Szerző Téma: Marcellus  (Megtekintve 10797 alkalommal)

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Marcellus
« Dátum: 2010. Január 08. - 21:18:28 »
Örülök, hogy rátaláltam a straightrazorplace után a magyar borotvás közösségre!

Az elmúlt év szeptemberében kezdtem el érdeklődni a hagyományos borotvák iránt. A szóban forgó szerszám használatát többnyire a youtube és a fenti honlap leírásai alapján tanultam ki, mivel a családban senkinek sincs ilyen tapasztalata.
Jelenleg egy Extrametal-os olcsóbb Solingen tipusú hagyományos illetve egy Wilkinson DE borotvával nyesem az arcomról a szőrt. Szőrzet puhításra többnyire Figaro habzó bortovakrémet használok, pamacs a költségvetés miatt egyelőre csak Tesco-s.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Marcellus
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 08. - 22:12:07 »
Üdv Közöttünk Marcellus!

Csak így tovább! Amennyiben szeretnéd lecserélni a tecsós pamacsot, a DM sajátmárkás Balea sörte pamacsa 1000 forint, és sokak szerint jól használható darab!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Marcellus
« Válasz #2 Dátum: 2010. Január 09. - 21:27:09 »
Köszi az infót, majd észben tartom a dolgot, úgy is kezd egy kicsit megrogyni már a tescos.

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Marcellus
« Válasz #3 Dátum: 2010. Február 15. - 23:55:50 »
Ma beújítottam a Nivea aftershave balzsam után (mert eddig ezt használtam, el is felejtettem írni, de most kifogyott) egy Speick A/S balzsamra a Müllerben. Egy kicsit fura illata van, de szerintem nem rossz. Az első tapasztalatok alapján elég szépen működik.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Marcellus
« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 16. - 07:28:05 »
Az a Speick jó választás, én is használom, szerintem kellemes, olyan régi időket idéző illata van (valószínűleg a cédrus miatt).

Ha a frissebb, lágyabb illatokat kedveled, akkor érdemes kipróbálni a PRORASO A/S-et, az nyáron kifejezetten jó, a mentol miatt kellemesen hűti a bőrt.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Marcellus
« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 16. - 23:45:24 »
Köszi a tippet, igazság szerint azzal is szemezgettem mielőtt megvettem a Speick-ot. Abból amúgy melyiket ajánlanád az A/S Lotion verziót vagy a dobozos Pre & After Shave kencét. Amúgy ha már témánál már mint Prorasonál vagyunk, milyen a hagyományos borotva szappanjuk? Vagy inkább a borotva krém a jobb?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Marcellus
« Válasz #6 Dátum: 2010. Február 17. - 07:38:53 »
Az igazság az, hogy én még csak az A/S-et próbáltam a krémet nem, arról a Fonthuntert, vagy a Cotagot kellene megkérdezni (úgy emléxem, ők próbálták már a krémet.)

Ami a borotvakrémjüket illeti, nekem az is bejött. Igazából a tégelyes "szappan" is krém, szóval nagyjából ugyanaz a tégelyes, meg a tubusos borotvakrémjük.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Marcellus
« Válasz #7 Dátum: 2010. Február 17. - 07:55:00 »
Köszi a tippet, igazság szerint azzal is szemezgettem mielőtt megvettem a Speick-ot. Abból amúgy melyiket ajánlanád az A/S Lotion verziót vagy a dobozos Pre & After Shave kencét. Amúgy ha már témánál már mint Prorasonál vagyunk, milyen a hagyományos borotva szappanjuk? Vagy inkább a borotva krém a jobb?

A Specikbol en az alkoholos aftershave-et hasznalom nagy-nagy megelegedessel, jelen pillanatban semmire le nem cserelnem. A borotvakremjuket is hasznaltam, eleg markans illata van es nagyon nepszeru krem.

A Prorasonak tulajdonkeppen nincs hagyomanyos borotvaszappanja, a tegelyes szappan is a puhabb fajtabol valo. Pontosabban lehet, hogy ez is hagyomanyos, de nem a kemeny, angol-tipusu szappan. Amennyire tudom nincs nagy kulonbseg a krem es a szappan kozott, mivel a szappan is lagy, konnyu vele dolgozni. A Proraso A/S Lotion enyhen mentolos es citusos illatu, nagyon frissito es nem tulzottan alkoholos, nem szaritja nagyon a bort es a mentol miatt jol frissit. A Pre/After krem nekem nem valt be, _nagyon_ mentolos, nekem folytak a konnyeim tole, de Fontinak pl nagy kedvence.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Marcellus
« Válasz #8 Dátum: 2010. Február 17. - 09:23:22 »
A Pre/After krem nekem nem valt be, _nagyon_ mentolos, nekem folytak a konnyeim tole, de Fontinak pl nagy kedvence.

Így van! Csak azt használom!  ;) Nagyon ritkán a Duoglasben el lehet csípni, akárcsak a tégelyes szappanjukat. Ha kapsz ilyen Proraso szappant zöld mûanyag dobozban, ne hagyd ki, mert viszonylag olcsó és nagyon jó!
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Marcellus
« Válasz #9 Dátum: 2010. Február 17. - 10:52:37 »
Így van! Csak azt használom!  ;) Nagyon ritkán a Duoglasben el lehet csípni, akárcsak a tégelyes szappanjukat. Ha kapsz ilyen Proraso szappant zöld mûanyag dobozban, ne hagyd ki, mert viszonylag olcsó és nagyon jó!

ööö, az Arénában lévő Douglasban pont a duplája az angliai árnak... Nem tudtam megállni, ki is röhögtem szegény eladó csajszit, mikor mutatta. Arra hivatkozott, hogy import termék. Kérdésemre, miszerint a termék olasz, ergo Angliába is importálják, tehát miért is ennyire drága, a fogaskerék beakadt, nem tudott válaszolni.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Marcellus
« Válasz #10 Dátum: 2010. Február 17. - 11:05:36 »
Én 1400 körül vettem a Proraso szappant és erre az árra írtam, hogy viszonylag olcsó a 4-6000 forintos szappanokhoz képest...  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Marcellus
« Válasz #11 Dátum: 2010. Február 17. - 19:39:47 »
Nálunk Debrecenben szerencsére majdnem egymás közvetlen közelében két Douglas is van, így ha az egyikben nincs valami át lehet menni a másikba.  Ott néztem a Prorasot és 1200 ft volt a szappan azt hiszem, talán 2900 a dobozos A/S krém, de az A/S lotion valami horribilis 4000 ft fölötti árba volt. A Speick viszont a Müllerben csak 2500 ft volt, amiből kaptam 8% kedvezmény, szoval 150 ml-ert az szerintem elég korrekt.

A figaróm lassan haldoklik most már, szóval lehet bevállalok egy Proraso tégelyes szppant pár héten belül.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Marcellus
« Válasz #12 Dátum: 2010. Február 17. - 19:49:29 »
A tégelyes Proraso valóban puhább, mint az angol szappanok, de azért jóval keményebb is, mint a tubusos Proraso.
Én is használom a pre/after krémet, tényleg erősebben mentolos az illata.
A Douglasban a nagy (150 ml) vagy a kis (75 ml) tégely kerül ennyibe?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Marcellus
« Válasz #13 Dátum: 2010. Február 17. - 19:59:19 »
Ed, - üdv a fedélzeten újra  :)  -  ami nekem van az mind 100 ml...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Marcellus
« Válasz #14 Dátum: 2010. Február 17. - 20:10:38 »
Az nem lehet. A pre/after 100 ml, de a tubusos krém 150, illetve a tégelyekből van magas 150, és lapos 75 ml-es. Tudom, mert nemcsak évek óta használom, hanem ma nyitottam ki az első szállítmányt... ;D
Az after shave meg a balzsam persze 100 ml-esek, illetve az A/S-ből van 400 ml-es borbély-kiszerelés is.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici