Szerző Téma: Újonnan vásárolható kések  (Megtekintve 208909 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #15 Dátum: 2009. November 16. - 18:46:14 »
Én nem is szoktam olajozni. Mindig szép tisztán teszem el őket, és nem is tartok belőlük a fürdőszobában – legfeljebb egy DE-t, de kést semmiképp sem. (Egy fakkos tokban tartom őket, onnan választom ki, hogy épp melyik legyen a soros.) Tehát nem kell ám speciális és macerás karbantartásra gondolni.

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #16 Dátum: 2009. December 07. - 18:25:13 »
edrose: Sikerült dülőre jutnod azzal az Extrasol-os késseL?
Kicsit önös érdekből kérdezem mivel anno én is vettem egyet de botor fejjel azt hittem kapásból lehet vele minden extra fenés nélkül borotválkozni-hát tévedtem :(
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #17 Dátum: 2009. December 07. - 18:37:14 »
Még nem, de ez még az én hibám, mert nagyon nincs időm mostanság... Pedig egy másik, damaszkolt borotva-prototípus is itt vár egy késkészítőtől, még csak  félig megélezve... (Utóbbi jóval izgalmasabb ügy... 8))

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #18 Dátum: 2009. December 07. - 18:47:54 »
...egy másik, damaszkolt borotva-prototípus is itt vár egy késkészítőtől, még csak  félig megélezve... )

Aztaaaa! Titkos projekt? Na, erre kíváncsi leszek!  ;) Csak nem Penge álma valósul meg?
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #19 Dátum: 2009. December 07. - 19:06:45 »
Nem, sem nem titkos, sem nem Pengéé – ez párhuzamos projekt, Szathi kovácsolta, én meg fölajánlottam, hogy finomélezem meg kipróbálom, és tesztelem. Már leszedi a szőrt, de még messze nem jó, csak időm sincs, meg a borotvaélezéshez nekem ihlet is kell...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #20 Dátum: 2009. December 07. - 21:43:53 »
Nem, sem nem titkos, sem nem Pengéé – ez párhuzamos projekt, Szathi kovácsolta, én meg fölajánlottam, hogy finomélezem meg kipróbálom, és tesztelem. Már leszedi a szőrt, de még messze nem jó, csak időm sincs, meg a borotvaélezéshez nekem ihlet is kell...

Képet! Képet! Képet! :)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #21 Dátum: 2009. December 07. - 21:52:04 »
Lesz, lesz, dokumentálom a folyamatot. ;)

Előzetesen annyit, hogy Szathi nagyon szépen, teljesen kézzel köszörülte egész precízre (ezt a filctollal kihúzott élszalag kopása megmutatta). Ráadásul ígéretes is a dolog. Annyi baj van, hogy arányaiban nem stimmel a penge, túl hosszú a szára, rossz helyen van a lyuk a szegecsnek... Így, ahogy van, nem rendes nyeles borotvának, hanem japáni stílusúnak jó, de annak klassz. Majd mérek neki arányokat és rajzolok kontúrokat a folytatáshoz.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #22 Dátum: 2009. December 08. - 16:52:21 »
Juhhhéééé, Ed utaztatási segítségével (és nem utolsósorban éles felfedezô szemének köszönhetôen) most vehettem kézbe a híres solingeni Rudolf Stehlo 7/8-os vadiúj Rostfrei kését. Majd lesznek fotók is, de most máris a beavatási szertartás következik!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #23 Dátum: 2009. December 08. - 18:01:55 »
Megtörtént Stehlo Rudi bácsi alkotásával az elsô ismerkedésem. Az elsô 7/8-os találkozásom volt.  :o Fantasztikus élmény volt, szinte kicsinek éreztem magam a gyönyörûség mellett!  :D Illendôségbôl, szinte bocsánatkérés mellett azért egy kis bôrön szíjjazással kezdtem. Isteni hangja volt, igazi solingeni zene, de mégis más, kicsit keményebben csengô. ...és természetesen tökéletes végeredményt adott!
Tehát örülés van nagyon!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #24 Dátum: 2009. December 08. - 18:17:05 »
Na jól van, most már hisszük, ha látjuk...   :P

Nem inkább 8/8-os az, fonti? Mert olyan látványosan nagy, hogy nekem úgy tűnik, annál nagyobb már nem is lehet egy borotva... :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #25 Dátum: 2009. December 08. - 18:49:53 »
Nem inkább 8/8-os az, fonti? Mert olyan látványosan nagy, hogy nekem úgy tűnik, annál nagyobb már nem is lehet egy borotva... :)

4/8: 25,4/2=12,7 mm.
A 8/8-os penge az egy hüvelykes, collos, inch-es, azaz 25,4 mm-es.

Tôled tanultam, hogy ha egy penge - a mérésem szerint - 22-23 mm között van akkor az  7/8!  :-*

De igazad van, nekem is úgy tûnt, hogy ennél már nem is lehet nagyobb egy borotva!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #26 Dátum: 2009. December 08. - 19:18:07 »
3/8, vagy melyik a legkisebb str8? Homályosítson fel engem valaki.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #27 Dátum: 2009. December 08. - 19:28:35 »
Általában kereskedelmi forgalomban 3/8-os kapható, bár elvileg az nem borotválkozáshoz alkalmazandó, hanem fodrászok által kontúrigazításra (előfordul olyan, ami kicsit kisebb, mit a 3/8-ad, a kopás miatt...). Igazából 4/8-os a legkisebb méret, amit eredetileg borotválkozásra szántak.

A legnagyobb, pedig 8/8+ -os, sőt én már láttam képen 9/8-ost is. Na az DURVA!!!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #28 Dátum: 2009. December 08. - 19:35:19 »
Akkor ez a mérőszám lényegében új kés vásárlása esetén mérvadó, hisz idővel mindegyikből kisebb lesz mint 4/8. Persze ahhoz hosszú idő kell.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #29 Dátum: 2010. Január 07. - 08:06:29 »
Akkor ez a mérőszám lényegében új kés vásárlása esetén mérvadó, hisz idővel mindegyikből kisebb lesz mint 4/8. Persze ahhoz hosszú idő kell.

Ez így azért ebben a formában nem teljesen igaz! Mivel ugye az élszög gyárilag van beállítva, ha nagyon megkopik a pengehát elmegy az élszög, és használhatatlanná válik a kés! (Az arányokat kell figyelembe venni!)

DE! Azt azért kijelenthetjük, hogy 1-2 méretet tud kopni a kés élete során (normál használat esetén ez azért évszázadokban mérhető!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici