Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 210441 alkalommal)

PaT

  • Vendég
Re:Lord
« Válasz #30 Dátum: 2010. Január 27. - 11:34:13 »
Sziasztok.

Penge, az L6 ára érdekelne engem is, szeretnék egy ilyet.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #31 Dátum: 2010. Január 28. - 00:33:52 »
Sziasztok!
Úrak! Nagyon köszönöm az érdeklődést, egyelőre azonban egy kis türelmet kérnék, hamarosan edrose barátom fog foglalkozni a LORD hagyományos készülékekkel, sajnos komoly egyéb elfoglaltságom miatt én most nem tudom megoldani. A fórumot is ritkábban tudom olvasni, ezért úgy hiszem, úgy korrekt, hogy várjátok meg, hogy ő tájékoztasson a részletekről.
Üdv Mindenkinek
Penge
 

PaT

  • Vendég
Re:Lord
« Válasz #32 Dátum: 2010. Január 28. - 07:51:52 »
Köszönöm a választ, várok türelmesen. Első DE borotvám lesz, nem kapkodok! :)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Lord
« Válasz #33 Dátum: 2010. Február 18. - 17:10:52 »
Azt hiszem egy L6 kéne nekem is... ha majd egyszer valaki hozzásegít  ::)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Lord
« Válasz #34 Dátum: 2010. Március 11. - 20:10:26 »
Kipróbálásra került az L6-osom!Nagyon kellemes borotva,az áráért meg egyszerüen szuper! ;D  Igazi Best Buy ;)

Nem elérhető egon olsen

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Lord
« Válasz #35 Dátum: 2010. Március 18. - 21:43:10 »
Az L5 is fel lett avatva,nagyon kellemes meglepetés ez is!Talán még jobban tetszik mint az L6!Csak ajánlani tudom mindenkinek!

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Lord
« Válasz #36 Dátum: 2010. Március 20. - 17:05:04 »
Tegnap vettem én is egy L5-öt Ed barátunktól! Nekem is nagyon tetszik,bár szokatlan mert a súlya valahol a Slim és a Slim Twist között van (nekem ezek vannak még) Ami a csomagban van Super Chrome annyira engem nem győzött meg,nem volt különb mint a sima zöld Classic penge(én véleményem).A Platinum penge még tesztelésre vár...

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Lord
« Válasz #37 Dátum: 2010. Március 20. - 17:31:05 »
 :'( Én is vennék egyet már Ed barátunktól

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Lord
« Válasz #38 Dátum: 2010. Április 20. - 21:17:43 »
Penge vagy Ed,

Találtam egy amerikai weblapon ezt a Lord borotvát:
http://www.shoeboxshaveshop.com/lord-premium.html
Ez nincsen forgalomban itt? Nekem bejönne a hosszabb a nyele miatt és gondolom az árfekvése is hasonló lehet...

üdv,

mad_a

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #39 Dátum: 2010. Április 21. - 03:14:20 »
mad_a- már egy ideje észrevettük ezt a jóvágású borotvát, sőt Ed is rákérdezett már és filóztunk is rajta, hogy ez meg vajon mi. Szerintem ez a verzió (már ami a képen látszik) nincs forgalomban. Mindenesetre az furcsa, hogy kódnak IP1822 ( ez elméletileg LP1822 vagyis LORD Prémium 1822 ) ez pedig nem a Tech, hanem a Merkur fejes L6, amit ismertek. A másik metál L122 Lordnak a kódszáma viszont stimmel. Két dolgot tudok elképzelni, hogy a legelső széria LP1822 az tényleg ilyen volt, de valamilyen megfontolásból leálltak a hosszított nyélről és lett az L6 Merkur féle fej a mostani nyéllel, ( hivatalosan LP1822M) (itt az "M" elméletileg a Metál jelző lenne, de ezek szerint akár utalhat a Merkurra is) vagy kifejezetten gyártottak egy ilyen long nyelű szériát Tech fejre ( de akkor sem ésszerű, miért kapta ez is a LP1822 kódot??) Mindenesetre a hosszított nyelű variáció létezéséről én nem tudok. Pont emiatt a kódszám mizéria miatt viszont elképzelhető, hogy mégsem stimmel valami, és mivel a Lordokat előszeretettel hamisítják, azt is könnyen el tudom képzelni, hogy ami a képen látható, (legalább is a nyél) az valójában nem is LORD (ez a gyengébbik tippem és a képet alaposan szemügyre véve, inkább a fenti tippek valamelyike lesz a helyes válasz). Azért jó lenne látni a csomagolását is, de gondolom az sem véletlen, hogy nincs, míg a többi műanyagokat csomagolással együtt mutatja be...

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Lord
« Válasz #40 Dátum: 2010. Április 21. - 08:12:54 »
Penge,

Meglátjuk.. Írtam nekik levelet és kértem fotót a csomagolásról. Kíváncsi vagyok, hogy küldenek-e valamit róla.
üdv,

mad_a

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
pengek
« Válasz #41 Dátum: 2010. Április 21. - 10:27:59 »
Sziasztok!

No, úgy alalkult, hogy ma próbát tettem egy új pengével. Az eddigi összehasonlító tapasztalataim:
Super Chrome (ez volt az L6 csomagolásában is): 3-4 borotválkozást simán (két, ritkán három menet) teljesen korrekten, egy ötödiket fenntartással kibír.
Zöld Super Stainless Classic: 1 borotválkozást szűken "túléltem" vele, az utolsó menetre inkább visszatettem a Super Chrome-ot.
Zöld Super Stainless (csak zsírpapíros csomagolású): kezdetben nagyon kellemes "szuperkróm-élmény", a harmadik menetre az volt a benyomásom, hogy veszített az éléből.
(05. 07. update) Platinum (csak zsírpapíros csomagolású): már első alkalommal is az volt a benyomásom, hogy "valami itt nagyon nem stimmel", második alkalomra húzott és sebzett, harmadik alkalommal szintúgy. A sok vagdalkozás után a hétvégén "pihenek", hétfőn próbálok egy új pengét, hátha azzal jobb eredmény születik.
(05. 17. update) Még mindig a Platinumhoz: 10 nap (8 darab borotválkozás) után egészen megbarátkoztunk. Ahogy veszített az éléből, barátságosabb lett. Valószínűsítem, hogy más borotvafejben jobban muzsikálhat. Tartósnak viszont tartós, ez kétségtelen.
(07. 21. update) Platinum a Merkur Futurban... Kíméletes 2-1,5 közötti beállításnál is kegyetlenül húz, erősen sebez, sőt, inkább horzsol. Hiába a kitűnő hab (ezúttal T&H Grafton), az alapos előkészítés (3 perc habosítás arcon, zuhanyozás után), az eredmény kényelmetlen érzés (bár kétségtelenül egészen sima bőr). Több pontvérzést is generált extraként.
(05. 17. update) Kék Super Stainless: Az első alkalom majdnem akkora csalódás, mint a Zöld SS Classic. Ez már nem "túlélős", de folyvást az volt a benyomásom, hogy kicsit húz (mintha életlen lenne). Az utóbbi négy borotválkozás három menet: arcon WTG+XTG+ATG, nyakon WTG+majdnem XTG+majdnem XTG. Ez utóbbi annyit tesz, hogy nem merőlegesen, hanem 45 fokos szögben húzom (kvázi Gillette-slide) A legjobb eredményt eddig ezzel a felállással értem el, minimális irritációval. Nos, a Kék SS ezt az ATG-t egyáltalán nem bírja (pontosabban a penge bírja, az arcom nem). Platinummal nem volt ilyen gond, egyáltalán.

Hogy álltok ti ezekhez a véleményekhez? Mármint: hasonló vagy gyökeresen eltérő a tapasztalásotok?


Professzore

U.i.: Párom nagyapjának borbélyműhelye volt Marosvásárhelyen. 47-ben vették el tőle sajnos, de utána még jó 35 évig jártak hozzá a városból a régi kuncsftok, de már csak nyiratkozni... Utánakérdez, hogy maradt-e valami a szerszámokból...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 25. - 12:32:27 írta Professzore »
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Lord
« Válasz #42 Dátum: 2010. Április 21. - 15:49:49 »
Az SC nálam 8 alkalmat bírt,a kék Lord SS kb:5xhasználható.Zöldet még nem próbáltam,bár van itthon.De az is sorra kerül...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #43 Dátum: 2010. Április 21. - 18:54:07 »
Penge,

Meglátjuk.. Írtam nekik levelet és kértem fotót a csomagolásról. Kíváncsi vagyok, hogy küldenek-e valamit róla.

Én is nagyon, úgyhogy mindenképpen osztd meg velünk a válaszukat! Köszi

Prof- az én orcám is kb. olyan, mint gas-é 8-10 borotválkozásig kitart az SC, úgy, hogy az első használatot preferálom a legjobban. A 3-4 alkalom is teljesen normális, kb. erre is van szavatolva.
A Classic miért "túlélős" nálad azt nem tudom, hozzáteszem, hogy én is érzek egy lépcső különbséget az SC javára az én arcomon, de nálam azért még nagyon nem a "túlélős" kategória.

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Lord
« Válasz #44 Dátum: 2010. Április 22. - 08:17:51 »
Kaptam is választ tőlük. Azt írják, hogy LORD, de a cég ezeket már nem gyártja, de nekik van jónéhány még készleten. Fotót még nem kaptam róla.

üdv,

mad_a

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici