Szerző Téma: Újonnan vásárolható kések  (Megtekintve 209159 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #495 Dátum: 2016. Május 24. - 22:48:05 »
Ja bocs, a topik címe :D  fejfal


•••

Attól még jogos a kérdés...

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #496 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 16:25:20 »
Uraim sokat olvasgattam itt a topicot és lenne egy felötlött kérdésem. Csak nem tudtam magamat rászánni a kínai Gold Dollara és inkább gyűjtök egy 100-130 $ közötti nagyobb márkás késre. Három között vacillálok amiket árban elfogadhatónak találok.

1. Dovo Straight Razor Carbon, Ebony Wood Handle
 https://www.amazon.com/Dovo-Straight-Razor-Carbon-Handle/dp/B000Q85OHK?tag=knifepla-20

2. Boker Straight Razor 140521 King Cutter Black Handle
 https://www.amazon.com/Boker-Straight-140521-Cutter-Handle/dp/B00286UXHO?tag=knifepla-20

3. Dovo Best Quality 5/8" Straight Razor Full Hollow
https://www.amazon.com/Dovo-Quality-Straight-Razor-Hollow/dp/B001ASQ2K8/ref=sr_1_1_s_it?s=beauty&ie=UTF8&qid=1472739612&sr=1-1&keywords=dovo+razor

A két Dovo között anyagban van amúgy valami különbség? Mármint a penge anyagában. A Boker-ről találtam egy cikket ahol azt írták, hogy anyagában némi ezüst van amitől elvileg jobb tulajdonságai vannak mint a 1095 steel-ből készült általam 1.-nek linkelt Dovo-nak. Boker-ről még valami élettartam garanciát olvastam. Létezik ilyen? Ha van tapasztalatotok ezen borotvakésekről illetve ha ebben az árban tudtok ezektől jobb javaslatot azt megköszönném. :)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #497 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 17:13:58 »
Öt hozzászólással élőtted hozzáértő fórumtársunk leírta, hogy Dovo-t és hozzá hasonló solingenit ne (Pld. Böker). Lásd még #465-ös hozászólását.
Thiers Issard C130 acél jobb választás ebben az árkategóriában. Nem vagyok itt senki a témában. De egyszerű felhasználóként ezzel nagyon egyet értek.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #498 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 19:21:37 »
Öt hozzászólással élőtted hozzáértő fórumtársunk leírta, hogy Dovo-t és hozzá hasonló solingenit ne (Pld. Böker). Lásd még #465-ös hozászólását.
Thiers Issard C130 acél jobb választás ebben az árkategóriában. Nem vagyok itt senki a témában. De egyszerű felhasználóként ezzel nagyon egyet értek.

Igen olvastam ezeket a hozzászólásokat csak kíváncsi vagyok több mindenki véleményére akik már használták ezeket és van viszonyítási alapuk. :) Thiers Issard-ból pl melyik darab? Mert ha jól értem akkor a C130 nem a modell neve csak a penge acélja.  :nemtom:

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #499 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 20:12:16 »
A C130 a TI általános alap acélja. Nekem Le Dandy 6/8"-os késem van. Ez egy belépő modell ebből az acélból.
Itt a fórumon nem sokan használhatják, mert a topikja régóta érintetlen. Én külföldi fórumokon olvastam utána. Onnan informálódtam.

Én sem vettem ezt az infót komolyan. Dovo és Zwilling késeket vettem először. Aztán csak TI-ot.
Solingenieknél tényleg jobb. Élezni egy kicsit macerásabb cserébe a jobb éltartást kapod.
Simán hozza a Heljestrand késeim élét. Amik elvileg egyeznek a régi sheffieldi technológiával és minőséggel.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #500 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 21:56:23 »
NOS annyi pénzért, mint egy új TI, már kap NOS japán kést is. Szerintem azoknak semmivel sincs rosszabb acélja, sőt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #501 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 22:40:36 »
NOS annyi pénzért, mint egy új TI, már kap NOS japán kést is. Szerintem azoknak semmivel sincs rosszabb acélja, sőt.
Bizony sőt. A TI más kicsit mint a jó japáni vasak. Persze figyelni kell mert előszeretettel dolgoztak svéd és német acélból is.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #502 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 08:46:08 »
Nem NOS késekre vonatkozott a kérdés, hanem 100-130 USD kategóriában mostani újakra.

Azért azt megírhatnátok, hogy hol kapni ennyiért most tradícionális japán acélból neves gyártótól európai stílusú NOS kést. Futok gyorsan venni egyet.  :sör:

Mert pld. ez nagyon nem az említett kategória.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #503 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 12:18:44 »
A C130 a TI általános alap acélja. Nekem Le Dandy 6/8"-os késem van. Ez egy belépő modell ebből az acélból.
Itt a fórumon nem sokan használhatják, mert a topikja régóta érintetlen. Én külföldi fórumokon olvastam utána. Onnan informálódtam.

Én sem vettem ezt az infót komolyan. Dovo és Zwilling késeket vettem először. Aztán csak TI-ot.
Solingenieknél tényleg jobb. Élezni egy kicsit macerásabb cserébe a jobb éltartást kapod.
Simán hozza a Heljestrand késeim élét. Amik elvileg egyeznek a régi sheffieldi technológiával és minőséggel.

Meggyőzőek az érveid, kipróbáltál többet is, tiszta sor. :) amiket nézegettem most új TI kések azokhoz általában C135 acél van feltüntetve. Erről tudtok esetleg valamit? Ez alsóbb kategória a C130-tól?
Nézegettem Heljestrand késeket is, hogy említetted de erről a márkáról nem hallottam eddig. A Dovo, Boker, és TI márkákat írták biztosra külföldi fórumokon. Ez régi márka, jó minőség?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #504 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 15:13:41 »
igen, a Heljestrand régi márka, jó minőség.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #505 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 16:01:49 »
Sanyi után szabadon írtam a C130-as acélt. De megnéztem, tényleg C135 lesz az.
1.35% a széntartalma, erről az elnevezés, ez a "carbonsong" acéljuk. Az enyém is ez.
A drágább TI modellek sheffieldi ezüst acélból készülnek.

A Heljestrand a legismertebb és egyik legjobb svéd vintage márka.
A Sheffieldi nagy márkák mind svéd vasércből készültek.
A Heljestrand a helyi vasércen meghonosított sheffieldi technológi miatt olyan kíváló.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #506 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 11:13:59 »
Sanyi után szabadon írtam a C130-as acélt. De megnéztem, tényleg C135 lesz az.
1.35% a széntartalma, erről az elnevezés, ez a "carbonsong" acéljuk. Az enyém is ez.
A drágább TI modellek sheffieldi ezüst acélból készülnek.

A Heljestrand a legismertebb és egyik legjobb svéd vintage márka.
A Sheffieldi nagy márkák mind svéd vasércből készültek.
A Heljestrand a helyi vasércen meghonosított sheffieldi technológi miatt olyan kíváló.

Megnéztem, a drágább TI fajtáknál tényleg oda van írva a penge anyagának, hogy Sheffield Silver, 5/8-as méretben viszont nem nagyon láttam Silver adalékot a penge nyagában. A szélesebb pengék jobbak, könnyebb velük bánni vagy miben másak? 
Ha penge anyagnál tartunk már csak arra lennék még kíváncsi, hogy érezhető e a különbség a Sheffield silver és a sima c135 között. :D
Kerestem Heljestrand késeket de újonnan nem találtam. :(

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #507 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 11:26:59 »
Sanyi után szabadon írtam a C130-as acélt. De megnéztem, tényleg C135 lesz az.
1.35% a széntartalma, erről az elnevezés, ez a "carbonsong" acéljuk. Az enyém is ez.
A drágább TI modellek sheffieldi ezüst acélból készülnek.

A Heljestrand a legismertebb és egyik legjobb svéd vintage márka.
A Sheffieldi nagy márkák mind svéd vasércből készültek.
A Heljestrand a helyi vasércen meghonosított sheffieldi technológi miatt olyan kíváló.
Megnéztem, a drágább TI fajtáknál tényleg oda van írva a penge anyagának, hogy Sheffield Silver, 5/8-as méretben viszont nem nagyon láttam Silver adalékot a penge nyagában. A szélesebb pengék jobbak, könnyebb velük bánni vagy miben másak? 
Ha penge anyagnál tartunk már csak arra lennék még kíváncsi, hogy érezhető e a különbség a Sheffield silver és a sima c135 között. :D
Kerestem Heljestrand késeket de újonnan nem találtam. :(
A silver steel az a márkanév úgy tudom. Az acél színéről kapta a nevét és sima szénacél. Persze nagyon jó minőségű :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #508 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 12:02:56 »
...
A szélesebb pengék jobbak, könnyebb velük bánni vagy miben másak? 
...
Nekem a legideálisabb méret a 13/16" (21 mm). 9/8"-ossal, meg 3/8"-ossal is simán megborotválkoztam, de azért ott mindkettőnél vannak kompromisszumok. A keskeny késen kevés hab fér el, jobban kell erőltetni, a túl nagy késsel meg nehezebb lavírozni, főleg az orr alatt.

A méreten belül fontos még a köszörülés fajtája. Szóval, hogy milyen hollow. Valójában, nem az amit mondanak/írnak róla.

Meg a hegy kiképzése. Bár abban nagy különbségeket nem érzek, azért a "square point" jó ha picit le van kerekítve, könnyen belekap a bőrbe különben.

Nálam járt egy TI, de olyan volt vele borotválkozni, mint egy jéggel, vagy üveggel. Nem tudom érthető e a hasonlat, szóval olyan nagyon kemény. Az élezésről nem beszélek. ;) Sokan esküsznek rá viszont. Majd lehet, hogy beszerzek egyet, aztán újra megnézem, hátha csak ügyetlen voltam. Nem tudom, lehet e kapni C135-ös anyagot... :fejtor:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #509 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 17:27:05 »
Ha kapsz is C135 acél anyagot, a gyártástechnológiát nem tudod lekövetni.
A TI az eredeti kovácspréses technológiával éri el a nagyon finom és homogén metallurgiai szövetszerkezetet ebből az anyagból. Ilyet kisszériás mesterként sosem tudsz kivitelezni.
Esetleg lekovácsolt még nem hónolt nyerskést kéne venni - ilyet még sehol nem láttam.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici