéka, legalábbis jelen állapotomban :)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:Lord
« Válasz #1193 Dátum: 2017. Április 24. - 16:24:34 »
Kicsitt off a kérdés, de miért akarod kímélni azt a használati tárgyat amit szeretsz?
Úgy értem, van egy borotvád amit szeretsz, de azért nem használod hogy nehogy tönkremenjen, akkor olyan mintha nem is lenne.
Egyébként 501-et kapni néha, egy időben én is hirdettem egyet, de érdeklődés hiányában levettem végül, sőt most vaterán is van kettő, igaz, túl vannak árazva.

Persze azt is értem hogy kíváncsi vagy más cuccokra, de szerintem a Lord-ok után ez az állapot maradni is fog...
:+1:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Lord
« Válasz #1194 Dátum: 2017. Április 24. - 16:57:33 »
Meggyőzni a világért sem akarlak. De saját tapasztalatból azt mondhatom, hogy az ember könnyelműen elkölt 1-2-3 ezer forintot ilyesmire, mert hogy nem akar sokat költeni, ezért a drágább cuccokat kizárja a lehetőségek közül. Aztán ezt eljátsza 2x-3x, vagy akár 6x-8x, és akkor számold össze.

Lévén hogy az 501 műanyag, szerintem jobban bírja a repülést mint egy L6, ami szerintem nagyobb eséllyel törik el egy ilyen eset során a fedlap csavarjánál. (Rosszabb esetben nézhetsz új mosdót is)
De én nem ezért próbállak lebeszélni az L6-ról. Nekem L6 volt az első borotvám. Borotválkozási élményben nem tudok olyan készüléket mondani, ami ne verne rá mérföldekkel. (Mondjuk műanyag Wilkinsonom nem volt, ezt lehet pótolnom kéne.) Nehéz a feje, könnyű a nyele, esztétikailag még akkor is kifogásolható(de írhattam volna botrányost is) a minősége, ha az ember igyekszik kevésbé igényes lenni (értsd, nem zavarnak mondjuk krómozási hibák annyira, ilyesmi)
Természetesen mindezt a saját L6-om alapján mondom, szerintem az L6 inkább kezdésnek jó, ezzel az egéssz DE dologgal ismerkedésre, nem pedig "végcélnak"
Ha új dolgokról beszélünk, akkor is a 6-12 ezres kategóriában bőven van kínálat, amik már közelebb vannak az "örök darab" hozzáálláshoz.
Mondom ezt úgy, hogy ismerem az Astra 501 et, L6-ot, L111, meg néha perverzióm kínai fosokat venni ebay-ről, illetve többnyire körbejártam az álltalam középkategoriának titulált árszegmenst.

Viszont az L111-re akkor is megpróbálnálak rádumálni (de már nem kell, ahogy nézem), ha csak drága cuccokat akarnál vásárolni, mondván hogy húúúdeminőségre gyúrsz. Az egy remek készülék. Az hogy még filléres is, az csak szerencse.


Bocs hogy ezt így ide a Lord topikba, nem akarom én bántani a márkát, mert jó hogy van! de nem találtam jobb helyet neki, ahol neked írhatnék, és szándékosan nem privátban akartam.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1195 Dátum: 2017. Április 24. - 17:29:12 »
Köszönöm a tanácsokat! :)

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Lord
« Válasz #1196 Dátum: 2017. Április 24. - 21:13:54 »
Érdekes ez az L6 dolog, mert vannak selejtek. Ahogy olvasom a legnagyob baj az, hogy nem állandó a minőség. Az én L6-om krómozása kifogástalan, az alatta lévő alap kidolgozottsága egyszerű inkább. Például az öntvény széleit tényleg nem dolgozták el, úgy van krómozva, jó lesz az úgy alapon. Viszont összeszerelve nagyon pontos (az enyém). Tökéletesen szimetrikus, szépen felfekszik a penge mindenhol és remekül is működik. A nyele viszont nagyon hitvány. Ennek ellenére szívesebben használom mint bármilyen műanyag borotvát, de ez már az én saját hülyeségem. Most vettem egy fórumtárstól egy Parker 24C-t, annál például a Lord annyiban precízebb, hogy a penke tű pontosan középre kerül meghúzva a nyelet, míg a Parkerben nem. Nagyon nagyon kicsit, de a Parker az egyik oldalon kb tized milliméterrel (nagyító alatt nézegettem :D) jobban "lógatja" a pengét. Szóval lehet, hogy kifogtam egy jó Lordot, de az is lehet, hogy atteeharp fogott ki selejtet.

Szerintem nem tétel az L6, semmiképp nem akkora, hogy ne próbálhatnád ki! Én semmiske kis kevés tapasztalattal de úgy gondolom, hogy ne hagyd ki!
Sok helyen olvasom, hogy más nyéllel használják egyéb borotváik mellett az L6-ot, így gondolom nem csak hozzám került egy rendes darab.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Lord
« Válasz #1197 Dátum: 2017. Április 24. - 21:59:21 »
A fentiek szintézisét tudnám mondani. Az L6 nekem egy nehezebb nyéllel az egyik legkényelmesebb borotvám volt, a működése csillagos ötös, kapudrognak nincs jobb. A sorjáival és az alumínium nyelével viszont olyan kis igénytelen kivitel, hogy egyszerűen nem esik jól a szemnek. Oké, hogy az Astra sem egy matyóhímzés, de az a maga fröccsöntött szocreál módján azért igényesen van összekalapálva.

Nem akarlak eltántorítani egy funkcionálisan tök jó borotvától, de ha a valami fém alatt egyben valami szépre gondoltál, én félreraknám azt a pénzt, mert a Lord nem fog sok gyönyörűséget okozni.

(az L111-hez viszont hajrá, az gyakorlatilag ingyen van)
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1198 Dátum: 2017. Április 25. - 07:36:57 »
Nem vagyok a népművészet rajongója, úgyhogy szerencse, hogy az Astra nem egy matyóhímzés  :D Mindenkinek más az ízlése, biztos sokan nem értenek egyet ezzel, de az 501 szerintem igenis szép, a műanyagok között a legszebb  ;D Szerintem jobban sikerült mint a Schick, amiről koppintották :)

Egyelőre nem a szépség keresése a motivációm, még a fém sem kritérium, hanem csak egy olcsó, gyorsan beszerezhető alternatíva a mindennapi használatra az Astra mellé. Erre szerintem megfelel a Lord. :)

L111 mindenképpen lesz a rendelésben. Csalódott vagyok a színek korlátozottsága miatt a webshopnál, fekete vagy fehér lenne az igazi, a piros/zöld nem a színeim, kék és sárga marad. Sárgát nem nagyon láttam még képen sem a neten, lehet hogy megnézem élőben azt :D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Lord
« Válasz #1199 Dátum: 2017. Április 25. - 10:03:25 »
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici