Szerző Téma: Újonnan vásárolható kések  (Megtekintve 209152 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #45 Dátum: 2010. Január 20. - 13:08:42 »
Érdekes kérdés, többször több helyen sikerült már belefutni. Általában nem sikerült választ találni.

Véleményem szerint amikor a borotvakések fénykorukat élték, akkor még elég új technológia volt a rozsdamentes acélok gyártása, használata (legalábbis ilyen célokra), ezért nem készültek régen tömegével rm kések.

Mivel manapság gyakorlatilag a borotvakések piaca elenyésző pl. a kések piacához képest, valószínűleg nem kifizetődő ilyet készíteni. Illetve a kereslet sem erre felé mozdul (én úgy gondolom, hogy aki késes borotválkozásra adja a fejét, az általában más éles szerszámokat is használ, illetve tiszteli a hagyományokat, és a szénacélt).

Meg ugye manapság nem túl sok gyártó van, aki még borotvakéseket gyárt (a kínai, pakisztáni, indiai "gyártók" nálam annyira nem játszanak), viszont tudtommal szinte az összes nagyobb gyártónak van rm modellje (a Dovo-t említetted, én úgy tudom a T-I-nek is van). A kis manufaktúrák/kézműves mesterek pedig inkább az exkluzív modellek felé mozdulnak, ezért nekik sem igazán a rm a fő profiljuk.

Még egyszer hangsúlyozom, ez az én véleményem... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #46 Dátum: 2010. Január 20. - 13:10:27 »
Ja, hogy válaszoljak a kérdésedre, nekem egy extrasol márkájú kínai rozsdamentes késem van, az olyan közepese minőség, de ez valószínűleg nem az anyag miatt van... :)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #47 Dátum: 2010. Január 20. - 13:17:24 »
Tévedtem, a T-I nem csinál rozsdamentest...  ::)  ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #48 Dátum: 2010. Január 20. - 14:32:46 »
Ednek és nekem is van egy-egy Rudolf Stehlonk, amely rozsdamentes solingeni acélból van és új és kiváló minôségû!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #49 Dátum: 2010. Január 20. - 14:55:05 »
Fonti,

van észrevehető különbség a Stehlo, és a szénacél pengék között?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #50 Dátum: 2010. Január 20. - 15:12:55 »
Olyan, mint a legjobb minôségû szénacél. Mondjuk csak a szokásos bôrös napi karbantartást kapta eddig és még egy jó darabig így lesz.  ;) Elképzelhetô, hogy egyszer majd a kövön talán egy picit tovább fog tartani az élezés. Érezhetôen nagyon fínom rozsdamentes anyag, gyakorlatilag nem is lehet észrevenni a különbséget.
Persze van nekem egy "vitrines" rozsdamentesem is 440-es acélból, egy Master USA, ilyet véletlen se vegyetek és nem azért mert valódi kínai, hanem, mert élezhetetlen. Hegyes Sanyi is próbálkozott vele és feladta, mint mondta olyan az anyaga mint a beton vagyis rettenetesen szemcsés...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #51 Dátum: 2010. Január 20. - 15:15:05 »
Köszönöm.

Azt azért gondoltam, hogy nem az volt az első dolgod, hogy ráküldöd a "kövekre"  ;D

Abból a Master-USA-ból meg lehet egy jó kis levélnyitót csinálni...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #52 Dátum: 2010. Január 20. - 16:40:41 »
Koszi az infokat fiuk, okosodok  ;D

Kozben nezelodtem, itt eleg nagy valasztek van nemet rozsdamentes kesekbol, nem tul olcson:

http://www.shavingshop.com/index.php?page=1&category=44

Illetve itt pl a gyartotol is par modell:

http://www.wacker-rasiermesser.de/rasiermesserinox/index.html

Ha valaki tud jobb forrast, ne tetovazzon...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 20. - 18:16:48 írta cotag »

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #53 Dátum: 2010. Január 20. - 19:26:50 »
Ednek és nekem is van egy-egy Rudolf Stehlonk, amely rozsdamentes solingeni acélból van és új és kiváló minôségû!  ;)
Milyen árfekvésűek ezek, és hol lehet venni?
Keresgéltem utána a neten, de saját weboldalt nem találtam, máshol meg nem sok dolog volt, ellenben az a kevés,
amit láttam, kifejezetten bejött!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #54 Dátum: 2010. Január 20. - 19:32:46 »
Ádám, ha szerencséd van viszonylag jó árfekvést tudsz kifogni, amúgy hogy találj ilyet, ahhoz meg még nagyobb szerencse kell...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #55 Dátum: 2010. Január 20. - 19:37:29 »
Ádám, R. Stehloval kapcsolatban idézem az alábbiakat Mesterünk, edrose "tollával" ékeskedve, azoknak akik a Késportál borotva topikjában nem járatosak:

"Róla azt kell tudni, hogy ő volt a Zwilling utolsó borotvamestere, amíg a Zwilling föl nem hagyott a borotvakészítéssel (bár mostanában egyébként állítólag újra készítenek majd), és önálló lett, illetve megvásárolta a maradék készletet (kész, félkész pengék, anyagok ilyesmi), és nagy minőségben továbbra is dolgozgat. A külföldi fórumokon komoly respektje van. Ja, és a lényeg: magyar!!! Szüri, Pyraster ismerik is Solingenből. Ő az egyik utolsó nagy európai bölény.
Leginkább fórumok adok-veszekjében kell rá vadászni."
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető D. Ádám

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 38
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #56 Dátum: 2010. Január 20. - 20:28:35 »
Köszi Fonti!
Akkor ezt megint benéztem, nem az én árkategóriám.  ::)
Amúgy ha tud az úr magyarul (vagy angolul legalább, de ha magyar, talán még beszéli a nyelvet), igazán jó lenne,
ha erre tévedne egyszer! Elég hirtelen megugrana a respektje a fórumnak.  ;D

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #57 Dátum: 2010. Január 21. - 18:28:21 »
Kozben nezelodtem, itt eleg nagy valasztek van nemet rozsdamentes kesekbol, nem tul olcson:

http://www.shavingshop.com/index.php?page=1&category=44

Illetve itt pl a gyartotol is par modell:

http://www.wacker-rasiermesser.de/rasiermesserinox/index.html

Ha valaki tud jobb forrast, ne tetovazzon...

Nem semmi, amikor én vettem ezt két éve ugyanitt, akkor még 190 USD volt...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #58 Dátum: 2010. Január 25. - 13:19:08 »
A Zwilling (Henckels) is bőven készített RM késeket, nem is akármilyeneket, elég megnézni, milyen respektje van a Frioduroknak. Egyébként fontival a mi Stehlóink is valszeg ebből vannak.
(Én egyébként az enyémet „ráküldtem a kőre”, mert nem voltam elégedett az új élével – persze nem alulról kezdtem, csak a finom végeken, és most már nagyon fincsi.)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Újonnan vásárolható kések
« Válasz #59 Dátum: 2010. Február 22. - 15:38:17 »
Az Extrasol borotváról azóta vannak új vélemények?

Én is kaptam egy ilyen borotvát, ahogy nézem ez egy régebbi darab, mert vagy nem rozsdamentes, vagy csak nagyon nagyon enyhén az :) És kinézetre sem tűnik valami újnak. Jelenleg még szerintem a gyakorlat és a megfelelő eszközök hiánya miatt nem tökéletes az éle, de jó lenne tudni hogy egyáltalán van-e értelme próbálkoznom vagy amúgy se fogok tudni sokkal többet kihozni belőle :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici