Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 210439 alkalommal)

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Lord
« Válasz #1305 Dátum: 2018. Március 02. - 15:32:35 »
Nekem van most jelenleg 19db borotvám..
És nem a gyűjtési hóbort miatt,hanem mert sokfélét ki akartam próbálni,ami éppen volt,az valamiért már előbb-utóbb nem tetszett..
Láttam egy másikat,húú az biztos jobb lesz,hát sok esetben nem lett jobb..
Ez picit krómhibás,másiknak nagyon lötyög a menete,ebben kicsit el tud mozdulni a penge,rövid vagy hosszú a nyele stb-stb.,mindig találtam okot a következő készülék beszerzésére..
Na ez az oka hogy jelenleg ennyi DE birtokosa vagyok..
Szerintem nem csak én vagyok így ezzel,lehet hogy túl sok elvárásunk van azzal a darab fémmel vagy műanyaggal szemben!!??? :borz2:
De hát könyörgöm,nem feleségül akarjuk őket venni,csak tisztességesen megborotválkozni velük!! Nem?? :hat:
Hozzáteszem,már tök mindegy hogy éppen melyiket veszem le a polcról,a tisztességes borotválkozás bármelyikkel tökéletesen megy!!
Akkor miről is beszélünk?? :fetreng:
Jaa,lehet hogy meg kellet volna állnom az első EJ-nél vagy Mühlénél,vagy akár a Lordnál is?? :jajne:
Mostmár mindegy...
Hogy bánom-e??  Vannak pillanataim,mikor igen(ha a "feleslegesen" elköltött pénzemre gondolok),de amúgy nem! :crazy:
Viszont hogy az életben mennyi pénzt kiadunk tök felesleges dolgokra,na arról külön topikot lehetne nyitni.. ;D
Üdv.Z

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Lord
« Válasz #1306 Dátum: 2018. Március 02. - 15:36:21 »
Nekem van most jelenleg 19db borotvám..
És nem a gyűjtési hóbort miatt,hanem mert sokfélét ki akartam próbálni,ami éppen volt,az valamiért már előbb-utóbb nem tetszett..
Láttam egy másikat,húú az biztos jobb lesz,hát sok esetben nem lett jobb..
Ez picit krómhibás,másiknak nagyon lötyög a menete,ebben kicsit el tud mozdulni a penge,rövid vagy hosszú a nyele stb-stb.,mindig találtam okot a következő készülék beszerzésére..
Na ez az oka hogy jelenleg ennyi DE birtokosa vagyok..
Szerintem nem csak én vagyok így ezzel,lehet hogy túl sok elvárásunk van azzal a darab fémmel vagy műanyaggal szemben!!??? :borz2:
De hát könyörgöm,nem feleségül akarjuk őket venni,csak tisztességesen megborotválkozni velük!! Nem?? :hat:
Hozzáteszem,már tök mindegy hogy éppen melyiket veszem le a polcról,a tisztességes borotválkozás bármelyikkel tökéletesen megy!!
Akkor miről is beszélünk?? :fetreng:
Jaa,lehet hogy meg kellet volna állnom az első EJ-nél vagy Mühlénél,vagy akár a Lordnál is?? :jajne:
Mostmár mindegy...
Hogy bánom-e??  Vannak pillanataim,mikor igen(ha a "feleslegesen" elköltött pénzemre gondolok),de amúgy nem! :crazy:
Üdv.Z
+1

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Lord
« Válasz #1307 Dátum: 2018. Március 02. - 16:08:23 »
Bocs,javítom a fentit,19 féle-típusú és gyártású készülékem van,csak a Lordok darabszáma 16! :jajne:  (2dbL5+6db L6vSmart+8db L111)..ne kérdezzétek hogy miért van ezekből ennyi! :fetreng:
Lassan már tényleg rászánom magam,és csökkentem a összkészletet....mondjuk 4-5db-ra..
Üdv.Z

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Lord
« Válasz #1308 Dátum: 2018. Március 02. - 17:12:16 »
Minek 8 darab L111? Abból asszem csak 4 fajta különbözőt gyártottak, nekem is megvolt 3, de nem egyszerre, hanem egymás után.
HP

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Lord
« Válasz #1309 Dátum: 2018. Március 02. - 18:14:03 »
Szerintem az l111-k fejei egyezőek, a nyélben akad eltérés.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Lord
« Válasz #1310 Dátum: 2018. Március 02. - 18:39:42 »
Azért csak nem szerettem meg az L111-est. A hozzá adott Lord SC pengével próbálkoztam, de attól tartok, mivel nem igazán látom az arcom egyik oldalát, igen ronda vágást hoztam össze a kevésbé látott arcfelemre. Valahogy nem éreztem, hogy hol van a penge, csak akkor vettem észre, hogy nem az igazi, amikor a fájdalom jelzett. Lehet, hogy számomra az eleve gyönge látásom miatt sokkal fontosabb, hogy a készülék súlyát, nyomatékát érezve is tájékozódjam afelől, hogy merre áll a készülék - vagy nem tudom, tanuljak meg már végre borotválkozni?

Remélem, nem hoztam össze egy ügyes sebhelyet. Aztán még a timsón is ejtettem egy csorbát.  :(

A javára írandó, hogy ahol működött, ott megoldotta simára a saját pengéjével.
Látvány, hang vagy tapintás - értve ezalatt a készülék siklását és a szőrszálak adta taktilis visszajelzést is - alapján borotválkoztok?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Lord
« Válasz #1311 Dátum: 2018. Március 02. - 18:53:53 »
Volt már, hogy vakon, tükőr nélkűl kellett, így átérzem a nehézséged.

Respect.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Lord
« Válasz #1312 Dátum: 2018. Március 02. - 21:14:46 »
Hogy L111-ből miért kell 8db?? Nos egyáltalán nem kell,6db még fel sincs bontva,csak ismerősöktől(egymástól függetlenül)kaptam azt a 6-ot ajándékba,gondolom azért mert ez a jelenleg legolcsóbb és legkönnyebben hozzáférhető DE a hazai piacon :fetreng:
Hát naná hogy elfogadtam őket,hiszen remek kis beretvák,azt azért mégsem mondhattam,hogy jobban örültem volna egy Rockwellnek vagy egy Progressnek stb.. :borz2:

Amúgy meg tényleg nem árt belőlük tartalék,hiszen tapasztalat hogy a műanyag alaplapjuk eléggé érzékeny..nekem pl.a neszesszerben képes volt a biztonsági perem letörni egyik L111 alaplapjáról...mondjuk lehet megnyomódott egy kicsit utazás során,de ez egy full fém beretvával azért nyilván nehezebben történik meg..
Üdv.Z

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Lord
« Válasz #1313 Dátum: 2018. Március 03. - 19:33:06 »


Látvány, hang vagy tapintás - értve ezalatt a készülék siklását és a szőrszálak adta taktilis visszajelzést is - alapján borotválkoztok?

Latvany alapjan csinalom a koroket, mindegyik vegen vegigsimitok, de az elso ket kor vegen csak akkor igazgatok, ha nagyon kimaradt valami. Kulonben nem annyira, arra valo a soronkovetkezo kor. A harmadik kor vegen alaposabban korbesimitom az arcom, ez jellemzoen oda is ken meg egy kis szappant, ami eleg a vegso igazgatashoz, de azert ha kell meg pamaccsal is odapottyintek.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Lord
« Válasz #1314 Dátum: 2018. Március 03. - 20:01:06 »


Látvány, hang vagy tapintás - értve ezalatt a készülék siklását és a szőrszálak adta taktilis visszajelzést is - alapján borotválkoztok?

Latvany alapjan csinalom a koroket, mindegyik vegen vegigsimitok, de az elso ket kor vegen csak akkor igazgatok, ha nagyon kimaradt valami. Kulonben nem annyira, arra valo a soronkovetkezo kor. A harmadik kor vegen alaposabban korbesimitom az arcom, ez jellemzoen oda is ken meg egy kis szappant, ami eleg a vegso igazgatashoz, de azert ha kell meg pamaccsal is odapottyintek.

Kezdem én is ezt a taktikát felvenni, hogy 2 kör, és a második után simítás alapján, ha kell még utánaborotválok, szappant ott már kézzel, úgyis mindig marad a körszakálon kicsi. Így jó. A 3. úgyis mindig csak irritál, meg most már a szőrnövésre is jobban figyelek. Bár nem tudom a nyakamon a régi gyulladások foltjai mikorra fognak eltűnni, meg véglegesen lelappadni.
A Lord jó, a hét elején jön az L5 az L6 mellé, kíváncsi leszek, meg rendeltem kínából egy jó nyelű yintalt is, azzal ezek a fejek szépen fognak dolgozni! :)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Lord
« Válasz #1315 Dátum: 2018. Március 04. - 06:47:56 »
Te is hasonló cipőben vagy most... Jelenleg a villanyborotvát használom, amíg el nem múlik a kipattogzódás, közben meg kenegetem a bőröm. Így lesz, nem kísérletezgetek tovább, marad a zöld Astra, az legalább bevált.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Lord
« Válasz #1316 Dátum: 2018. Július 03. - 06:42:18 »
Nem rég kaptam névnapi ajándékba egy LP1822-est. Egész jó kellemes, kényelmes és szinte esélyed sincs megvágni veled magad. Viszont az L111-hez képest nagy csalódás, egyszerűen nem elég alapos. Pedig nemsokára selejtezni fogom azt a borotvát, elég sokat nyírt már, van már baja szegénynek, de úgy érzem egész életemben hiányozni fog.
HP

Nem elérhető closefight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Lord
« Válasz #1317 Dátum: 2018. Augusztus 23. - 21:31:55 »
Sziasztok!
Eddig csak Lord DE borotvam volt, de szebb kidolgozasu, teljesem femet szeretnék, akkor mit ajanlanatok annak a tudataban, h ezek kozul az L6-os Lord a kedvencem?!

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Lord
« Válasz #1318 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 07:48:57 »
Merkur 34c
vagy Mühle/Edwin Jagger 89-es

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Lord
« Válasz #1319 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 09:40:06 »
Sziasztok!
Eddig csak Lord DE borotvam volt, de szebb kidolgozasu, teljesem femet szeretnék, akkor mit ajanlanatok annak a tudataban, h ezek kozul az L6-os Lord a kedvencem?!

Mint holian fent, én is alapból azt mondtam volna erre régebben hogy EJ DE89, aztán most az van hogy azon rohad a menet (http://borotvaforum.hu/index.php?topic=47.msg182901#msg182901), megint elővettem a Lord L6-ot, ami az első borotvám volt és talán még mindig a legjobb. Tudtommal az L6 amúgy teljesen fém, nem?

Borzasztó nehéz ellenállni annak, hogy valami csak azért mert nehezebb ("több benne az anyag") és drágább, meg eleinte szebben néz ki, egyben jobb is lesz. Nyilván nem nagy költség kipróbálni pár egyéb modellt, de azt látom hogy a végén sokan visszatérnek az L6-hoz.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici