Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 210498 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Lord
« Válasz #1350 Dátum: 2021. December 19. - 12:44:13 »
Futur esetleg? Azt el lehet tekerni az R41 szintjéig.

Vagy 200 ajróért egy Pils : ))

Nem elérhető tangozulu

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Lord
« Válasz #1351 Dátum: 2021. December 19. - 14:02:37 »
Futur esetleg? Azt el lehet tekerni az R41 szintjéig.

Vagy 200 ajróért egy Pils : ))

Koszi a tippet! A Merkurral ket bajom van, nem tetszik es ennyi penzert meg mindig csak egy froccsontott “vacak” :bocs:.
Van olyan precizen kivitelezett, tisztan acelbol keszult borotva, ami legalabb LordL111-szinten alapos es kb. 40ezer Ft alatt elerheto?
Esetleg vintage borotva? Melyik felelne meg a fentieknek?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Lord
« Válasz #1352 Dátum: 2021. December 19. - 14:10:26 »
Az a gyanúm, ez a két dolog egyszerre nem tud teljesülni: vagy acél (tehát forgácsolt, tehát drága) vagy 100 euró alatti (kvázi negyvenezer magyar pénz).

Amúgy a Mühle öntvényei jók, a felületkezelésük is szép. A Merkur kevésbé minőséges, ez tény.

Nem válasz a kérdésedre, de ami még érdekes lehet, az a single edge pengés eszköz, ilyenből nagyon jók vannak, maiak is, meg létezik néhány féle vintage is.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1353 Dátum: 2021. December 19. - 18:45:08 »
Rockwell 6S ... az acél és 100$ (+posta, vám, stb.) ... 5-6 fokozaton biztos tudja az R41-es szintet...

Nem elérhető Warper

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 71
Re:Lord
« Válasz #1354 Dátum: 2021. December 20. - 08:45:19 »
Rockwell 6S ... az acél és 100$ (+posta, vám, stb.) ... 5-6 fokozaton biztos tudja az R41-es szintet...

+1 a Rockwellnek. És baromira nem érzékeny a pengékre, kb bármivel kényelmesen lehet használni.
A szállítás egyébként ingyenes (már ha közvetlenül rockwelléktől veszed. Az élettartam-garancia miatt szerintem érdemes onnan). Nemrég volt akciós, akkor 80 dollárért adták, most már visszament 100-ra. De szerintem így is megéri.

Nem elérhető tangozulu

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Lord
« Válasz #1355 Dátum: 2021. December 20. - 10:50:08 »
Rockwell 6S ... az acél és 100$ (+posta, vám, stb.) ... 5-6 fokozaton biztos tudja az R41-es szintet...

+1 a Rockwellnek. És baromira nem érzékeny a pengékre, kb bármivel kényelmesen lehet használni.
A szállítás egyébként ingyenes (már ha közvetlenül rockwelléktől veszed. Az élettartam-garancia miatt szerintem érdemes onnan). Nemrég volt akciós, akkor 80 dollárért adták, most már visszament 100-ra. De szerintem így is megéri.

 :thanks:

Ez a Rockwell nagyon szimpatikus a fix, de cserelheto alaplemezek miatt. Rovid ideig volt Parker Variantom, de visszavittem a boltba, mert feloldalas volt es enyhen kotyogott az egyik oldala. Egyszeruen nem biztam benne, hogy ha vadonatujan ilyen gyatra minosegu, akkkor a mozgo alkatreszek miatt evek mulva mennyire lesz megbizhato. Az elado szerint sajnos rengeteg Variantot kell visszavenniuk, de ez masik topic lenne.

A fo szempont nalam az alapossag. Nem lenne erdemes slant iranyba elmennem szerintetek?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Lord
« Válasz #1356 Dátum: 2021. December 20. - 11:53:10 »
Egy próbát megér! Én mondjuk elfogult vagyok, az összes slantet szeretem, alaposak, kényelmesek. Spiccet nyírni némelyikkel nehézkes, de ez az utolsó szempont kb.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Lord
« Válasz #1357 Dátum: 2021. December 20. - 12:45:17 »
Barbasol floating head, kis szerencsével kijön 100 USD könyékére. Lehet még a Matador, de annak spiáter az alaplemeze (az Aeterna teljesen réz), a LeCoq caged head, de a többség lemeze vas, a red dot FASAN, ami szvsz a legobb slant, csak a többsége műanyag.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Lord
« Válasz #1358 Dátum: 2021. December 20. - 14:16:14 »
A fácán az egyetlen, aminek meg tudom bocsátani, hogy műanyag. Egyébként létezik fém szárral is.

Az általad felsorolt egzotikumokat viszont nem is ismerem :)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Lord
« Válasz #1359 Dátum: 2021. December 20. - 20:14:12 »
Mindegyik stabilan fogja a pengét és az "átlaghoz" képest keskenyebb alaplemezek miatt az átlagnál jóval direktebbek.
A fémnyeles red dot a fehér holló kategória sajnos, már rég vadászom egy ideje, de csak a műanyag jött szembe.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Lord
« Válasz #1360 Dátum: 2021. December 21. - 01:49:49 »

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Lord
« Válasz #1361 Dátum: 2021. December 21. - 15:14:44 »

Nem elérhető tangozulu

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Lord
« Válasz #1362 Dátum: 2021. December 22. - 13:29:49 »
Egy próbát megér! Én mondjuk elfogult vagyok, az összes slantet szeretem, alaposak, kényelmesek. Spiccet nyírni némelyikkel nehézkes, de ez az utolsó szempont kb.

Elsőre teszek egy próbát egy Yaqi Top Agressive Slanttel, tegnap rendeltem, elvileg ma jön meg. És amíg nem találom meg az “Igazit”, addig használom a Lord L111-et (sőt, veszek tartaléknak pár darabot), mert baromira jó.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Lord
« Válasz #1363 Dátum: 2021. December 22. - 15:32:35 »
Akartam írni, hogy három slantem van: 37C, Fatip OC és Yaqi, amiből a 37C a legfaszább, nem csak a slantek, hanem az összes borotvám közül is az egyik legjobb. Komfortos, alapos, hosszú-rövid borostára is ugyanolyan jó és pengebarát. A Fatip mókának jó, szerintem jól is néz ki, de nem ér a 37C nyomába semmilyen szempontból. A Yaqit egyáltalán nem használom, adtam neki esélyt, próbálkoztam vele, de végül nem lettünk barátok. A slantség és ez az agressziv kialakítás sztem nem jó kombináció. Nagyon figyelni kell rá borotválkozás közben, nem tudok vele normális munkát végezni, mert nem férek hozzá a hajlatokhoz (pl. orr alatt) normálisan és zabálja a pengét... Ha nem használtál még slantet és az R41 nem jött be, akkor úgy tippelem, hogy nem ez lesz a te borotvád, de majd kiderül...

Ha már bedobtak itt mások vintage készülékeket is, akkor nekem (aki szintén nem vagyok R41 rajongó) a legalaposabb borotvám, amivel borotválkozni is szuper, az a Henso.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici