Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 210447 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Lord
« Válasz #1335 Dátum: 2020. Március 16. - 10:00:22 »
Mivel a postaköltség összemérhető az árral, vennék mindkettőből 1et, aztán meglátod. Nekem az L6 jött be jobban, de az L5 is jó.

Ha már ott vagy, érdemes a Lord pengékből is összeválogatni mindenfélét próbálgatásra. Emellett Astra Super Platinum ("zöld Astra") sokaknak bevált a fentiekhez.

Nem elérhető Reinwald

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Lord
« Válasz #1336 Dátum: 2021. Május 20. - 23:06:41 »
Sziasztok!

Múlt héten beszereztem két Lordot, egy L5 és egy L6-ot, utóbbit ki is próbáltam a hozzá kapott Lord Platinum pengével (egyben ez volt az első biztonsági borotvás próbálkozásom).
Az utóbbi időben csak shavettet használtam, igazából csak ahhoz tudom viszonyítani, elég érdekes tapasztalat volt. Amikor összeraktam, feltűnt, hogy a penge nem teljesen párhuzamosan áll a fej szélével, nem nagy az eltérés, pár tized mm lehet, de annyira nem kicsi, hogy ne vettem volna észre. De ettől persze még használatba vettem, egy ilyen árú cuccnál szvsz ennyi belefér.

Most értettem meg, hogy a biztonsági borotva az mitől „biztonsági”, ezzel elég bátran lehet haladni, már első próbálkozásra kb fele idő alatt végeztem mint shavettel, bár az eredmény nem lett túl jó... kivéve az állcsúcsnál, és az orrom alatt, ahol úgy látom sokkal egyszerűbb az ilyen típusú borotvát használni.
Ma is ezzel borotválkoztam, valamivel jobb, de messze nem tökéletes eredménnyel.  Gyanítom hogy ennek nem a készülék kialakítása, vagy a penge az oka, hanem a teljes rutintalanságom ezzel a fajta borotvával. Igazából azt sem tudom hogy jól tartom-e, három ujjal fogom a legvégén, nekem valahogy így adja ki.

Szóval az L6 nem okozott katarzist, de nem is gondolom hogy ez valami használhatatlan dolog lenne, tény hogy egyelőre shavettel sokkal alaposabban meg tudok borotválkozni, de szerintem ha megtanulom rendesen kezelni, teljesen jó lesz. Legközelebb kipróbálom az L5-öt, kiváncsi vagyok miben más.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1337 Dátum: 2021. Május 21. - 08:12:02 »
A pengét lehet igazítani, sőt kell is, ha nem áll megfelelően. A fogása sztem lényegtelen, mindenki úgy tartja ahogy neki kényelmes. Pár hónap alatt kialakul a rutin, megismered a saját arc és borosta "berendezésedet", de sztem akkor már nem a Lordokkal fogsz borotválkozni...

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Lord
« Válasz #1338 Dátum: 2021. Május 22. - 07:51:17 »
Sziasztok!

Múlt héten beszereztem két Lordot, egy L5 és egy L6-ot, utóbbit ki is próbáltam a hozzá kapott Lord Platinum pengével (egyben ez volt az első biztonsági borotvás próbálkozásom).
Az utóbbi időben csak shavettet használtam, igazából csak ahhoz tudom viszonyítani, elég érdekes tapasztalat volt. Amikor összeraktam, feltűnt, hogy a penge nem teljesen párhuzamosan áll a fej szélével, nem nagy az eltérés, pár tized mm lehet, de annyira nem kicsi, hogy ne vettem volna észre. De ettől persze még használatba vettem, egy ilyen árú cuccnál szvsz ennyi belefér.

Most értettem meg, hogy a biztonsági borotva az mitől „biztonsági”, ezzel elég bátran lehet haladni, már első próbálkozásra kb fele idő alatt végeztem mint shavettel, bár az eredmény nem lett túl jó... kivéve az állcsúcsnál, és az orrom alatt, ahol úgy látom sokkal egyszerűbb az ilyen típusú borotvát használni.
Ma is ezzel borotválkoztam, valamivel jobb, de messze nem tökéletes eredménnyel.  Gyanítom hogy ennek nem a készülék kialakítása, vagy a penge az oka, hanem a teljes rutintalanságom ezzel a fajta borotvával. Igazából azt sem tudom hogy jól tartom-e, három ujjal fogom a legvégén, nekem valahogy így adja ki.

Szóval az L6 nem okozott katarzist, de nem is gondolom hogy ez valami használhatatlan dolog lenne, tény hogy egyelőre shavettel sokkal alaposabban meg tudok borotválkozni, de szerintem ha megtanulom rendesen kezelni, teljesen jó lesz. Legközelebb kipróbálom az L5-öt, kiváncsi vagyok miben más.



Szia a lord l6 Borotva nem alapos készülék. Bolondbiztos kezdő borotva jó kis készülék nekem ez volt a kezdő borotvám szeretem használni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Lord
« Válasz #1339 Dátum: 2021. Május 22. - 10:46:12 »
Nyilván szubjektív kinek mi az alapos, én egy Lord L6-al és zöld Astrával 90% alapossággal meg tudok borotválkozni 3 körrel irritáció nélkül (100% = teljes alaposság). Vannak alaposabb napi használatú borotváim amiket preferálok, de ami már azokon van az csak nyúzás/szenvedés. L6-al pl kifejezetten kellemes orrom alatt keresztbe dolgozni.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Lord
« Válasz #1340 Dátum: 2021. Május 22. - 11:17:56 »
Nyilván szubjektív kinek mi az alapos, én egy Lord L6-al és zöld Astrával 90% alapossággal meg tudok borotválkozni 3 körrel irritáció nélkül (100% = teljes alaposság). Vannak alaposabb napi használatú borotváim amiket preferálok, de ami már azokon van az csak nyúzás/szenvedés. L6-al pl kifejezetten kellemes orrom alatt keresztbe dolgozni.

Igazad van kinek mi jön be. Pl: illatok penge borotva. Kedvelem az l6 borotvát.

Nem elérhető Reinwald

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Lord
« Válasz #1341 Dátum: 2021. Május 24. - 22:33:22 »
Kipróbáltam az L5-öt is, de nem lettünk barátok. Már elsőre több bajom volt vele, túl könnyű, túl rövid, a penge oldalt nagyon kilóg a fejből, aztán a borotválkozás sem ment igazán jól. Nem találtam a jó szöget, húzott, a 2 napos borostán akadozott, szóval nem volt jó.  Nemigen értettem hogy mi a gond, mert a Tech fej azért mégiscsak egy történelmi eszköz, pár millióan már megborotválkoztak ilyennel gond nélkül, nekem meg nem ment. Az első kört azért végigcsináltam vele, de aztán elengedtem a dolgot, áttettem a pengét az L6-ba, és azzal minden probléma nélkül befejeztem. L5-öt eltettem, majd ha gyakorlottabb leszek akkor előveszem, és teszek még egy próbát.

Így ma is az L6 került elő elő, két kör, plusz itt-ott igazítás, és már elfogadhatóbb lett a végeredmény a pár nappal ezelőttihez képest. Tökéletestől még messze.
Tényleg bolondbiztos cuccnak tűnik, van egy olyan érzésem használat közben, hogy ez totál veszélytelen. De közben meg tudom hogy korábban, amikor a shavettel úgy éreztem hogy már nagyon megy, és elkezdtem lazábban venni a dolgot, akkor hamar jött a baj.  :)
Szóval röviden, nekem az L6 és L5 közül egyértelműen az L6 jött be.

Nem elérhető Endorit

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Lord
« Válasz #1342 Dátum: 2021. Június 07. - 08:20:08 »
A feleségem meglepett tegnap egy csomaggal. Észrevette, hogy fogyóban van a penge készletem ezért rendelt egy pár darabot ;D Grátiszba még borotvát is vett



Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1343 Dátum: 2021. Június 07. - 08:36:38 »
 :2thumbup:

Szuper feleséged van!  :)

A 1823 nem tudom fog-e tetszeni? Borzasztó borotva sztem.

Nem elérhető Endorit

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Lord
« Válasz #1344 Dátum: 2021. Június 08. - 08:00:57 »
Kipróbáltam tegnap este a 1823-at, tettem bele egy Gillette Platinum pengét. Meglepően jó lett az eredmény! Pedig tartottam attól, hogy a műanyag safety bar miatt nem lesz sima menet megborotválkozni vele, de alaposan meglepett  ;D

Nem elérhető Sasa

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Lord
« Válasz #1345 Dátum: 2021. Június 08. - 19:49:51 »
Az L6 nekem is jobban bejött mint az L5. Személyes véleményem hogy egy r89 vagy de 89-nél alaposabb borotva viszont nem olyan kényelmes de ez az én véleményem. Nekem például az agyon dicsért zöld Astra az egyetlen olyan penge eddig amit soha nem fogok többé vásárolni, nem lettünk barátok.

Nem elérhető Endorit

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Lord
« Válasz #1346 Dátum: 2021. Június 30. - 08:39:13 »
Találtam egy régi kémcső tartót, be is fogtam gyorsan  ;D



És valószínűleg be kell szerezzek egy másikat is, ha lesz új borotvám

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Lord
« Válasz #1347 Dátum: 2021. Június 30. - 18:59:54 »
Fasza!  :2thumbup:

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Lord
« Válasz #1348 Dátum: 2021. Október 29. - 17:28:17 »
Elkezdett rozsdásodni a Wilkinson borotvám, le is néztem a közeli Euro Sarokba egy L111-ért. Hiányzott már ez a hatalmas pengekiállás és az agresszivitás. BIC Chrome pengét raktam bele, az se kíméletes. Kemény menet volt. Csípett utána az arcszesz. Meg kell szoknunk újra egymást. De jó, nagyon.
HP

Nem elérhető tangozulu

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Lord
« Válasz #1349 Dátum: 2021. December 19. - 08:36:27 »
Udv mindenkinek!

Lord L6 utan kiprobaltam az L111-et es kapasbol beleszerettem. Preciz, kozvetlen, jol iranyithato, alapos, mig az L6 szamomra “maszatolos”, indirekt, sok szalat meghagyos. Probalgattam tobb penget mindkettoben (Gilette sarga, Feather, stb.) vegul a zold Astra allandosult. Szeretnek egy olyan borotvat, ami a lelkem sznob reszet is kielegiti, tehat nem muanyag, nem hitvany ontveny es borotvalkozasi erzesre az L111-nek felel meg. Vettem egy Muehle R41-et, de egyreszt kicsit csalodas a felhasznalt anyag (vmilyen ontveny?), masreszt nem annyira alapos, mint amennyire agressziv. En kimondottam szeretem a nagy pengekiallast, az agressziv borotvakat, de mig az L111 nagyon alapos es ritkan okoz irritaciot, addig az R41 nem alaposabb, viszont gyakran szetgyilkolja a nyakamon a bort.
Mit ajanlanatok az R41 helyett?
(R41-nel kiprobaltam alternativ tartasi szogeket is, igy sem jott be)

elnezest az ekezetek hianya miatt!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici