Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 210509 alkalommal)

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Lord
« Válasz #1320 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 10:03:16 »
 :offtopik:
Az EJ-t nem használtam sokáig, de pl. nálam a Rockwell 6c-n elkezdett rozsdálni a menet. Merkurnál még nem találkoztam ilyennel... De nekem kiváltképp üdvös a nehéz eszköz, többek között ezért sem erőltetem az L6-osomat.

Nem elérhető closefight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Lord
« Válasz #1321 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 13:13:06 »
Koszi a valaszokat! Az L6-tal nekem a nyellel van esztetikai bajom, a feje szep szerintem. Egyebkent azt figyeltem meg, h a 111-nel (van 2) es a fekete nyelu Lordnal is az egyik oldalon jobban kilatszik a penge, hiaba probalom igazgatni betekeres kozben.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Lord
« Válasz #1322 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 13:19:53 »
...az egyik oldalon jobban kilatszik a penge, hiaba probalom igazgatni betekeres kozben.

ár-érték arány.  :)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1323 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 13:22:37 »
Az aliról lehet venni pár ezresért olyan borotvát, amit akár használni is tudsz, de ha csak a nyél kell róla úgy is nagyon megéri. Pár nap múlva akciós napok lesznek.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1324 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 13:31:09 »
Borzasztó nehéz ellenállni annak, hogy valami csak azért mert nehezebb ("több benne az anyag") és drágább, meg eleinte szebben néz ki, egyben jobb is lesz. Nyilván nem nagy költség kipróbálni pár egyéb modellt, de azt látom hogy a végén sokan visszatérnek az L6-hoz.
::)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Lord
« Válasz #1325 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 14:33:06 »
Én nem is értem azt, aki az L6hoz visszatér. Gondolom most forrósítom a hangulatot, de az elmúlt 3 évben elég sok minden járt a kezemben/arcomon, és függetlenül attól hogy mi van az árcédulára írva, semennyire nem hiányzik az L6, arra jó volt hogy megfertőzzön ez az egész hagyományos borotválkozás, de másra nem. Ellenben az Lord L111-et szeretem használni, de még egy Yuma-t is hamarabb vennék elő, mint az L6-ot.
A dologhoz hozzátartozik, hogy a közepesen harapós dolgokat kedvelem, lehet hogy pusztán ennyi a magyarázata, hogy az L6 a maga jámborsága miatt alapból kiesett, ehhez hozzávéve, hogy fejnehéz, a nyele számomra kifejezetten gagyi, és még vékony is, ami tovább fokozza a kényelmetlenségét.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1326 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 15:30:53 »
Hát igen. Ráadásul sokan vannak... mondjuk legalább nem fjúzsön...

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Lord
« Válasz #1327 Dátum: 2018. Augusztus 24. - 17:54:29 »
Ellenben gyengén látóknak kiváló, mert kb. csukott szemmel is meglehet vele borotválkozni. Nekem eddig csak egyszer sikerült vele komolyabb vágást ejtenem magamon, pedig már egy ideje csak ilyeneket használok, az se a borotva hibája volt, hanem az enyém. Akinek a sok nyúzás és R41 után kell egy tényleg biztonsági, garantáltan nem vérfürdőt rendező beretva, azoknak occsón kiváló választás! Amúgy nem full fél, mer a feje asszem csak krómozott műanyag, de kit érdekel? Pont mostanában olvastam errefelé, hogy valaki leejtette az Edwin Jaggert, megrepedt egyből a feje, a Lordot meg már dobálgatta a földhöz direkt és talán még mindig egybe van.
HP

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Lord
« Válasz #1328 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 09:17:43 »
Ellenben gyengén látóknak kiváló, mert kb. csukott szemmel is meglehet vele borotválkozni. Nekem eddig csak egyszer sikerült vele komolyabb vágást ejtenem magamon, pedig már egy ideje csak ilyeneket használok, az se a borotva hibája volt, hanem az enyém. Akinek a sok nyúzás és R41 után kell egy tényleg biztonsági, garantáltan nem vérfürdőt rendező beretva, azoknak occsón kiváló választás! Amúgy nem full fél, mer a feje asszem csak krómozott műanyag, de kit érdekel? Pont mostanában olvastam errefelé, hogy valaki leejtette az Edwin Jaggert, megrepedt egyből a feje, a Lordot meg már dobálgatta a földhöz direkt és talán még mindig egybe van.
Fém öntvény a feje, a nyele pedig aluminium.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Lord
« Válasz #1329 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 13:07:16 »
PEdig ezen a fórumon írta valaki anno, hogy krómozott műanyag a feje. Ettől függetlenül strapabíró, bármiből is van.
HP

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Lord
« Válasz #1330 Dátum: 2018. Augusztus 25. - 14:06:29 »
PEdig ezen a fórumon írta valaki anno, hogy krómozott műanyag a feje. Ettől függetlenül strapabíró, bármiből is van.
Szerintem a Lord egy olcsó, jó alternatíva azoknak, akik nem az agresszív készülékeket szeretik, hanem a Mühle, Merkur, Edwin Jagger 89es fejtipusú, kényelmes bolondbiztos borotvákat kedvelik.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Lord
« Válasz #1331 Dátum: 2019. Június 09. - 13:02:21 »
Pünkösdre sikerült meglepnem magam egy 1823-as Lorddal, ha már az 1822 megvan, bővítsük fölfelé a sorozatot! Hát nem egy kellemes jószág, viszont szeretem benne azt a karcosságot, amit eddig csak a Lord borotvákban találtam meg, meg még esetleg más hiper agresszív készülékekben megvan. Lehet érezni benne a pengét, úgy ahogy csak egy igazi Lordban. Viszont annak ellenére hogy harapós, nem sok vérfoltot ejtett, talán azért, mert óvatosan bántam vele. Zöld Astrával még nem mertem kipróbálni, de majd az is sorra kerül előbb-utóbb.
HP

Nem elérhető aronfszabo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Lord
« Válasz #1332 Dátum: 2020. Március 15. - 20:48:15 »
Üdvözleteim. Nevem Szabó Áron és új vagyok még mint a fórumon, mint ahogy a hagyommányos borotválkozás világában is. Kérdésem a következő lenne: Mivel egy ideje olvasgatom ezt a fórumot, két Lord-ra szűkítettem le azon borotvák listáját amelyel elkezdjem izgalmasnak ígérkező kalandom, az alábbi kettőre. Kinek mi a véleménye rólluk, esetleg tudna valami egyebet ajánlani? (azért nem nevezem néven őket, mert még enyhén összezavarónak tartom, hogy melyik a nyél neve, és melyik a vele járó pengéé).

https://www.lord.shop.hu/LORD-Borotvakeszulek-L5-1db-penge-L122-d12.htm
https://www.lord.shop.hu/LORD-Borotvakeszulek-L6-L7-1db-Platinum-penge-LP1822L-d1864.htm

Illetve még nézek egy-két másik borotvát Ali Express-en, ugyancsak fapados árkategóriában, de azok minősége, olvasottak alapján, igen változékony.

Válaszukat és segítségüket előre is köszönöm! :)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Lord
« Válasz #1333 Dátum: 2020. Március 16. - 00:29:39 »
L5 vagy L6... jó kérdés :)

Talán mindkettővel annyi a gond hogy ki lehet fogni problémás darabokat, de alapvetően jól működő borotvafejek klónjairól beszélünk:
L5 -> Gilette tech
L6 -> Mühle R89

Én egy L5-öt használok teljes megelégedettséggel, de sokan esküsznek az L6-ra is.

Az L5 ellenében talán annyi szoktak felhozni hogy nem elég alapos, túlságosan "biztonsági" borotva. Én Feather pengével használom ami kifejezetten éles/agresszív, szerintem nem rossz kombó :D
Ezzel szemben az L6 talán ideálisabb középút, nem túl agresszív, de azért elég alapos.

Esetleg szempont lehet még az is, hogy az L5 full alu, míg az L6 feje öntvény (kis plusz szerintem az L5-nek, de nem perdöntő)...

És végül a megoldás: venni kell mindkettőből és kiderül neked melyik jön be jobban (hogy a mellékelt pengék mennyire használhatóak, azt remélhetőleg megmondják mások, én leragadtam a Feathernél...) :D
... a nyúlon túl?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Lord
« Válasz #1334 Dátum: 2020. Március 16. - 07:55:22 »
Én vennék 2000 ft ért egy régi slim twistet. És kész.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici