Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 210432 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Lord
« Válasz #1215 Dátum: 2017. Június 14. - 07:29:27 »
 :kepet:
(szerintem)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1216 Dátum: 2017. Június 14. - 08:21:53 »
Ez a két változat van. A hosszabbat kaptam a Lord webshopból, azt hiszem az az újabb. A rövidebbet vettem a One Euro Marketben, ahol egyébként mindkét verziót lehetett kapni és olcsóbb is :D Nagy sajnálatomra itthon csak kék-piros-zöld nyéllel kapni, legalábbis én csak olyanokkal találkoztam...


Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Lord
« Válasz #1217 Dátum: 2017. Június 14. - 08:30:02 »
Köszi,megspóroltad a képfeltöltésemet,épp mos "tököltem"vele,hogy hogyan is rakok ide fel képet :crazy:
Így van,ahogy írtad,én is a hosszabb nyelűt kaptam ajándékba...
Szerintem felesleges volt meghosszabbítani a nyelet,nekem legalábbis kicsit kényelmesebb volt a rövidebb nyél,az új meg bő 10cm-esre sikerült... Mondjuk a Smart nyele is ugyanilyen hosszú...Nekem abból is van vagy 6db.. :wiggle:
Ja amúgy a fej tök ugyanaz maradt....
Pedig ha full fémben gyártanák...hát lehetne akár végállomás is sok embernek.... :idea:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1218 Dátum: 2017. Június 14. - 09:43:27 »
Narakh kollégával beszélgettünk erről privátban pár hete és akkor csináltam a képet. Gyakorlatilag annyit csináltak, hogy a mintázat alatti részhez hozzácsaptak pontosan egy centit. Nekem egyébként mindkét hosszúság megfelel, egy hajszállal talán a hosszabb jobban fekszik.

Egyébként nem tudom ez csak az enyémekkel van-e így, de a hosszú nyelű nekem két részre jön szét, a rövid háromra.


Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Lord
« Válasz #1219 Dátum: 2017. Június 14. - 10:01:22 »
 :2thumbup:
Igen így van,nekem is pont ilyen párosításom volt(a rövidebb zöldet elajándékoztam egy kezdő DE-s kollégának),tegnap kaptam egy ugyanilyen piros hosszú nyelűt ajándékba.
A zöld nekem is három részbe jött szét,a piros csak két részes..de..a titok nyitja annyi,hogy a régebbi zöldre még nem,de az új piros nyelének a legvégére(ami bemegy a fejbe)már öntöttek egy kis domború gyűrűt,így a nyél vége bepattan a fej belsejében kialakított nútba,így stabilan egybe marad a nyéllel a fej...de ha egy kis erőfeszítéssel meghúzod a nyelet kifelé,akkor kipattan a fejből(nem lesz semmi baja)és akkor már ez is 3 részessé válik! Én szét is szedtem,és egy kicsit lesorjáztam a nyél legvégét a peremnél,így már könnyebb összetekerni,mert az enyém elég passzentos volt,és nehezen lehetett tekerni :idea:
Amúgy én személy szerint egy zseniális kis borotvának tartom,meg is örültem mikor megkaptam ajándékba,mert a zöld(bevallom)hiányzott!
Nagyon alapos,szerethető,ár-érték arányban kitűnő készülék...csak miért nincs full fémben??? :fejtor:
Szerintem ha valaki megvesz mondjuk 10db-ot,kemény 3500ft-ért valamelyik 1eurosban,akkor akár élete végéig megoldódik a borotva gondja...mert azért ha vigyáznak rá,kibírnak ezek jónéhány évet,mégha műanyag is....
A fekete műanyag Wilkim pl.már 8 éves és semmi baja az égvilágon..pedig mielőtt jöttek a"pénzesebb"készülékeim,a Wilki varázsolt Kojak fejet nekem rendszeresen,és a fej borotválása szerintem jobban igénybe vesz egy készüléket mint az arcon végzett finomabb munkák...
Ha másért nem is,akkor azért mert ott jóval nagyobb a borotválandó felület!

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Lord
« Válasz #1220 Dátum: 2017. Június 14. - 10:21:23 »
Igazán nem kötözködésből, de szerintem legfeljebb a pengét veszi igénybe.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Lord
« Válasz #1221 Dátum: 2017. Június 14. - 10:23:08 »
Igazán nem kötözködésből, de szerintem legfeljebb a pengét veszi igénybe.

Javítom énis,inkább csak a felület a nagyobb :sör:

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Lord
« Válasz #1222 Dátum: 2017. Június 19. - 16:38:13 »
Szépnapot az Uraknak! :hat:
A napokban a kollégáim által rendelt "hibás"Lordok problémája megoldódott,cserélték őket,tehát öröm és boldogság,köszönetüket tolmácsolom ezúton is a Lord irányába :2thumbup: Nem veszítettük a DE-s kollégák táborából 2főt ;D
Kicsit nosztalgiáztam énis,elővettem a már régóta polcon pihenő L5-t,és mivel már el is felejtettem a nagy Fatip,EJ,Merkur,Mühle lázban,hogy azért ezzel is meg lehet ám tisztességesen borotválkozni!
Viszont az az érdekes(ez már a múlt homályába veszett)hogy a szinte totál ugyanolyan fejjel rendelkező angol Tech,nekem szinte mindig okozott egy kis irritációt,míg az L5 soha...most sem.
Tegnapelőtt az angol Tech volt soron,a fent említett irritációval,ma pedig az L5. A technikám azért elég kiforrott,tehát nem a bénaságom miatt irritált a Tech,szerintem...ráadásul állítólag ugye a Tech fej az egyik legkíméletesebb? :crazy:
Elképzelhető hogy azért mert icipicit mégis más a fej geometriája az L5-nek??? :fejtor: :fejtor:

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Lord
« Válasz #1223 Dátum: 2017. Június 19. - 17:19:03 »
Ááá, lehetetlen hogy különbözzenek, hiszen mindkettő egyformán néz ki!   :P
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Lord
« Válasz #1224 Dátum: 2017. Június 19. - 18:00:35 »
Ááá, lehetetlen hogy különbözzenek, hiszen mindkettő egyformán néz ki!   :P
:wiggle:   :wiggle:  :futyul:

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Lord
« Válasz #1225 Dátum: 2017. Június 26. - 10:18:29 »
Ma elővettem a szekrényben régóta porosodó L6-ot is.Ezt is,mint oly sok más borotvámat,már szinte el is felejtettem,aztán kiderült hogy(nekem)egy kellemes kis készülék ez is.Szépen-alaposan meg tudok ezzel is borotválkozni. Nem mondom,persze vannak krómozási hibái,de ezeket a kivitelezési hibáit nyilván tükrözi az ára is,bár ez már közhely!A hazai piacon nem kapni ÚJ"full fém"DE-t,2e alatti áron,kivéve a Lordokat.A kínai TTO koppincsokat nem sorolom ide,mikor a műanyagot megpróbálják krómozni,na azt azért hagyjuk....max.a fejük valami fémhez hasonlatos valami..
Nekem van az összes itthon elérhető Lordból,és én meg is vagyok velük elégedve,néhány kollégám sajnos kifogott egy-két hibás példányt,de az enyémek mind rendben vannak.Pl.az L6-om simán hozta ma reggel is az EJ 89 szintjét.Nyilván egymás mellé rakva,a Lord lazán visszakozhat ;D dehát ez van...
Most már azon a szinten vagyok,hogy baromira mindegy hogy épp melyik borotvámat veszem elő,mindegyikkel tudom a nekem megfelelő szintet hozni! Szinte már csak a minőségbeli különbségek motiválnak!
Most amúgy is elhatároztam,hogy az összes borotvám használatba kerül,szépen egymás után...ez kb.15 készüléket jelent.Összesen van vagy 40db.
Mondjuk ebből vagy 10db L111,3db Smart,4db Astra 901,3db Slim Twist+még többféle Gillett stb-stb..lassan már nyithatnék egy kisebb kereskedést.. ;D
Visszatérve az L6-ra,nekem különösebb gondot nem okoz,a pl.könnyű nyél(kiegyensúlyozatlanság)meg egyéb itt mások által felsorolt "hátrányok"!
Biztos vagyok benne,hogy a borotva(bármelyik)nem fog hozzád idomulni,pont fordítva,neked kell a borotvát magadhoz szoktatni,megismerni-ráérezni,elsajátítani a helyes használatát stb,mert minden készülék nyilván más és más...aztán van akinek ez megy,ill.van akinek nem..


Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Lord
« Válasz #1226 Dátum: 2017. Június 28. - 16:39:50 »
A"kinek mi lehet a végállomás"témához tartozó sztori: Múlt héten kérdezte a munkahelyemen egyik kollégám,aki már elég régóta a Lord termékeit használja nagy megelégedéssel,hogy az mennyire"gáz"a mai DE-s borotválkozás világában,ha ő fixen leragadt az L111-nél????
Hogy ugye olcsó is,részben műanyag is,nem egy szépség stb...
Szerintem,ahogy mondtam is neki,őneki kell hogy megfeleljen,nem másnak,a fürdőben valószínű hogy nem áll senki a háta mögött hogy csekkolja milyen vassal(vagy műanyaggal) gyalulja a képét :fetreng:


Egyébként megjegyzem,énis elég hosszú ideig a fekete műanyag wilkimet használtam,még mindig megvan,már vagy 8 éve...
Nekem is nagy kedvenc az L111 :bow:
Meg kéne egyszer interjúvolni ezeket az egyiptomiakat,nem-e akarnak egy full fém L111-et piacra dobni??
 :bor:

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Lord
« Válasz #1227 Dátum: 2017. Július 09. - 15:20:56 »
Az ősszel ha minden jól megy útazok Budapestre, hol lehet mostanság kapni ott lord borotvákat? Leginkább l5,l6 érdekel.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Lord
« Válasz #1228 Dátum: 2017. Július 09. - 20:37:57 »
Szerintem az Extrametál üzleteiben/plázás standjainál vannak. Vagyis amikor - ritkán - elmegyek egy-egy előtt, mintha látnék.
A weboldalukra persze nincs kitéve :-)

Van egyébként a Lordnak is webboltja.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Lord
« Válasz #1229 Dátum: 2017. Július 10. - 08:25:41 »
 :thanks: remélem találok.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici